Z zagranicy

Ukraiński MSZ – Ukraina jest strategicznym partnerem Polski. Na Ukrainie nie ma polityków o nastawieniu antypolskim

Rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji Mariana Beca w reakcji na wypowiedzi polskich polityków w sprawie sporów historycznych między dwoma krajami – Na Ukrainie nie ma polityków o nastawieniu antypolskim; Ukraina jest strategicznym partnerem Polski.

 

– Chcielibyśmy podkreślić, że w proeuropejskiej polityce ukraińskich władz nie ma polityków o nastawieniu antypolskim. Ukraina jest strategicznym partnerem Polski i ta zasada leży u podstaw naszej polityki wobec Polski i narodu polskiego. Jesteśmy nastawieni na konstruktywne działania i nie mamy zamiaru stosować logiki politycznej wobec wydarzeń historycznych między dwoma krajami. MSZ w Kijowie pozostaje przy stanowisku, które wyraziło w oświadczeniu z ub. piątku. Zapewniło wówczas, że na Ukrainie nie ma nastrojów antypolskich, a spory historyczne należy rozwiązywać zgodnie z chrześcijańską zasadą „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”, a nie narzucając swój punkt widzenia.Wzięto pod uwagę wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który wcześniej zapowiedział m.in. ograniczenia prawa wjazdu do Polski wobec ukraińskich urzędników, którzy nie dopuszczają do kontynuowania przez stronę polską ekshumacji na Ukrainie.  – mówiła rzecznik Mariana Beca.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 12:12

  które wyraziło w oświadczeniu z ub. piątku. Zapewniło wówczas, że na Ukrainie nie ma nastrojów antypolskich, a spory historyczne należy rozwiązywać zgodnie z chrześcijańską zasadą „wybaczamy i prosimy o wybaczenie
  Obat wasir

 2. Slawomir Tomasz Roch

  8 listopada 2017 at 12:56

  Na mily Bog przeciez Ukraincy klamia w zywe oczy, juz wszystkim Polakom, juz nie tylko Kresowianom! Wymordowali w haniebmy sposob setki tysiecy Polakow, ktorzy juz ponad 74 lata leza po polach i sadach, bez chrzescijanskiego pochowku, bez mogily, bez prostego krzyza, a ludobojcow wyniesli panstwowo i cerkiewnie na pomniki, ktore swieca i oddaja im czesc. Teraz gdy Polacy chca te kresowe spolecznosci godnie pochowac, Ukraincy to uniemozliwiaja! Na mily Bog zatem pytam co to niby ma byc?! To ma byc ta dekralowana publicznie przyjazn?! To mega klamstwo! Podlosc dla ktorej brak slow! Z Panem Bogiem

 3. frate

  8 listopada 2017 at 13:15

  kUPAina to największy i najzacieklejszy wróg Polski!!! kUPAina to co najwyżej strategiczny partner Polin, a nie Polski!!! Nie dajmy się zwieść ludziom, którzy nie szanują praw ludzkich i Boskich!!! Mordowali wtedy, nie przeprosili, ani się nie nawrócili, jak nadejdzie sposobność, będą mordować i teraz z równym okrucieństwem!!! Lepszy dla Polski jest strategiczny sojusz z chrześcijańską Rosją, niż z żydo-bolszewicką UPAiną!!! I do tego musimy dążyć i wywierać nacisk na zdrajców z pisu!!!

 4. jaro7

  8 listopada 2017 at 15:27

  W dniu dzisiejszym PiS i PO po raz TRZECI zablokowali uchwałę o penalizacji za propagowanie b a n d e r y z m u.Czyli jak pisałem wcześniej cała ta „awanturka’ z u p a i n ą to był pis na wodę i fotomontaż. Dalszy ciąg wstydu,hańby i zaprzaństwa trwa

 5. Stefan

  8 listopada 2017 at 19:37

  Co za dranie! To POLSKA jest strategicznym partnerem Upainy! Bez Polski już dawno byliby częścią Rosji. Jeśli chcą zakłamywać historię to niech męczą się sami!

 6. Danka

  8 listopada 2017 at 21:52

  Ten ostatni Kosiniak Kamysz chadzajacy na manify z KOD, zostal wciagniety przez prezydenta Dude w sklad Komitetu Honorowego Obchodow 100 Rocznicy Odzyskania Niepodleglosci wraz z drugim ex-szefem PSL W.Pawlajiem, wielce zasluzonym dla zamachowcow na rzad Jana Olszewskiego /”Nocna Zmiana”i Moskwy z powodu cen gazu, jakie wynegocjowal ten wybraniec prez.Dudy, wyrozniony, by pohanbic Rocznice 100- lecia.i urzad Glowy Panstwa RP.

 7. Danka

  8 listopada 2017 at 22:03

  Ouu! Oczywiscie : W.Pawlakiem”.Widocznie myslalam o Pawljaku z powodu tego, co w linku i taki to chochlik wysloczyl, a’la freudowski blad;)
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/doniesienia-o-ukladach-waldemara-pawlaka-moskwa/

 8. Danka

  8 listopada 2017 at 22:10

  W RM wielogpdzinne wypowiedzi prezydenta, o tym, dlaczego wetuje ustawy i niszczy okazje, by wreszcie bylo normalnie i dlaczego staje po stronie starych sitw i koterii, czy po to zostal wybrany? Nie jest wg mnie przekonujacy, widac rzecz straszna- to, co majaczy w jego tle…Kogo chce reprezentowac, kogo ma reprezentowac,kto go wybral i dlaczego.Niech o tym nie zapomina, bo polski Suweren potrafi zmiatac trony.I pokazac to swiatu. Czekamy na audycje z Ministrem Sprawiedliwosci i PG Zbigniewem Ziobro.

 9. youtube network

  24 listopada 2017 at 18:13

  Wywołało to wtedy wstrząs w społeczeństwie francuskim, a teraz dwudziestu dwóch deputowanych Zgromadzenia Narodowego, którzy wchodzą w skład wyższej instancji kolegialnej odpowiedzialnej za kwestie prawne, uznało, że liderka Frontu Narodowego powinna odpowiedzieć na pytania trybunału „dotyczące motywów jakie nią kierowały gdy publikowała zdjęcia”.

 10. Inez

  29 listopada 2017 at 17:58

  Great post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra