Z kraju

Giertych zarżał na temat Marszu Niepodległości

Były lider Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych znowu dał głos… na temat Marszu Niepodległości.

 

My chcemy boga.

Odbył się „Marsz Niepodległości” pod hasłem „My chcemy Boga”. Chyba po raz pierwszy marsz ten cieszył się takim wsparciem rządowych mediów i policji. To co jednak przykuło uwagę wszystkich, to całkowita obojętność organizatorów na transparenty, okrzyki i gesty, które wprost nawiązywały do ideologii nazistowskiej, rasizmu i nacjonalizmu. Już 15 października br. na portalach prawicowych zapowiadano, że w Marszu Niepodległości pójdzie Nacjonalistyczny Czarny Blok, który głosi nienawiść do narodów „innych niż białe”.
Chciałbym w tym miejscu zapytać organizatorów tego marszu: jakiego Boga wy chcecie? Zaczynacie Marsz Niepodległości Mszą Świętą, a pozwalacie na okrzyki sieg heil? Postulujecie przywiązanie Polski do Kościoła katolickiego, czy walkę o białą Europę? Opowiadacie się za chrześcijaństwem, czy rasizmem? Mam wrażenie, że nie zdajecie sobie w ogóle sprawy z tego, że wasze działania są wzajemnie sprzeczne. Albo jest się chrześcijaninem, albo rasistą i nacjonalistą. Tertium non datur. Św. Jan Paweł II powiedział 26.08.2001 roku w Castel Gandolfo: „W ostatnich dziesięcioleciach, w których jesteśmy świadkami postępów globalizacji, niepokojącego zjawiska odradzania się agresywnych nacjonalizmów (…) Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga”.
W 1995 w siedzibie ONZ nasz wielki papież powiedział „Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu”.

Kto jest waszym Bogiem? Czy wierzycie, że jest nim pogardzany przez swoich współczesnych, za brak walki o wielkość swojego narodu, ubogi Żyd z Nazaretu którego królestwo nie jest z tego świata, czy Odyn – bóg germańskich wojowników czczący tylko siłę i sprawność?
Już w 1993 roku napisałem: nacjonalizm to choroba patriotyzmu. Gdy krzewicie nacjonalizm i rasizm to jesteście po prostu chorobą naszej Ojczyzny. A dla wrogów Polski jesteście użytecznymi głupcami, gdyż obrazki „marszu nazistów” to powielanie najgorszej propagandy o Polsce. – napisał Roman Giertych.

 

Komentarz Prawego – Nie pamięta kuń jak źrebięciem był.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

48 komentarzy

48 Komentarzy

 1. Arek

  12 listopada 2017 at 20:26

  Zapomniał wół jak cielęciem był.

  • panMarek

   13 listopada 2017 at 14:06

   Pomijając plugawe wywody tego szbesgoja załączam słowa tego pięknego Hymnu, który – jak słusznie zauważył pan Michalkiewicz – jest konkretnym, pnadczasowym programem:

   My chcemy Boga, Panno święta!
   O, usłysz naszych wołań głos!
   Miłości Bożej dźwigać pęta,
   To nasza chluba, to nasz los.
   Błogosław, słodka Pani!
   Błogosław wszelki stan!
   My chcemy Boga! My poddani!
   On naszym Królem, On nasz Pan.
   2. My chcemy Boga w rodzin kole,
   W troskach rodziców, w dziatek snach;
   My chcemy Boga w książce, w szkole,
   W godzinach wytchnień, w pracy dniach. Błogosław …
   3. My chcemy Boga w wojsku, w sądzie
   W rozkazach królów, w księgach praw
   W służbie na morzu i na lądzie
   Spraw to Maryjo, spraw, o spraw
   4. My chcemy Boga w wszelkim stanie
   Boga niech wielbi szlachta, lud
   Pan, czy robotnik, czy mieszczanin
   Bogu niech niosą życia trud
   5. My chcemy Boga w naszym kraju
   Wśród starodawnych polskich strzech,
   W polskim języku i zwyczaju,
   Niech Boga wielbi chrobry Lech. Błogosław …
   6. My chcemy Boga w każdej chwili,
   I dziś i jutro, w szczęściu, w łzach;
   Czy nam się pociech niebo schyli,
   Czy w gruzach legnie szczęścia gmach. Błogosław …
   7. My chcemy Boga! Jego prawo
   Niech będzie naszych czynów tchem!
   Byśmy umieli chętnie, żwawo:
   Obierać dobre, gardzić złem! Błogosław …

 2. Zenek

  12 listopada 2017 at 20:27

  Wypowiedź żenująca.

  • Przecław

   13 listopada 2017 at 09:37

   Bardzo słuszna wypowiedź Gierycha, zgodna z poprzednimi. Kompletny BLAMAŻ organizatorów marszu, ktorzy KOMPROMITOWALI Polaków w oczach świata. Wszechobecny narkotyczny RAP, pieśni patriotycznych tyle co kot napłakał, morze petard dymnych – symbole satanistyczne, przyzwalanie na ekscesy pijackie w zorganizowanych grupach, polaryzujące hasła wrzeszczane przez organizatorów.

 3. msn wiadomości

  12 listopada 2017 at 20:32

  Kobiety kopane i wyzywane na Marszu Niepodległości. Protestowały przeciw faszyzmowi.

 4. Egzorcysta

  12 listopada 2017 at 20:37

  Jak Chazary z USA, zauwza to rzenie, pojedzie na szkolenie do AIPAC jako majacy jedynie sluszne poglady ,a pozniej juz tylko prezesi partii dostana prykaz umiescic go na pierwszysch miejscach na listach wyborczych bo wiedza ,ze Polacy zawsze glosuja tylko na jedyneki, bo sa za leniwi przczytac cala liste i nie dotarlo do nich jeszcze ,ze Chazarzy wiedza ,ze Polacy glosuja tylko na jedynki.I bedziemy mieli nowego premiera.Prawdopodobnie wreszcie sie kapnal jak to leci, zeby zostac pezydętem, puemieuem.Tylko chyba nie wie jaka jest kolejka w ktorej stoja juz Chazarzy i inni szabesgoje w wyscigu szczorow przescigajac sie w lizaniu butow i pomyslach na szkodzenie Polakom.

  • Tomek

   12 listopada 2017 at 22:56

   Pokazali też nagranego w marszu debila, który na pytanie „po co idzie w Marszu” powiedział, ze wyzwolić Polskę od Żydów. Ciekawe, czy to nie któregoś naszego, forumowego tłuka, przypadkiem nie nagrano? Roberta? Egzorcystę? 99% zwykłych patriotów na Marszu, ale media zawsze muszą ten 1% debili nagrać, żeby potem Marsz wyśmiewać.

   • Tosia

    13 listopada 2017 at 06:31

    A co złego widzisz w tej wypowiedzi? Miał facet rację. Z faktem, że Polska potrzebuje odżydzenia, tym razem skutecznego, chyba nikt nie będzie dyskutował. Inaczej nie przetrwamy jako państwo i naród.

   • hansi

    13 listopada 2017 at 07:01

    Oho, uaktywnił się żydofil – Tomek…
    Świeżą kasę od Smolara dostał ? 🙂
    Tomeczku. Twoje trollowanie musisz uprawiać nieco inteligentniej..
    A Robertowi i Egzorcyście – buty Ci lizać.
    Shalom ! 🙂

    • Przecław

     13 listopada 2017 at 09:31

     Polaryzujące hasła z ryczących megafonów „jesteśmy NACJONALISTAMI”, jak by nie wystarczyło powiedzieć jesteśmy patriotami, wszechobecny narkotyczny RAP, przy niemal całkowitym braku pieśni patriotycznych, satanistyczne petardy dymne, że nie było czym oddychać. GIERTYCH MA RACJĘ.

   • Tomasz

    13 listopada 2017 at 14:24

    Tomek sam jesteś debil i tłuk ,WIELKA KATOLICKA POLSKA

 5. Olaf

  12 listopada 2017 at 20:38

  W dniu dzisiejszym oglądałem dziennik telewizyjny.Na koniec dziennika był wywiad prowadzącego z dwójką rozmówców.M.Karnowski wypadł jak Polak,kolejny gość wypowiadał się jak skrajny lewak.Hańba.

  • kwal

   12 listopada 2017 at 21:13

   Ten lewak to red. Stankiewicz…głupiec udający redaktora i pracujący dla ONET-u…To taka kutwa !

 6. Detroiter

  12 listopada 2017 at 21:08

  Tak jak od kilku lat nie lubię Giertycha, tak ta wypowiedź jest do rzeczy. Panowie narodowcy, przemyslcie to wszystko jeszcze raz.

  • Maciek

   12 listopada 2017 at 21:44

   Ale gdzie na Marszu Niepodległości był „szowinizm w najskrajniejszej formie” . Zdaje się rok ,czy dwa lata temu ,na tę imprezę przyszedł prowokator z gazety wyborczej niejaki Hugo Bader wypastowany na czarno pastą do butów . No i jedyne czego „doświadczył” to jego zdaniem „nienawistnych spojrzeń” . I to ma być szowinizm 🙂

   • Tomek

    12 listopada 2017 at 23:01

    Poza 2 wałkowanyni non stop transparentami XPortalu, paru idiotami co szli z krzyżem celtyckim bo im się Święto Niepodległości z Dniem Świętego Patryka po….ło i paroma burakami chcącymi udowodnić swoją męskość kopiąc siedzącą na ziemi laskę, było zupełnie spokojnie. Na Marszu byli i czarni, i śniadzi i Wietnamczycy, nawet Ukraincy szli ze swoimi flagami. Nikt im krzywdy nie zrobił. Niestety, wystarczy garstka pożytecznych idiotów opisanych wyżej i już media mają pożywkę.

    • hansi

     13 listopada 2017 at 07:08

     Aaale aktywny „Tomek” się zrobił 🙂
     I ma coś przeciwko Polakom z „celtyckim krzyżem” 🙂
     A nie ma NIC – przeciwko UKRAIŃCOM, na POLSKIM marszu niepodległości 🙂
     Tomek świeżą kasę dostał po prostu.
     Czekam na „Tomka”, gdy będzie za chwilę sławił znowu „szczepienia”
     i pryncypialnie i ze swadą gromił „niedouków” i „szarlatanów”,
     kwestionujących „naukową opokę” udowadniającą debilizm „anty-szczepionkowców”
     😀 …
     Ech, szkoda gęstej śliny na trolli, niepotrzebnie w ogóle reaguję.
     Trolla należy po prostu ignorować.

     • Ula

      13 listopada 2017 at 08:20

      Jesli chodzi oflago zolto-niebieskie (od gory patrzac) to sa flago Slaska, nie Ukrainy, ukrainskei sa niebiesko-zolte.

    • Maciek

     13 listopada 2017 at 08:45

     @Tomek Zapewne tak. Poza pewną grupką „fascynatów Hitlerem” ,to raczej trudno cały 100 tysięczny marsz sprowadzić do tego poziomu . Zresztą zdaje się frekwencja na tym wydarzeniu zdecydowanie wzrosła ,gdy zajął się tym red. Ziemkiewicz ,o ile dobrze pamiętam . Zdaje się j mocno zaangażowany w organizację tego marszu jest dr Kawencki . Więc bardziej o „ideową wymowę” ich należałoby pytać . Ich zmartwienie . 🙂

     • Maciek

      13 listopada 2017 at 09:17

      W każdym razie ,to jeśli do wyboru jest jeszcze parada pederastów z komunistami , to właściwie nie ma wyboru 🙂

   • Robert B.

    13 listopada 2017 at 09:47

    Do @Maciek:

    Był, był „szowinizm w najskrajniejszej formie”, bo nie takie mają Żydzi plany w stosunku do świata. A plany są takie, że ma powstać bezkształtna, beznarodowa, wykorzeniona masa, którą ma rządzić masa świadoma i skonsolidowana, zorganizowania potajemnie niczym na wzór mafii, czyli Żydzi. Wszystko, co psuje im te plany właśnie w taki sposób, że konsoliduje inne nacje, to „szowinizm w najskrajniejszej formie”…

    • Maciek

     13 listopada 2017 at 10:42

     Tylko nie ma co popadać w absurd , bo zaraz dojdzie się do wniosku ,że papież Franciszek to Żyd , Benedykt XVI j.w. , Jan Paweł II także itd. 🙂 . Napewno jest dużo „ciemnych i niejawnych sił” i globalne machloje i szantaże. Polska nie dała się wynarodowić z Fryca Bismarka w kultufkampfie ,rusyfikacja także szła opornie , skomunizowanie zostawiło jakieś ślady ale częściowe ,więc pewnie i globlaliści sobie nie poradzą . 🙂

     • Maciek

      13 listopada 2017 at 11:03

      Naprawdę , nie ma co się „ścigać w radykalizmie” . Właściwie najlepszą sytuacją było ,gdy dziennikarka TVN24 na żywo mówiła ,że widzi hasła faszystowskie , a jakie ? doprecyzowanie – „Bóg Honor Ojczyzna” . To coś jak śpiewał Janek Kaczmarek „Warto było czekać na te piękne czasy i na własne oczy jaja te zobaczyć” 🙂

     • Maciek

      13 listopada 2017 at 12:29

      A proszę uwierzyć ,że oni – żydomasoneria najbardziej się cieszą ,gdy mają okazję do nakręcienia materiałów filmowych ,które „korespondują” z ich wizją świata . W Polsce marsz faszystów , spalona kukła Żyda itd. „klipy” do CNN . Jeśli tego nie ma , to bidulki muszą opłacać prowokatorów ,organizować „full-spontan event-y” oby tylko „przekaz” był spójny . Ostatnio CNN organizowało „spontaniczny” protest muzułmanów przeciwko zamachom ,działo się to USA . Odjazd totalny . 🙂 . Trzeba strasznie uważać ,by nie wpaść na prowokatorów .

     • Maciek

      13 listopada 2017 at 13:20

      A co było na tegorocznym Marszu Niepodległości ,czy prowokatorzy ,czy „gorące głowy” ,które za bardzo chcą „licytować” ,to trudno powiedzieć , może jedno i drugie .

 7. kindys

  12 listopada 2017 at 22:52

  Tytuł >> Giertych zarżał…<< . Tylko na tyle cię stać grafomanie ?

  Mister polski się znalazł , chłopaki w pierdlu będą mieli używanie , już niedługo .

 8. Leszek1

  13 listopada 2017 at 03:27

  Ciekawe, ze tym samym glosem mowi Giertych, Jesse Lehrich i … Tomek. Wyglada na to ze maja wspolnego szefa.

 9. Hania

  13 listopada 2017 at 10:00

  „A dla wrogów Polski jesteście użytecznymi głupcami”

  Pan Roman Giertych przemysli co zrobił ze znanym nazwiskiem?!
  Jędrzej w grobie się przewraca…

  • Robert B.

   13 listopada 2017 at 10:03

   Czyli jednak jacyś wrogowie Polski są. Ciekawe, czy da się uprosić, by ich nazwał…

 10. Monika

  13 listopada 2017 at 14:09

  Biedny Romuś stracił rozum.

 11. jacek

  13 listopada 2017 at 16:36

  Byłem na Marszu Niepodległości i niczego takiego nie widziałem i nie słyszałem.Widocznie Roman Giertych był na jakimś innym marszu i coś mu się pomyliło.

 12. Stanley

  14 listopada 2017 at 08:53

  uważajcie wszyscy piszący głupoty, bo mogą one posłużyć komuś , jako cytaty, tw. spontanicznych wypowiedzi….

 13. pola kowalska

  14 listopada 2017 at 12:37

  Giertych ci****** pan JEZUS nie byl ZYDEM tak jak ty .Wiec przestan klamac ze byl zydem bucu

 14. kindys

  15 listopada 2017 at 00:29

  @pola kowalska
  Objaśnij nam ciemnemu ludowi jakiej narodowości był Jezus .
  Czy przyszło ci do ciasnego łba że to było ponad 2000 lat temu i ludzie nie przemieszczali się samolotami i nie mógł przylecieć z Polski ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra