Z zagranicy

Kanada sprzeda broń Ukrainie. Czy to zasługa banderowskiego lobby w Kanadzie?

Rząd Kanady wydał zgodę na sprzedaż broni przez kanadyjskich producentów Ukrainie. Zdaniem wiceszefa komisji ds. obrony i bezpieczeństwa rosyjskiej Rady Federacji Franca Klincewicza decyzja Ottawy wciąga Kanadę w konflikt i przeczy porozumieniom mińskim.

 

Rząd Kanady wydał zgodę na sprzedaż broni przez kanadyjskich producentów Ukrainie. Zdaniem wiceszefa komisji ds. obrony i bezpieczeństwa rosyjskiej Rady Federacji Franca Klincewicza decyzja Ottawy wciąga Kanadę w konflikt i przeczy porozumieniom mińskim.

 

– Kanada bezpośrednio wystąpiła przeciwko mińskim porozumieniom, tworząc „niebezpieczny precedens” Kanada staje się stroną wewnętrznego konfliktu ukraińskiego ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. A to oznacza między innymi, że bierze na siebie odpowiedzialność za działania ukraińskich siłowików, wyszkolonych przez kanadyjskich instruktorów i wyposażonych w kanadyjską broń – powiedział wiceszef komisji ds. obrony i bezpieczeństwa Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu Franc Klincewicz.

 

 

W rozmowie z publiczną telewizją CBC News dyrektor departamentu politycznego ministerstwa spraw zagranicznych Ukrainy Oleksij Makejew powiedział, że decyzja Ottawy jest znaczącym sygnałem dla innych krajów. Nasza armia przechodzi reformę i wiele już dokonaliśmy w minionym roku; musimy uzbroić naszych żołnierzy, by utrudniać dalsze agresywne działania Rosji i wspieranych przez Rosję bojówek – dodał Makejew.

 

Jednocześnie zarówno Amnesty International Canada, jak i inne organizacje broniące praw człowieka były przeciwne wydaniu zgody, wskazując na liczne naruszenia praw człowieka na Ukrainie, mimo że Kijów zapewnia, iż chodzi o kupowanie broni o charakterze defensywnym. Organizacje broniące praw człowieka wskazują, że w prawie kanadyjskim znajdują się luki pozwalające, by broń lub elementy broni trafiały do krajów, których nie ma na liście dozwolonych odbiorców, jak Pakistan, lub państw, gdzie prawa człowieka nie są przestrzegane. W minionych latach kontrowersje wzbudziły dostawy lekkich pojazdów pancernych z firmy General Dynamics do Arabii Saudyjskiej – na tę umowę zgodził się jeszcze konserwatywny rząd Stephena Harpera, a liberałowie Trudeau nie cofnęli decyzji.

 

Komentarz Prawego – Czy to dlatego, że w Kanadzie jest liczna, silna i wpływowa, a wywodząca się z OUN-UPA ukraińska diaspora?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. gość

  17 grudnia 2017 at 13:14

  Michalkiewicz ostrzega: Żydzi coraz bliżej przejęcia polskich nieruchomości!
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/michalkiewicz-ostrzega-zydzi-coraz-blizej-przejecia-polskich-nieruchomosci/

 2. karola32

  17 grudnia 2017 at 21:31

  Biedna Polska, nikt się z nią nie liczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra