Z zagranicy

Niemieckie służby zatrzymały kierowcę PKS Szczecinek za to, że… sprzedał bilety imigrantom

Do zatrzymania polskiego kierowcy doszło podczas przekraczania austriacko-niemieckiej granicy. Niemieckie służby oskarżyły Polaka o nielegalne przewożenie imigrantów.  Mężczyzna sprzedał bilety trzem osobom, jak się okazało – imigrantom z Afryki. Mężczyzna wciąż przebywa w niemieckim areszcie.

O zatrzymaniu polskiego kierowcy PKS Szczecinek poinformował Głos Koszaliński. Mężczyzna został zatrzymany za nielegalne przewożenie imigrantów…, którym sprzedał bilety. Polak wciąż przebywa w areszcie. Niemcy mieli postawić warunek polskiemu kierowcy: jeśli przyzna się do nielegalnego przewożenia imigrantów zostanie zwolniony i będzie mógł odpowiadać z tzw. wolnej stopy. Na to nie zgodził się ani obrońca mężczyzny, ani on sam. Argumentem obrony ma być fakt, że imigranci już wcześniej dostali się na teren Niemiec. Teraz jednak w swoich zeznaniach obciążają polskiego kierowcę. Jak dodaje, kierowcy nie mają możliwości sprawdzenia autentyczności dokumentów, którymi legitymują się pasażerowie. Jak poinformowała z kolei rodzina mężczyzny, wciąż nie usłyszał on żadnych zarzutów. Został zatrzymany na polecenie prokuratora. Sprawę polskiego kierowcy bada również Ministerstwo Spraw Zagranicznych a także polski konsulat w Niemczech.

– Nasi kierowcy mają możliwość sprzedaży biletu, ale nie mogą wyręczać służb granicznych, a tego się od nich oczekuje – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „Głosu Koszalińskiego” prezes PKS Szczecinek, Eugeniusz Szymonik.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

131 komentarzy

131 Komentarzy

  1. hr.questfox.com

    1 grudnia 2017 at 14:44

    I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

  2. gta 5 money cheat tk

    21 grudnia 2017 at 05:50

    Inspiring story there. What occurred after? Take care!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra