Z kraju

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej – Czas na nową jakość dla rodzin

Jesteśmy mocno zaniepokojeni rozwiązaniami forsowanymi przez większość rządzącą, wedle których tylko dwie niedziele w miesiącu mają być wolne od pracy w handlu. Postulat wolnych niedziel od początku zajmuje istotne miejsce w programie Prawicy Rzeczypospolitej, konsekwentnie popieramy projekt obywatelski w tej sprawie. Większość rządząca, podczas pracy w komisji, zmieniła fundamentalne założenia tego dokumentu, więc nie można już go uznawać za projekt obywatelski, a jedynie poselski.

Apelujemy do większości rządowej, aby przywróciła obywatelski charakter projektu ustawy zainicjowanego przez NSZZ „Solidarność”. Oczekujemy, aby realizowane były założenia, które uzyskały poparcie w poprzedniej kadencji Sejmu, bez kontynuacji polityki Platformy Obywatelskiej i obstrukcji społecznego projektu.

Zgadzamy się z uzasadnieniem do projektu posłów PiS z 2013 roku, że „zakaz pracy w niedzielę stworzy nową jakość dla rodzin – nie tylko tych, których członkowie pracują w handlu, ale też rodzin zapędzonych w szaleńczą chęć kupowania (…)”. Prawdą jest to, co powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, że PiS oszukał wyborców. PiS był za wolnymi od handlu niedzielami i przed wyborami nie kwestionował zasadności tej idei, a teraz wypacza założenia obywatelskiego projektu. Nawet, gdyby przyjąć, że PiS chciałby rozłożyć ten proces w czasie, to posłowie PiS na wczorajszym głosowaniu w komisji (razem z PO i Nowoczesną) odrzucili poprawkę posła Kukiz’15 Jarosława Porwicha, aby właśnie zakaz pracy w handlu w niedzielę był wprowadzany stopniowo w kolejnych latach. Za tą poprawką głosował m.in. poseł Prawicy Rzeczypospolitej, dr Jan Klawiter.

Czas, aby PiS stworzył w końcu tą nową jakość dla rodzin, o której w poprzedniej kadencji mówił!

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy Rzeczypospolitej

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Dawid

    8 listopada 2017 at 09:38

    Poszukujesz firmy do przewóz osób warszawa http://mtbus.pl na ślub, wesele czy imprezę firmową? koniecznie zobacz naszą ofertę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra