Kościół

O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi!

Medytacje ewangeliczne z dnia 23 listopada 2017 roku, czwartek (Łk 19, 41-44)

 

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: «O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami.

 

Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą, a nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia».

 

Jerozolima to miasto  niezwykle  ważne, umiłowane przez Żydów, którzy ściągali doń na wszystkie uroczystości religijne wyczekując przyjścia Mesjasza.Jednocześnie to miasto, które nie odczytało znaków czasu i nawet nie zauważyło obecności tak wyczekiwanego Pana.
My również przypominamy takie miasto Jeśli nie odczytujemy znaków Bożej obecności w naszym życiu podobni jesteśmy do Jerozolimy, nad którą zapłakał Jezus. Nie przyjmujemy Jego nauki, ustanawiamy swoje prawa, w których nie ma miejsca na mądrość i porządek Boży. Wznosimy swoje budowle, nie bacząc , że nie pozostanie na nich kamień na kamieniu.Dlaczego tak się stanie ? Bo nie chcemy rozpoznać czasu naszego nawiedzenia.Co to znaczy ? Jezus przestrzega nas przed konsekwencjami odrzucenia Boga.. Żyjemy w zasklepieniu, w zamknięciu na to co Bóg chce nam powiedzieć. Jezus zauważa  to z ogromnym smutkiem. Nieprzyjęcie łaski Bożej może skutkować dla nas ogromnym cierpieniem. Módlmy się, abyśmy nie lekceważyli znaków Bożej obecności. Aby nie było tak jak w Jerozolimie, kiedy Jezus stał obok ludzi, którzy na Niego czekali a Go nie widzieli.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Soroka

  23 listopada 2017 at 13:25

  Tylko znając prawdę, czyli odpowiedni zakres rzeczywistości, można być wolnym, czyli wybierać to co się chce!
  Są dwa rodzaje grzechu przeciwko Duchowi Świętemu:
  1. Bycie zamkniętym na poznawanie prawdy.Owocem tego grzechu jest głupota.
  2. Posiadanie złej woli, czyli świadome odrzucanie prawdy i świadomy wybór zła.
  Te grzechy nie będą odpuszczone, bo uniemożliwiają one zwrócenie się do Boga o miłosierdzie

 2. zło to soroka

  23 listopada 2017 at 21:00

  Są dwa rodzaje grzechu przeciwko Putinowi:
  1. Bycie zamkniętym na poznawanie Putina. Owocem tego grzechu jest głupota.
  2. Posiadanie złej woli, czyli świadome odrzucanie Putina i świadomy wybór zła.
  Te grzechy nie będą odpuszczone, bo uniemożliwiają one zwrócenie się do Putina o miłosierdzie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra