Z kraju

Gowin – Jesteśmy przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale czym innym jest pomoc np. syryjskim chrześcijanom

– Jesteśmy przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale czym innym jest pomoc np. syryjskim chrześcijanom – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

 

– W obozie Zjednoczonej Prawicy jesteśmy przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale czym innym jest pomoc np. syryjskim chrześcijanom; w tej sprawie potrzebny jest wewnątrzlądowy dialog. Nie ukrywam, że widzę zasadność przemyślenia niektórych kwestii. Jesteśmy wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy kategorycznie przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale dlaczego nie podjąć dialogu z naszym Kościołem na temat korytarzy humanitarnych? Z chęcią widziałbym syryjskie dzieci leczące się w polskich szpitalach.Może zbyt kategorycznie wdrażaliśmy do tej pory nasze racje (…) Uważam, że potrzebujemy głębokiego dialogu i namysłu – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. michu

  28 grudnia 2017 at 22:25

  Z tego co wiem nasze wojska bardziej udzielają się walcząc w Afganistanie i Iraku, niż w Syrii walcząc z ISIS. Chyba że nasz nieustanny wicepremier planuje tam jakąś ekspedycję, albo zmontowanie koalicji przyjaciół.

  • prawo

   28 grudnia 2017 at 22:29

   Pobożny poseł Gowin, to taka miejska wersja 2.0 Pawlaka z PSL.
   Zawsze klei się do rządzących jak gówno do wojskowego koca.

   • michu

    28 grudnia 2017 at 22:36

    Tylko pytanie czemu to klejenie jest takie skuteczne.

    • prawo

     29 grudnia 2017 at 02:25

     Masoneria szkocka.

 2. Kwal

  28 grudnia 2017 at 22:27

  Pan Gowin powinien dać przykład i już jutro przyjąć pod swój dach kilku osobową rodzinę chrześcijan z Syrii…było by to bardzo chwalebne.

 3. Marian

  28 grudnia 2017 at 23:03

  Zamiast 100 milionów na remont mieszkań dla trupów w Warszawie, dajmy te 100 milionów na pomoc dla żywych ludzi w Syrii.

  • Kmicic

   29 grudnia 2017 at 17:29

   wystarczy żeby don Tadeo oddał te prawie 100 milionów i przekazał na pomoc w Syrii .

 4. mon

  28 grudnia 2017 at 23:23

  Zaczyna się…

 5. finka

  29 grudnia 2017 at 00:09

  Gowin już nie raz okazał się fałszywcem i teraz też, niech jedzie pomagać chrześcijanom na miejscu, jak niektórzy polscy księża, a wówczas zmieni zdanie na temat korytarz. Chce nam wprowadzić konia trojańskiego, dlaczego ten obłudny typ w ogóle jest w polityce PiSu.

 6. Sławek

  29 grudnia 2017 at 01:12

  Nie tym sposobem to innym pierwszy etap rozmydlania balon próbny. Ja temu człowiekowi po prostu nie wierzę. I mam ku temu podstawy choćby to, że zagłosował za możliwością mordowaniem niewinnych ludzi w w łonach matek będąc posłem PO, tym samym wpisując się w szeregi sług diabła na ziemi czego wyrazem jest hołdowanie absurdowi, że to nie Bóg decyduje o tym co dobre a co złe Bóg, który nigdy się nie myli, ale człowiek omylny słaby, przed Bogiem pyłek człowiek. Z tego co wiem nigdy nie przeprosił nie wytłumaczył się, że zrobił źle a jakże katolik pełną gębą. Modlmy się za nich za tych posłów o nawrócenie, bo w czyścu cierpienie. Dziesiątek różańca za nawrócenie rządzących.

 7. nb

  29 grudnia 2017 at 02:35

  kazdy moze powiedziec, ze jest chrzescijaninem ! nie do sprawdzenia!

 8. Czesław

  29 grudnia 2017 at 06:16

  Do Ministra Szkolnictwa Wyższego Gowina „Wartości Europejskie i Socjalistyczne na Uniwersytetach”. Gowin do dymisji http://www.prawica.net/9351

 9. Marian

  29 grudnia 2017 at 09:53

  Po pierwsze, to chrześcijanie nie chcą wyjeżdżać z Syrii. Chcą pomocy na miejscu.
  Tzw. imigranci, to wydaje się, że prawie wszyscy to wielbiciele darmowego socjalu. I wcale się im nie dziwię – jak masz do wyboru: żyć w postkolonialnej Afryce i pracować do końca życia za 1 dolara dziennie u Chińczyka (bo nikt inny tam nie inwestuje), albo jechać do Europy i na socjalu żyć jak król wioski. No wiadomo, sam bym się nie zastanawiał.
  Dobrze mówił JP2, akurat w tej sprawie, że z okazji jubileuszu Anno Domini 2000 należy umorzyć długi międzynarodowe. Wtedy byłaby nadzieja dla Afryki, Bangladeszu itp. – Ale z czego wtedy żyliby lichwiarze…?
  Prawda jest taka, że Europa (opss, jaka tam Europa, no przecież Niemcy) nie wytrzymuje konkurencji z Chinami, bo Chiny mają popyt wewnętrzny na poziomie 1,5 miliarda ludzi, a cała UE, to jakieś 0,25 miliarda. To trzeba tak czy inaczej ściągnąć do Europy te brakujące 1 miliard ludzi, jak najszybciej.
  A chciałoby się powiedzieć: gdyby nie dżuma średniowieczna, wojny protestancie w Niemczech, Cromwell w Anglii, rewolucja francuska, zabory Polski, rewolucja bolszewicka w Rosji, wojna domowa w Hiszpanii w l. 30-tych XX w., I i II wojna światowa itd. – to dziś Europa miałaby te 1 miliard mieszkańców. – Ale czosnki ciągle coś kombinowały, żeby „zahobić” i teraz mamy wyludnioną Europę i czeka nas regres cywilizacyjny.
  I nie chodzi nawet o walkę z chrześcijaństwem, ale o zwykłą prymitywną pazerność owłosionych prostaków na „żółte gów*no”.

 10. puszatek

  29 grudnia 2017 at 11:42

  Panie Gowin, Polacy czkają w kolejkach do lekarzy i nie tylko specjalistów, a pan chce na koszt wszystkich podatników leczyć tak ad hoc, obce dzieci? A wie pan, że te dzieci będą potem na stałe w Polsce, a do tego tabuny rodziny? I tak z dwojga dzieci w try miga robi się 60 lub więcej ludzi? Oni już do siebie nie wrócą, bo nie na tym polega „korytarz humanitarny”, jeśli pan nie wie, he he Czy ma pan dzieci i wnuków? Chrześcijaninem mienić się będzie każdy, który zechce się wydostać z Bliskiego Wschodu czy Afryki. Zweryfikuje pan ich pochodzenie, prawdomówność, narodowość i wyznanie? Raczej nie, więc proszę nie igrać z Rodakami. Ponadto dostaliście zaufanie społeczne pod warunkiem, że nie wpuścicie nikogo, NIKOGO! Jeśli to zrobicie, to przegrane wybory macie jak w banku, pierwsze to będą samorządowe, a w parlamencie zasiądą środowiska narodowe. Ja sama i wielu innych dotychczas głosujących na PiS zagłosuję na Ruch Narodowy. Proszę to wziąć pod rozwagę.

 11. Pingback: cmt875nttbchdjwx4wctve4656

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra