Eurosceptycy pierwszą siłą polityczną Wielkiej Brytanii!

0
0
0
/

Znajdująca się praktycznie poza brytyjskim parlamentem Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) cieszy się największym poparciem wśród mieszkańców wysp.


Za eurosceptycznym ugrupowaniem w badaniu przeprowadzonym dla The Independent on Sunday opowiedziało się 27% ankietowanych, podczas gdy za będącą w opozycji Partią Pracy 26%, za rządzącymi konserwatystami 25%, a za Partią Liberalno- Demokratyczną 14%.


Doskonały wynik zanotował również sam lider UKIP Nigel Farage. 22% pytanych Brytyjczyków wymienia go jako najlepszego przywódcę, spośród czterech czołowych ugrupowań politycznych. Wyprzedza go tylko urzędujący premier David Cameron z 27% poparcia, a za nim znajdują się lider laburzystów Edward Miliband (18%) i liberalny demokrata Nick Clegg (13%).


Wyniki te dobrze wróżą eurosceptykom przed tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz przyszłorocznymi do brytyjskiego parlamentu.


Obecnie Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa nie ma ani jednego reprezentanta w Izbie Gmin (nigdy, w ponad 20- letniej historii ugrupowania, żaden się tam nie dostał), trzech w Izbie Lordów i dziewięciu w Parlamencie Europejskim.


Jakub Klimkowicz

Źródło: independent.co.uk
Na zdjęciu: Nigel Farage - lider UKIP, fot. Youtube.com


© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Jeśli koniecznie chcesz skopiować materiał do swojego serwisu skontaktuj się z redakcją.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną