Z kraju

Marszałek Tyszka: PiS marnuje pieniądze na rozrost biurokracji i narzuca Polakom nowe podatki

W swoich kilku ostatnich wpisach na jednym z portali społecznościowych wicemarszałek Sejmu z klubu Kukiz przypomniał, jak PiS marnuje pieniądze na rozrost biurokracji, i uświadomił z jakich nowych podatków będzie ten rozrost biurokracji finansował.

Polityk klubu Kukiz’15 wskazał, że PiS powołał przynajmniej 13 nowych instytucji, w których politycy partii rządzącej będą mogli dać zarobić swoim znajomym. Wśród powołanych instytucji znalazły się:

„1. Polska Fundacja Narodowa
2. Rada Mediów Narodowych
3. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
4. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
5. Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków
6. Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
7. Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą
8. Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”
9. Instytut Solidarności i Męstwa
10. Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami
11. Biuro Programu „Niepodległa”
12. Polska Opera Królewska
13. Krajowy Zasób Nieruchomości”

Wicemarszałek sejmu przypomniał jakie atrakcje szykuje nam PiS w nowym roku, w tym podwyżki podatków:

„1️⃣ Po pierwsze, będziemy teraz płacić zawsze przy okazji zakupów za torby foliowe (min. 20 gr za sztukę).
2️⃣ Po drugie, wzrośnie opłata środowiskowa za składowanie odpadów komunalnych (ze 120 zł do 170 zł), co przełoży się na wyższe opłaty za wywóz śmieci.
3️⃣ Po trzecie, tradycyjnie wzrastają składki na ZUS (wzrost o 4,2%, a w przypadku nowych przedsiębiorców wzrost aż o 5%).
4️⃣ Nowy rok to też nowy podatek od nieruchomości komercyjnych, których wartość przekracza 10 milionów złotych (0,42% w skali rocznej) – zostanie to oczywiście natychmiast przerzucone na klientów. Zobaczymy w jakim stopniu.
5️⃣ Wzrasta też ryczałt od przychodów z najmu – w wysokości 8,5% będzie obowiązywał tylko do wysokości 100 000 zł rocznie, ponad tę kwotę będzie wynosił 12,5%. Zapłacą oczywiście lokatorzy.
6️⃣ Wreszcie, w związku z wprowadzeniem tzw. jednolitego pliku kontrolnego, przedsiębiorcy muszą uwzględnić istotny wzrost kosztów obsługi księgowej”.

Dodatkowo, jak informuje wicemarszałek „Sejm uchwalił już również podwyżki, które wejdą w życie później.
1️⃣ Od maja 2018 roku wzrośnie opłata za przegląd techniczny samochodu osobowego (do 126 zł brutto).
2️⃣ Od 2019 r. zniesiony zostanie limit 30-krotności składek ZUS, co uderzy w zalążki polskiej klasy średniej.
3️⃣ Od 2019 pojawi się też akcyza na e-papierosy”.

Zdaniem Stanisława Tyszki „każda ekipa rządząca od 1989 podnosi podatki. W dodatku zazwyczaj robią to tak, żeby ludzie się w tym nie połapali”

Komentując informacje wicemarszałka Tyszki trzeba stwierdzić, że PiS musi jak najszybciej zacząć obniżać podatki i likwidować szkodliwe przepisy, gdyż dopiero to umożliwi szybki rozwój gospodarczy Polski. Dzięki obniżce podatków i likwidacji szkodliwych przepisów wzrosną wpływy do budżetu i zmniejszą się potrzeby socjalne (dzięki wzrostowi gospodarczemu Polacy będą mieli własne pieniądze z własnej pracy i nie będą potrzebowali pomocy państwa).

Oczywista potrzeba obniżki podatków i szkodliwych przepisów jest od dekad negowana przez finansjerę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, która promuje ideę ograniczania funkcji socjalnych państwa i podwyżki podatków. Taka polityka okazała się zabójcza dla wielu krajów na całym świecie. Dodatkowo gospodarka Europy i Polski jest niszczona przez Unię Europejską, która nie dosyć, że wymusza wysokie podatki, uniemożliwia obniżkę podatków, to i narzuca niezwykle szkodliwe dla gospodarki przepisy – co jest zresztą powodem dla którego Polska powinna opuścić Unie Europejską.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. GlosRozsadku

  11 stycznia 2018 at 22:58

  WOw , socjalisci sa socjalistami , kto by pomyslal . Temu panu nalezy sie jakis medal , tak blyskotliwy usysl nalezy nagrodzic .

  • prawo

   12 stycznia 2018 at 01:39

   Dobrze żydzi postępują z tym naszym małowartościowym narodem (z Michalkiewicza) – może doprowadzą go do ocknięcia. Tu przykład na bęcwalstwo rodaków:
   https://www.youtube.com/watch?v=sEZ7jhz2iwE

   • GlosRozsadku

    12 stycznia 2018 at 09:36

    Ktos kto nie potrafi wziasc odpowiedzialnosci za wlasne zycie obwiniajac o wszytskie niepowodzenia „zyda” nie tylko nie jest w stanie sie obudzic , ta osoba nie jest w stanie zrozumiec ze spi . Prosze przestac traktowac slowa takich osob jak p. Michalkiewicz jak slowa objawione . To ze mowia oni o wielu ciekawych zagadnieniach nie znaczy ze ich tok myslenia ma zasapic panski .

 2. abc

  11 stycznia 2018 at 23:55

  Już widzę jak PiS obniża podatki i likwiduje szkodliwe przepisy.
  Tam taka myśl nikomu w głowie nawet nie zaświta, a co dopiero mówić o realizacji.

 3. George

  12 stycznia 2018 at 07:53

  PiS miałby obniżyć podatki? Przecież PiS to partia etatystyczna i lewicowa, udająca jedynie partię konserwatywną i prawicową. A wszystko po to, żeby na prawej stronie nie pojawiła się autentyczna i silna partia prawicowa i wolnościowa. Jak nie aferzyści i złodziej z PO, to kryptolewica z PiS. Oj nie mamy jako naród szczęścia, nie mamy!

 4. stary

  12 stycznia 2018 at 07:58

  Zgadzam się ze wszystkim poza jedną bzdurą powtarzaną jak mantra:”Od 2019 r. zniesiony zostanie limit 30-krotności składek ZUS, co uderzy w zalążki polskiej klasy średniej.”
  Akurat to nie uderzy w zalążki polskiej klasy średniej. Od 20 lat prowadzę działalność i płacę składkę minimalną. Wszyscy moi znajomi prowadzący działalność gospodarczą robią tak samo. Ludzie którzy ciężko pracują na chleb nie powierzą swoich pieniędzy złodziejom bez względu czy to PIS czy PO.
  Na 30 -krotności mieli stracić różnej maści urzędasy. Na tej 30-krotności korzystają obecnie burmistrzowie, wójtowie marszałkowie i ich pracownicy z urzędów i innych GOPSów. Oraz oczywiście kierownictwa banków. I dlatego przesunięto wprowadzenie tego zapisu na 2019 rok. Jak pisiory wygrają wybory to go nie wprowadzą.

  • Bartek

   13 stycznia 2018 at 00:28

   Ma Pan zupełną rację. Od lat ci najbogatsi (urzędasy, prezesi itp.) nie płacili ubezpieczenia po przekroczeniu 30-krotności… i to tylko IM zostawała forsa. Wszyscy inni bulą i bulili od całości dochodów. Ci wszyscy nami rządzący od 1989 roku tylko nas okradają, a teraz z każdym miesiącem coraz bardziej.

 5. darros

  12 stycznia 2018 at 19:50

  PiS nie ma i nigdy nie miał zamiaru obniżać podatków. Misją Mateusza „We the People” Morawieckiego jest” ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej przedsiębiorczości” i przerobienie Polski do reszty na żerowisko dla międzynarodowego kapitału.

  Morawiecki zadłuża Polskę na biliony, ale nie inwestuje w cele przynoszące zwrot, tylko w rozdawnictwo i „słomiane misie” (megalotnisko itp.), które mogą z początku robić wrażenie bogactwa i rozwoju, ale ostatecznie nas zniszczą.

  Ponadto poprzez rozdawnictwo Morawiecki demoralizuje Polaków, ponieważ premiuje pasożytnictwo i cwaniactwo, a ludzi przedsiębiorczych i uczciwie pracujących karze coraz to nowymi podatkami i szykanami. To będzie miało podobne skutki jak rozpijanie chłopów przez szlachtę – upadek społeczeństwa i narodu oraz przerobienie go w niewolniczą masę, która przez wiele pokoleń będzie musiała pracować na bogactwo innych.

  • Akada

   13 stycznia 2018 at 20:06

   Ale przecież o to chodzi. Państwo ma być jedynym organizatorem życia społecznego i ekonomicznego dla całego narodu. PiS to faszyści. Im zależy na tym aby poza państwem jednostka obumierała. Aby nie była w żaden sposób samodzielna, aby do wszystkiego potrzebowała urzędnika.

 6. darros

  12 stycznia 2018 at 20:05

  Jest jeszcze jeden haracz, o którym nikt nie wie – likwidacja 50% kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Wszyscy są przekonani, że Morawiecki przywrócił ten przywilej najbogatszym twórcom (odebrał im go Tusk), bo tak trąbiły media, zarówno PiSu, jak i PO.

  Morawiecki ukrył jednak fakt, że równocześnie usunął z kategorii „twórców” praktycznie wszystkie zawody (grafików, copywriterów, projektantów budowlanych) z wyjątkiem dziennikarzy (wiadomo dlaczego). W rezultacie świnie morawieckie kradną teraz nieporównanie więcej Polakom, którzy wcześniej byli zaliczani do twórców.

 7. karola32

  12 stycznia 2018 at 20:57

  Zapewne nie jest to ostatnie słowo PiSu, otwierają oczy niedowiarkom, że stać ich jeszcze na obsadzenie wielu stanowisk.

 8. Krokodyl

  13 stycznia 2018 at 08:26

  PiS promuje polską własność, tyle że państwową. Partia PiS jest wrogo nastawiona do własności prywatnej, uważa że urzędnik jest mądrzejszy od właściciela i dlatego wie lepiej co właściciel powinien robić ze swoją własnością. To droga donikąd i to już przerabialiśmy za sanacji.

 9. Sara

  13 stycznia 2018 at 20:45

  A pan jest bezsilny!! Nie umie pan przekonywać !! Won!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra