Z kraju

„Brzask” – pismo z sierpem i młotem w winiecie

Jednym z tytułów jaki ukazuje się na rynku prasowym w Polsce jest czasopismo „Brzask”. Pismo Komunistycznej Partii Polski – czytamy w podtytule. Całość firmuje symbol sierpa i młota.

Według Konstytucji RP w naszym państwie zakazane jest odwoływanie się w swoich programach do metod i praktyk komunizmu.

Rozpoczynając bieżący, 2011,rok redakcja miesięcznika „Brzask”- opatrzony nr 1/ 216 – napisała noworoczne życzenia do swoich czytelników. Czytamy w nich: W Nowym Roku 2011 świadomi, że każdy następny zbliża nas do tego, co nieuchronne– zwycięstwa socjalizmu, a potem komunizmu – czytelnikom i ich bliskim życzymy zdrowia oraz sukcesów w pracy społecznej i zawodowej. Redakcja.

Gazetę ukazuje się regularnie. W jednym z archiwalnych już wywiadów jaki redaktor naczelny Krzysztof Szwej udzielił portalowi lewica.pl przyznał: "Brzask" dociera obecnie do niewielkiej grupy czytelników. Mamy jednak grono stałych prenumeratorów i współpracowników. Oprócz kolportażu gazety w wersji papierowej, rozsyłamy również wersję elektroniczną, powszechnie dostępną na stronie internetowej KPP. Staramy się o uatrakcyjnienie w przyszłości formuły gazety, tak aby miała ona szansę na dotarcie do nowych czytelników.

Archiwalne numery pisma są zamieszczane w Internecie. Ostatni numer jaki możemy odnaleźć w sieci pochodzi z sierpnia – NR 08/223 – (w ubiegłym roku na miesiące wrzesień-październik ukazał się jeden numer).

O czy m.in. czytelnicy „Brzasku” mogli przeczytać w ostatnim numerze? A mianowicie znalazły się relacje z dwóch rocznic: 10. rocznicy śmierci Edwarda Gierka oraz z upamiętnienia 22 lipca w Dąbrowie Górniczej. W numerze nie zabrakło odniesienia do katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Przygotowujący tekst wyliczył ile rząd wydał pieniędzy w związku z różnymi pracami po katastrofie… Redaktorzy nie zapomnieli również o rocznicy Powstania Warszawskiego – „Powstanie Warszawskie a rozum polityczny”. W materiałach dotyczących zagranicy wiele miejsca poświęcono Libii.

W Internecie możemy znaleźć również stronę kompol.org. Na starcie czytamy Komunistyczna Partia Pracy i widzimy… sierp i młot. Twórcy strony jak i gazety nie zapomnieli w centralnym miejscu zamieścić hasła: „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!”.

Redakcja pisma „Brzask” najprawdopodobniej znajduje się w Dąbrowie Górniczej. Czytelnicy chcący skontaktować się z redakcją listy muszą kierować właśnie do tego miasta. Niestety nie ma ulicy redakcji jest tylko numer skrytki pocztowej. Z kolei w miejscu przeznaczonym na wpisanie adresata wpisują: Komunistyczna Partia Pracy. Pod adresem korespondencyjnym znajduje sie numer konta bankowego, na który należy wpłacać pieniądze za pismo. Na kolejnych numerach nie ma nadrukowanej ceny miesięcznika jak również ani w gazecie ani na stronie internetowej nie ma kontaktowego numeru telefonu. Z redakcją można kontaktować się mailowo.

W Artykule 13 Konstytucji RP czytamy: Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. João Thiago

  13 grudnia 2017 at 15:06

  Esse é um dos mais antigos exercícios da musculação. http://bluemountainfarmwv.com/index.php/2016/09/26/bok-choi/

 2. ca moi kho

  25 grudnia 2017 at 19:40

  paul smith ?? Listed Here Is A Solution That as Even Assisting bag-masters Grow

 3. 160cc honda engine horsepower

  18 marca 2018 at 22:47

  hi!,I love your writing very so much! share we keep in touch more about your
  post on AOL? I need an expert in this space to unravel my problem.
  Maybe that is you! Having a look ahead to peer you.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra