Kościół

Bóg chce nas przygotować na to wyjątkowe spotkanie

Medytacje ewangeliczne z dnia 1 grudnia 2017 roku (Łk 21, 29-33)

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: «Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».
Każdy z nas ma jakieś swoje plany życiowe, które realizuje na różne sposoby. Jedni skupiają się na budowaniu bliskich relacji z najbliższymi, inni na gromadzeniu dóbr, pozostali na swój sposób próbują realizować wizje szczęśliwego życia na ziemi.
Cokolwiek jednak byśmy powiedzieli o naszych działaniach – wszystkie mają jedną wspólną cechę – są przemijające. Ludzie, których kochaliśmy odchodzą, dobra, które zgromadziliśmy niszczeją, nawet „niebo i ziemia przeminą”. Tylko Bóg jest Tym, który trwa wiecznie i na takie z Nim trwanie chce nas przygotować. Dzisiejsza Ewangelia znowu przypomina nam, żebyśmy ufność pokładali w Bogu, a nie w tym, co ziemskie i nietrwałe.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra