Z zagranicy

Syn premiera Netanyahu: Amerykańskie grupy lewicowe są bardziej niebezpieczne niż neonaziści

Yair Netahyahu, syn premiera Izraela Benjamina Netanyahu powiedział w środę, że amerykańskie grupy lewicowe są bardziej niebezpieczne niż neonaziści.

Odnosząc się do aktów przemocy, do jakich doszło w zeszły weekend w Charlottesville, w Wirginii, oraz uznanego za kontrowersyjne oświadczenia prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który powiedział, że wina za incydent ze skutkiem śmiertelnym „leży po obu stronach”, Yair Netanyahu oświadczył, że bardziej obawia się organizacji lewicowych, które ostatnio skupiły na sobie uwagę opinii publicznej, niż neonazistów.

– Umieszczając sprawy w odpowiedniej perspektywie – kontynuował Yair Netanyahu na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych – jestem Żydem, jestem Izraelitą, neonazistowskie szumowiny w Wirginii nienawidzą mnie i mojego kraju. Ale oni należą do przeszłości. Ich rasa wymiera – tłumaczył. – Jednakże bandyci z Antify i ruchu Black Lives Matter, którzy nienawidzą mojego kraju (i, w mojej ocenie, Ameryki także) rosną w siłę i stają się super dominującymi na amerykańskich uniwersytetach i w życiu publicznym – dodał.

Do zamieszek w miasteczku studenckim w Wirginii doszło w zeszłą sobotę. Wówczas to neonaziści i zwolennicy supremacji białej rasy zorganizowali wiec w Charlottesville w proteście przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861–1865). Demonstracja odbywała się pod hasłem: „Zjednoczyć prawicę”. Kiedy spotkali kontrmanifestantów z grup lewicowych, doszło do starć, które zakończyły się rozlewem krwi, kiedy 20-letni James Fields, podejrzewany o sympatie nazistowskie, wjechał samochodem w tłum protestujących lewaków, wskutek czego jedna kobieta straciła życie, a 19 osób zostało rannych.

Źródło: Times of Israel

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

163 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra