Z kraju

Manifestacja w obronie Polaków na Litwie

W najbliższą sobotę (21.10.17), o godzinie 12:00, przed gmachem Ambasady Republiki Litewskiej (al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa), odbędzie się manifestacja przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie, organizowana przez Młodzież Wszechpolską.

Będzie to druga manifestacja dotycząca wspomnianej tematyki, organizowana przez MW w tym roku.
– Od wielu lat Polacy mieszkający na Litwie są dyskryminowani. Wspomniane zjawisko dotyczy różnych sfer: ekonomicznej, edukacyjnej, symbolicznej, administracyjnej oraz społecznej – przypominają przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. – Do tej pory żaden Rząd RP nie zareagował w odpowiedni sposób na wspomnianą sytuację. Uważamy, że jest to skandaliczne – dodali.
Przypomnieli, że partia rządząca dziś w Polsce, PiS, „doszła do władzy głosząc patriotyczne i narodowe hasła”. – Jak widać wyraźnie na przykładzie aktualnej polityki polskich władz względem Polaków mieszkających na Litwie, aktualny Rząd RP, stać tylko na hasła. My, jako nacjonaliści mówimy jasno: JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI! – oświadczyli.
Manifestacja rozpocznie się przed gmachem Ambasady Republiki Litewskiej. Później nastąpi przemarsz pod gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra