Z kraju

Nowy szef MSZ: Polska w dalszym ciągu będzie wspierać europejskie aspiracje Ukrainy

Nowo mianowany w miejsce Witolda Waszczykowskiego minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przeprowadził w środę rozmowę telefoniczną ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Pawło Klimkinem, z którym omówił bieżące kwestie w relacjach polsko-ukraińskich.

Wydany w tej sprawie komunikat polskiego MSZ był bardzo lakoniczny, jako że ograniczał się jedynie do potwierdzenia zaangażowania Polski na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz podkreślenia, że Polska w dalszym ciągu będzie wspierać europejskie aspiracje naszych wschodnich sąsiadów.

Podczas rozmowy minister Czaputowicz wyraził także nadzieję, że jak najszybciej dojdzie do rozwiązania problematycznych kwestii historycznych w relacjach Polski i Ukrainy.

Z tego komunikatu można jednak wnioskować, że szkodliwa polityka Witolda Waszczykowskiego względem Ukrainy będzie przez Czaputowicza kontynuowana. Czaputowicz najwyraźniej nie zamierza domagać się od strony ukraińskiej rezygnacji z neobanderyzmu, ale jest gotowy na kompromis nawet kosztem historycznej prawdy i wrażliwości Polaków.

Warto sobie w tym miejscu uświadomić, że wspieranie akcesji do UE państwa hołdującego zbrodniczemu totalitaryzmowi – a przecież z ust ministra spraw zagranicznych nie padło ani jedno zdanie, że warunkiem polskiego poparcia dla europejskich aspiracji Ukrainy jest rezygnacja przez ten kraj z kultu ludobójców spod znaku tryzuba – już samo w sobie jest z punktu widzenia moralności i zdroworozsądkowej polityki nie do przyjęcia. Wydaje się jednak, że Czaputowicz ma na ten temat nieco inne zdanie…

Źródło: MSZ

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. finka

  10 stycznia 2018 at 22:13

  Ten minister to szok, juz to pisalam, ale świetnie mówi o nim red. Gadowski https://www.youtube.com/watch?v=d0juphXR2pA

  • PolishPolackski

   10 stycznia 2018 at 22:38

   Teraz tego nie słuchałem, ale czy chodzi o tekst, że wszystko wraca do normy, bo szkoła Geremka znowu w pełni chwały?

   Czyli znowu,w biały dzień i w świetle fleszów, Polacy zostali brutalnie zgwałceni, okłamani i wypluci?

 2. marju73

  10 stycznia 2018 at 22:17

  Wiele musi się zmienić aby wszystko zostało po staremu.

  • Kwal

   10 stycznia 2018 at 22:19

   To samo miałem napisać…czyli dalej tkwimy w komunie a cieszą się tylko żydzi…

 3. Robert B.

  10 stycznia 2018 at 22:23

  Takie ma „zdanie”, jakie mu jego mocodawcy każą mieć…

 4. klioes vel pislamista

  10 stycznia 2018 at 22:32

  A dlaczego nie mamy pojsc sladem Wegier odnosnie Ukrainy?
  DLACZEGO?!

 5. PolishPolackski

  10 stycznia 2018 at 22:40

  Pan Mateusz nie pozwoli.

 6. jaro7

  10 stycznia 2018 at 23:00

  Ale o tym zakłamane media nie napiszą!!
  „Policja w wydanym przez siebie komunikacie podkreśla, że grupa nietrzeźwych Ukraińców bez żadnego powodu napadła na dwóch mieszkańców Warszawy, bijąc ich pięściami. Interweniującym policjantom w kilka minut udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mieli oni ponad jeden promil.”Zdarzenie miało miejsce z wtorku na środę.
  Co do tego „ministra”,pisałem wcześniej ze te zmiany NIC nie dadza i polityka się NIE zmieni.Kolejny miłosnik Banderolandu.Co jeden to coraz gorszy.

 7. Soplica

  10 stycznia 2018 at 23:04

  Bronisław Geremek – wiecznie żywy.

 8. Hania

  10 stycznia 2018 at 23:12

  ufff…. ulżyło mi!

  Coby się stało z naszymi braćmi, którzy dzielnie walczą ze złym Putinem?!
  Coby się stało gdyby Adrian zaprzestał wożenia walizek z ( naszymi) pieniędzmi!?
  No co?!

  I nagle złe ludzie z Polski zaczęliby stawiać Krzyże Pomordowanym przez ichniejszych bohatyrów na śmietniskach i przy studniach
  A tak w imię pojednania możemy nadal zakrzyknąć
  – przebaczamy i prosimy o przebaczenie
  …od Pawłokomy po dziś….

 9. Robert K

  10 stycznia 2018 at 23:43

  Min. Czaputowicz…z zera nagle staje sie ministrem z gola doopa i bedzie reprezentowal Polske przed np. ministrami USA ktorzy sa wyceniani po 500 ml. dol na glowe. Ciekawe o czym porozmawiaja; Czaputowicz opowie jak to jezdzil na narty w Alpy z jedzeniem w bagazniku.
  Ludzie , trzymajcie mnie!

 10. ziemianka

  11 stycznia 2018 at 00:33

  skandaliczna nominacja, znowu wstyd za „naszego” ministra. A już minister Waszczykowski zaczynał iść w stronę normalności… Srebrny Lisie Dyplomacji,
  wróć!

 11. abc

  11 stycznia 2018 at 01:04

  Nie ma co ukrywać – Polska nie prowadzi względem Ukrainy żadnej samodzielnej polityki tylko realizuje obce instrukcje.

  Zresztą nawet gdybyśmy chcieli to mam niejakie wątpliwości czy obecna ekipa byłaby do tego intelektualnie w ogóle zdolna bo z niezależnym i samodzielnym myśleniem to tam raczej słabiutko.
  Nasi „mędrcy” celują głównie w posłuszeństwie wobec starszych i mądrzejszych, a w najlepszym razie w bezmyślnym powielaniu dawno nieaktualnych wzorców.
  Specjalnie bym się też nie zdziwił gdyby się kiedyś okazało, że Prezesowi cały czas się wmawia, że jest drugim Piłsudskim i wspierając banderowców realizuje na wschodzie jakąś wielką misję.

 12. abc

  11 stycznia 2018 at 01:09

  Za to optymistycznie na kierunku ukraińskim można dodać, że ubyło „niezłomnego Antoniego” bo ten nawet z okazji rocznicy Rzezi Wołyńskiej potrafił dwadzieścia minut przemawiać i ani razu nie wspomnieć ani o Ukraińcach, ani banderowcach ani UPA. To dopiero sztuka.

 13. Stanley

  11 stycznia 2018 at 08:44

  poprosimy o życiorys i wcześniejsze dokonania tego pana, a wtedy wszystko stanie się jasne….

 14. Slawomir Tomasz Roch

  11 stycznia 2018 at 10:31

  Z calym szacunkiem Pan Jacek Czaputowicz jest w srodowiskach Kresowian zupelnie nieznany! Zajmuje sie Kresami od 30 lat i nigdy nie spotkalem sie z jakimkolwiek artykulem, ba nawet wypowiedzia Pana Czaputowicza! Dla mnie poki co to czlowiek zupelnie jak z kapelusza! I jeszcze jedna uwaga: nie da sie prowadzic zdrowej polityki wschodniej bez Kresowian, to po prostu niemozliwe! Z Panem Bogiem

 15. hansi

  11 stycznia 2018 at 11:21

  .. No i znowu mamy następnego Ciaputowicza..
  Dlaczego na czele „polskiej Armii” nie postawią ponownie Klicha ?..
  Przecież to była właściwa ciota ? Dlaczego zdjęto Waszczykowskiego ?..
  Też był dobry ?..
  Proponuję powrót Tuska i Komorowskiego.
  I już tylko nasrać na wierzch 🙂

 16. TZ.

  11 stycznia 2018 at 13:50

  Z tej nominacji i wypowiedzi widać, że polityka wobec Ukrainy nie jest prowadzona w Polsce. Warszawa tylko wykonuje polecenia – czyje?

 17. MacGregor

  11 stycznia 2018 at 15:28

  stajnia Geremka wciąż działa

 18. Anty-polska straszna MENTALNOŚĆ solidaruchów i KOR-wców sprzedwczyków Polski terz pod szyldami PO-PiS zapatrzonych w LEWACTWO czołagających się na "zachód"

  11 stycznia 2018 at 17:47

  Mentalność WSZYSTKICH tych osobników w całej polskiej polityce co wywodzą z nurtu „solidaruchów aktywistów” to oni wszyscy są CHORZY psychicznie. Większość z nich wywodzi się z MNIEJSZOŚCI etnicznych, przeważnie to są ŻYDZI z polskim obywatelstwem, którzy inters ogółu Polaków mają głęboko w dupie.
  Mentalność tych „aktywistów solidaruchów” którzy niezmiennie są przy korycie władzy „warszawki” od 1990roku do dzisiaj polega na tym, że oni zawsze byli i są WPATRZENI w „zachód” uważając, że tam wszystko jest „dobre, piękne, rozwijowe …” uważając samych siebie i wszystkich Polaków za PARIASZY świata. „Solidaruchy” i żydy z KOR oczerniają wszystkich Polaków, że czymś gorszym, że Polska jest generalnie ZAWSZE „zła” i wszystko co polskie to „złe” itp.
  Ci ZAKOMPLEKSIENI psychole „aktywiści solidaruchy” są autentycznie chorzy na NIHILIZM wyhodowani na ideologii tego POMYLEŃCA żydo-komunisty Michnika czy tych SPRZEDWCZYKÓW kretynów psycholi jak Mazowiecki, TW bolek wałesa, gieremek, kuron … itp. i inni śmierdziele „solidaruchy”, którzy uważali że Polska musi iść na ŚLEPO naśladować „zachód” który ma niby „pomóc” Polakom …
  Te anty-polskie SPRZEDAJNE łyse oszukańcze mendy jak tusk, kaczyńscy, macierewicz, schetyna, komorowski, TW bolek, … itp. oni wręcz się CZOŁGALI do tych LEWACKO-masońskich urzędów „Europy” lub żydo-neokonów Waszyngtonu i stukali tymi głupimi swoimi łysymi łbami do drzwi, aby ich tam „przyjęto”, aby ci oszuści z „zachodu” dali im tam jakąś jałmużnę i tam „przyjęto.
  Tak naprawdę to ta lewacka banda masonów rządząca i wyhodowana jako chciwe dzikie bydło w tej „europie” zwłaszcza w Niemczech, Anglii, Francji, USA … to mieli i dalej mają Polaków za takich PARIASZY czyli ZAWSZE za coś GORSZEGO.
  Taką GORSZĄ „gębę” Polakom nieustannie przyprawiają te QURWY żydy z Polski i ci zamieszkali za granicą.
  Zachód widzi Polaków ale w GROBIE, a solidaruchy i KOR byli są GRABARZAMI Polski.
  ZAWSZE tak było w historii Europy, że tam Polaków uważają za GORSZYCH bez względu na to jak by Polacy się „PRZYMILALI” do tych cyników z „zachodu”.
  Rządzący „solidaruchy” z chorą MENTALNOŚCIĄ psychiczną, od 1989 roku do dzisiaj PEŁZAJĄ na czworaka na ten „zachód” , stukają w drzwi tymi swoimi łysymi łbam, pukają i proszą, aby Polaków przyjęto do tego „zachodu” na GORSZYCH skandalicznych zasadach, nie jako partner lecz jako zwykłych PARIASZY.
  Przecież coś takiego NIE ma sensu, gdyż tam w „europie” zwłaszcza Niemcy, Francja Anglia czy USA myślą o jednym jak to Polaczków „przyjąć” ale tylko w jednym celu:
  aby nas Polaków CAŁY CZAS „dymać” i drenować finansowo.
  Zapamiętajcie to sobie, że wszędzie na Świecie liczą się z tymi co są SILNI !!!
  Polska pod władzą tych ŁAPÓWKARZY złodzeji i bandytów PO-PiS-PSL-SLD+Npetru NIGDY NIE będzie stawała się silniejszym krajem.
  Ta MENTALNOŚĆ KOR-wców i „solidaruchów” trzeba jak NJSZYBCIEJ wyrzucić do ŚMIETNIKA czyli tych zbutwiałych śmierdziuchów.
  A jak Polacy mogą być silni jak „solidaruchy” zawsze KUPCZYLI Polakami i Polską z chciwymi hienami na zachodzie.
  Przecież ten żydoski KOR macierewicza i michnika i innych oszustów złodzeji był ZAWSZE finansowany milionami na zasadzie „inwestycji” oligarchów zagranicznych czy rekinów ZŁODZEJI finansowych, którzy wiedzieli że jak OSACZĄ Polaków używając KOR-wców „solidaruchów” i innych oszustów którzy pod jakimiś PODSTĘPNYMI sloganami głupoty o prawach człowieka, tolerancji, integracji, wolności i innych takich BZUDRNYCH teoriach oszukają Polaków, aby zdobyć władzę w III RP, a potem za pomocą kapitalizmu KOMPRADORSKIEGO totalnie w sposób zalegalizowany RABOWAĆ polskich przeciętnych obywateli z ich owoców pracy co trwa od 1990r do dzisiaj.
  „Solidaruchy” byli finansowani przez zachodnie „fundacje” czyli na 100% brali pieniądze i łapówki za instalowenie w III RP kapitalizmu kompradorskiego.
  Oni wszyscy „solidaruchy” z przestępczych gangów PO-PiS-PSL-SLD czy ten przekupny folksdojcz ZŁODZEJ Petru, mają konta bankowe poza granicami III RP na które są wpłacane te ŁAPÓWKI jako zapłaty za organizowanie pomocą „uchwalanych ustaw” ze SZKODĄ dla Polaków w tym ZDRADZIECKIM „polskim” Sejmie i centralnych urzędach tej skorumpowanej za-żydzonej „warszawki”.
  Przecież to kupczenie ciężką pracą Polakami trwa setki lat, a to się dzieje dlatego, że Polacy NIE karają swoich oczywistych zdrajców, gdyż złodzeje „solidaruchy” w Polsce muszą mieć „tolerancje” tak aby nas dalej RABOWANO w Polsce, a przekupna władza KOR-wców i „solidaruchów” pozmieniali szyldy na PO-PiS !
  Wy lemingi zamieszkali w tej skorumpowanej żydo-mafijnej III RP siedzicie cicho jak jacyś DURNIE. Tymczasem dosłowni KAŻDY „solidaruch” czy KOR-wiec żyd to SPRZEDWCZYK, który brał ŁAPÓWKI od różnych „fundacji’ zagranicznych które chciały ZMIENIĆ Polskę tak, w identyczny sposób jak banderowcy i żydy rozwalili „ukrainę” aby ukrów skolonizować, wgonić w biedę, RABOWAĆ itp.
  W III RP żydy „solidaruchy” też za łapówki z „fundacji” też SKOLONIZOWALI Polskę i systemowo RABUJĄ Polaków z owoców ich pracy.
  To się nie ma na co oglądać i trzeba definitywnie SKONCZYĆ z tymi KOR-wcami i „solidaruchami” sprzedawczykami !
  NIE wolno głosować w wolnych wyborach na takie neo-banderowskich mafiozów gangsterów PO-PiS-PSL-SLD-petru jak kaczynski, schetyna, tusk, macierweicz, tusk, kopacz … itp.
  Tych bezkarnych psycholi wpatrzonych w KLOAKĘ „zachodu” i czołgających się na czworaka do „zachodu”, gdzie nas faktycznie nie chcą przyklejając nam Polakom na plecy cały czas różne podłe PRZEZWISKA.
  My Polacy musimy WYRZUCIĆ do śmietnika politycznego jak NAJSZYBCIEJ tych ZDRADZIECKICH „solidaruchów” i wszystkich takich co mają taką MENTALNOŚĆ, którzy nam Polakom wmawiają, że jesteśmy GORSI, ze jakoby musimy się wzorować na ZBOCZEŃCACH żydo-masonskich i LEWACTWE „zachodnim”.
  Te sprzedajne sukinsyny PO-PiS-PSL-SLD-petru oni wycierają sobie swoje obsrane buciory polskimi obywatelami.
  Takie sprzedajne sqinsyny jak kaczynski, duda, tusek, komorowski, schetyna, czy ten sprzedajny GEDROJCIOWY chłystek „KOR-wiec solidaruch pomiotło jacek czaputowicz to „elita” w Polsce … o ZGROZO!
  Młodzi ludzie z Ruchu Narodowego przyjrzeli i widzą, ż ta droga na OŚLEP do „zachodu” jaką kroczą ci PRZEKUPIENI złodzeje KOR-wcy i podstępne zdradzieckie skorumpowani „solidaruchy”, że ta doga prowadzi do NIKĄD i absolutnie NIC a NIĆ da Polakom i jest kierunkiem do SAMOBÓJSTWA Polski jako instytucji państwowej.
  Konfrontacja Polski z „zachodem” czy z Niemcami lub banderowską ukrainą jest NIE unikniona. Oni usiłują cały czas DRENOWAĆ finansowo Polskę, a system gospodarki niemieckiej jest tak nawet POMYŚLANY i organizowany aby Polska był a dla nich łupionymi peryferiami i finansowym ZAPLECZEM do rabowania.
  Czy ktoś w Polsce PRÓCZ przekupionych oszustów i złodzeji „solidaruch” z taką chorą MENTALNOŚCIĄ się na to zgadza ???
  Tylko ludzie z Ruchu Narodowego formułują swoje postulaty domagając się SILNEGO nie zależnego państwa Polskiego, tak abyśmy nie byli WASALAMI „zachodu” ale to tym sprzedajnym sqrwysynom PO-PiS-PSL-petru się NIE podoba, atakują agresywnie Polskich Nardowców. Suqinsyny”solidaruchy NIE chcą SILNEJ Polski, gdyż ci banksterzy by przestali wpłacać ŁAPÓWKI na konta „solidaruchów” w bankach zagranicznych.
  Pamiętacie jaki raz ten złodzej-oszczerca Kwaśniewski zrobił POPŁOCH, gdy „solidaruchy” chcieli jego usunąć z funkcji Prezydenta?
  Wtedy ten sprzedajny żydo-komista Kwaśniewski, powiedział, że poda do publicznej wiadomości KTO i ILE każdy z KOR-wców i solidaruchów ma nagromadzonych ŁAPÓWEK na kontach zagranicznych !
  „solidaruchy” i KOR-wcy żyją z łapówek !
  Ci oszuści złodzeje „zachodu”, a zwłaszcza Niemcy NIGDY, przenigdy NIE traktowali Polaków jako PARTNERÓW, organizują SABOTAŻ i finansują ośrodki SECESYJNE w Polsce. Niemcy finansują RAŚ, różne Kaszubskie czy jakiś tam Łemkowe organizacje, które mają wg. PLANU niemieckiego rozerwać Polskę na kawałki, czemu żydoskie gangi PO-PiS-PSL sprzyjają i ten proceder POPIERAJĄ na czele Kaczyńsikim, Dudą i Schetyną
  Zachód widzi Polskę jako grób lub mogiłę.
  Wszystkie SŁABE państwa w Europie są zmuszane do jakieś tam BZDURNEJ „integracji” wg naczelnej DOKTRYNY niemieckiej i UE czyli wg. DOKTRYNY lewackiego komunisty oszołoma Altiero Spinelli, który ogłosił manifest z Ventotene.
  Temu LEWAKOWI coś się UBZDURAŁO, że należy ZLIKWIDOWAĆ wszystkie państwa narodowych w Europie i w ich miejsce stworzyć JEDNEGO państwo europejskie zarządzanego z . . . Berlina … SIĆ!
  Sprzedajne suqinsyny solidaruchy i KOR-wcy teraz pod szyldami przestępczych gangów PO-PiS-PSL-SLD zgadzają się z tą „doktryną” lewaka Altiero Spinelli
  Absolutnie NIE wolno głosować w wolnych wyborach samorządowych czy do parlamentów na sprzedawczyków PO-PiS-PSL-SL- czy tego folksdojcza Npetru, którzy są autentyczną niemiecka agenturą w Polsce, a ich planem jest uczynienie z Polaków takimi skolonizowanymi PARIASZAMI , którzy będą pracować na dobrobyt tych z „zachodu” , Niemiec czy żydów z USA.
  Centralny budynek UE w Brukseli jest nazwany imieniem tego komunisty lewaka Altiero Spinelli.
  Jeśli III RP będzie dalej rządzona przez takich zdemoralizowanych bezkarnych sprzedawczyków łapówkarzy PO-PiS-PSL z taką MĘTALNOŚCIĄ tych chorych psychicznie „solidaruchów” to nam Polakom nigdy się nie polepszy, a wręcz odwrotnie, będzie cały czas gorzej.

 19. AV

  11 stycznia 2018 at 19:23

  Dziecko Bronisława Geremka vel Berele Lewartowa, więc czego się po gadzinówce z unii wolności spodziewać…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra