Polskość

Praca dla Kijowskiego

Od zawsze czułam sympatię do Mateusza Kijowskiego: śmieszył, bawił i co najważniejsze – był naszym tajnym sojusznikiem we wrażych szeregach. Nie zapomnę spotkania w gronie przyjaciół, gdy oglądaliśmy jakiś zlot KOD-u, a tam p. Kijowski stojąc na scenie wśród prominentnych działaczy totalnej opozycji, co rusz wznosił jakieś bojowe okrzyki, zagrzewając do walki UBwyateli PRL-u.
Towarzystwo bawiło się w zgadywanie, w jakim momencie i co krzyknie p. Kijowski. Talent byłego lidera KOD-u polegał na tym, że wyłapywał w przemówieniu np. Grzegorza Schetyny jakiś fragment i podnosił go do rangi zawołania. Wyglądało to mniej więcej tak: Schetyna przemawia „Nie pozwolimy, by Kaczyński psuł Polskę, nie pozwolimy, by dyktatura…”, w tym momencie do akcji wkraczał p. Kijowski, który podawał tempo: „Precz z Kaczorem dyktatorem”. Możecie państwo wierzyć lub nie, zawsze trafialiśmy! W tym sensie p. Kijowski był do bólu przewidywalny.

Zresztą jak tu nie czuć sympatii do mężczyzny, który jeździ na motorze w rękawiczkach w barwach narodowych, z kolczykami w uchu, a dzień rozpoczyna od układania kitka na głowie!? Nie sposób. Dlatego osobiście dotknęła mnie informacja o niespłaconych alimentach, a wiadomość o „aferze fakturowej” sprawiła mi zawód. I jak teraz będziemy żyć? – zapytał jeden z moich przyjaciół. Na szczęście p. Kijowski nie daje o sobie zapomnieć.

Ostatnio udzielił wywiadu, w którym poskarżył się, że nie ma z czego żyć, i że pisowski reżim tak go ciśnie… Od tego ciśnienia nie może znaleźć pracy w Polsce i będzie musiał emigrować. I ruszyła akcja „Stypendium wolności”, gdzie darczyńcy robią ściepę dla uciskanego p. Kijowskiego. Żeby sprawa była jasna – każdy robi ze swoją kasą, co chce: jedni grają w totolotka, inni telefonują do wróżbity Macieja, a jeszcze inni fundują stypendium dla p. Kijowskiego. Ciekawe dlaczego nie dla dzieci p. Kijowskiego?! Dlatego też wpadłam na pomysł, aby zainicjować akcję: „Praca dla Kijowskiego”. Jeden z moich znajomych, mających gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach zadeklarował, że bardzo chętnie, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, da dorywcze zatrudnienie byłemu liderowi KOD. Z zastrzeżeniem jednak, że wynagrodzenie przekaże… dzieciom p. Kijowskiego.

Także, gdyby p. Kijowski reflektował, to proszę o kontakt z moim biurem poselskim w Gdyni. Też chciałabym zobaczyć p. Kijowskiego przy wykonywaniu jakiejś uczciwej pracy, a odśnieżanie jest przecież uczciwą pracą. Może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. jaro7

  3 grudnia 2017 at 18:38

  Ja też chciałbym bardzo wielu polityków zobaczyć przy uczciwej pracy.Bo mam wrażenie słuchając wypocin naszych „wybrańców” i obserwując ich poczynania w Sejmie i Senacie że garna się do tej polityki wszelkiej maści nieiudacznicy mający jedna wspólną ceche .Że sa BMW.

 2. donek

  3 grudnia 2017 at 21:53

  panie ubeku Kijowski, słyszałem że szukasz pan roboty, nie ma problemu, zatrudnie cie ubeku do wywalania gnoju z mojej obory, musisz troche uważać na byki bo one nie lubia dziwolągów, płace 10 zł od fury gnoju, w dzien możesz zarobić nawet z 50 zł jak się uwiniesz, a widze że jest z ciebie kawał chłopa tak więc może i 6 fur gnoju naładujesz, jeśli jestes zainteresowany pisz do tej gazety. Z wyglądu nie grzeszysz inteligencją a więc wywalanie gnoju może stać się dla ciebie popaprańcu zawodem.

 3. Marian

  3 grudnia 2017 at 22:16

  ależ proszę Pani, „szlachta nie pracuje” 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra