Z zagranicy

Papież odznaczył aborcjonistkę Orderem św. Grzegorza Wielkiego

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Lilianne Ploumen, była minister handlu zagranicznego i rozwoju współpracy Holandii została uhonorowana przez papieża Franciszka Orderem św. Grzegorza Wielkiego. Potwierdził ją Instytut Lepanto w rozmowie z Ploumen.

Potwierdziła ją Ploumen również w rozmowie z holenderską rozgłośnią radiową BNR, której dziennikarz zapytał wprost: „Otrzymała pani Order św. Grzegorza i to mimo że opowiada się pani za aborcją?”. „Tak, może pan to sprawdzić” odpowiedziała Ploumen.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Ploumen jest nie tylko proaborcyjną aktywistką, ale bardzo aktywnie przykładającą rękę do zabijania nienarodzonych dzieci. Kiedy prezydent Donald Trump uciął finansowanie dla klinik aborcyjnych poza granicami USA, Ploumen założyła organizację pozarządową o nazwie „Ona decyduje” („She decides”), mającą za zadanie finansowanie tych organizacji aborcyjnych, które nie otrzymują już pieniędzy od amerykańskiego rządu. Organizacja ta wspiera ponadto istniejące już programy prowadzone przez takie organizacje jak Fundusz Populacyjny ONZ, Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (Planned Parenthood) i Marie Stopes International. – To są bardzo skuteczne i prowadzone z sukcesem programy: bezpośredniego wsparcia, dystrybucji kondomów, zapewniania opieki kobietom rodzącym oraz dopilnowanie, że aborcja jest bezpieczna, jeżeli nie mają żadnego innego wyboru – mówiła.

Do lipca 2017 roku program Ploumen zgromadził ponad 300 mln dolarów.

Antykatolicka działalność Ploumen nie ogranicza się jedynie do aborcji. We wrześniu 2017 roku uczestniczyła ona w konferencji działającej w ramach ONZ grupy aktywistów LGBT. Występując jako pierwsza prelegentka, Ploumen powiedziała: „Prawa LGBT są prawami człowieka”. Po czym dodała: „Nie możemy być z siebie zadowoleni. Dzisiaj w ponad 70 krajach homoseksualizm nadal jest kryminalizowany… ludzi LGBT się stygmatyzuje na całym świecie”.

W 2014 roku Ploumen doprowadziła do wstrzymania pomocy zagranicznej dla Ugandy, ponieważ kraj ten wprowadził ustawę zakazującą sodomii i tzw. małżeństw homoseksualnych.

W lutym 2010 roku Ploumen wezwała aktywistów LGBT do zakłócenia Mszy Świętej w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela – ubrani byli oni w różowe trójkąty z umieszczonymi na nich słowami „Jezus nikogo nie wyklucza”. Powód? Ona oraz inni aktywiści LGBT protestowali przeciwko moralnemu nauczaniu Kościoła odnośnie do homoseksualizmu.

Jak na ironię, na kilka dni przed przyznaniem Ploumen Orderu św. Grzegorza, została ona nagrodzona Nagrodą Machiavelliego „za kampanię na rzecz funduszu bezpiecznej aborcji „Ona Decyduje”.

Order św. Grzegorza Wielkiego został ustanowiony we wrześniu 1831 roku przez papieża Grzegorza XVI. Celem jego przyznania jest uhonorowanie osób za ich „osobiste oddanie Stolicy Apostolskiej i Kościołowi Katolickiemu przez niezwykłe zasługi, wsparcie udzielone Stolicy Apostolskiej oraz wspaniałe przykłady zaangażowania na rzecz społeczeństw w krajach pochodzenia”.

Jakie Lilianne Ploumen zasługi ma dla Kościoła Katolickiego i Stolicy Apostolskiej, skoro jej działalność ogranicza się do wspierania homoseksualizmu, aborcji i antykoncepcji? Decyzja Franciszka o przyznaniu orderu tej aborcjonistce to skandal nie mniejszy niż powołanie do Pontyfikalnej Akademii Życia orędowników cywilizacji śmierci.

Źródło: LifeSiteNews

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. nicholai

  13 stycznia 2018 at 10:10

  Antychryst. Proba dla nas. Czytac Pismo i czymic ma odwrot jak Borgolio. Trudne i smytne czasy nastaly.

  • prawo

   13 stycznia 2018 at 11:54

   Borgolio prowadzi grę zwaną „Apokalipsa” więc wszystko mu wolno a może nawet musi.

  • cozadno

   13 stycznia 2018 at 17:58

   To jest podstawiony mason 33 stopnia od NWO, szantażem wygryźli poprzedniego papieża, po owocach ich poznacie. Jego celem jest upokarzanie KK i rozbicia go od środka, jest jak by takim podstawionym agentem iluminatów.

  • AliBabaHunter

   14 stycznia 2018 at 10:00

   Borgolio to slugus NWO, masonski parch

 2. m

  13 stycznia 2018 at 10:51

  Niemożliwe!
  Albo fake news, albo ktoś Franciszka wrobił. Pan Charamza?

 3. m

  13 stycznia 2018 at 11:09

  Grupa muzułmanów nawróconych na katolicyzm, napisała do papieża Franciszka list otwarty z prośbą o zmianę jego nauczania na temat islamu. – Skoro papież wydaje się nauczać, że „islam jest religią dobrą samą w sobie” to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu.

  https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne-pytania-do-papieza-Jesli-islam-jest-dobra-religia-to-czemu-nawracajac-sie-ryzykowalismy-zyciem.html

 4. Biały orzeł 1919

  13 stycznia 2018 at 11:25

  prawdziwie wybranym papieżem jest Benedykt XVI.koniec kropka..

  • rebel

   14 stycznia 2018 at 18:55

   11/10

 5. spider

  13 stycznia 2018 at 11:45

  Ten cały papież to kupa g.wna.

  • gzk

   13 stycznia 2018 at 14:30

   Nie wolno Ci tak mówić, pisać. Tylko modlitwa za Papieża.

 6. Slawomir Tomasz Roch

  13 stycznia 2018 at 12:07

  Papiez Franciszek zblaznil sie przed calym Kosciolem katolickim! Papiez Franciszek grzeszy przeciwko milosci blizniego, gdy honoruje publicznie takie monstra smierci, jak owa Lilianne Ploumen. Papiez Franciszek nie ma tez prawa osmieszac takimi czynami Urzedu Piotrowego! Z Panem Bogiem

 7. m

  13 stycznia 2018 at 12:24

  Politolog188 IP dzisiaj 11:38
  Trzeba być porządnie sprotestantyzowanym aby kwestionować wybór dokonany przez Chrystusa takiej czy innej osoby na papieża. Bóg zawsze kieruje się miłością, a Jego decyzje są najlepsze i najdoskonalsze .Normalny człowiek patrzy, obserwuje, przygląda się, analizuje i wyciąga wnioski. Natomiast jesli nawet zachowanie Papieża jest inne , niż znane nam do tej pory, to człowiek normalny zachowuje dystans, obserwuje co stanie się dalej.Natomiast nie lata jak pies z podniesionym ogonem od postu do postu i nie atakuje swoimi mundrościami wszystkiego co widzi a czego być może nie rozumie.Normalny czlowiek nie ma upodobania w obrzuceniu od razu błotem za zachowania jakich nie akceptuje…..a jeszcze na koniec dodam, ze skoro mówimy o katolikach ( uznajemy sie za katolików ) to z dala powinnismy sie trzymac od krytyki,tej która od razu niszczy i równa z dnem.Ostroznosci nigdy dość , warto wiec powstrzymać zapędy i porzucić zachowanie w stylu „wiem wszystko”.Mówimy o Głowie Koscioła Katolickiego, i przypominam ze swoim zachowaniem dajemy innym przyzwolenie na ataki, na bluznierstwa i szyderstwo nie tylko z Papieza, ale i z naszej religii, a zwłaszcza z Jezusa.To nie jest zachowanie uczniów, a powinnismy dawać wzor….
  https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne-pytania-do-papieza-Jesli-islam-jest-dobra-religia-to-czemu-nawracajac-sie-ryzykowalismy-zyciem.html

  • Slawomir Tomasz Roch

   13 stycznia 2018 at 12:50

   Czlowieku czys Ty rozum moze postradal?! Nie umiesz juz odroznic prawdy od klamstwa?! Chrystus Pan powiedzial jasno i klarownie: „Ten mnie miluje kto zachowuje moje przykazania”. A Piotrowi kiedy zbladzil powiedzial prawde: „Zejdz mi z oczu szatanie bo nie myslisz o tym co Boze ale o tym co ludzkie”. Papiez Franciszek nie ma wladzy zmienic Bozych Przykazan! Piate Przykazanie Boze mowi stanowczo: Nie zabijaj!

  • Biały orzeł 1919

   13 stycznia 2018 at 12:57

   kto się modlić z heretykami jest heretykiem..papież jest wtedy papieżem jeżeli stoi na straży ewangeli i nauczania Kościoła jak nie stoi to nie jest papieżem.biedna dusza jesteś ale tak jest jak ślepy gluchego prowadzi obaj w dół wpadną .CSSML

  • Marek Lech Szałowski

   13 stycznia 2018 at 14:06

   NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

   Jak o kimś piszesz a tym bardziej o Panu Jezusie Chrystusie, to proszę się poważnie przedstawić z imienia i nazwiska. Nie godzi się wypowiadać o Panu Bogu jako „m”, myszka miki, itp. Nie przedstawiają się często manipulanci,tchórze lub kłamcy.
   Czy można traktować poważnie wypowiedzi kogoś, kto boi się podać czy ukrywa swoje imię i nazwisko?

   • m

    15 stycznia 2018 at 11:01

    My name is Bond, James Bond.

  • jac

   13 stycznia 2018 at 15:50

   Ojciec Augustyn Pelanowski: papież jest papieżem tylko wtedy, gdy głosi Prawdę o Panu Jezusie!
   https://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski–papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy–gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html

  • marju73

   13 stycznia 2018 at 19:53

   Zdaje się że nie kto inny tylko papież prowadzi nas ścieżką ku protestantyzmowi.
   http://papiez.wiara.pl/doc/3525524.Franciszek-na-luteranskim-szczycie-w-Szwecji
   Ludzie mają wolną wolę daną od Boga więc niekoniecznie muszą chcieć realizować tę wolę i dotyczy to ròwnież jego konsekrowanych sług.Nie można z gòry zakładać tego czy tamtego ale po owocach możemy pewne wnioski snuć.

 8. m

  13 stycznia 2018 at 12:25

  JEZUS IP dzisiaj 11:42
  Powiedziałem : “ Nie powiedziałem będę z wami aż do abdykacji Benedykta XVI”, lecz: “Będę z wami aż do skończenia świata”.
  Posłuszeństwo Papieżowi jest warunkiem koniecznym do zbawienia. Żaden Katolik nie może być zbawiony, jeśli okazuje nieposłuszeństwo Ojcu Świętemu – to jest dogmat:
  “Oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia zbawienia”. – Papież Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam. Tylko to jedno zdanie z tej bulli ma rangę definicji dogmatycznej. Bulla ta, została potwierdzona uroczyście na Soborze Laterańskim V.
  Ktokolwiek jest nieposłuszny Papieżowi – ten jest nieposłuszny samemu Chrystusowi i nie może się zbawić.
  Papież posiada specjalną asystencję Ducha Świętego zawsze, kiedykolwiek naucza, nie tylko wówczas, gdy angażuje przywilej nieomylności – lecz zawsze (KKK 892). Takiemu nauczaniu zwyczajnemu, wierni “powinni okazać religijną uległość ducha, która różni się od uległości wiary, a jednak jest jej przedłużeniem”. (KKK 892).
  Ktokolwiek natomiast znieważa Papieża – ten znieważa samego Jezusa Chrystusa i jest bluźniercą.
  Tylko antypapieżowi (wybranemu niezgodnie z prawem Kościoła) można i należy odmówić posłuszeństwa.
  Za: Fr_parvus
  https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne-pytania-do-papieza-Jesli-islam-jest-dobra-religia-to-czemu-nawracajac-sie-ryzykowalismy-zyciem.html

  • Slawomir Tomasz Roch

   13 stycznia 2018 at 13:47

   Czlowieku to powiedz to do samego sw. Pawla Apostola, ktory jak Kosciol katolicki nieustannie przypomina rzekl: „Ktoby Was uczyl innej Ewangelii niz ta Chrystusa Pana, niech bedzie przeklety i nawet gdyby to byl sam Aniol z Nieba, niech bedzie przeklety”. Moze ten filar Kosciola katolickiego, ukazuwany czesto na jednym obrazku ze sw. Piotrem, moze Cie uslyszy tam w Niebie i otworzy Twoje serce na prawde, bo b. Ci to potrzebne. Dla zywego przykladu: otoz nikt nie moze zezwlac innym na dopuszczanie sie grzechu smiertelnego cudzolostwa, nawet w szczegolnych okolicznosciach, jak papiez Franciszek to robi, jak w wielu miejscach opublikowaly to media. Szoste Przykazanie Boze jest stanowcze i absolutnie jednoznaczne: Nie codzoloz! Papiez Franciszek nie ma zadnej wladzy zatem zmienic Bozych Przykazan, stawiac sie ponad Bogiem, a jesli to jednak robi, to tym samym sprzeciwia sie woli Boga Najwyzszego. W takim momencie i w takiej sytuacji i tej konkretnej sprawie, nikt z nas nie musi mu byc posluszny. To papiez Franciszek potrzebuje tu nawrocenia! Z Panem Bogiem

  • jac

   13 stycznia 2018 at 15:52

   Ojciec Augustyn Pelanowski: papież jest papieżem tylko wtedy, gdy głosi Prawdę o Panu Jezusie!
   https://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski–papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy–gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html

 9. Biały orzeł 1919

  13 stycznia 2018 at 13:03

  vzy mówienie ze Jezus stal się diabłem ..jest katolickie vzy nie..zjedzenie kremowki tez może stać się dogmatem

 10. George

  13 stycznia 2018 at 13:23

  Ja już dawno stwierdziłem, że Franciszek to jakieś wcielenie szatana. Czyżby dobry Bóg wystawiał nas na próbę? A może po prostu szatan w końcu zwyciężył?

 11. Kwal

  13 stycznia 2018 at 13:28

  Jutro w kościołach w Polsce będzie czytany list jaki ten dureń z Watykanu napisał w obronie muzułmanów…chyba wyjdę na kazaniu z kościoła !

  • Marek Ziutek Mietek

   13 stycznia 2018 at 18:56

   A ja już tam nie zachodzę, i moja noga tam nie stanie dopóki antychryst rządzi Kościołem. Jak nie czytanie papieża o przyjmowaniu muzułmańskich nachodźców to lokalnego biskupa o przyjmowaniu banderowców albo proboszcza o dobrodziejstwach pislamu.

 12. Polska Canada

  13 stycznia 2018 at 20:15

  Niedługo minie piąta rocznica wstąpienia na Stolicę Piotrową, pod imieniem Franciszka, argentyńskiego kardynała Jorge Maria Bergoglio. Bez żadnej przesady można powiedzieć, iż jego pontyfikat wstrząsnął powszechnym Kościołem. Poniżej trzy teksty, które zajmują krytyczną postawę wobec tego pontyfikatu [jeden z nich podaje sensacyjne szczegóły wyboru papieża Franciszka]

  http://www.polskacanada.com/trzy-glosy-o-papiezu-franciszku/

 13. Janusz I

  14 stycznia 2018 at 13:15

  Chciałbym napisać, co o tym myślę ale boję się kary boskiej.

 14. pippi

  14 stycznia 2018 at 21:04

  Marek Ziutek i Kwal-nie karzcie Chrystusa w Jego Ofierze za wiarołomnego Namiestnika !

 15. Joanna

  15 stycznia 2018 at 12:43

  Myślę ,ze najlepszym rozwiązaniem jest modlić się za Papierza o łaskę Ducha Świętego

 16. Robert K

  16 stycznia 2018 at 18:00

  to nie jest papiez tylko Prezydent Panstwa Watykanskiego.

 17. Zorrro

  18 stycznia 2018 at 19:36

  To nie jest papiez tylko nominat masonerii, który wraz z nią odsunął od władzy BXVi i rozwala KK
  Został wybrany z naruszeniem min 4 punktów prawa o konklawe.
  Grasuje teraz w celu stworzenie jednej światowej religii, dlatego tyle uklonow do protestantów i islamistów.
  Zresztą przez swoje herezje jest exkomunikowany z KK ipso facto. Zatem módlmy się ale o łaskę pozostania po prawej stronie, stronie Chrystusa nawet jeśli przyjdzie nam zejść do katakumb…czas już bowiem nastał.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra