Polskość

Kłamstwo ma krótkie nogi

Pytanie, które pan marszałek zadał było wewnętrznie z podwójnym zaprzeczeniem – oświadczyła prof. Krystyna Pawłowicz, tłumacząc się w „Aktualnościach dnia” na falach Radia Maryja ze swojego poparcia udzielonego w głosowaniu dla obywatelskiego projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie twierdząc, iż się pomyliła, naciskając nie ten przycisk, co należy.

Problem w tym, że stwierdzenie marszałka po pierwsze nie było pytaniem, a po drugie było zupełnie jasne i jednoznaczne. Brzmiało ono: „Kto z pań i panów posłów jest za przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy zawartego w druku 2060 zechce podnieść rękę i nacisnąć przycisk”.

Tymczasem prof. Pawłowicz uparcie twierdziła, że „to pytanie było tak ułożone, że w odruchu wszyscy nacisnęliśmy czerwony, czyli za odrzuceniem, czyli wskutek wewnętrznego zaprzeczenia trzeba było nacisnąć, że tak, że jestem, ale to oznaczało, żeby dalej tego nie procedować”. I dodała: „Bardzo szybko wyłączono głosowanie”, cokolwiek stwierdzenie to miało znaczyć. Procedowano bowiem tę ustawę w sposób zupełnie normalny i po zakończonym głosowaniu i podaniu wyników Sejm zajął się kolejnym punktem.

– Nie tylko ja się pomyliłam – żaliła się prof. Pawłowicz. – Ta ustawa i tak została odrzucona. Myśmy nie przyłożyli do żadnego zabijania ręki, a co najwyżej, gdyby się udało, ona by weszła do dalszego procedowania razem z tą naszą ustawą i byłaby i tak odrzucona – przekonywała prof. Pawłowicz, zapominając najwyraźniej, jak ona i jej koledzy i koleżanki głosowali podczas procedowania obywatelskiego projektu o wprowadzeniu pełnej ochrony życia inicjatywy StopAborcji. Otóż głosowała ona za utrąceniem tego projektu pro-life, a teraz twierdzi, że do żadnego zabijania ręki nie przyłożyła…

Pawłowicz zapewniała, że nie jest za rozszerzeniem dostępności aborcji. Ubolewała, że wiele osób do niej pisze, odżegnując ją od czci i wiary. – Proszę państwa, trochę więcej wyrozumiałości, bo szkoda się nie stała – przekonywała prof. Pawłowicz. Otóż mogła się stać, gdyby kilku pań z opozycji totalnej zwyczajnie nie ruszyło sumienie.

– Listy proskrypcyjne bez uwzględnienia naszego wytłumaczenia nie są za uczciwe – grzmiała posłanka PiS, nawiązując do publikowanych w mediach, w tym na portalu Prawy.pl list głosowań zawierających spis posłów PiS, którzy opowiedzieli się za procedowaniem lewackiego projektu „Ratujmy kobiety” w komisji. Cóż, aż chciałoby się rzec, że zarówno ona jak i jej partyjni koledzy pomylili się w tym głosowaniu dokładnie tak samo, jak przez zupełny przypadek i niezrozumienie wspierają zbrodniczy zrównoważony rozwój, do którego implementacji do 2030 zobowiązuje Polskę Agenda 2030. Dokument ten przewiduje, że do 2030 roku ma zostać w Polsce wprowadzony powszechny dostęp do aborcji i tu należy upatrywać przyczyn, dla których 58 posłów Prawa i Sprawiedliwości wsparło projekt liberalizacji prawa aborcyjnego, przy wcześniejszym utrąceniu ustawy o wprowadzeniu pełnej ochrony życia poczętego. Wydaje się, iż byli przekonani, że wraz z głosami opozycji totalnej mają wystarczającą większość do zadośćuczynienia zbrodniczym zobowiązaniom. Instynkt macierzyński u kilku posłanek jednak zwyciężył nad ideologią i to zapewne nigdy im nie zostanie wybaczone…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. Browarek

  12 stycznia 2018 at 22:38

  Głupie i przewrotne babsko. I toto profesorem zrobili.

 2. Hania

  12 stycznia 2018 at 22:38

  Podczas głosowania nad przyznaniem 100 mln złotych na ” remont cmentarz żydowskiego” jakiejś malutkiej fundacji
  Pani poseł Pawłowicz doskonale zrozumiała druk, który dotarł pół dnia wcześniej i zapytanie Marszałka Sejmu.
  Ustaw(k)a przeszła przez Sejm RP lotem błyskawicy.
  Posłowie najlepszej zmiany dali radę w 5 dni, włączając w to soboty i niedziele…
  4 grudnia druk nr 2084 wpłynął do Sejmu i w tydzień był gotowy do prezydenckiego podpisu… co też błyskawicznie uczynił!
  Jak to się ma do rocznych procedowań obywatelskich projektów?!
  Zakłamanie toruńsko- warszawskich prawiczków aż bije po oczach!

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=FCCDDE2A669B2CF3C12581ED00584247

  Słuchałam pani Krysi w „jedynym i katolickim medium”
  Gdy ojciec Moj zadał pytanie, natychmiast rozpętała się burza.
  Biedaczka, przyzwyczajona do głaskania w tymże radiu o mały włos nie dostała apopleksji 🙂
  Zaproponowała nawet „wytrzaskanie jej po pysku”
  Co też wirtualnie z przyjemnością uczyniłam…
  Tak nadawała, że biednego ojczulka zdrowo wystraszyła
  – ale…ja tylko tak…zapytałem…pani poseł….

  Komedia w wykonaniu super-komediantki!
  ( warto przesłuchać)

  • michu

   12 stycznia 2018 at 22:50

   Jest to gdzieś na yt?

  • Adam

   13 stycznia 2018 at 04:04

   Akurat w tym przypadku ciężko oskarżać o zakłamanie toruńskie media które dobrze że bezpośrednio konfrontują pytają o problem .
   Ale prawdą jest że od dłuższego czasu manipulują przez przemilczenia oraz selektywne dobieranie z wykluczeniem prelegentów gości którzy mogli by zakłócić dialog z wybranymi

   http://wprawo.pl/2017/12/14/zydowski-ekspert-ocieplania-wizerunku-polski-oswiadcza-grzegorz-braun-debil-polska-prawica/

   DLA TEGO PONOWNIE SPYTAM ZA NATCHNIENIEM O.RYDZYKA CO BY BYŁO Z POLSKĄ GDYBY NIE BYŁO (jeszcze) W O L N E G O INTERNETU ?

   W poprzedniej edycji pytania popełniłem niestety błąd pytając o sam internet.

   to tak jak bym spytał co by było jak by nie było fal radiowych.

 3. Hania

  12 stycznia 2018 at 22:53

  Rozdrażniona Krychna występuje gdzieś od 10 minuty, od feralnego pytania ojca:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/przewodniczacy-krs-zrezygnowal-pelnienia-swojej-funkcji/

 4. LSED

  13 stycznia 2018 at 01:40

  Mam nadzieję, że już żadne wypociny spłodzone przez te zakłamane antypolskie babsko nie pojawi się na tym portalu. Dobrze by było, gdyby portal został także zderatyzowany z czerwono-zielonych wyrobów Kuźmiukopodobnych.

  • stary

   13 stycznia 2018 at 08:14

   Popieram. Propagowanie onanizmu jest antykatolickie i szkodliwe dla zdrowia.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  13 stycznia 2018 at 05:52

  Dziwie sie Wam ludzie! Prof. Krystyna Pawlowicz od b. wielu lat, juz setki razy dowiodla publicznie, ze kocha Boga i ojczyzne. Dowiodla slowem i czynem! Teraz publicznie oglosila, iz sie w tym konkretnym przypadku pomulila, ze to przypadkowy blad, ktory moze losowo zdarzyc sie kazdemu. Tymczasem miesza sie oto, te zacna kobiete z blotem! To szalenstwo! Jesli bylbym ukrytym dajmy na to banderowcem (pisze o banderowcach, bo na tym sie znam dobrze), to wlasnie tak bym postepowal, wprowsdzalbym do mediow ludzi, szczegolnie tych katolickich i narodowych, ktorzy wycinaliby spytnie przy kazdej, nadazajacej sie okazji polskich patriotow, deskrydetujac ich osoby na rozne sposoby. Pani Prof. Krystyna Pawlowicz jest kobieta i Poslem RP i jest w tym powolaniu niezwykle spojna i konsekwentna. Skutecznie i zazarcie broni Polski katolickiej i Narodowej, a kto temu przeczy jest albo chory, albo zazdrosny, albo wlasnie krypto podstawiony! Nienawisc srodowisk lewicowych i liberalow do postawy i pracy Prof. Krystyny Pawlowicz, to jeszcze jeden, niepodwazalny dowod na prawdziwosc tych slow. I jeszcze jedno: trudno znalezc w Polsce, taka osobe jak Prof. Krystyna Pawlowicz do ktorej te slowa pasuja i ten program pasuja lepiej, czyli: precz z demoniczna ideologia gender, precz z aborcja, precz z eutanazja, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z legalna pornografia, precz z legalna prostytucja, precz z legalnymi klubami go go w Krakowie, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych upiorow z ludobojczej OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci!! Dlatego wolam: ludzie opamietajcie sie w swych namietnosciach!

  • stary

   13 stycznia 2018 at 08:17

   Bredzisz facet. Jeśli ktoś kocha Boga i Ojczyznę, to nie może być w PIS

   • Slawomir Tomasz Roch

    13 stycznia 2018 at 08:53

    Ej te stary po pierwsze miej odwage podpisac sie z imienia i nazwiska, to dopiero bedziesz wiarygodny, a nie chcesz to daj se siana i nie chrzan! A po drugie nie zasmiecaj tego portalu swoja, wlasnie tu ujawniona bez dwoch zdan glupota! Oki doki?!

    • stary

     13 stycznia 2018 at 09:15

     Panie bzdioch intelektu paździoch. Poczytaj se kuźmiuka i daj se owsa.

    • Soroka

     13 stycznia 2018 at 10:31

     Daj sobie spokój! To są ruskie hieny, szkoda się do nich odzywać.

  • marju73

   13 stycznia 2018 at 10:23

   1)Pani Pawłowicz to koleżanka ze studiòw Hanki Gronkiewicz.2)Była na sławnym spotkaniu z żydostwem w Krakowie.
   To chyba w ramach jej patriotycznych obowiązkòw.
   Fakt pozostaje faktem.Jeśli jest bezrozumna nie powinna naciskać guzikòw.

  • ksionc

   13 stycznia 2018 at 12:38

   A jakim czynem to dowiodła?

  • Adam

   13 stycznia 2018 at 13:08

   A ja się nie mogę nadziwić czego w kwestiach dotyczących Żydów prawie wszyscy posłowie wymiękają jak napisała powyżej Pani Hania. I w tych przypadkach nie ma mowy o pomyłce jakimś znużeniu po prostu pełna czujność.Co źle rokuje wobec przygotowywanych w USA roszczeń.

   http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/53_59/$file/glos_53_59.pdf

 6. Janusz I

  13 stycznia 2018 at 07:58

  Słuchałem tego w RM. Łgała z szybkością CKM-u. Jako pisowiec chętnie skopałbym jej tłusty tyłek!

 7. Hania

  13 stycznia 2018 at 12:20

  Przypominam

  W 2016 roku po zniszczeniu dobrej, społecznej inicjatywy ” Stop Aborcji” panie i panowie p-osłowie z PIS zagłosowali
  – PRZECIWKO ŻYCIU!
  Tak…tak…pani Pawłowicz, gadanie, że w ten sposób ” broniła episkopatu” jest co najwyżej nudne i głupie

  Pan prezes w związku z tym otrzymał zaszczytny tytuł
  – heroda roku!
  ( ileż było o to hałasu w ” katolickim RM”)

  Pani Pawłowicz przypadł nieoficjalny tytuł Herodziny Roku
  …jak widać dba o ten zaszczyt!

  Podobnie jak pan ” charyzmatyk” Dominik Tarczyński, który za każdym razem głosuje przeciwko życiu
  Pan Tarczyński, Polak- katolik, co tworzył bogobojne filmy, urządzał warsztaty charyzmatyczne ze spoczynkiem w duszku, ten sam co chwali się swoją półnagą partnerką po twiterach 🙂

  http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/t/634106/dominik-tarczynski-pokazal-zone_28203487.jpg

  ….katttoolicyyy…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra