Z kraju

PO chce nagany dla posłanki Józefy Hrynkiewicz

Za wypowiedź pod adresem protestujących lekarzy Platforma Obywatelska chce nagany dla posłanki Józefy Hrynkiewicz. 

Posłowie PO chcą, by sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą Józefę Hrynkiewicz (PiS), która podczas czwartkowej debaty w Sejmie powiedziała pod adresem protestujących lekarzy rezydentów, że mogą wyjechać z kraju. W ocenie Platformy Obywatelskiej wypowiedź Hrynkiewicz jest „skandaliczna”.

W czwartek w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił informację na temat trwającego od początku października protestu głodowego lekarzy rezydentów. Podczas debaty, posłanka Lidia Gądek z Platformy Obywatelskiej ostrzegała, że młodzi lekarze są świetnie wykształceni, znają języki obce i w każdej chwili mogą wyjechać z kraju, choć chcieliby pracować w Polsce. – Niech jadą – odpowiedziała wówczas z ławy poselskiej posłanka Hrynkiewicz.

– Z całą stanowczością należy stwierdzić, że wypowiedź pani poseł Józefy Hrynkiewicz naruszyła godność młodych lekarzy, co godzi w dobre imię Wysokiej Izby. Słowa, którymi posłużyła się pani poseł, a także sposób ich użycia prowadzą do znacznego obniżenia poziomu polskiego parlamentaryzmu i pogłębiają słabnące zaufanie oraz szacunek obywateli do mandatu posła na Sejm RP” – posłowie Platformy chcący, żeby Komisja Etyki Poselskiej ukarała Józefę Hrynkiewicz naganą.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Carlos Eduardo Veiga

    5 listopada 2017 at 23:52

    Great post.|

  2. Pingback: 3wc70vt5c7tv54c7wd54vwt4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra