Z zagranicy

Donald Trump odwiedzi Polskę w lipcu

Jak podała agencja Reuters – Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę 6 lipca w drodze na organizowany w Niemczech szczyt G20.

– Prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce podczas jednodniowego szczytu NATO w Brukseli. Jak poinformował, zaproszenie zostało przyjęte, choć data ewentualnej wizyty nie była jeszcze znana.Konserwatywna i eurosceptyczna partia rządząca PiS jest o wiele bardziej przychylna dla prawicowej administracji Donalda Trumpa niż wiele innych europejskich rządów. – Mając poczucie izolacji w Europie, od wielu miesięcy zabiegała o zapewnienie tej wizyty – napisała agencja Reutera. Wizyta w lipcu będzie drugą podróżą Trumpa do Europy. Ostatnio odwiedził Brukselę podczas majowego szczytu NATO. Pierwszą wizytę zagraniczną 45. prezydent USA złożył w Arabii Saudyjskiej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

69 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra