Z kraju

Stanisław Michalkiewicz przestrzega przed Jarosławem Kaczyńskim i PiS

W swoim najnowszym felietonie „Na końcu krętej drogi” opublikowanym na łamach kanadyjskiego tygodnika „Goniec” Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że rekonstrukcja rządu była przekrętem, bo z jednej strony Jarosław Kaczyński chwali Szydło i Macierewicza, a z drugiej wyrzuca ich z rządu.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza apele Jarosława Kaczyńskiego do swojego elektoratu o zaufanie to przekręt. Według Kaczyńskiego „nadal idziemy razem w tym samym kierunku”. Stanisław Michalkiewicz uważa, że to podążanie w ”tym samym kierunku” „to akurat może być prawdą na takiej samej zasadzie, że szczury idą w tym samym kierunku co i szczurołap-flecista, ale oczywiście każdy w innym celu”.

Redaktor Michalkiewicz przypomniał, „że Lech Kaczyński uczestniczył w naradach w Magdalence, gdzie generał Kiszczak wraz z gronem osób zaufanych uściślał i konkretyzował ogólne postanowienia, jakie w sprawie transformacji ustrojowej w naszym nieszczęśliwym kraju podjęli Sowieciarze do spółki z Amerykanami”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza w Magdalence ustalono, że do władzy nie zostanie dopuszczona prawica, i dlatego Jarosław Kaczyński miał zwalczać ZChN, a jego PC znaleźć się u władzy.

Według Stanisława Michalkiewicza PC „nastręczyło skołowanemu narodowi na prezydenta Lecha Wałęsę w charakterze jasnego idola, przy którym Lech Kaczyński został szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a Jarosław politykował na terenie parlamentarno-rządowym. Wydawało się, że prawa strona politycznej sceny została solidnie zabetonowana, ale stare kiejkuty miały swoje widoki, więc, Mieczysław Wachowski bez specjalnego trudu całe to towarzystwo rozgonił i w wyborach w roku 1993 do rządów triumfalnie wróciła komuna”.

Jak przypomina Stanisław Michalkiewicz afera podsłuchowa „w 2015 roku doprowadziła do obsadzenia stanowiska prezydenta państwa przez rok wcześniej nikomu nieznanego jako samodzielnego polityka Andrzeja Dudę, podczas gdy PiS wygrało też wybory parlamentarne i utworzyło rząd panią Beatą Szydło na czele. W grudniu przeciwko pani Szydło opozycja wysunęła wniosek o wotum nieufności, który został odrzucony, a pani premier podczas debaty uzyskała recenzję najlepszego premiera III RP – i jeszcze tego samego dnia została zdymisjonowana na rzecz Mateusza Morawieckiego, który 9 stycznia dokonał „głębokiej rekonstrukcji” rządu, usuwając z niego ministra Obrony Antoniego Macierewicza, ministra środowiska Jana Szyszkę i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza stało się tak bo „prezydent Andrzej Duda dopuścił się wobec swego wynalazcy felonii, co pozycję Jarosława Kaczyńskiego osłabiło tak, jakby mu ktoś złamał jedną nogę. Prezydent Duda, występując przeciwko swemu wynalazcy, pozbawił się sympatii PiS, więc musiał poszukiwać politycznych sojuszników – i stare kiejkuty mu się w tym charakterze nastręczyły – ale nie za darmo, tylko za cenę głowy Antoniego Macierewicza na tacy. I prezydent Duda wywiązał się z obstalunku, co jednak wymagało aprobaty prezesa Kaczyńskiego. Dlaczego? Dlatego, że osłabiony na skutek felonii swego wynalazku prezes Kaczyński zaczął cofać się na całej linii pod naporem Niemiec i starych kiejkutów, którzy organizują awantury w kraju. W rezultacie stare kiejkuty za pośrednictwem prezydenta odzyskały wpływ na politykę państwa, a premier Morawiecki otrzymał zadanie „ocieplenia stosunków z Unią Europejską”. Sęk w tym, że o „ocieplenie” może dokonać się poprzez wywieszenie przez Polskę białej flagi, która, gwoli udelektowania wyznawców pana prezesa, będzie przyozdobiona mnóstwem kolorowych wstążeczek, mających zakrywać bezwstydną białość”

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „to nie koniec „krętej drogi”, bo skoro pan prezes cofa się na całej linii, to warto zapytać – dokąd? Myślę, że pod żydowski parasol ochronny, który obiecał rozpiąć nad nim najnowszy przyjaciel Polski, pan Jonny Daniels. Jaką cenę Polska będzie musiała za to zapłacić? Wydaje się, że odpowiedź już znamy, a to z uwagi na proces, jaki toczy się w amerykańskiej legislaturze w sprawie ustawy JUST, jaką 12 grudnia zatwierdził amerykański Senat i która wkrótce może trafić na biurko prezydenta Trumpa. Daje ona Stanom Zjednoczonym możliwość wywierania na Polskę rozmaitych nacisków w razie gdyby ociągała się z realizacją żydowskich roszczeń majątkowych, szacowanych na 65 mld dolarów. Realizacja tych roszczeń oznaczałaby, że Polacy za własne pieniądze zafundowaliby sobie we własnym kraju szlachtę jerozolimską. W tej sytuacji cóż innego pozostaje, jak zaufać, że to wszystko dla naszego dobra? Toteż nic dziwnego, że w przemówieniu skierowanym do uczestników ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, prezes Kaczyński nawet nie próbował opisywać „krętej drogi” do świetlanej przyszłości, tylko apelował o zaufanie, że „idziemy w tym samym kierunku”. Ano nie da się ukryć, że to niestety prawda”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  16 stycznia 2018 at 10:30

  Mam nadzieje ,ze Pan Bdakowski, jezeli wzial pieniadze za napisanie tego, przkaze je grzcznie i szybko Panu Michalkiewiczowi.

  • prawo

   16 stycznia 2018 at 16:32

   W szlacheckiej Sarmacji, każdy poseł miał dyspozycje od swoich wyborców i ich reprezentował na sejmie walnym czy elekcyjnym. Nigdy nie działał na własną rękę. Teraz każdy zasraniec uważa, że nie musi się z niczego tłumaczyć. Uważa taki ciul, że jest tak genialny, że nie tylko dyspozycje wyborców są mu do niczego potrzebne, ale nawet nie musi niczego swoim wyborcom wyjaśniać. Zauważcie Państwo, że nikt nie powiedział dlaczego zdymisjonowano p. Szydło, Macierewicza, Szyszko itd. Tak wygląda żydowska demokracja w porównaniu z demokracją szlachecką.

   • IGO

    20 stycznia 2018 at 18:52

    Prawo: jak to nie musi się tłumaczyć każdy „zasraniec”, a przed szefem partii to co?, musi skakać jak mu każe z gałęzi na gałąź. O dyscyplinie partyjnej nie słyszał Pan Jegomość? i ewentualnych konsekwencjach za brak subordynacji i posłuszeństwa wobec woli wodza.Właśnie ci „zasrańcy są ubezwłasnowolnieni przez dyscyplinę partyjną, a durni wyborcy i tak będą głosować, to na jednych „zasrańców” to na drugich i drzeć między sobą łacha.A kierownictwo kasyna państwowego ryje ze śmiechu jak durny Narodek wierzy w demokrację i obiecywane gruszki na wierzbie co cztery lata w czasie wyborów, które zwą się Świętami Demokracji. A jużci.

  • prawo

   16 stycznia 2018 at 16:34

   P.S. Nie wypominaj p. Bodakowskiemu. Niektórzy grzeją się w samym blasku wielkości.

 2. Genek

  16 stycznia 2018 at 10:48

  Pan Michalkiewicz wszystko wie lepiej. O cofaniu się J.Kaczyńskiego nie wierzę, to nie jest polityk podły, ale polski patriota o czym świadczy jego życiorys, podobnie jak A.Macierewicz, ktorego pan Michalkiewicz też krytykował swego czasu.Pytanie kto zacz ten Michalkiewicz?

  • darek

   16 stycznia 2018 at 12:19

   też tak kiedyś myślałem

  • Adam

   16 stycznia 2018 at 12:22

   Do dzisiaj zastanawiam się nad zatrudnieniem do filmu o dwóch. co ukradli księżyc po mimo przeszłości. Co musiało…. że komunistyczna kinematografia……??

  • you-tube

   16 stycznia 2018 at 12:49

   Zbigniew Stonoga – Odpowiedz na zarzuty, Dominika Duda. (3 minuta co stonoga mówi o jk)

  • stary

   16 stycznia 2018 at 13:49

   A ja mam już dużo lat i przypominam sobie analogiczne uwielbienie w latach 80-tych i 90-tych jak obecne dla Kaczyńskiego wówczas do Wałęsy. I choć pieprzył farmazony jak połamany, co w swoim towarzystwie jasno mówiłem (za co gotowi byli mi oczy żywcem wyrwać), większość słuchała go jak wyrocznię niemal boga. I tu po raz pierwszy straciłem zaufanie do hierarchów kościelnych. W przeciwieństwie do ciemnego ludu oraz prostych wikarych i proboszczów oni wiedzieli co jest grane (i grają w to do dzisiaj). Oczywiście nie wyłączając z tego grona JPII, który tak ochoczo z nim się spotykał i gościł.

   • Kasia

    17 stycznia 2018 at 00:35

    Amen.

  • LSED

   16 stycznia 2018 at 23:10

   Życiorys tego animalnego lewaka z Żoliborza może świadczyć o różnych rzeczach, ale nie o tym, że jest on „patriotą”, a już na pewno nie polskim.

  • IGO

   20 stycznia 2018 at 19:00

   Gienek: Nu, kto On jest?, na pewno ruski agent. Mówisz Pan patriota, z Magdalenki? to sami patrioci, Kiszczak, Michnik, Wałęsa, i Lechu Kaczyński w doborowym towarzystwie, tylko Was tam towarzyszu nie było , a szkoda.

  • moherowy beret

   20 stycznia 2018 at 19:20

   Te ich życiorysy zaczynają się od rodziców,mama i tata.Ale dalsze korzenie są osnute zagadkową mgłą.Dziadkowie,prababki,ciotki,wujkowie gdzie mieszkali i tak dalej.Obecni politycy tego tematu unikają jak ognia.

   • wd

    20 stycznia 2018 at 20:45

    Dziadek (ze strony ojca) był zawiadowcą stacji Podlasek koło Grajewa

 3. Hania

  16 stycznia 2018 at 10:49

  Zgroza, kiedy się widzi co PIS z GPol i RM zrobiło w mózgach ” patryjotów”
  Proszę obejrzeć, szczególnie końcówka jest b. ciekawa jak zaczęło się o Smoleńsku….
  Wierzyć się nie chce, że to rodacy!

  https://www.youtube.com/watch?v=sEZ7jhz2iwE

  • Adam

   16 stycznia 2018 at 17:19

   Bo to są skąd zinąd dobrzy prawi ludzie z jedną wadą nie używania rozumu, wolnego jeszcze internetu i tym samym rozsądnej szerszej oceny otaczającej rzeczywistości medialnej.

   Zdający się bezgranicznie na R.M. i to komu bez alternatywnie(mniejsze zło) wierzyć

   Tak więc kto ma media ten może radośnie bez skrępowania rejudaizować takimi treściami ciesząc się wraz z Prezydentem.

   http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-andrzej-duda-cieszy-ze-kultura-zydowska-polsce-odradza-sie/

   Bo choć Pan S. Michalkiewicz na TV TRWAM występuje to radio szybko przekazane felietony neutralizuje.

   • LSED

    16 stycznia 2018 at 23:08

    To nie są żadni „dobrzy prawi ludzie”. To jest ciemna sowiecka swołocz udająca, że chodzi do kościoła.

 4. los lobos

  16 stycznia 2018 at 10:59

  1. Kaczyński szczerze i gwałtownie nienawidzi Polaków. Magdalenka to tylko jeden z wielu dowodów.
  2. Premier Szydło nie poszła by tak daleko w załatwianiu interesów jak zrobi to premier Morawiecki.
  3. Interesy teraz będą załatwiane w cztery oczy bez tłumaczy, świadków… o sprawach będzie wiedział tylko Kaczyński, Duda, Morawiecki i resortowy minister którego sprawa dotyczy.
  4. 65 mld roszczeń to nie jest aż taki problem, bo załatwione interesy dla poszczególnych grup dadzą w ciągu jednej kadencji daleko więcej niż te 65 mld… a kadencji szykuje sie coś więcej niż jedna… ten pisowski samograj to żyła polskiego złota.

 5. gemini

  16 stycznia 2018 at 11:24

  Nikt nie wie, na ile zmienił stanowisko Kaczyńskiego w kwestiach ustalonych w Magdalence zamach w Smoleńsku… Umoczeni są w ten zamach politycy PO-PSL (wielu dziś na stołkach unijnych), umoczeni pewnie są i stare k. Nieładnie zachowuje się także spółka CIA(ły)-Mossad, która milczy w sprawie

 6. Filip

  16 stycznia 2018 at 12:42

  PIS rozczarowuje coraz bardziej.PIS to rzekomo partia prawicowa.Z działania wynika , że lewacka.Najlepiej o tym świadczy ich głosowanie dot. aborcji.To rzekomi patrioci,a knują z Żydami na temat odszkodowań.Im nie przeszkadza faszyzm ukraiński, a przeszkadza patriotyzm i nacjonalizm Polaków.Na żydowski cmentarz w Warszawie Gliński przeznaczył 100 milionów,a na pomoc dla Polaków na wschodzie i dalekim wschodzie cały rząd przeznaczył 30 milionów.To jakaś kpina.Pozbycie się szkodników z rządu jak Waszczykowski,Radziwiłł to dobre posunięcie.Pozostałe zmiany to katastrofa.
  Liczyłem,że do zmienionych dojdą Gliński,Kurski,Gowin.

  • Adam

   16 stycznia 2018 at 17:33

   Prosto i na temat.

 7. finka

  16 stycznia 2018 at 14:19

  P. Michalkiewicz ma, jak zwykle, dużo racji, Macierewicz chciał ujawnienia Aneksu WSI, Kaczyński i PAD przeciwnie,to daje do myślenia.

  • prawo

   16 stycznia 2018 at 16:37

   Powtórzę bo to ważne: w szlacheckiej Sarmacji, każdy poseł miał dyspozycje od swoich wyborców i ich reprezentował na sejmie walnym czy elekcyjnym. Nigdy nie działał na własną rękę. Teraz każdy zasraniec uważa, że nie musi się z niczego tłumaczyć. Uważa taki ciul, że jest tak genialny, że nie tylko dyspozycje wyborców są mu do niczego potrzebne, ale nawet nie musi niczego swoim wyborcom wyjaśniać. Zauważcie Państwo, że nikt nie powiedział dlaczego zdymisjonowano p. Szydło, Macierewicza, Szyszko itd. Tak wygląda żydowska demokracja w porównaniu z demokracją szlachecką.

 8. olo

  18 stycznia 2018 at 12:45

  A co mnie to obchodzi, że jeden un, nadaje na drugiego. Przynajmniej na chwilę ogłupiani zewsząd Polacy odetchną. Gdyby jeszcze odrobinę zmądrzeli…

 9. Biały orzeł 1919

  18 stycznia 2018 at 17:02

  Polski już nie ma jest polin i rzydomasoneria …teraz zacznie się rzydowskie ucisk wobec goi

  • Tomek

   20 stycznia 2018 at 17:06

   Paranoik wierzący w żydowskie spiski, który nawet poprawnie „żydowski” nie umie napisać. No toć to już naprawdę ewenement!:)

   • Marks i Engels

    22 stycznia 2018 at 16:00

    Jonny , uważaj bo cie zdemaskowali.

   • Tomasz

    22 stycznia 2018 at 22:44

    Tomek Jonny Daniels ??/sierżant wojsk specjalnych armii izraelskiej pilnujący interesów Żydostwa w Polsce??

 10. chwdwc

  20 stycznia 2018 at 19:41

  Panie Bodakowski.
  Jeżeli chcesz Pan popularyzować nauki Michalkiewicza, podkopsaj link i daj se spokój z tymi wypocinami.

 11. Wojciech

  23 stycznia 2018 at 05:44

  Obawiam się, że sporo w tym prawdy.
  Nie znam się na polityce ale znam na gospodarce. To co wymyśla nasz Najważniejszy Bankier jest przerażające. Zamiast inwestować w krajowe nośniki energii będziemy budować elektrownie jądrowe nie mając ani technologii, ani pieniędzy, ani źródeł uranu. Nawet nie mamy gdzie składować odpadów. Chyba, że w Wieliczce.
  Katastrofa.

 12. Next

  8 kwietnia 2018 at 07:18

  Liczby:

  w latach 2001-2005 rządzi koalicja SLD-UW. kraj w ruinie – bezrobocie stale utrzymuje się na poziomie 20% pkb rośnie oficjalnie o 0,7% rocznie. Wiosną 2005 wchodzimy do UE w szybkim tempie kraj opuszcza 2 miliony ludzi – nie widzą w Polsce przyszołości – dzięki ich wyjazdom bezrobocie spada do …18% przeciętna płaca nie przekracza 300 dolarów – przy czym zarobki nie wzrastają przez 4 lata przy inflacji rzędu 10% rocznie.

  W latach 2005-2007 rządzi „egzotyczna koalicja” PiS, Samoobrona, LPR. Zmniejsza się odpływ ludzi za granicą. Bezrobocie spada systematycznie osiągając pod koniec 2007 9,8% następuje deflacja (spadek niektórych cen). Zarobki przeciętna przekraczają 500 dolarów a średnia zbliża się do 1000. Pojawia się boom budolwany – w hurtowniach brakuje np. pustaków. udaje się ustabilizować budżet – prawie bez deficytu. w szpitalach mówi się o eksplozji demograficznej. Przygotowywane są dwie bardzo ważne ustawy – o uwłaszczeniu działkowiczów i automatycznym odrolnieniu ziemi w obrębach miast – dałyby szansę by ok pół miliona rodzin w niedalekiej przyszłości zbudowało własne domy…

  jesienią 2007 władzę przejmuje tusk otrzymuje kraj na ścieżce wzrostu zaczyna od podonoszenia podatku vat. Bezrobocie szybko rośnie do poziomu ok 16% potworne są skutki tych rządów dla kultury – w ciągu 8 lat jego rządów książki drożeją o ponad 30%, pada połowa wszystkich księgarni. kolejny milion ludzi wybiera emigrację. Bardzo spada poziom dzietności kobiet.
  Ceny wielu produktów codziennego użytku rosną w tym czasie o 40-60% przy realnym wzroście płac nie przekraczającym 10% Pod koniec rządów tuska bezrobocie spada do 14% o czym pieją z zachwytu media.

  w 2016 władzę odzyskuje PiS, dziś znów mamy bezrobocie poniżej 10%.

  możecie wymyslc dowolne epitety. KACZYŃSKI MOŻE BYĆ RUSKIM AGENTEM, CHAZAREM, ETC. Prawdy nie przykryjecie. OD 1939-TEGO NIKT NIE ZORBIŁ TYLE DLA POLSKI I POLAKÓW CO ON. może ktoś inny zrobiłby więcej – ale tego „kogoś innego” nie było i nie ma.

 13. Mariusz

  16 kwietnia 2018 at 09:49

  Gdyby Kaczyński nie był zwykłym komunistom, to już dawno mielibyśmy kwotę wolną od podatku 30000 zł, brak finansowania partii, brak immunitetów, likwidację haraczu za pracę w postaci podatku dochodowego, prywatyzacja firm państwowych itp. To są ludzie, którzy widzą nas jako podatników, a nie obywateli/Polaków.

 14. FranErank

  1 czerwca 2019 at 09:14

  Dove Comprare Cialis Line Online Acticin Buy Now Fedex Online Stendra In Internet Legally No Doctor Prescription Viagra Online

 15. FranErank

  2 lipca 2019 at 05:21

  Cialis Bestellen Zonder Recept In Nederland order cialis online Bentyl Pills Germany Sandwell Muscoli Effetti Collaterali Propecia

 16. FranErank

  18 lipca 2019 at 13:27

  Acquisto Kamagra Farmacia Independiente A Propecia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra