Z kraju

Środowiska kresowe nokautują prezydenta Dudę! Czy to spowoduje zmianę polityki wobec Ukrainy?

fot. flickr.com

Na brak konsekwencji w działaniu, liczne sprzeczności i nierówne traktowanie ofiar II wojny światowej przez prezydenta Andrzeja Dudę i innych polityków Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę w specjalnym liście do niego przedstawiciele organizacji kresowych w Żarach.

„Budowanie sztucznej przyjaźni polsko-ukraińskiej na fundamencie kłamstwa wołyńskiego, będzie równie skuteczne jak przyjaźń polsko-radziecka na gruncie kłamstwa katyńskiego” zauważyli. „Uprzejmie prosimy, by nie dzielić polskich ofiar II wojny światowej na te „słuszne” zastrzelone niemiecką czy sowiecką kulą i te „mniej poprawne polityczne” zatłuczone ukraińską siekierą” dodali.

Ze względu na mocną wymowę listu publikujemy go w całości:

Żary, 03.09.2017 r.
Kresowe Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze
im. Orląt Lwowskich
Klub Tarnopolan
Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.
Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów Oddział Żary

ul. Bohaterów Getta 22 „B”
68-200 Żary, woj. lubuskie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Andrzej Duda
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa

dotyczy: wniosek o pomoc w umożliwieniu godnego pochówku ofiar ukraińskiego ludobójstwa oraz pomoc prawną w uzyskaniu zadośćuczynienia od Rządu Ukrainy za straty materialne i niematerialne poniesione podczas zorganizowanego przez OUN-UPA ludobójstwa ludności polskiej

Szanowny Panie Prezydencie,

środowiska kresowe z wielką radością przyjęły wystąpienia przedstawicieli najwyższych władz RP (Pana Prezydenta i Pani Premier) wygłoszone podczas obchodów 78. rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Szczególnie ważne słowa padły w Wieluniu, gdzie Pan Prezydent Andrzej Duda mówił o trzech niezbędnych fundamentach właściwej polityki historycznej: dbaniu o pamięć zbudowaną na prawdzie a nie relatywizacji wydarzeń z przeszłości, zadośćuczynieniu za popełnione zbrodnie, czego skutkiem powinno być przebaczenie. Cieszy fakt, że po prawie 30 latach znaleźli się w końcu politycy, którzy mają tyle odwagi, by podnieść tę kwestię w odniesieniu do Niemiec.
Niestety jako środowiska kresowe musimy zauważyć, że w tym kontekście w sposób niezwykle czytelny widać niezmierną słabość polskiej polityki prowadzonej przez obecny Rząd (podobnie jak wszystkie poprzednie) w odniesieniu do Ukrainy. Jest to polityka „na kolanach” (może nawet „pełzająca”), choć w obietnicach wyborczych słyszeliśmy o „wstawaniu z kolan”. Z wielką przykrością musimy stwierdzić, że nasz Rząd w stosunkach dwustronnych z partnerem ukraińskim łamie wszelkie zasady postulowane przez Pana Prezydenta.
Pan Prezydent powiedział w Wieluniu: „…trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto mordercą (…) I nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana przez czas, poprzez machinacje różnego rodzaju historyków czy też, jak kto woli, pseudohistoryków…”. Jak w kontekście tych słów odczytać brak oficjalnego i stanowczego protestu polskiego Rządu wobec tworzenia na Ukrainie setek pomników i upamiętnień Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych ludobójców narodu polskiego?! Jak mamy rozumieć brak polskiego sprzeciwu wobec uznania przez Ukrainę za bohaterów banderowskich rezunów z UPA wyrzynających polskie wsie na Kresach Wschodnich?! Co znaczy pokorne milczenie polskiego Rządu wobec totalnego fałszowania historii przez szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza, słusznie nazywanego w naszym środowisku „ukraińskim Goebbelsem”?! Jak mamy postrzegać stałą, olbrzymią daninę finansową dla Ukrainy z kieszeni polskiego podatnika, w sytuacji gdy państwo to kolejny raz zakazuje nam ekshumacji i godnego pochówku dziesiątek tysięcy Polaków zamordowanych przez Ukraińców i do chwili obecnej spoczywających w dołach, jamach, na śmietniskach, bez grobu i znaku krzyża?
Pan Prezydent powiedział w Wieluniu także inne ważne słowa: „…Ale potrzebne jest także przebaczenie, bo ono kładzie grunt pod dobre stosunki sąsiedzkie (…) I potrzebne jest w związku z tym zadośćuczynienie…”. W pełni podzielamy w tej sprawie pogląd Pana Prezydenta i apelujemy, aby rządzący naszym krajem analogicznie jak do Niemiec zachowywali się w stosunku do Ukrainy. Przypominamy, iż ukraińscy nacjonaliści wymordowali od 150 do ponad 200 tysięcy Polaków (dane szacunkowe, bo Ukraińcy uniemożliwiają ekshumacje), ograbili ich z całego majątku, wiele polskich miejscowości zniszczyli do fundamentów. Stopień okrucieństwa ukraińskich rezunów przekroczył wszystko, co zdarzyło się podczas ostatniej wojny (rozpruwanie ciężarnych kobiet, nadziewanie niemowlaków na sztachety od płotu, zbiorowe gwałty, ćwiartowanie przy użyciu siekier, kos, wideł i młotów do zabijania świń itp.), w porównaniu z banderowcami nawet plugawi oprawcy z Brygady Dirlewangera wydają się „humanitarnymi mordercami”. Do wybaczenia potrzebne jest wyznanie win, skrucha, postanowienie poprawy i zadośćuczynienie. Współczesne władze Ukrainy gloryfikujące zbrodniarzy z OUN-UPA nigdy nie przyznały się do zbrodni ani nie przeprosiły za ich dokonanie, na zakłamanym obrazie najgorszych okrutników i zbirów budują swoją państwowość, całkowicie zakłamując prawdę o masowych mordach dokonanych na Polakach (także Żydach, Rosjanach, Ormianach, Węgrach, Czechach, Słowakach, Cyganach i Sprawiedliwych Ukraińcach). W sposób absolutnie haniebny uniemożliwiają godny pochówek ich ofiar i zaśmiecają przestrzeń publiczną i umysłowość młodych Ukraińców upiorami zbrodniczej przeszłości. Domagamy się od Rządu RP, godnie z postulatami Pana Prezydenta, przeprowadzenia wszelkich niezbędnych analiz do oszacowania strat materialnych i niematerialnych, celem oceny wysokości zadośćuczynienia jakie winna zapłacić Ukraina. Jednocześnie domagamy się bardzo stanowczych działań naszego Rządu w celu umożliwienia nam godnego pochówku naszych krewnych, którzy już ponad 70 lat spoczywają jak dzikie, padłe zwierzęta. To najgorsza hańba dla naszego Państwa godzić się na takie traktowanie swoich własnych obywateli!!!
Pan Prezydent raczył także wygłosić w Wieluniu następujące zdanie: „Mam wielką nadzieję, że ta straszna wojna była także lekcją dla świata do czego prowadzą nienawiść, buta, nieokiełznane w żaden sposób okrucieństwo…”. Odnosimy wrażenie, że niestety lekcji tej nie odrobił ani Rząd Ukrainy w Kijowie, który nieokiełznanym okrutnikom i ludobójcom buduje pomniki; ani Rząd w Warszawie, który nie protestuje dostatecznie stanowczo wobec tych postępków. Pobłażliwość dla budowania kultu ludobójców narodu polskiego prowadzi prostą ścieżką do powtórzenia tragicznej historii naszych krewnych, szczególnie w kontekście napływu do Polski olbrzymiej ilości imigrantów ekonomicznych z Ukrainy wychowywanych w kulcie zbrodniarzy wojennych i morderców Polaków.
Reasumując, prosimy Pana Prezydenta i Panią Premier o wszczęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu:
– rzetelnego wyliczenia należnego nam od Ukrainy zadośćuczynienia za straty materialne i niematerialne poniesione podczas akcji ludobójstwa ludności polskiej zorganizowanej i przeprowadzonej przez OUN-UPA
– umożliwienia ekshumacji i godnego pochówku tysięcy polskich ofiar ukraińskich ludobójstwa!!!!!!!!!
– skutecznego powstrzymania zorganizowanej przez władze Ukrainy akcji masowego fałszowania historii i gloryfikacji ukraińskich zbrodniarzy wojennych
– zaprzestania absurdalnie wysokiej pomocy finansowej z kieszeni polskiego podatnika na rzecz Ukrainy, do czasu zaniechania przez ten kraj haniebnego procederu gloryfikowania ukraińskich ludobójców narodu polskiego
– zapewnienia bezpłatnej pomocy prawnej dla rodzin ofiar ukraińskiego ludobójstwa występujących z roszczeniami wobec Ukrainy.
Budowanie sztucznej przyjaźni polsko-ukraińskiej na fundamencie kłamstwa wołyńskiego, będzie równie skuteczne jak przyjaźń polsko-radziecka na gruncie kłamstwa katyńskiego. Uprzejmie prosimy, by nie dzielić polskich ofiar II wojny światowej na te „słuszne” zastrzelone niemiecką czy sowiecką kulą i te „mniej poprawne politycznie” zatłuczone ukraińską siekierą.

Łączymy wyrazy najwyższego szacunku,

Otrzymują:
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda
2. Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beata Szydło
3. Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fot. Flickr.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

399 komentarzy

399 Komentarzy

 1. Pingback: Homepage

 2. user judi poker

  16 grudnia 2017 at 04:51

  No matter if some one searches for his vital thing, so
  he/she needs to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

 3. cheap color copies services

  21 grudnia 2017 at 17:41

  I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

 4. fiftyfive printing

  23 grudnia 2017 at 07:47

  I couldn’t resist commenting. Well written!

 5. http://www.multisys.net.br/

  23 grudnia 2017 at 10:54

  Keep on working, great job!

 6. Otis

  27 grudnia 2017 at 23:08

  Great post.

 7. Pingback: xnxx.com

 8. Pingback: Gigi Cesare Music Teen idol rock pop

 9. Pingback: 100% kona coffee

 10. Pingback: Ko coffee

 11. Pingback: KONA

 12. Pingback: persian tar

 13. Pingback: see here now

 14. Pingback: vigra

 15. Pingback: coffee beans

 16. Pingback: Clinica de Recuperação

 17. Pingback: shipping from China

 18. Pingback: click here for more

 19. Pingback: Bestecktasche Modell Doubletto

 20. Pingback: rsync vs Managed File Transfer

 21. Pingback: Free robux

 22. Pingback: Family Law Solicitors in London

 23. Pingback: Painting & Decorating in London

 24. Pingback: most discount online shopping

 25. Pingback: termeh

 26. Pingback: online car racing games

 27. Pingback: server hosting

 28. Pingback: 脱毛

 29. Pingback: کولر صنعتی سه فاز

 30. Pingback: گوگل adwords

 31. Pingback: وی پی ان ایفون

 32. Pingback: رفع ارور 1009

 33. Pingback: گوگل adwords

 34. Pingback: vpn iphone خريد

 35. Pingback: دانلود hotspot shield برای ویندوز 8

 36. Pingback: hugo scully anal sex

 37. Pingback: تبلیغات در گوگل

 38. Pingback: خرید vpn پرسرعت برای کامپیوتر

 39. Pingback: وی پی ان ایفون

 40. Pingback: شرکت نوین مارکتینگ

 41. Pingback: Closed-circuit television

 42. Pingback: سوئیچ KVM در دوربین مداربسته

 43. Pingback: persian tar

 44. Pingback: Closed-circuit television

 45. Pingback: قیمت کولر 18000

 46. Pingback: خرید اکانت سیسکو برای ایفون

 47. Pingback: سیستم حفاظتی

 48. Pingback: resume samples

 49. Pingback: سیستم حفاظتی

 50. Pingback: فیلتر شکن اندروید

 51. Pingback: گوگل adwords

 52. Pingback: دوربین مداربسته داهوا

 53. Pingback: سیستم حفاظتی

 54. Pingback: کولر بزرگ آبی

 55. Pingback: خرید vpn وی پی ان

 56. Pingback: خرید کریو پرسرعت و بدون قطعی

 57. Pingback: سیستم cctv

 58. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 59. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 60. Pingback: خرید vpn

 61. Pingback: سیستم cctv

 62. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 63. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 64. Pingback: کولر صنعتی

 65. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 66. Pingback: خرید vpn

 67. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 68. Pingback: خرید vpn

 69. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 70. Pingback: mp3 songs

 71. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 72. Pingback: butterfly kisses vibrator

 73. Pingback: online paid to test apps course

 74. Pingback: خرید فیلترشکن

 75. Pingback: قالب جوملا

 76. Pingback: best 100% kona coffee

 77. Pingback: men prostate massage

 78. Pingback: sex toys nipple clamps

 79. Pingback: سیستم cctv

 80. Pingback: تعمیرات صندلی اداری

 81. Pingback: کولر صنعتی

 82. Pingback: خرید vpn

 83. Pingback: خرید طلا

 84. Pingback: drivers hp

 85. Pingback: deluxe rotating wallbangers rabbit vibrator - pink

 86. Pingback: دوربین مداربسته

 87. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 88. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 89. Pingback: خرید طلا

 90. Pingback: adult internal sex toys

 91. Pingback: gratis inserate

 92. Pingback: blanket

 93. Pingback: fix my credit

 94. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 95. Pingback: خرید طلا

 96. Pingback: natural health remedies for the entire family

 97. Pingback: rabbit dildo

 98. Pingback: is it bad to have sex when you have a cold

 99. Pingback: amber adam and eve

 100. Pingback: jelly caribbean 8 inch

 101. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 102. Pingback: best first vibrator

 103. Pingback: double penetration adult toy

 104. Pingback: ebook encounter

 105. Pingback: کولر صنعتی جنوب

 106. Pingback: خرید vpn پرسرعت برای کامپیوتر

 107. Pingback: خرید طلا

 108. Pingback: cock pump

 109. Pingback: karate home study course

 110. Pingback: wominizer pro delux

 111. Pingback: خرید دوربین مداربسته

 112. Pingback: خرید طلا

 113. Pingback: hp drivers

 114. Pingback: سیستم cctv

 115. Pingback: 18650 Battery Pack For E Bike

 116. Pingback: affiliate programs

 117. Pingback: we come to you at home or fix to fix your iPhone

 118. Pingback: خرید اکانت vpn

 119. Pingback: herbal tea

 120. Pingback: Proper Order

 121. Pingback: biohealth protein

 122. Pingback: 100% pure kona coffee beans

 123. Pingback: miniclip

 124. Pingback: luxury sex toys

 125. Pingback: bahis siteleri

 126. Pingback: vibrator challenge

 127. Pingback: best pleasure massagers

 128. Pingback: climax cream

 129. Pingback: clash royale hack

 130. Pingback: sex toy collection

 131. Pingback: PHP script installation service

 132. Pingback: Rödspotta

 133. Pingback: Website99 is a best website designing company in Delhi

 134. Pingback: cotton linen suit

 135. Pingback: low-cost luxury cruise vacations

 136. Pingback: i want to join illuminati

 137. Pingback: take surveys and get paid

 138. Pingback: Opiniones

 139. Pingback: jageze

 140. Pingback: Sterling Silver

 141. Pingback: Bandar

 142. Pingback: https://www.bestspiritualpsychic.com/

 143. Pingback: Andrew Wright Maine lawyer

 144. Pingback: psychic

 145. Pingback: Fastest Ram Processor

 146. Pingback: removal of family problems spell

 147. Pingback: Trichocereus Peruvianus

 148. Pingback: youtube to mp3 converter

 149. Pingback: best sex toys for beginners

 150. Pingback: contaduria ceneval

 151. Pingback: golf terms

 152. Pingback: sexuality

 153. Pingback: plan ahead and accomplish more

 154. Pingback: outdoor gear for survivalists and preppers

 155. Pingback: online sex enhancement mall

 156. Pingback: Ripple

 157. Pingback: dīvānu tīrīšanas serviss

 158. Pingback: Face cream with snow algae.

 159. Youtube to mp3

  4 kwietnia 2018 at 08:23

  If you are looking to convert youtube video to mp3, don’t visit elsewhere. Just visit youtube to mp3 converter. It’s a free tool there is no need of registration. Copy youtube video URL and paste there. Now download youtube video in mp3 format.

 160. Pingback: who will win

 161. Pingback: univconstantine

 162. Robert Wilson

  5 kwietnia 2018 at 11:01

  I used Tubidy site for free downloading.It is the best site.You can also use this site for YouTube to MP3 converter.
  URL: https://tubidy.media/youtube-to-mp3-converter/

 163. Pingback: otosheniya

 164. Pingback: sasha grey nude pussy

 165. Pingback: how to build a gaming pc

 166. Pingback: خرید vpn

 167. Pingback: mermaid movies

 168. Pingback: web development dundee

 169. Pingback: large vibrating dildo

 170. Pingback: web

 171. Pingback: Accelerated Accounting Degree Online

 172. Facebook Video Downloader

  12 kwietnia 2018 at 07:24

  Download facebook video directly to your device by facebook video downloader.You can save countless online media files from various sites including YouTube, DailyMotion, Facebook and Instagram. It’s completely free no need to register there.

 173. convert youtube to mp3 by tubidy

  12 kwietnia 2018 at 09:49

  There are many olnine tools that convert youtube video to mp3 format. Some are free and some are paid. But try this tool to convert youtube video to mp3 format. It provides many facilities like it convert directly youtube video to mp3 free of cost, it convert into many formats like mp3, mp4,3GP, WebM, etc.

 174. Pingback: used measuring equipment

 175. Pingback: kakie prazdniki

 176. Pingback: strap on with harness

 177. Pingback: mouth stroker

 178. Pingback: digital marketing

 179. Pingback: install america reviews

 180. Pingback: lovehoney

 181. Pingback: clitoris

 182. Pingback: Kickstarter

 183. Pingback: rabbit vibrator

 184. Pingback: work at home legit work from home jobs

 185. Pingback: best paddle

 186. Pingback: sex toy

 187. thomas pillar

  24 kwietnia 2018 at 09:27

  Whether you want to download YouTube videos in high definition or wish to convert them to Mp3, Mp3xd is the perfect choice for these. This website offers to convert videos in different formats including Mp3, Webm, Mp4 and so on. With this YouTube converter, mp4 or mp3 files can be downloaded very quickly. It enables users to save videos in high resolution.

 188. Pingback: aerobics training

 189. Pingback: IT Security Assessment in Jacksonville

 190. Pingback: 10 function remote control vibrating panty

 191. Pingback: forbidden playground

 192. Pingback: 16 avgusta 4414

 193. Pingback: Tire Pressure

 194. Pingback: blacked nicole aniston i just want sex part 4

 195. Pingback: Take my online class

 196. Pingback: College Football

 197. Pingback: College Sports Overload

 198. Pingback: waterproof vibrator

 199. Pingback: how to

 200. Pingback: peace of mind hilo home inspections

 201. Pingback: Sexycams

 202. Pingback: best portable vaporizer

 203. Pingback: aflamsex

 204. Pingback: سكس مترجم, سكس محارم, سكس

 205. Pingback: rottweiler

 206. Pingback: le lettere d'amore vecchioni testo

 207. Pingback: building inspectors hawaii

 208. Pingback: Freexxx

 209. Pingback: Porn videos

 210. Pingback: Cheap iphone cases

 211. Pingback: nihal seneviratne

 212. Pingback: messaging apps for android

 213. Pingback: finger vibe

 214. Pingback: best vibraters

 215. Pingback: سكس

 216. Pingback: MILF

 217. Pingback: SEO service toronto

 218. Pingback: chinese summer camp

 219. Pingback: hacker a pagamento

 220. Pingback: best rotating vibrator

 221. Pingback: how do lesbians have sex

 222. Pingback: naughty rabbit vibrator

 223. Pingback: mp3 songs

 224. Pingback: aflampornhd

 225. Pingback: best sex toys

 226. Pingback: vibrating tongue

 227. Pingback: masturbation experiences

 228. Pingback: hip hop dj

 229. Pingback: home inspections

 230. Pingback: دوربین مدار بسته

 231. Pingback: Maxx Men 15 Inch Curved Double Dong

 232. Pingback: Best Anal Vibrator

 233. Pingback: how to use a cock ring

 234. Pingback: Best Magic Wand Massager

 235. Pingback: Rabbit Vibrator Review

 236. Pingback: breast play

 237. Pingback: poker 88

 238. Pingback: rechargeable vibrator

 239. Pingback: how to use rabbit vibrators

 240. Pingback: MILF Porn

 241. Pingback: best male stroker

 242. Pingback: super head honcho masturbator

 243. Pingback: سرور مجازی

 244. Pingback: php login and registration script

 245. Pingback: adult games review

 246. Pingback: adam and eve coupon

 247. Pingback: اسکوتر

 248. Pingback: iPhone 8 Cable

 249. Pingback: تعمیر مایکروفر

 250. Pingback: دانلود فیلتر شکن تلگرام دسکتاپ

 251. Pingback: Empreendedor

 252. Pingback: premier online golf shop

 253. Pingback: full version pc games download

 254. Pingback: pc games for windows xp

 255. Pingback: giving oral sex

 256. Pingback: pc games for windows 10

 257. Pingback: رطوبت ساز

 258. Pingback: apps download for windows 8

 259. Pingback: پمپ مه پاش صنعتی و خانگی

 260. Pingback: full apps free download for pc

 261. Pingback: خرید انگشتر طلا

 262. Pingback: spreader bar sex positions

 263. Pingback: delux sex toys

 264. Pingback: professionalnye prazniki

 265. Pingback: remote controlled vibrator

 266. Pingback: apps download for pc

 267. Pingback: massage body body paris

 268. Pingback: bitcoin shopping

 269. Pingback: japanese fukui datumou

 270. Pingback: بهینه سازی سایت

 271. Pingback: where to buy waterproof vibrator

 272. Pingback: femme fun ultra bullet massager

 273. Pingback: big island news now

 274. Pingback: pure coffee

 275. Pingback: interracial porn

 276. Pingback: campervans campervans

 277. Pingback: Private School Portland Oregon

 278. Pingback: plus size strap on

 279. Pingback: stimulating gels

 280. Pingback: aflamneeksex

 281. Pingback: eve's secret penis pump enlargement for men, sex toy

 282. Pingback: how to use ben wa balls

 283. Pingback: penis extender sleeve

 284. Pingback: adam and eve best vibrators

 285. Pingback: bazooka sour straws ejuice

 286. Pingback: Laser Treatments in Dubai

 287. Pingback: pc apps for windows xp

 288. Pingback: Download Latest American Music mp3 songs and Zip Album file

 289. Pingback: bail bond

 290. Pingback: دریافت دعا

 291. Pingback: کنسول جستجوی گوگل

 292. Pingback: junk car buyer

 293. Pingback: pc games full version download

 294. Pingback: lizards

 295. Pingback: Cream with snow algae.

 296. Pingback: محامي سعودي مشهور بجدة

 297. Pingback: استيراد المعامل خطوط الانتاج المعدات

 298. Pingback: lesbian double dong

 299. Pingback: games for pc download

 300. Pingback: hovershoes

 301. Pingback: seo service

 302. Pingback: Allegiance Consulting Services

 303. Pingback: امتیاز کیفیت در تبلیغات گوگل

 304. Pingback: مه پاش خانگی

 305. Pingback: الحق والضلال

 306. Pingback: how to day trade

 307. Pingback: Speelgoed prijs

 308. Pingback: بازاریابی موتورهای جستجو

 309. Pingback: buy hulu plus gift card

 310. Pingback: http://jerseycity-exterminator.com

 311. Pingback: plasterboard fixers

 312. Pingback: Stack

 313. Pingback: music news

 314. Pingback: Malaysian peruvian indian remy Brazilian Hair wigs extensions wholesale quick delivery discount price

 315. Pingback: djkhan

 316. Pingback: Prazdniki s 6 dekabrya po 16 marta

 317. Pingback: پروکسی تلگرام

 318. Pingback: فیلتر شکن قوی

 319. Pingback: divine bazaar store

 320. Pingback: دستبند طلا ظریف

 321. Pingback: custom patches

 322. Pingback: 24 Hour drug store Near me

 323. Pingback: معروف ترین مارک کولر صنعتی

 324. Pingback: l'energia riassunto

 325. Pingback: hair styling courses

 326. Pingback: nail art courses

 327. Pingback: kalendar na 2016 god raspechatat

 328. Pingback: گوشواره طلا حلقه‌ای

 329. Pingback: pc games full version download

 330. Pingback: https://saham.news/berita/press-release

 331. Pingback: free download for windows pc

 332. Pingback: prostate massager review

 333. Pingback: Prada

 334. Pingback: Stella Mccartney

 335. Pingback: گردنبند فرشته

 336. Pingback: xxx maduras

 337. Pingback: گوگل ادسنس

 338. Pingback: گوشواره سنگ رنگی

 339. Pingback: دوربین مدار بسته

 340. Pingback: خرید لارجر باکس

 341. Pingback: دوربین مدار بسته

 342. Pingback: photo to sketch

 343. Pingback: pc games for windows xp

 344. Pingback: therapist website theme

 345. Pingback: سکس ایرانی

 346. Pingback: رطوبت ساز

 347. Pingback: تبلیغ گوگل

 348. Pingback: 3d printer dlp

 349. Pingback: skin care advice

 350. Pingback: دوربین مدار بسته

 351. Pingback: کولر صنعتی

 352. Pingback: can you fail the mcat

 353. Pingback: vibrator sex toy unboxing

 354. Pingback: Alexander McQueen

 355. Pingback: Tom Ford

 356. Pingback: دوربین مدار بسته

 357. Pingback: خرید vpn

 358. Pingback: den rekrutera

 359. Pingback: خرید اکانت vpn

 360. Pingback: free software download for windows 7

 361. Pingback: beeg.com

 362. Pingback: Bvlgari

 363. Pingback: Chloe

 364. Pingback: mcat cars

 365. Pingback: خرید vpn

 366. Pingback: vibrator sex

 367. Pingback: travellergram

 368. Pingback: خرید vpn

 369. Pingback: خرید فیلترشکن

 370. Pingback: farming simulator 2019 mods

 371. Pingback: سكس مترجم

 372. Pingback: adam and eve best vibrators

 373. Pingback: خرید vpn

 374. Pingback: خرید vpn پر سرعت

 375. Pingback: 4 bedroom houses for sale in nigeria

 376. Pingback: خرید vpn برای ویندوز

 377. Pingback: W88 Thailand

 378. Pingback: erotica

 379. Pingback: خرید vpn

 380. Pingback: youtube downloader online free

 381. Pingback: خرید vpn ایفون

 382. Pingback: خرید vpn

 383. Pingback: ارور 1009

 384. Pingback: خرید کریو

 385. Pingback: vpnmakers

 386. Pingback: خرید vpn برای کامپیوتر

 387. Pingback: خرید vpn پر سرعت

 388. Pingback: خرید اپل ایدی

 389. Pingback: وی پی ان اختصاصی

 390. Pingback: app download for windows

 391. Pingback: USB flash drive factory

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra