Z zagranicy

Donald Trump niezaproszony na szczyt klimatyczny w Paryżu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie został zaproszony na szczyt klimatyczny, który wkrótce ma się odbyć w Paryżu. Stany Zjednoczone, które za kadencji nowego prezydenta zdecydowały o wycofaniu się z klimatycznego porozumienia, będą na szczycie reprezentowane przez urzędnika ambasady.

W poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron przypomniał Trumpowi o jego odpowiedzialności historycznej za podjętą decyzję wycofania się z politycznego i finansowego wspierania porozumienia.

– Przykro mi to mówić, że się nie ułożyło, naprawdę bardzo mi przykro, ale myślę, że ponosi on ogromną odpowiedzialność przed historią i jestem pewien, że mój przyjaciel prezydent Trump zmieni zdanie w najbliższych miesiącach czy latach, a przynajmniej taką mam nadzieję – powiedział Macron w wywiadzie dla telewizji CBS.
Szczyt, który zgromadzi przywódców całego świata, odbędzie się na Ile Seguin, wysepce na Sekwanie w południowo-zachodniej części Paryża. Udział w nim wezmą m.in. szef ONZ Antonio Guterres, Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim, prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, premier Hiszpanii Mariano Rajoy i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Głównym tematem szczytu będzie kryzys finansowy.

Donald Trump zdecydował o wycofaniu się z porozumienia klimatycznego, aby chronić amerykańską gospodarkę opartą na węglu, dla której planowana w porozumieniu klimatycznym dekarbonizacja byłaby poważnym ciosem.

Źródło: PressTV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Statystyczny

  12 grudnia 2017 at 13:40

  Wystarczy dozorca z ambasady USA na taki szczyt ,hitlero-bolszewików strzeliły foha???,gdyby w tej diabelskiej Brukseli ograniczyć tym nieroba pierdzenie w stołki ,dziura ozonowa uległaby zmniejszeniu o jakieś 50-70%!!!!,

 2. Rycerzniebieski

  12 grudnia 2017 at 15:49

  Kolejna kompromitacja Prezydenta Francji Emmanuela Macrona! To polityk dosc niebezpieczny dla Polski i Wegier. Takie mam odczucia po Jego wczesniejszych wystpieniach publicznych. Absolutnie nie mam zaufania do tego czlowieka. Przestrzegam moich rodakow przed posunieciami tego polityka, uwazam ze nie ma podstaw by mu zaufac. Troche niepokoi mnie fakt, iz nowy premier Mateusz Morawiecki udaje sie z pierwsza wizyta wlasnie do Francji. Tym bardziej wobec tego policzka, jaki wlasnie wymierzono w Paryrzu Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, szczeremu przyjacielowi Polski, ojczyzny naszej. Tego absolutnie nie moge powiedziec poki co o Macronie.

 3. cyra5

  12 grudnia 2017 at 18:02

  Po tym co „bojówki europejskie” zorganizowały podczas poprzedniej wizyty prez. Trumpa może to i lepiej, że do Unii Euroarabskiej nie przyjedzie?

 4. gość

  15 grudnia 2017 at 19:18

  Żydy oszaleli!!!
  ————————–
  Kongres USA przyjął ustawę wzywającą do wypłacania roszczeń organizacjom żydowskim a nie spadkobiercom!

  W amerykańskim kongresie przegłosowano kilka dni temu kontrowersyjną ustawę o nazwie „Justice for Uncompensated Survivors Today”. Na jej podstawie Departament Stanu USA oświadczył, że będzie wspierał organizacje żydowskie, które domagają się od Polski odszkodowań za mienie żydowskie bez żyjących spadkobierców przejęte na mocy polskiego prawa przez skarb państwa.

  Amerykańska ustawa wynika z tzw. Deklaracji Teresińskiej, przyjętej w 2009 roku na międzynarodowej konferencji w Czechach, na której dyskutowano na temat zwrotu nieruchomości należących przed II wojną światową do mieszkańców pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli zabici przez Niemców. W sumie porozumienie w tej sprawie, wzywajace do płacenia niespadkobiercom, tylko organizacjom żydowskim, podpisało wtedy 46 krajów, w tym Polska.

  Oznacza to, że amerykański MSZ będzie teraz to egzekwował i zamierza monitorować co dzieje się w związku z tym w krajach, które zostały wytypowane do płacenia za takie roszczenia. Tak się składa, że najwięcej tego typu pożydowskich nieruchomości po bezpotomnie zmarłych żydach znajduje się w Polsce. Amerykańska ustawa wprost stwierdza, że jest to własność „bezpańska” i powinna być zwrócona tak zwanym „potrzebującym pomocy ocalałym z Holocaustu”.

  Jedyny logiczny wniosek jaki można wysnuć po takich zapowiedziach jest taki, że Departament Stanu USA nie uznaje polskiego prawa i sprzeciwia się przejęciu takich nieruchomości przez skarb państwa. Oznacza to, że Żydzi są traktowani nie jako polscy obywatele tylko jako plemię niezależne od miejscowych i posiadające specjalne prawa, jak na naród wybrany przystało.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kongres-usa-przyjal-ustawe-wzywajaca-do-wyplacania-roszczen-organizacjom-zydowskim-nie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra