Kultura i historia

Bogusław Homicki, autor „Ciekawego” życia w PRL-u” – naszym publicystą

Urodził się 27 czerwca 1941 w Warszawie. Wychowywał się w  na warszawskiej Pradze. W latach 1953-59 był wychowankiem ogniska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy prowadzonego przez słynnego pedagoga warszawskiego, Kazimierza „Dziadka” Lisieckiego.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu handlu zagranicznego.

Od lat 70. zaangażowany był w działalność społeczną jako wolontariusz w ognisku wychowawczym „Praga”. W 1976 roku założył Koło Wychowanków Ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy, od 1993 funkcjonującego jako organizacja pozarządowa, był jego przewodniczącym i wiceprzewodniczącym. Obecnie jest na emeryturze, w dalszym ciągu pracuje społecznie, szczególnie zaangażowany jest w propagowanie spuścizny pedagogicznej Kazimierza „Dziadka” Lisieckiego.

Od dziś gości na łamach portalu prawy.pl jako publicysta.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra