Poseł Zieliński pyta: rodzina czy gender?
Ideologia gender podważa podstawy ładu społecznego, godzi w wartość rodziny i narzuca chore modele wychowania przez szkołę oraz rodziców – ostrzega poseł Jarosław Zieliński (PiS).
Na problem rozpowszechniania ideologii gender w ramach wspierania szkół i przedszkoli z funduszy europejskich zwrócił uwagę poseł Jarosław Zieliński w interpelacji poselskiej w sprawie konieczności wykorzystania funduszy europejskich z perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 dla realizacji polityki prorodzinnej w Polsce.
Jak zauważył parlamentarzysta, rodzina powinna być traktowana jako priorytet polityki społecznej państwa. Sprawę wieloaspektowego wsparcia dla rodziny należy uznać za integralne i niezwykle ważne części wszystkich programów realizowanych z zaangażowaniem funduszy UE. Jak dodaje, pakt na rzecz rodziny powinien mieć swoje odzwierciedlenie zarówno w działaniach na płaszczyźnie krajowej, jak i regionalnej czy lokalnej.
W piśmie poseł zwrócił uwagę na problem absurdalnej ideologii gender, która podważa podstawy ładu społecznego, godzi w wartość rodziny i narzuca chore modele wychowania przez szkołę oraz rodziców.
Zwraca uwagę, że ideologia gender bez wiedzy społeczeństwa i zgody Polaków, od wielu miesięcy wprowadzana jest do różnych struktur życia społecznego: edukacji, służby zdrowia, działalności placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych. W przekazach części mediów gender jest ukazywane w sposób jednostronnie pozytywny - jako przeciwdziałanie przemocy oraz dążenie do równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Tymczasem trzeba zauważyć, jak groźne dla życia społecznego jest przyjęcie założenia, że płeć biologiczna nie ma istotnego znaczenia, a role kobiety i mężczyzny są tylko zjawiskiem kulturowym.
W związku z tym, na drodze interpelacji, poseł PiS apeluje, by środki z polskiego budżetu oraz fundusze na propagowanie moralnie podejrzanych koncepcji, uderzających w utrwalony i powszechnie akceptowany porządek społeczny zostały przeznaczone na realizację polityki prorodzinnej.
Interpelację kończą pytania, m.in.:
W jaki sposób Polski rząd zamierza rozwiązać problem nieefektywności dotychczasowej polityki prorodzinnej w Polsce?
Czy wsparcie dla rodzin i polityka ludnościowa ukierunkowana na wzrost demograficzny będą stanowiły strategiczny priorytet przy planowaniu alokacji funduszy unijnych w latach 2014-2020?
W jaki sposób zostaną wykorzystane środki Unii Europejskiej z perspektywy finansowej okresu 2014-2020 na realizację polityki prorodzinnej w Polsce?
Czy rząd zrezygnuje ze wspierania i propagowania szkodliwej ideologii gender, a środki finansowe przeznaczane na ten cel skieruje na realizację polityki prorodzinnej w naszym kraju?
Agata Bruchwald
fot. prawy.pl
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl