Z kraju

Rafał Ziemkiewicz poparł demonstracje przeciwników zakazu hodowli zwierząt futerkowych, demonstracje zakłócali przedstawiciele groteskowej opozycji

Szaleństwo przedstawicieli groteskowej opozycji nie zna granic. Dziś zakłócali demonstracje zwolenników dalszego istnienia ferm zwierząt futerkowych. Nie miało znaczenia dla przedstawicieli groteskowej opozycji to, że była to manifestacja przeciwko PiS – partia Jarosława Kaczyńskiego chce zakazać hodowli zwierząt futerkowych. Dla groteskowej opozycji liczyło się tylko to, że ona chce demonstrować i nikt inny nie ma demonstrować w tym samym czasie – nawet krytycy PiS.

Ofiarami szaleństwa przedstawicieli groteskowej opozycji byli też dziennikarze. Kiedy podszedłem do jednego z działaczy groteskowej opozycji i kulturalnie poprosiłem go o informacje co jest tematem ich dzisiejszej manifestacji, ten miał atak szału, zaczął wrzeszczeć, bluzgać i zapowiadał, że mnie pobije. Starszawy przedstawiciel opozycji dostał swojego ataku amoku pomimo że na miejscu kilkunastoosobową grupę opozycjonistów filmowała jedna z ekip telewizji publicznej.

 

Demonstracje przeciwników likwidacji farm zwierząt futerkowych poparł Rafał Ziemkiewicz. Publicysta już od dłuższego czasu publicznie krytykuje PiS za niszczenie polskiego rolnictwa. W felietonie „PiS, czyli Patriotyzm i Socjalizm” opublikowanym na portalu Interia Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że światem rządzi „wielka zmowa idiotów” i „sekretna międzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka” składa się z idiotów przekonanych, że wiedzą lepiej od nas (…), co dla nas dobre”.

 

W opinii Rafała Ziemkiewicza „areopag jełopów”, „tajna loża bęcwałów”, jest „wszędzie, nie przejmują się politycznymi szyldami. Potrafią się wmieszać także w środowiska, z którymi się potocznie wcale się nie kojarzą”.

 

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza PiS jest też „pod przemożnym wpływem owej bezimiennej mafii”. Powodem niechęci publicysty do PiS, jest to, że PiS zabrał Polakom „niedziele w galeriach handlowych”, czym unieszczęśliwił polskie rodziny i je rozbija (według Rafała Ziemkiewicza wspólne wypady do galerii handlowych integrują rodzinę).

 

 

Według Rafała Ziemkiewicza „Wielka zmowa idiotów” charakteryzuje się logiczną niespójnością „w uszczęśliwianiu ludzi na siłę uzasadnień i zastępowanie racjonalnego argumentu moralnym gęganiem”.

 

Inna przyczyną niechęci Rafała Ziemkiewicza do PiS, jest „próbą zarżnięcia jednej z najbardziej dochodowych dziedzin polskiego rolnictwa (kolejnej już, po zlikwidowaniu (…) tuczu gęsi na foie gras oraz wyeliminowaniu Polski z eksportu mięsa do krajów muzułmańskich) – hodowli zwierząt futerkowych”.

 

W obronie hodowli zwierząt futerkowych, Rafał Ziemkiewicz odwołał się do tego, że PiS jest wrażliwy na los zwierząt futerkowych a nie na los zabijanych podczas aborcji dzieci. Warto tu publicyście przypomnieć, że on sam kwestie aborcji uznał w swoich artykułach za nieistotny temat zastępczy, więc nie wypada by w obronie interesów ekonomicznych hodowców poruszał ten temat.

 

W swoim artykule w obronie hodowli zwierząt futerkowych Rafał Ziemkiewicz zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu hipokryzje bo ten broniąc zwierząt je „schabowy i rosół”. Dodatkowo publicysta zanegował, że białko zwierzęce jest ludziom niezbędne do egzystencji, a futerka już niezbyt. Swoją opinie o braku szkodliwości wegetarianizmu i weganizmu Rafał Ziemkiewicz oparł na tym, że ma „córkę wegankę i wie doskonale, że praktycznie nie ma produktu odzwierzęcego, którego nie dałoby się dziś zastąpić jakimś roślinnym odpowiednikiem. Oczywiście, są te zamienniki rzadkie i drogie, trudno sobie wyobrazić stosowanie, dajmy na to, mleka migdałowego czy kokosowego zamiast krowiego na masową skalę, ale można. Naturalne futro, z jego niepowtarzalną strukturą, fakturą i miękkością włosia jest natomiast nie do zastąpienia absolutnie niczym”.

 

Warto tu przypomnieć Rafałowi Ziemkiewiczowi, że buty skórzane zwyczaj robione są z zwierząt, których mięso jest zjadane, a nie ze zwierząt futerkowych. Można się zgodzić z publicysta „wytworzenie chemicznego ersatzu futra oznacza wypuszczenie do atmosfery i do rzek potężnej dawki jadowitych i całkowicie nie rozkładających się w środowisku toksyn, a sam ersatz zalegnie potem na śmieciowisku, na którym nie ulegnie „biodegradacji”.

 

Swój felieton Rafał Ziemkiewicz zakończył sprowadzeniem działań PiS do „zlikwidowania całego rolnictwa, które da się zdefiniować jako jedno wielkie męczenie zwierząt i roślin”.

 

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. belzebub

  8 grudnia 2017 at 22:04

  ziemniakiewicz to ostatnimi laty bardzo niestabilna cipa. Bardzo mocno miota się między skrajnymi uczuciami miłości i nienawiści do PiSa. On sam już nie wie, czy tak jak jego kolesie warzecha stankiewicz jest skrajnym liberalnym lewakiem, pisowcem, endekiem czy narodowcem…

  • Olrob

   9 grudnia 2017 at 07:43

   Moim zdaniem to raczej dobrze świadczy o Ziemkiewiczu, nie jest dogmatykiem.

   • LSED

    9 grudnia 2017 at 08:37

    Ziemkiewicz od czasu do czasu wierzga, ale jak przyjdzie co do czego to zawsze stoi tak gdzie animalny lewak Kaczyński. I tak już od ponad 20 lat…

 2. Maslaw

  9 grudnia 2017 at 11:39

  Bodakowski nie ma pomysłów, to piszę o innych. Ten przyglup kompromituje zawód dziennikarza. I pewnie też pedryl

 3. wb

  9 grudnia 2017 at 12:20

  Wszyscy idioci tylko nie Ziemkiewicz

 4. Krzysiek

  9 grudnia 2017 at 13:10

  Popieram hodowców. Ekoterroryzm wypad, gdyby chodziło o firmy żydowskie, to nie byłoby żadnego zakazu a wręcz dopłaty. Powoli stajemy się kolonią żydowską. Nie ma na to zgody!

 5. Pola kowalska

  9 grudnia 2017 at 19:41

  i znow Polak dostal w D**** stracimy rynek miedzynarodowy na rzecz niemiec lub IZRAELA i kilkanascie miljonow dla biednych niemiec.chodowla norek czy lisow i inych zwierzad futerkowych to miljardowy biznes.Tyle zwierzad nigdy nie utrzymalo by sie w lesie same co sa na farmach

 6. Pola kowalska

  11 grudnia 2017 at 13:25

  Ziemkiewicz zyd ktory jest prowokatorem bo takie jest ich POWOLANIE ZYDOSKIE by robic zadymy rozbrajajaca prawdomownscia dbajacym o swoje dobra materialne i koryto.Kazdy kto mysli inaczej jest usowany jako wrog nawet kolega z protestu jak jest Polakiem jest oczerniony by sie tylko zyd mogl nadawac.W taki sposob posuwaja nam swych TROLLI ZYDOWSKICH zachwalajac madroscia fenomalnoscia i krzyczac SUKSES! SUKCES !POLSKI apowinien krzyczec Sukces ZYDOWSKI

 7. klioes vel pislamista

  12 grudnia 2017 at 11:11

  Na ustawę uderzającą w fermy zwierząt futerkowych

  Kot Jarka ocalony!

  Nie będzie nikt futrzaków

  Zabijać w Polsce…. Tony

  Już zbędne są przysmaków,

  Które norki jadały.

  (Gdy koty głodowały!)

  Choć pracę wielu straci,

  To czapkę z Jarka kota

  Zrobić się nie opłaci…

  Humanizm niech hołota

  Pozna; „humanizm nowy”.

  Bo cierpieć mogą krowy:

  Bo ubój rytualny

  Jarkowi nie przeszkadza.

  Z Żydami kolokwialny

  Jest on i jego władza.

  Moralna gdzież rozterka?

  Ach, krowom brak futerka!…

 8. EuPi

  14 grudnia 2017 at 17:45

  No to Kaczyński jest lepszy od Boga. Bóg tak mstworzył swiat, ze jedno drugie zjada. No to nie zabijać swiń, krów i.t.p. Kogoś tu porabało! Tylko dla rozgłosu!

  • B

   14 grudnia 2017 at 23:20

   No to ten bog o ktorym ty piszesz a ktory ponoc stworzyl swiat w ten sposob, jest szatanem, a nie bogiem. Milosierny, wszechmogacy i dobry Bog nie stworzylby swiata pelnego cierpien, okrucienstwa i wszelkiego zla.
   A ziemkiewicz niech sobie chociaz dobe posiedzi w jakiejs klatce, w warunkach w ktorych tryliony zwierzat spedza cale swoje nieszczesne ‚zycie’.

 9. WiT

  14 grudnia 2017 at 19:37

  Panie Rafale pełna zgoda jak również z p.Ł.Warzechą zaczyna się od norek w tvp/pnś/we wtorek rano pierdolili o karpiach i kurczakach,za to co powiedziała p.redaktor Rogalska powinno się tą babe w trybie pilnym wypieprzyć z tvp razem z kretynem Kamelem, bo za chwilę jak mówił p.Warzecha wezmą się za świnie krowy które nie wolno będzie doić bo to pewnie seks albo jeszcze gorzej.Coraz więcej głupków w tym państwie.

 10. Marek_Piotrowski

  15 grudnia 2017 at 10:04

  Ziemkiewicz akurat w tej sprawie ma rację (podkreślam, bo ostatnio coraz rzadziej ją ma).
  Przy pomocy dość prymitywnej „manipulacji ekologią” konkurencja eliminuje po prostu naszych przedsiębiorców z biznesu.
  Czy od tego ubędzie hodowlanych zwierząt?
  Oczywiście nie. Będą je hodować gdzie indziej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra