PRAWY.TV

Grzegorz Braun kontra Krzysztof Karoń. Jaka naprawdę jest rzeczywistość, w której żyjemy?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. prawo

  21 stycznia 2018 at 16:31

  Kolejny „mateusz kijowski” wystrugany z banana przez tajniaków.

  • prawo

   21 stycznia 2018 at 16:47

   Nie mogę! Facet ma jak sam mówi pełną szkołę podstawową a martwi się równaniem Schrödingera.
   Nie wiem czy dosłucham do końca, czy nie pęknę ze śmiechu.
   Jest ciężko. Ale słucham dalej …

   P.S. Równanie Schrödingera – jedno z podstawowych równań nierelatywistycznej mechaniki kwantowej (obok równania Heisenberga), sformułowane przez austriackiego fizyka Erwina Schrödingera w 1926 roku. Równanie to pozwala opisać ewolucję stanu układu kwantowego w czasie w sposób znacznie dokładniejszy, niż czyni to mechanika klasyczna.

   • prawo

    21 stycznia 2018 at 17:05

    Zacytuję „Anonimowy” z 29 grudnia 2017 16:31
    Krzysztof Karoń to dyletant który czytając różne źródła filozoficzne i socjologiczne próbuje zbudować własną „filozofię” a właściwie doktrynę ideologiczną. Słowem „ideologia” i „sztuka” posługuje się najczęściej. Uważam że sprawia mu wielką przyjemność bycie na przekór tradycji zachodniej naukowości i wypracowanych przez nią metod. Są tylko dwie możliwości dlaczego pan Karoń stręczy się jako znawca historii sztuki oraz nauk społecznych. Albo to zwykły hochsztapler żądny zemsty i subiektywnej sprawiedliwości, że go może kiedyś nie przyjęli na studia humanistyczne, albo celowo szkolony agent zadaniowany do skłócania środowisk konserwatywno-prawicowych o poglądach wolnościowych. Nie widzę innej możliwości. Uczciwy człowiek będący amatorem filozofii, teorii sztuki itp. nie będzie stroił się jako ekspert i publicznie wypowiadał się na tematy co do których sam uważa się jako dyletant. Sam ten fakt, że tak mówi jest postawą nie uczciwą wobec autorytetów w dziedzinie filozofii i teorii sztuki jak na przykład prof. Piotr Jaroszyński, prof Henryk Kiereś i wielu takich jak oni z różnych uczelni na których powinno się kierować uwagę. Pan Karoń tego nie czyni.
    całość tutaj:
    http://misjakultura.blogspot.com/2017/09/kim-jest-krzysztof-karon.html

    • Aguirre

     22 stycznia 2018 at 11:03

     Dobry komentarz. Po przesłuchaniu godziny coraz bardziej denerwował mnie Karoń, który wypowiada się z pozycji superspecjalisty i na wszystko mówi „Nie” ja wiem lepiej. Zdecydowanie lepsze są jego opracowania, które w miarę składnie wyjaśniają nurty „sztuki” współczesnej natomiast filozof z niego marny a słuchać tych jego dygresji i emocjonalnych wypocin się nie da. Nie wiem po co Braun z nim w ogóle wchodzi w dyskusję przecież Karoń i tak wie najlepiej chociaż jak Pan słusznie stwierdził jest dyletantem choć może faktycznie wystruganym przez agenturę do skłócenia środowiska.

     • prawo

      22 stycznia 2018 at 15:01

      Kukiz się zużywa powoli to wymyślili Karonia. Znamienne, że ciągnięty za język nie mówi z czego żyje. Braun nie jest głupi, trochę wie jak działa agentura i dlatego go tak „dopytywał”. Aż przyjemnie było popatrzeć jak się wije jak piskorz z tą „rodziną” z Tomaszowa Mazowieckiego. To jest „bolek 2.0” w wersji de-lux.

 2. prawo

  21 stycznia 2018 at 17:30

  1h 06m 45s musiałem czekać na słowo „brawo” wypowiedziane przez p. Brauna.
  To jednak nie cieszy, bo padło ono na stwierdzenie p. Karonia w którym on się – niestety – przejęzyczył.

 3. ewka

  21 stycznia 2018 at 17:42

  Uwielbiam Pana Karonia, zresztą Pana Brauna również b.b.cenię.

  • prawo

   21 stycznia 2018 at 18:54

   Z Karoniem to jest taka sama sprawa jak z „bolkiem”. Prosty człowiek nie ufa ludziom wykształconym takim jak p. Braun. Oni ufają podobnym do siebie, tak jak jest to w stadzie zwierząt. Kiepsko na tym wychodzą – patrz kilkadziesiąt milionów oszukanych przez analfabetę Wałęsę – ale takie jest życie. Z Karoniem będzie tak samo. Euforię zwieńczy wstyd i płacz.
   Swój dobry nawet jak gnój.

   • elisabeth

    21 stycznia 2018 at 21:17

    Prawo :
    „Oni ufają podobnym do siebie, tak jak jest to w stadzie zwierząt.”

    Dobrze jest od czasu do czasu „napisać głośno” nawet truizm, prawdę niby znaną przez wszystkich od dawna (ale często zapominaną), jak ta powyżej.

    Jeśli Pan(i) dał radę wysłuchać do końca tej rozmowy, to współczuję.
    Ten nieszczęsny pan Karoń pieprzy jak potłuczony, usiłując wydać się inteligentny. Czasami, na szczęście rzadko,trafia się na takie okazy nieuków – czy też „samouków”, którzy po przeczytaniu paru książek, których zresztą nie zrozumieli, wypowiadają się ex-cathedra na absolutnie każdy temat. Z takim samym powodzeniem. Tacy sami, jak on w stadzie, słuchają nabożnie z otwartymi paszczękami. Nie znając bardzo starej maxymy o samoukach : „Kto się uczył sam od siebie, miał głupca za nauczyciela”.

 4. Sławek

  21 stycznia 2018 at 18:54

  Szanowni forumowicze jeśli ksiądz profesor Tadeusz Guz zgodził się na odbycie publicznej debaty z Panem Krzysztofem Karoniem to o czymś chyba świadczy to argument dla ludzi dla których sensowność wypowiedzi ich logiczność nic nie znaczy jeśli dana osoba nie ma przed nazwiskiem profesora danej dziedziny. Czy szanowni Państwo nie spotkaliście sie z „bełkotem” sączonych nam przez ludzi z tytułami. Aby zrozumieć sens tego co mówi Pan Karoń wystarczy „włączyć”zdolność abstrakcyjnego myślenia. Choć nie każdy ma tak dużą jak Pan Krzysztof to na początek wystarczy trochę dobrej woli. Jaki sens ma uciekanie się do wyzwisk bez rzetelnej argumentacji. Może jakieś konkretne zarzuty co do treści twierdzeń wypowiadanych przez Pana Karonia zamiast „karczemnych” obelg. To nie oznacza, źe ze wszystkim należy się zgadzać.

  • prawo

   21 stycznia 2018 at 19:10

   Problem polega na tym, że pan Karoń jak zaczął swoje twierdzenie na początku to je przerwał na prośbę p. Brauna coby przejść do pytań. Pan Karoń to taki bolek tylko w wersji de-lux. Nawet wykształcenie jego to potwierdza. Możesz Pan „włączyć”zdolność abstrakcyjne myślenie, ale równanie Schrödingera nie jest Panu ani nikomu innemu „w tym kraju” potrzebne. Facet bredzi i nie ma nic do tego ks. prof. Tadeusz Guz. Wystarczy go posłuchać – „bolo-2” w wersji de-lux.

   • Aguirre

    22 stycznia 2018 at 11:07

    No własnie skąd on się nagle pojawił i wszyscy z prawicy kanapowej chcą z nim nagle rozmawiać.

    • prawo

     22 stycznia 2018 at 16:04

     Jesteś już „na kursie i na ścieżce”.

 5. Sławek

  21 stycznia 2018 at 19:07

  Co do Pana Grzegorza to większość wypowiedzi filtrował przez swoją matrycę jeśli coś się nie zgadzało burzyło struktuŕę to robił podstawowy błąd chyba powodowany lękiem przed byciem oszukanym, trochę się nie dziwię jednak gdyby pozwolił Panu Karoniowi wypowiedzieć się do końca prawdopodobnie nie tylko matryca Pana Brauna została byubogacona ale też wzmocniona, czasem a nawet nie tylko czasem trzeba pewne rzeczy przemyśleć z innej perspektywy w innym aspekcie uwzględniając kontekst całóści tego co chciał przekazać Pan Karoń. Myślę, że Pan Braun był trochę nieobecny sprawiał wrażenie jakby nie słuchał po to aby zrozumieć tylko bardziej w charakterze przesłuchującego po kątem … tu pojawiają się wątpliwości. Ogólnie wielki sukces, że dochodzi do debat tak wspaniałych osób

  • marju73

   21 stycznia 2018 at 19:58

   Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dròg ktòre prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.Pan Karoń to jedna z takich dròg.

   • prawo

    22 stycznia 2018 at 17:16

    150/100

 6. Sławek

  21 stycznia 2018 at 19:20

  Szanowny forumowiczu prawo serdecznie zachęcam do zapoznania się z dziesiątkami wykładów Pana Karonia, może wtedy by się Pan wypowiadał bardziej co do istoty argumentów człowieka który cięko pracował aby zrozumieć na czym polega absurdalność myśli marksistowskiej. Bo to, że posiada Pan umiejętność plucia na bliźnich mam nadzieję, że nie nabywał jej Pan w trakcie lektury gazety zaborczej to już wiemy, ale może jakieś konkretne zarzuty, proszę wykaząć nielogiczność wypowiedzi Pana Karonia. Prawy.pl to nie melina dla intelektualnych lumpów.

  • prawo

   21 stycznia 2018 at 19:47

   Szanowny forumowiczu „Sławek” – niepotrzebne mi są dziesiątki „wykładów”. Wystarczy mi aż nadto ten jeden 153 minutowy.
   Co do „absurdalność myśli marksistowskiej” to zwykły, szary człowiek rozpoznawał to w mig. Bez dalszego odbioru proszę.

 7. Sławek

  21 stycznia 2018 at 20:20

  Z tego co wiem to Bolek też nie lubiał się kalać jakąkolwiek wiedzą, jemu wystarczyły pochlepstwa ludzi którymi się otaczał. Pan Karoń mówi przede wszystkim o współczesnej mutacji marksizmu, którego niestety współczesny człowiek nie rozpoznaje w mig. Oczywiście ta złośliwość o bolku może niepotrzebna, ale Szanowny Panie czy miło by Panu było być wyzywanym od bolków. A przecież Pan to robi w stosunku do Szanownego Pana Karonia bez podania żadnych merytorycznych dowodów poza pańskimi opiniami mającymi podłoże emocjonalne, chyba że jest inny powód ???

  • elisabeth

   21 stycznia 2018 at 20:42

   Sławek, nie trzymaj kurczowo za rękaw ludzi, którzy z przyczyn oczywistych, nie mają ochoty na dyskusję z tobą. Lepiej wracaj do szkoły. Nie mówi się „NIE LUBIAŁ”, a słowo „POCHLEBSTWA” pisze się przez „b” (od pochlebiać). Wszystkiego dobrego w nowym roku.

 8. Sławek

  21 stycznia 2018 at 20:31

  Polecam w internecie debate Pana krzysztofa Karonia z ks. prof. Tadeuszem Guzem, której jeszcze nie obejrzałem do końca. A zgadzam się z twierdzeniem, że trzeba być ostrożnym, ale żeby od razu zarzucać komuś podłe zamiary nie zapoznając się bliżej z treścią wypowiedzi to jest to nieuczciwe. Chyba że wie Pan coś czego ja nie wiem o Panu Karoniu ale to trzeba uzasanić same przypuszczenia nie wystarczą równie dobrze zarzuty które Pan przedstawił Panu Karoniowi po cześci mogę odnieść do Pan a co najmniej jeden mogę udowodnić a mianowicie nieuctwo w zakresie tematu który był poruszany w debacie Szanownych Panów Brauna i Karonia tak wnioskuję po Pana wypowiedziach w ktorych nie ma żadnej istotnej treści.

 9. Sławek

  21 stycznia 2018 at 21:08

  elizabeth nie trzymaj się kurczowo za mój rękaw bo z przyczyn oczywistych nie chcę z Tobą rozmawiać. Szanowni forumowicze za wyjątkiem elizabeth bo z Tobą nie rozmawiam gość uczepił się literówek zwykłych przeoczeń pomyłek i na tej podstawie odsyła mnie do szkoły. Ocencie sami postępowanie tego człowieka który zachowuje się jakby nawet jeszcze nie był w szkole tylko w przedszkolu sądząc po poziomie prowadzenia swych prymitywnych pyskówek. Czy Temu gościowi chodzi o pomyślność Polski w sensie rozwoju intelektualnego Polakow bo być może jest tu tylko gościem. Przekierowywanie uwagi w kierunku pyskówek to typowe narzędzie diabła w celu skłócania ludzi. Trochę smutno, że na tym portalu ludzie dają się tak napuszczać. Wszystkim nie pomijając w tym elizabeth życzę opieki Matki Bożej Królowej Polski.

 10. adam

  21 stycznia 2018 at 21:45

  …bawią mnie komentarze nieuków, którzy zarzucają Karoniowi nieuctwo. Sam Braun wykazał w tej rozmowie, że jest burakiem, któremu się wydaje, że zjadł wszystkie rozumy (to zresztą jego cecha). Śmiechów nad Karoniem nie było końca. Ale Braun jest człowiekiem inteligentnym i widać, jak długość spotkania wpływa na jego stosunek do Karonia… Piątka dla Karonia za cierpliwość i znoszenie burackich uwag Brauna, pała dla Brauna za zachowanie i pozerstwo. Cenię Karonia za jego odwagę myślenia i mówienia o swoich przemyśleniach. A wszystkim, którzy zarzucają Karoniowi nieuctwo polecam przeczytanie Biblii – ona się roi od nieuków… Sami: „wariaci” w skórach na pustyni, cieśle, rybacy…

  • prawo

   21 stycznia 2018 at 22:04

   Sam szanowny Pan bredzi. Gdzie w Ewangelii jest taki bełkot jak u Karonia?
   Proszę podać choć jeden werset. Choć śladową ilość! Od kiedy to p. Karoń stosuje się do zasady: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.”? Plecie bez opamiętania jak Wałęsa a i poziom jest niewiele wyższy. Cytuje wyuczone tytuły a jak padło pytanie z sali o literaturę to odpowiedź znowu w stylu Wałęsy.
   Tak to tajniacy potrafią wystrugać z banana kolejny „autorytet” na poziomie niepełnej podstawówki. Skończy jak Wałęsa i Kijowski, ale co będzie przy tym pięknych dyskusji …

   • ?

    21 stycznia 2018 at 22:35

    …chyba tajniak, mający problemy z czytaniem ze zrozumieniem, komentuje wpis, który go przerósł. Porównywać Karonia do Kijowskiego, Wałęsy? 😀 Tabletki się skończyły w kredensie? Potem się uważa za „autorytet” Brauna, któremu się wydaje, że poznał prawdę absolutną. Tymczasem mógłby wielu ludzi do siebie przekonać, bo jest mądrym człowiekiem, gdyby zaczął ich słuchać ze zrozumieniem i odpuścił część swoich dziwnych przekonań. Karoń prosi o myślenie o realnym świecie, a nie wyimaginowanym, który Braun nosi w swojej głowie. Takie światy każdy z nas w sobie nosi, dlaczego ten Brauna ma być wzorcowy? Braun ma monopol na prawdę? Niczym mnie do takiego twierdzenia nie przekonał.

    • prawo

     22 stycznia 2018 at 00:28

     Kiedyś, dwadzieścia lat temu, p. Braun załatwił takiego jednego „bolka” kilkudziesięciominutowym filmem.
     Dziś, widać traci formę, bo na Karonia potrzebował 150 minut, ale, trzeba mu to przyznać, prawie nic nie robił. Tym niemniej jest to koniec tego geniusza z Tomaszowa Mazowieckiego.
     Mówiąc o „tabletkach” rozsiewasz smród komendy (jeszcze tej z czasów MO) więc nie podskakuj.

  • Adam

   21 stycznia 2018 at 22:29

   Nie rozumiem o co ten spór .Dobrze że sobie pogadali.to wiemy co kto…

   Ja powiem tyle że cenię sobie Pana G.Brauna za bezkompromisowe aż do bólu wypowiedzi
   począwszy od oceny działań abp.Życińskiego ,obecnie Radia Maryja , a ożywczym wciąż celnym aktualnym urzeczywistniającym się na polskiej ziemi projektem nazwanym jako kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim(USA) zarządem powierniczym .
   Potwierdzeniem prawdziwości tych słów jest wściekłość Jonny Danielsa który zażądał delegalizacji ONR, nazwał Jacka Międlara „rasistowską szumowiną”, a Grzegorza Brauna „debilem” i „idiotą”Co więcej, Daniels wezwał polskie władze do „zajęcia bardziej stanowczego stanowiska” wobec „takich siewców nienawiści”.

   POWIEM TAK POGADAĆ A NADSTAWIAĆ D… TO DUŻA RÓŻNICA

 11. Hania

  21 stycznia 2018 at 23:19

  Wolę pana Brauna z panem Gryguciem
  Bynajmniej żaden z nich się nie denerwuje, nie dogaduje i zrozumiale tłumaczą rzeczywistość.
  Pan Karoń- przereklamowany gość.

 12. Hania

  21 stycznia 2018 at 23:26

  Chociaż chwali mu się, że buraków z Idź pod Prąd taktownie wyprowadził do szaletu, bo tam ich miejsce 🙂
  Ale czy to znów aż taka zasługa pana Karonia?
  Że ustawił nieuka jakiegoś młodego pastorczyka, który twierdził, że Inkwizycja to ludobójstwo dokonane przez katolicki kler…

  • de

   22 stycznia 2018 at 00:15

   …ileż tu mądrych ludzi się wypowiada. A ja nie uważam wcale pastora za nieuka. Wręcz przeciwnie, to mądry człowiek, który skutecznie wykorzystuje swoje oratorskie talenty w walce z KK. Dlatego jest tak niebezpieczny, bo to jest jego jedyny cel. A to, że wygaduje brednie, to oczywista oczywistość.

 13. Hania

  22 stycznia 2018 at 08:49

  @de

  Ktoś, kto wygaduje brednie nie może być niebezpieczny!
  Co najwyżej komiczny i żałosny

  Niebezpieczni są ludzie mądrzy ale „nie z naszego ducha”
  Że poetycko to ujmę

  PS. Pan Karoń z ks prof Guzem we Wrocławiu, wymiatają!
  Chyba to zasługa osobowości Czcigodnego Księdza 🙂

 14. Sławek

  22 stycznia 2018 at 13:31

  Karoń mówi proste rzeczy zby z kogoś zrobić niewolnika trzeba odebrać zdolność logicznego rozumowania, wychwytywania związków przyczynowo skutowych występujących w rzeczywistości a zastąpić je mitami. Ktoś podpisujący się nickiem prawo jest klinicznym przykładem, na to że system edukacji co rok wypluwa ze swoich wnętrzności setki tysięcy janczarów systemu, taki człowiek nie może posiadać zdolności analitycznego myślenia co odrùżnia ludzi od zwierząt, ma działać na poziomie emocji, nienawistnie bluzgając na prawo i lewo w myśl zasady że zawsze się coś przyklei. Być może elizabeth jest także zadaniowany, bo jak można być tak tępym aby nie rozumieć o co Panu Karoniowi chodzi, a chodzi w marksiźmie głownie o to aby pozbawić człowieka umiejętności pracy użytecznie społecznie, bo jeśli ktoś nie potrafi wyprodukować a chce konsumować to pozostaje tylko kradzież i bycie na garnuszku władzy. Stąd likwidacja w Polsce ośmiu i półtysiąca przedsiębiorstw, które wystarczyło nieco modernizować a świadomośc polaków oprzeć na patriotyźmie gospodarczym. Stąd likwidacja szķół i uczelni o profilach technicznych a zastąpienie edukacją ludzi a raczej tresurą do bracy w banksterce maklerce i innych zawodach które żyją zwyczajnie z kradzieży, bo chyba kaźdy wie że niczego nie wytwarzają miały być tylko linijką do odmierzania wartości dór a nie towarem jak każdy inny. Upraszczam oczywiście nie mam czasu się teraz rozpisywać. Biała księga unii europejskiej sprawdzcie co nam szykują związe sowiecki, a o tym prawie nikt nie mówi oprócz Karonia. Może napisze poźniej więcej

 15. Hania

  22 stycznia 2018 at 16:57

  Do prac użytecznie społecznych można zaliczyć korepetycje z ortografii i interpunkcji, skoro już pan Sławek tak buńczucznie odpisuje…
  ” Odróżnia” pisze się przez ó
  A w słowie ” marksizmie” nie występuje ź.
  O Polakach z dużej literki, nie wspomnę.

  Pozdrawiam.

 16. Sławek

  22 stycznia 2018 at 18:54

  Specjalnie nie poprawiałem literówek aby wiedzieć z jakim formatem ludzi mam do czynienia okazuje się, że dość czepialskimi, jak się nie ma argumentów to można wtedy wyśmiać, obrzydzić, albo stosować tak prymitywną krytykę,choć z drugiej strony słuszną, jednak w kontekście braku odniesienia sie do meritum sprawy wiele mówiącą o krytykującym. To nie można tak bardziej uczciwie, konstruktywnie. Bo jak się nie ma rzeczowych argumentów….

 17. Hania

  22 stycznia 2018 at 20:17

  „Specjalnie nie poprawiałem literówek aby wiedzieć z jakim formatem ludzi mam do czynienia (…)”
  Pojechał pan po bandzie.

  Okej, czepiam się konstruktywnie
  ( o ile ortografia jest dla pana niezbyt konstruktywna)

  „Aby zrozumieć sens tego co mówi Pan Karoń wystarczy „włączyć”zdolność abstrakcyjnego myślenia”

  Wydaje mi się, że nalezy włączyć zdolność logicznego myślenia.
  Abstrakcja zalecana jest bardziej hmmm…artystom?
  Tuż obok kreatywności.
  My prochu nie wymyślamy, próbujemy odczytać świat i rzeczywistość
  Ponazywać zmiany jakie tu zachodzą.

  Pisze pan oczywistości odnośnie likwidacji przemysłu, korporacji itp.
  Każdy uważny obserwator rzeczywistości odnotowuje staczanie się Polski w niebyt.
  Nie rozumiem do czego panu potrzebny jest pan Karoń?
  Żeby panu powiedział, że dobrobyt ma różne oblicza?
  Nie tylko materialne?
  Toż zapytaj pan pierwszego, lepszego księdza!
  Może starszego niż młodszego, bo oni w seminarium też cieniutko filozoficznie przędą…
  Podpowie panu coś o dobrobycie religijnym, naukowym itp…itd.

  „Być może elizabeth jest także zadaniowany, bo jak można być tak tępym aby nie rozumieć (…)”

  To nazywa pan konstruktywną dyskusją?
  No to zdrowia życzę!

 18. prawo

  22 stycznia 2018 at 22:31

  Na zakończenie podaję kilka komentarzy z Sieci (przepraszam za mnóstwo literówek, ale nie chce mi się tego poprawiać):

  „Krzysztof Karoń, czyli aktualizowana wersja Olszańskiego 2.0

  Projekt Karoń powstał po to, żeby ludzie nadal realizowali się w dzieleniu włosa na czworo i cedzeniu komara ze szwagrem przy wódce albo na internetowych forach. To jest jedna z odsłon.
  Wypuszcza się takich, żeby dać ludziom coś w zastępstwie zamiast prawdy. Dla każdego coś miłego, byle nie prawda.
  Karoń po kilku filmikach na YT, które nagle wysypały się jak za dotknięciem różdżki, trafił do TV jako zapraszany ekspert. To budzi mocne podejrzenia, że to wykreowany gość, który ma odpowiednio skanalizować myślenie bractwa, które mogłoby pójść inną, niekontrolowaną drogą.
  Ponoć robił poprzednio w poligrafii i nagle zaczął bełtać w głowach; gdzie Rzym, gdzie Krym.
  Kto wysłuchuje Chojeckiego, Kowalskiego nie powinien omijać Karonia, bo wtedy będzie kompletnie ukształtowany z pożytkiem dla tenkraju.

  Z Koronia nie ma zadnego pozytku. To jest facet intelektualnie niesprawny. Wyklad ktos mu zasuflowal z promptera, a jak trzeba bylo to na zywo powtorzyc, to zgubil karte o czarownicach i byla katastrofa. On jest cienki jak wiezienna zupa. Nic nie kuma.

  Karon cisnie filozofie wolnosci dla biedoty, ktora jak juz zaplaci czynsz i prond, to zostanie jeszcze na piwko i to bedzie ta wolnosc, a jak wezmie jeszcze nadgodziny to nawet starczy na drugie piwko. W tej koncepcji najbardziej wolnymi sa szejkowie arabscy, bo ci dziennie zarabiaja wiecej niz przez miesiac moga wydac. Te idiotyzmy nie maja zadnego sensu. Trafna uwaga od ojego brata – jakiego rodzaju dobrobytu (srodkow) potrzebuje czlowiek, zeby podjac decyzje woli o Poscie Wielkanocnym?
  Powtorzmy zatem jeszcze raz. Karon to duren. Jak bedziemy to powtarzac to sie lepiej utrwali.

  Impreza w Lublinie to jest ustawka. Jesli Karoniowi rzeczywiscie ktos nawymyslal i on tam pojechal cos wyjasniac to znaczy, ze cos tu nie styka. Ja bym na tych typow sie wypial, a jesli juz by pojechal to z ekipa i zrobil im ostatni zajazd w Lublinie. Uszyli ta impreze, zeby typa wypromowac, bo format, ktory sami stworzyli zaczal im dolowac.

  Konsekwentne stosowania tych „karonizmow” dadza zawsze skutek oplakano-komiczny. Karon to ignorant, ktory nie ma podstawowego rozeznania o co chodzi. Pojechal troche po lewactwie i unii europejskiej, podparl sie „spoleczna doktryna Kosciola” i zrobil z tego trampoline do tego, zeby cisnac swoje pierdoly. To po pierwsze.
  Po drugie – czlowiek znikad, bez biografii, w krotkim czasie robi za internetowo-telewizyjny autorytet na prawej stronie. Dodajmy, ze robi to kiepsko, bo nie pamieta dat, nazwisk, miejsc, rwie mu sie watek, a sam autor czesti sie zawiesza. Kiepscizna.

 19. Hania

  22 stycznia 2018 at 23:36

  Zdaje się, że jesteśmy świadkami zabobonu
  Z kolekcji 100 zabobonów o Bocheńskiego:

  Intelektualista

  Zabobon dotyczący intelektualisty, a chodzi o bardzo gruby zabobon – polega na mniemaniu, że intelektualiście przysługuje jako takiemu autorytet w dziedzinie etyki, polityki i poglądu na świat. Wskutek rozpowszechnienia tego zabobonu intelektualiści odegrali i nadal odgrywają nieraz rozstrzygającą rolę w życiu społeczeństw. To oni m.in. kierowali wieloma rewolucjami, które wbrew panującym przesądom – były niemal zawsze dziełem nie mas ludowych, ale intelektualistów.

  Że to jest zabobon, nie potrzeba dowodzić, bo wierzenie w autorytet intelektualisty jest dosłownie na niczym nieoparte. Tak np. profesor wykładający historię nowożytną jest zapewne autorytetem (epistemicznym) gdy chodzi o rewolucję francuską, ale nie jest w dziedzinie użytkowania energii atomowej. Skoro więc taki profesor podpisuje razem z kolegami wyspecjalizowanymi w ceramice chińskiej, zoologii, względnie w rachunku prawdopodobieństwa deklaracje dotyczące tej energii, popełnia jaskrawe nadużycie autorytetu, tym gorsze, że wywołuje wrażenie, iż to sama “nauka” się wypowiada. Jedną z przyczyn powstania tego zabobonu jest brak zaufania we własny zdrowy rozsądek ze strony zwykłych pracowników, a także mir, jakim są otaczane nauka, sztuka itd. – mir, który się niesłusznie przenosi na intelektualistów.

  http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/intelektualista.html

 20. Sławek

  23 stycznia 2018 at 06:33

  Szanowna forumowczko nie wiem być może forumowiczu Hania, nie trzeba oczywiście Karonia aby dostrzec fakt likwidacji przemysłu w Polsce, jednak trzeba Karonia aby zrozumieć, że jest to konsekwencja w pewnym aspekcie realizacji planu Spinellego czy jak mu tam czyli realizacji manifestu komunistycznego z 1941 który obecnie jest przyjęty jako wizja państwa europejskiego w oficjalnym dokumencie jakim jest Biała Księga Unii Europejskiej powstała w tamtym roku o którym praktycznie nikt poza Karoniem nie mówi.
  Powołują sie wniej na plan Spinellego jako projetu dotyczącego przyszłości Unii jako państwa federacyjnego. Co zawiera plan Spinellego.
  W skrócie państwo europejski ma być pańswem totalitarnym, gdzie oficjalną ideologią ma być marksizm. Państwo gdzie nie ma miejsca na suwerenne państwa, gdzie nie ma miejsca na suwerenność gospodarczą państw, ten plan od kilkudziesięciu lat jest wdraźany, czego skutkiem ubocznym jest likwidacja polskiego przemysłu, uczelni i szkół technicznych, po to aby wychodować nowoczesnego pasożyta, który nic nie produkuje ale chce korzystać z dóbr, jednak gdy skończy się drukowanie pieniędzy, Chiny przestaną przysyłać towary, bo produkcja została tam celowo przeniesiona aby zniszczyć suwerenność gospodarczą państw europejskich, zgodnie z tym planem, ludzie będą musieli kraść skoro nie będą mieli możliwosci samodzielnej produkcji bo nie będzie już odpowiednigo przemysłu ani nie będą posiadali umiejętności pracy społecznie użytecznej z czym w dużym zakresie już mamy do czynienia, narzędziami przeniesienia produkcji jest otwarcie państw na produkcje z Chin przy jednoczesnym ustawieniu kursu waluty Chińskiej do innych walut tak że europa nie ma szans konkurować z Chinami.W Manifeście są punkty dotyczące własności, którą partia socjalistyczna która wszystko wie lepiej między innymi co dla ludzi dobre uzurpuje sobie prawo decydownia wbrew ludziom co do ich własności i nie tylko, to wszystko zawarte jest w manifeście z Wentodene, którego autorem w latach pięćdziesiątych był Spinelli włoski komunista. Państwo europejski ma być państwem policyjnym ze wspólną armią, policją slużbami, jak nie trudno się domyśleć bez religii katolickiej. Zdaje się, że mógł taki manifest napisać człowiek z podpuszczenia diabła bo jest to projekt państwa bezbożnego antyludzkiego, a tak na marginesie proszę sie zapoznać z tzw. zrównoważonym rozwojem serwowanym a raczej narzucanym społeczeńswom przez ONZ to to cofanie ludzkości do czasów barbażyńskich w obu przypadkach dominującą ideologią jest tu marksizm, który oprócz Karnia doskonale rozpracował ksiądz prof. Tadeusz Guz, który o Panu Karoniu powiedział, że spadł nam z nieba, a o Panu Grzegorzu Braunie, że filmem Luter i rewolucja protestancka wynalazł współczesną enigmę ideologiczną. To od Pana Karonia można się dowiedzieć,że pierwszym dokumentem potępiającym niewolnictwo była bulla papieska z szesnastego wieku. Karoń odkłamuje historie kultury sztuki, odkłamuje fakty związane z powstaniem ideologii ich niecne cele a także ich wpływ na sposób postrzegania rzeczywistości przez ludzi w ich zły wpływ na życiespoleczne ludzi. Warto zapoznać się z wykładami Pana Karonia. Oczywiście wykłady księdza profesora Tadeusza Guza obejmują całość rzeczywistości, bo obejmują rzeczywistość nadprzyrodzoną, której Pan Karoń nie uwzględnia, ja osobiście z wieloma twierdzeniami Pana Karonia się nie zgadzam, jednak trzeba docenić jego wysiłek
  i korzystac oczywiście nie w ciemno, zawsze trzeba być otrożn, jednak mając do wyboru rekomendacje ks. prof. który bardzo pochlebnie wyrażał się o mam nadzieję niezależnym badaczu życia społecznego i ideologii tych najbardziej groźnych do których należy marksiz i wypociny forumowicza prawo, który właściwie poza pluciem niczym się nie zajmuje lepiej wybrać rekomendacje księdza profesora i zapoznać się z dorobkiem Karonia który w przeciwieństwie do pracowników zatrudnionych na uczelniach nie musi się bać że go zwlnio albo że nie starczy na samo hód dla żony. Liczy się sens wypowiedzi a nie tytuł naukowy. Jednak za Karonia kim naprawdę jest nie gwarantuję bo nie znam. To oczywiste, tylko Bóg zna serce człowieka. Co do zarzutów prawo tto równie dobrze można by powiedzieć, że forumowicz prawo to wystrugany z banana kosmita. Logiczne myślenie czy abstrakcyjne odnośnie zarzutów forumowicza, forumowiczki Hania logicznego i abstrakcyjnego. Moje „buńczuczne” wypowiedzi były troczę przyznaje złośliwą odpowiedzią na agresywny atak na poziomie pyskówek z z pod budki z piwem na Pana Karonia. Same epitety bez podania uzasadnienia bez dowodów same domysły na zasadzie,że prawo jest kosmitą. Wszystkim życzę opieki Matki Bożej Królowej Polski.

 21. Hania

  23 stycznia 2018 at 08:20

  No dobrze, skoro wyłuszczył pan swoje stanowisko, mam pytanie
  – co pan z tą wiedzą zrobi?!?

  Czy

  – mysląc abstrakcyjnie, w kolejnych wyborach wybierze pan PIS

  Bo oni tak ładnie mówią o Polsce, o jej 1000 letniej historii, o swojej solidarnościowej walce z marksizmem, w której są liderami, o pieknie stworzenia świata i puszczy, o którą zieleń tak dzielnie walczyli w Kioto podczas sławetnej konferencji.
  Tej samej, w której na szczeblu państwowym podpisaliśmy zalecenia dot zrównoważonego rozwoju.
  Mowiąc o PBogu bywają wymowniejsi od niejednego księdza…

  – myśląc logicznie, w kolejnych wyborach pan Sławek, zaopatrzony w wiedzę od pana Karonia, zrozumiawszy zagrożenie startuje wraz z grupką podobnych mądral i mówią narodowi jak jest!

  Niech pan spróbuje, panu Braunowi nie wyszło, okazało się, że nawet ” katolickie media” bywają zamknięte na Prawdę.
  ( a ludzie ciagle im ufają i płacą za mozliwość słuchania)

  Co Pan Sławek zrobi?
  ( oprócz reklamowania Karonia)

  • prawo

   23 stycznia 2018 at 11:34

   No, podaj proszę, człowiekowi nogę na zgodę 🙂

 22. Pingback: Grzegorz Braun i Krzysztof Karoń: Jaka naprawdę jest rzeczywistość, w której żyjemy ? - POLITYKA POLSKA

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra