Kościół

Jezusowi służyć z miłości, nie dla nagrody

Medytacje ewangeliczne z dnia 14 listopada 2017 roku, (Łk 17, 7-10).

«Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».
Lubimy być chwaleni za dobro, które uczyniliśmy innym. To miłe, gdy ktoś zauważa nasze zaangażowanie, okazuje wdzięczność. Dzisiejsza Ewangelia przestrzega nas przed tym, żebyśmy nie wpadli w pułapkę samouwielbienia.
Świadczenie dobra, służenie Jezusowi to sprawy, po których nie powinniśmy oczekiwać żadnej nagrody. Są to rzeczy, które po prostu powinniśmy wykonywać, jako uczniowie Jezusa. Cicho i pokornie. Przy okazji jest to właśnie lekcja pokory. Wykonać zadanie do końca i uznać, że już nieużyteczni jesteśmy. Tylko tyle.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

  1. Soroka

    14 listopada 2017 at 11:48

    Wobec wielkości Boga możemy być tylko sługami nieużytecznymi. Musimy się jedynie martwić, czy wszystko wykonaliśmy co nam polecono.

  2. Roman

    22 listopada 2017 at 17:32

    Prawda

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra