Kultura i historia

Luteranin i sojusznik masonów Józef Piłsudski. 150 rocznica urodzin

Tożsamość religijną Józefa Piłsudskiego przybliżył polskim czytelnikom ksiądz Józef Warszawski, żołnierz powstania warszawskiego z zgrupowania Radosław, kapelan antykomunistycznej emigracji.

 

Ksiądz Warszawski w swojej książce „Piłsudski a religia” opisał jak Józef Piłsudski wyrzekł się wiary katolickiej i został członkiem kościoła ewangelicko augsburskiego 24 maja 1899 roku. Był już wtedy dojrzałym mężczyzną mającym 31 lat. Wyrzeczenie się katolicyzmu poprzedzone zostało długim okresem przygotowania katechetycznego do konwersji.

 

Po wyrzeczeniu się katolicyzmu Piłsudski 15 lipca 1899 pojął za żonę rozwódkę Marie Juszkiewicz z domu Koplewską. Ślub został zawarty w kościele ewangelicko augsburskim.

 

W 1917 roku kochanką Piłsudskiego została jego towarzyszka partyjna Aleksandra Szczerbińska. Z kochanką Piłsudski miał dwie nieślubne córki. Dzięki śmierci żony (17 sierpnia 1921) Piłsudski zawarł 25 października 1921 ślub w kościele katolickim (Aleksandra należała do kościoła katolickiego).

 

Według kapelana 1 brygady legionów księdza Ciepichałły Piłsudski miał w tajemnicy powrócić do Kościoła katolickiego. Akt ten nawet gdyby miał miejsce, nie był by ważny, kościół wymaga publicznego wyznania wiary katolickiej i publicznego odrzucenia dotychczasowej herezji. Po rzekomym nawróceniu się Piłsudskiego nie ma też żadnego materialnego dowodu, nie wiedziały też o tym akcie władze kościelne. Wiarygodność relacji księdza Ciepichałły zmniejsza też to że porzucił on stan duchowny i żył w konkubinacie.

 

Piłsudski traktował kwestie wiary z lekceważeniem, nie przejawiał zainteresowania religią. Nie był przywiązany do dogmatów. Pomimo, że był luteraninem żywił sentyment do Matki Boskiej Ostrobramskiej. W czasie I wojny światowej w rozmowie z Hallerem deklarował swoją bezwyznaniowość i ateizm. Nie było w tym nic dziwnego Piłsudski był przedstawicielem subkultury socjalistów deklarujących swoją pogardę dla religii i Kościoła (na łamach wydawanego przez siebie pisma „Robotnik” uznawał za brata w idei Augusta Babela, który głosił ze popiera socjalizm czyli demokracje w polityce, komunizm w gospodarce i ateizm wobec religii). Partia Piłsudskiego PPS była organizacją ateistyczną, antyklerykalną i zwalczającą Kościół katolicki.

 

W 1926 Piłsudski obalił demokratyczne władze Polski podczas zamachu majowego. Plany zamachu były doskonale znane komunistom, międzynarodowej finansjerze i Niemcom. Zamach majowy współorganizowała masoneria. Dzięki zamachowi Piłsudskiego władze w II RP przejęli masoni. Dzięki temu sanacja cieszyła się poparciem masonerii. Piłsudski przed I wojnie światowej wspierał rozwój masonerii w organizacji Strzeleckiej, plotki głosiły, że sam był związany z wolnomularstwem. Wyrazem masońskich porządków po przewrocie majowym był dekret prezydenta Mościckiego, który usunął z orła (będącego godłem Polski) krzyż i uzupełnił go masońskimi gwiazdami. Prawdopodobnie zamach majowy współfinansowała Wielka Brytania. Po zamachu na rozkaz Piłsudskiego torturowano jego przeciwników politycznych w Berezie Kartuskiej.

 

Piłsudski wierzył, że jego duchem opiekuńczym jest Napoleon (Napoleon wspierał masonerie, a masoneria Napoleona darzyła kultem). W Belwederze Piłsudskiego prześladowały złośliwe duchy. Przerażony widziadłami Piłsudski wielokrotnie do duchów strzelał (miał nieszczęśliwie zastrzelić służącego w Belwederze żandarma Koryzyma).

 

Józef Pilsudski nie nawrócił się też na łożu śmierci. Wezwany ksiądz Korniłowicz ostatniego namaszczenia udzielił najprawdopodobniej już zwłokom Piłsudskiego. Współpracownicy Piłsudskiego (wszyscy masoni) wezwali za późno księdza by uniemożliwić spowiadającemu się marszałkowi zdradę tajemnic sanacji. Arcybiskup Sapieha był przeciwny pochówkowi Piłsudskiego na Wawelu. Wieniawa Długoszowski po śmierci Piłsudskiego nakazał luterańskiemu pastorowi by nie robił trudności w zorganizowaniu katolickiego pogrzebu marszałka. Symboliczna jest też zbieżność dat, 12 maja 1899 Piłsudski wyrzekł się katolicyzmu, 12 maja 1935 zmarł.

 

W dniu śmierci Piłsudskiego święta siostra Faustyna Kowalska miała widzenie, że dusza możnego człowieka, który właśnie umierał będzie cierpieć męki. Miła być to kara za legalizacje aborcji i homoseksualizmu przez sanacyjne władze.

 

Na emigracji po II wojnie światowej w Wielkiej Brytanii funkcjonowała pani Waleria Sikorzyna, która miał widzenia Piłsudskiego. Pani Waleria rzekomo uzdrawiała, głosiła idę pustego piekła i prawdziwość objawień w Garabandal (które były dziełem diabła).

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Paweł

  6 grudnia 2017 at 01:10

  Nie dość że to wszystko głupie w kwestii interpretacji faktów (niektóre fakty z prywatnego życia PiLsudskiego są prawdziwe), to takie przedstawienie życia, dorobku i zasług Marszałka jest oburzające. Nawet komuniści (prof. Garlicki) do tego sie nie posuwali. Wiele kwestii, chociażby przyczyny zamachu majowego nie są tak prymitywne jak przedstawia je autor tekstu, który sobie wybrał to co chciał do udowodnienia przyjętej przez siebie tezy, że Piłsudski, ten paskudny luteranin i mason, jest g….. wart. Pozbierał co chciał, dopasował jak chciał żeby mu dowód wyszedł. Iście po moskiewsku, po bolszewicku. I to wszystko ukazuje się w 150 rocznicę urodzin Piłsudskiego, którą Polacy, ten głupi, prymitywny naród, gloryfikjący tego luteranina, sprzedawczyka i masona, rozpoczęli oficjalnie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Doprawdy, tylko nieuk i prymityw historyczny może wypisywać takie bzdety. Albo agent. A wypisywać nie powinien, bo ktoś jeszcze bardziej niedouczony, z mniej rozdętym ego niż Bodakowski, w to uwierzy. Pan się kompromitujesz totalnie, kompromitujesz ten portal, nad którego jakością pracują sensowni ludzie. Nie podczepiaj się więc gościu, tylko o tych duchach i innych pierdołach spod kołdry pisz gdzie indziej. Najlepiej na ścianach kibla. Czyste grafomaństwo i wstyd!

  • MacGregor

   6 grudnia 2017 at 09:55

   trafnie Kolega skomentował. Pismak Bodakowski jest po prostu wyjątkowym nieukiem – cos tam czyta, ale bez ogólnego wykształcenia nie za bardzo wie co do czego podpiąć

   najbardziej smiesza mnie te jego opracowania felietonów S.Michalkiewicza – takie wprawki w starszej klasie gimnazjalnej

   pozdr

  • rebel

   6 grudnia 2017 at 21:27

   bez znaczena co tam Bodakowski wypisuje.
   Faktem jest,ze towarzysz ziuk to byla czerwona szmata i niemiecki agent,ktorego truchlo powinno sie natychmiast wyrzucic z Wawelu jak i kilku innych zdrajcow Najjasniejszej Rzczypospolitej

   http://www.nasznowyjork.org/uploads/3/4/4/9/34497692/diaboliczny_kult_pilsudskiego.pdf

   • Adam

    9 grudnia 2017 at 12:49

    A kim ty gamoniu jesteś,że śmiesz obrażać Marszałka?Endokomuna zapewne.
    Historii nie uczymy się z internetu ani z tytułów prasowych.

  • bardo

   8 grudnia 2017 at 10:18

   Pan Jarosław Kaczyński oznajmił niejednokrotnie na publicznym forum , że „on i jego brat zawsze uważali się za kontynuatorów myśli Józefa Piłsudskiego”. Fatalnie to rokuje dla Polski. Jeśli polska „inteligencja” nadal będzie tkwić w oduraczeniu towarzyszem Ziukiem i uważać za męża opatrznościowego tego zakłamanego religijnie nieuka i chama, który poza innymi swymi ciężkimi winami, wprowadził też w polskie życie polityczne ordynarny, pyszałkowaty styl, najpełniej rozkwitający w jego następcy niejakim Bolku, to nasz kraj nigdy, ale to przenigdy nie wybije się na niepodległość.

 2. Adamc

  6 grudnia 2017 at 11:28

  Prawdę napisał co potwierdza list gen. paulinów do prymasa Hlonda z 20.04.1939 roku o Polsce. Może cwaniaczki to spróbujecie podważyć (list dostępny na gogle).

 3. Marcin

  6 grudnia 2017 at 12:30

  Głupi, prymitywny tekst na poziomie ucznia ze szkoły podstawowej. PO Bodakowskim nie można się niczego spodziewać. Nie dość że grafoman, to jeszcze nieuk o rozdętym ego. Przed napisaniem historycznych tekstów trzeba trochę poczytać i to tych publikacji, które mają wartość historyczną, a nie są oparte na lekturze dla kucharek. Wstyd, że portal w rocznicę urodzin Marszałka, która zainagurowała obchody 100-lecia odzyskania niepodległości tylko tyle ma do powiedzenia o twórcy Niepodległej.

 4. Hania

  6 grudnia 2017 at 13:18

  Panie Bodakowski

  Jestem mile zaskoczona!
  Pan i streszczenie książki x Warszawskiego!?
  A wypisujący brednie, nieuki do książek
  Chociażby do ksiązki pt Religijność Józefa Piłsudskiego.

 5. Danka

  6 grudnia 2017 at 17:27

  Co to za tekscior? Moscicki, drogi Panie Janku,zdelegalizowal masonerie w 1938r.

  • agawa

   6 grudnia 2017 at 18:14

   Bywa,że ludzie się nawracają

   • Jan Bodakowski

    6 grudnia 2017 at 18:42

    a dekret realizował szef policji sam mason, dekret dotknął tylko niemiecką masonerie, bo polska się uśpiła przed jego wydaniem (po prostu przestała działać pod szyldem masonerii)

    • Hania

     6 grudnia 2017 at 20:28

     Tak jak dziś 🙂
     Deja vu.

     Wystarczy poczytać książki pana Krajskiego.
     Pan Morawiecki namaszczany na premiera…
     Człowiek banksterów….
     Polecam książki Krajskiego, wówczas wiele niezrozumiałych ruchów ” patryjotycznego PIS” się odsłoni.

     • Danka

      7 grudnia 2017 at 13:37

      Szydlo nie chciala dac na zer miedzynarodowki Szyszko-realizujacego poslka racje stanu,ani innych ministrow. Ta pani minister od cyfryzacji tez poleci? Boze bron dostepu miedzynarodowki lub mafii do ministerstwa cyfryzacji.Szydlo -bohaterka narodowa.Kaczynski teraz dopiero pokaxzal,ze jest na pewno na sznurkach. Wstyd i hanba,ale jemu to lotto, bo chyba nie odbiera reakcji spolecznych zupelnie. I on rozwali to wszystko do konca, jesli PISowcy nie zaczna mowic glosem Polakow. Jak nie mozecie to stworzcie inna partie i go zostawcie z jego dworem, jest partia Zbigniewa Ziobro i mam stale nadzieje,ze Ziobro na fali-bedzie umial postawic szlaban miedzynarodowce, jak Pilsudski w 20r.bolszewikom. Boze! Spraw!:(

    • Danka

     7 grudnia 2017 at 13:20

     Splodzic taki tekst na 150 rocznice urodzin Wskrzesiciela Panstwa Polskiego, pogromcy bolszewii, Marszalka, ktory nie chcial pensji od Ojczyzny, zyl z pisania ksiazek….Cos niezrozumialego…Ohyda.I tyle.
     Kiedy i jakie imprezy patriotyczne w najblizszym czasie Pan znowu nam obwiesci?

     • bardo

      8 grudnia 2017 at 10:26

      Pani Danka znów w akcji. Aż się nie chce wracać na ten portal, bo wszędzie tu ona. I ten bełkotliwy nieczytelny styl

 6. Hania

  6 grudnia 2017 at 21:23

  Bo W Toruniu zrozumieli po której stronie nalezy stać i doopy lizać
  Z MB w klapie ojcowej marynary, oczywista 🙂
  Mamy szczęście do marynarkowych patryjotów

  https://demotywatory.pl/uploads/201008/1281910460_by_melilit_600.jpg

 7. Soroka

  7 grudnia 2017 at 20:20

  Pitolicie Hipolicie i wszyscy okołohipolici! Gdyby nie Ziuk, to w przyszłym roku nie obchodzilibyśmy setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
  No ale hipolitopodobni myślicie,że byle jaka partyjka pyskaczy i wrzaszczków jest w stanie tworzyć państwo.

 8. Leszek1

  8 grudnia 2017 at 00:59

  Za ten artykul napisany w rocznice urodzin najwiekszego polskigo meza stanu, pan Bodakowski powinien wyleciec z redakcji „Kresow”.
  Z cala pewnoscia przygarnie go dobrze platna „Gazeta Wyborcza”. Trudno mi pojac dlaczego antypolak zasmieca swoimi oszczerstwami dobry skadinad portal.

  • Bartłomiej

   8 grudnia 2017 at 07:47

   Z całą pewnością powinieneś zacząć się leczyć synku. Rak mózgu to nie przelewki!

  • Jan Bodakowski

   8 grudnia 2017 at 18:25

   jesteśmy na portalu Prawy pl a nie Kresy :0

  • Codreanu

   8 grudnia 2017 at 23:48

   Antypolski to był raczej Piłsudski, który powiedział że „po śmierci będzie prosił Boga, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi”. Który przywódca na świecie powiedział coś podobnego?
   O innych kwiatkach nie wspominam. Co nie znaczy że nie miał on plusów, ale było ich mało i nie zmieniają ogólnej mojej oceny na temat tej postaci.

 9. D.:

  8 grudnia 2017 at 06:54

  Bardo dobrze. Masoneria jest awangardą i zwycięstwem nauki.

 10. hansi

  8 grudnia 2017 at 13:58

  Panie Bodakowski.
  Może zostawmy Ziuka, czy jak temu niemieckiemu agentowi i kumplowi Lenina tam było, i zajmijmy się tym, co WAŻNE dla Polaków TERAZ ?.. Bo inaczej nas wytrują i wymordują ?..

  To nie w tonie wyrzutu, lecz propozycji zaledwie:
  może by tak o rzeczach deczko BLIŻSZYH ciału koszulą ?..
  O tym, co TERAZ się dzieje, a co godzi w PODSTAWY bytu i przetrwania BIOLOGICZNEGO Polaków, w ich własnej Ojczyźnie ?..
  Przymus „szczepień”.
  GMO na terenie Polski + błogosławieństwo dla Glyphosatu i Monsanto.
  Wykańczanie Polaków ekonomiczne, przykryte obraźliwą jakąś, dla elementarnej inteligencji, szopką pt. „500+” ?..
  Deprawacja młodych Polaków w „szkołach”, za pomocą „Ministerstwa Oszwiate” ?..
  Zamiast tematów zastępczych ?..
  Pozdrawiam.

  • Codreanu

   8 grudnia 2017 at 23:44

   Wątpię że „prawica” zajmie się tymi tematami. Obecnie większość tzw. prawicy zajmuje się bzdurami typu pomniki smoleńskie, pomniki żydowskie itp.

 11. Robert

  8 grudnia 2017 at 17:45

  Wszystkim tym,którzy bronią J.Piłsudskiego polecam książki pana Pająka okrutna prawda o Piłsudskim i pana dr Ratajczaka triumf dyletanta.Przerażająca prawda.

  • semperparatus

   9 grudnia 2017 at 08:28

   Tak…czytałem tą pracę…Piłsudski był wielokrotnym agentem i anty-Polakiem…oraz wrogiem chrześcijaństwa…Szkodnikiem na skalę nie tylko polską ale i światową…kumplem ludobójców-Lenina,Trockiego i Hitlera…Po jego śmierci fuehrer był na mszy żałobnej za jego duszę (jedyny raz w życiu)…a w czasie okupacji nakazał postawienie warty honorowej przy jego grobie…Nic dziwnego tzw.Ziuk…był agentem Niemiec(tak jak Lenin)…i dobrze się im zasłużył)

 12. kasia41

  10 grudnia 2017 at 20:14

  Piłsudzki ps. Tow. Wiktor i wszystko w temacie, komuch jak na tamte czasy.

 13. Pola kowalska

  11 grudnia 2017 at 12:20

  Tak jak myslalam jeszcze troche dowiemy sie ze byl zydem i zebral legiony „dzielnych zydow” ktorzy walczyli o wolnosc Polski.Dzelnie odpierajac wroga legiony zydow tym zwyciestwem przypieczetowali swoja Hegemonje w Polsce i dlatego dzis mamy OKUPACJE ZYDOWSKA.a nie zostali przywiezieni przez ZSRR i Stalina z calej rosji by niszczyc nasz kraj.To nie komuna kazala wchodzic do kosciolow RKK zydom by zniszczyc wiare dzieki nim mamy dzielnego Rydzyka Polaka Piorunka i caly Episkopat Polski zazydzony nie liczac zasluzonego ks.Sowy czy innych mu podobnych antypolakow

 14. Kazimierz S

  11 grudnia 2017 at 21:46

  Bardzo dobry artykuł Panie B.-gratuluję. Najlepszy z wszystkich jakie dotychczas na tym portalu przeczytałem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra