Z zagranicy

Krwawy zamach terrorystyczny w Egipcie. 185 zabitych, 120 rannych

Atak na meczet w Egipcie. Zginęło co najmniej 185 osób, a ponad 120 zostało rannych – podaje państwowa agencja MENA. Może to być najjaskrawszy zamach w Egipcie w ostatnich latach.

 

Jak podała Al-Dżazira. – Do ataku miało dojść krótko po piątkowych modlitwach w lokalnym meczecie. Meczet w miejscowości położonej jest na zachód od miasta Al-Arisz na Synaju. Wg relacji mediów najpierw miało dojść do wybuchu – nie wiadomo, czy podłożono bombę, czy wysadził się zamachowiec – samobójca. Po tym uciekających z meczetu ludzi ostrzelali uzbrojeni napastnicy. Później miało też dojść do ostrzelania ambulansu przewożącego rannych do szpitala.

Zginęło co najmniej 185 osób, a ponad 120 zostało rannych. Liczbę rannych oficjalnie potwierdziły służby medyczne i policja. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać złożone na podłodze meczetu ciała ofiar ataku.

Na egipskim Półwyspie Synaj działa tak zwane Państwo Islamskie. Dochodzi tam do regularnych ataków i starć z wojskiem i służbami bezpieczeństwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Czaruś

  24 listopada 2017 at 18:21

  Coś takiego! RAZ atak na meczet, cały czas, od lat, tylko na chrześcijan i na Kościoły!!!

  • Tomek

   24 listopada 2017 at 20:54

   Ataki na meczety zdarzają się non stop – jedne grupy muzułmańskie rywalizują z innymi. Tyle, że dzieje się to w krajach arabskich, więc słyszysz o tym rzadziej niż o najmniejszym ataku w Europie.

 2. Danka

  25 listopada 2017 at 01:46

  Potworne.Czlowiek to gorzej niz bydle.Strzelac do ambulansow….Jaka matka wychowala takiego potwora?! Szkoda ludzi, niedobrze sie robi…

 3. religia terroru

  25 listopada 2017 at 02:41

  Mogło być tak pięknie, wystarczyło nie wpuszczać islamskich kultur, wtedy jedynie „ubogacaliby” innych muzułmanów.

 4. Pingback: 3cm85wwn7tdmctcv4twyb45yc5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra