Z kraju

Wojewoda mazowiecki wprowadził godziny policyjne przed ambasadą Izraela – potrwają do 5 lutego

Wojewoda Mazowiecki wprowadził 31 stycznia 2018 roku zakaz poruszania się przed Ambasadą Izraela „w związku z informacjami o zagrożeniu dla bezpieczeństwa publicznego”. Wygląda na to, że Zdzisław Sipiera za „zagrożenie dla bezpieczeństwa” uznał planowaną przez środowiska narodowe pokojową manifestację w obronie dobrego imienia Polski i praw jej obywateli.

Rozporządzenie wprowadza zakaz ruchu kołowego oraz pieszego od 31 stycznia 2018 r. od godz. 13:00 do 5 lutego 2018 r. do godz. 24:00 w ciągu dróg: Ludwika Krzywickiego od skrzyżowania z ulicą Filtrową (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Wawelską (bez skrzyżowania); Mariana Langiewicza od skrzyżowania z ul. Ludwika Krzywickiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Prezydenckiej (bez skrzyżowania); Błogosławionego Ładysława z Gielniowa od skrzyżowania z ul. Ludwika Krzywickiego (ze skrzyżowaniem) do ul. Antoniego Solariego (bez skrzyżowania).

Zakaz nie obejmuje służb porządkowych i ratowniczych, mieszkańców oraz osób odwiedzających nieruchomości przy ulicach wymienionych powyżej.

Wojewoda skierował również pismo do Prezydenta m.st. Warszawy, wzywając do podjęcia działań polegających na zabezpieczeniu terenu oraz zapewnieniu współpracy Straży Miejskiej i Policji. Wskazał również, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zaspokojenie potrzeb wspólnoty w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli należy do zadań własnych gminy.

Jak poinformował prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki na profilu organizacji na jednym z portali społecznościowych: „Naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji pikiety przed ambasadą Izraela; dziś nie jest naszą intencją konfrontowanie się z państwem polskim”. „Zamiast pikiety pod ambasadą zapraszamy o godz. 17.00 do transmisji na kanale @MediaNarodoweMN gdzie będziemy komentować całą sytuację i rozmawiać z internautami” dodali przedstawiciele RN.

Swoją drogą jest niezmiernie interesujące, dlaczego wydawałoby się demokratyczne państwo wprowadza rygor godzin policyjnych w sytuacji, kiedy w sposób zupełnie pokojowy chcą demonstrować polscy narodowcy?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  31 stycznia 2018 at 15:27

  HAŃBA!!! Podcieracze łamią prawa obywatelskie w Polsce!!!

  • prawo

   31 stycznia 2018 at 16:00

   I powstało na ul. Krzywickiego, Warschaw, Neuer Warschawer Ghetto.

   • Krzysiek

    31 stycznia 2018 at 16:22

    Myślę, że film o życiu w giecie i o chronionej za naszą kasę ambasadzie tego twora o nazwie israel, będzie pewniakiem na gali oskarowej. Reżyser zostanie wyłoniony wśród plemienia górali ze Wzgórz Golan. Nie dać się żydom!

    • prawo

     31 stycznia 2018 at 16:27

     Jak reżyser to tylko pan Grzegorz Braun. Odwali im takiego „lutra” że hej!

    • jok

     31 stycznia 2018 at 22:18

     Ambasady wszędzie są chronione, ta może przesadnie, zwłaszcza teraz, ale stosunki międzypaństwowe, te rzeczy….

     Raczej wypadałoby przede wszystkim na to spojrzeć, co za nasze pieniądze jest chronione przy pl Grzybowskim, przy Okopowej, no i last but not least – „muzeum”

 2. Tomek

  31 stycznia 2018 at 15:28

  Nie wprowadził godziny policyjne, tylko zamknął ulice. Fachowe dziennikarstwo, ja p….ę…

  • Tomasz

   5 lutego 2018 at 20:32

   Tomek hańba Żydzi plują Polsce i Polakom w twarz PIS zachowuje się podobnie jak Sanacja zakazuje pokojowych protestów organizowanych przez Młodzież Wszechpolską hańba .Powstało Nowe Getto Warszawskie .

 3. wolna-polska.pl

  31 stycznia 2018 at 15:32

  1-Izrahell zarządza w szkołach lekcję o udziale Polaków w holoszwindlu. 2-„Obchodzimy się z Izraelem jak z jajkiem” – Prof. Jerzy R. Nowak.

 4. wolna-polska.pl

  31 stycznia 2018 at 15:37

  1-PEDAGOGIKA WSTYDU LUB PEDAGOGIKA KONIECZNEJ POPRAWNOŚCI ALBO… PRECZ Z OBCĄ PEDAGOGIKĄ. 2-Rak internetu, czyli raz jeszcze o lubelskiej sekcie syjonistycznych troglodytów.

 5. Leszek1

  31 stycznia 2018 at 15:43

  Bardzo dobrze, ze tak sie stalo – mowie o decyzji Roberta Winnickiego. Natomiast decyzja Wojewody Mazowieckiego Zdzislawa Sipiery stawia go w rzedzie wrogow Polski, lamiacych prawo do juz zatwierdzonej przez wladze pokojowej demonstracji.

  • lelek

   31 stycznia 2018 at 16:10

   i co z tego, zrobisz mu cos, rznie frajerow na kasie, nie on jeden z pis

  • Leszek1

   2 lutego 2018 at 01:57

   Chyba sie pomylilem. Ksiadz Isakiewicz zareagowal troche za pozno, wiec myslalem ze sprawa jest juz przesadzona. W tej sytuacji powinno sie tylko bardzo dobrze pilnowac, by nie dopuscic do prowokacji. Wojewoda postapil madrzej, nie dopuszczajac do akcji mogacej narobic wiecej szkody niz pozytku. Odszczekuje wiec brzydkie slowa o Wojewodzie i bardzo go przepraszam.

 6. Soplica

  31 stycznia 2018 at 15:46

  Po 5.02. będzie można wyrazić swój sprzeciw przeciwko wtrącaniu się obcego państwa w sprawy Polski.No chyba że zrobią jak podczas II wojny światowej: mur, straże i psy.

 7. Soroka

  31 stycznia 2018 at 15:59

  A co chcielibyście wyfajczyć jakąś budkę pod żydowską ambasadą, aby na całym świecie, zgodnie z ruskim, żydowskim i niemieckim interesem pokazywali, jaki to w Polsce panuje nazizm?
  Nawet ks Isakowicza nie słuchacie?
  Ci tzw. narodowcy w Polsce, to jakaś kupa bezmózgowców pod dowództwem ruskiej agentury.

  • Krzysiek

   31 stycznia 2018 at 16:18

   Soroka wytrzeźwiej i zmień nick, bo z Soroką, wspaniałym patriotą z Trylogii masz niewiele wspólnego. Rzecz idzie o obronę Polski, o protest przeciwko ustawie 447 made in usrael, nie dać się ickom.

  • antyPOPiS

   31 stycznia 2018 at 16:30

   @Soroka, pisiorski pustaku, czy jest cos co wg ciebie nie kontroluje ruska agentura?. Byles bucu gdzies za granica?, bo wbrew zydlackiej propagandzie iSSraHELL u wiekszosci ludzi w europie,nie wzbudza sympatii. Wiec na krytyce zydonazizmu nic stracic nie mozna, a trzeba jeszcze swiatu przypomniec o 100mln ofiar ludobojstwa zydowskiej rewolucji w Rosji, w tym setek tysiecy Polakow..

  • TZ.

   31 stycznia 2018 at 17:48

   Uwielbiam Skrócie, tego ruskiego agenta. Pisz Soroka jak najwięcej, cieszy mnie każde Twoje zdanie.

   • TZ.

    31 stycznia 2018 at 17:50

    Uwielbiam Soroke, oczywiście.

  • Tomasz

   5 lutego 2018 at 20:38

   Soroka Podpalenie budki pod Ambasadą Rosyjską do prowokacja Służ Specjalnych wymierzona w Marsz Niepodległości za rządów PO PSL.Nacjonaliści Chrześcijańscy nie są wandalami jak komunistyczna antifa .

 8. emi

  31 stycznia 2018 at 16:13

  Idzie pod ambasade usa wieksze wrażenie zrobi bo media tym sie zajma a i amerykanie powinni dostac w kosc za ustawe z grudnia. Tu jest POLSKA a nie polin

  • antyPOPiS

   31 stycznia 2018 at 17:02

   @emi, racja, bardzo dobry pomysl.

 9. Barbara

  31 stycznia 2018 at 17:05

  Wojewodowie są przedstawicielami Rządu, powoływani i odwoływani przez Prezesa RM. Przedmiotowa decyzja wojewody, to decyzja Jarosława Kaczyńskiego. Według mnie, jeżeli już, to wystarczyłoby taką decyzję podjąć na czas jednego, dwóch dni. Nie podoba mi się to, pachnie to nieładnie.

 10. NaszaOjczyzna

  31 stycznia 2018 at 17:39

  Oto sprawdzamy pisiorów ,
  dobrą zmianę ,
  powstawanie z kolan ,
  mamy wszystko jak na dłoni ,
  obserwujmy!

 11. klioes vel pislamista

  31 stycznia 2018 at 18:21

  Apel przeciwko antysemityzmowi
  /
  Nie bądź, człowieku „antysemitnikiem”,
  (Ani zwyczajnym też antysemitą)!
  Pomyśl, sam chwyciłbyś za broń pewnikiem,
  Kiedy i Ciebie też spotkałoby to:
  /
  Po dwóch tysiącach lat zamieszkiwania
  Na ziemi przodków, gdyby nagle ktoś Ci
  Kazał się wynieść z niej, bo (wedle uznania
  Własnego) prawa to on do niej rości.
  /
  Też byś w rozpaczy jął bomby podkładać,
  Gdy kul nie miałeś dla domu obrony.
  I gdy pretekstem jest, by Cię okradać
  Z ziemi – Twój opór! – z agresora strony.
  /
  Nie bądź więc przeciw tym potomkom Sema,
  Co utracili swe domy i ziemię!
  I zapamiętaj: gorszych w świecie nie ma
  Antysemitów nad najeźdźców plemię…

 12. Hania

  31 stycznia 2018 at 18:59

  „Wojewoda Mazowiecki wprowadził 31 stycznia 2018 roku zakaz poruszania się przed Ambasadą Izraela „w związku z informacjami o zagrożeniu dla bezpieczeństwa publicznego”.

  Zwróćcie Państwo uwagę na rozporządzenia nieadekwatne do zaistniałej sytuacji
  Co to oznacza?
  Że miłujący Polskę PIS przygotował światu taką wrzutkę:

  Uważajcie na przygłupich Polaczków, nawet ich władze się boją i wprowadzają restrykcje….

  Taką mordę nam przyprawiają
  – sierżant Brudziński, naczelnik Kaczyński i reszta hołoty!

  A tymczasem żydowskie „autorytety” oddają medale, jakie otrzymały z rąk ( przygłupich) rządzących
  Oj…. jakie to straszne… musimy nauczyć się z tym żyć!
  ( co nam pozostanie)

 13. jok

  31 stycznia 2018 at 19:10

  Czuję dumę, cóż za realizm:))) Co za przeciwstawienie się „potencjalnym prowokacjom”….:)

  Jak już będzie wolno, to może/chyba/nie wykluczam, że przejdę się w okolicach ambasady czy pl. Grzybowskiego.

  Może jak będzie cieplej, jak będę mógł iść w samej koszulce?

  A propos… muszę się rozejrzeć, gdzie kupić koszulkę z napisami: sługa, famulus, hajduk, kamerdyner, kozak, lokaj, majordomus, ordynans, pachołek, parobek, służący, służebny, służka, szambelan, gospodyni, gosposia, pokojówka, pomoc, pomocnik, słudzy, służąca, służba, dziewczyna, dziewka, pomocnica domowa, posługaczka, służebna, giermek, pacholę, pazik, paź, fagas, popychadło, posługacz, sługus, lokajczyk, pokojowiec, starszy lokaj, pachoł, poddany, rab,
  bo nie wykluczam, że tak mogę się czuć lub że po prostu będzie to dobrze oddawało sytuację….

 14. Ktoś

  31 stycznia 2018 at 22:00

  Polacy nie powinni protestować pod ambasadą Izraela. O to im właśnie chodzi żeby puścić w świat obrazek o polskich nazistach i mieć pretekst żeby ciągnąć od nas kasę. Niemcom też jest taka narracja na rękę, bo jak naziści mogą ubiegać się o reparacje wojenne. Polacy powinni protestować pod siedzibą rządu i żądać wydalenia ambasadora Izraela i uznania jej persona non grata za to co powiedziała.

 15. Zona

  31 stycznia 2018 at 22:06

  Widać zdaniem wojewody desygnowanego przez PiS Polacy w Polsce nie mają praw obywatelskich że o takich fanaberiach jak swoboda prezentowania swoich poglądów nie wspomnę. Co komu miałaby wadzić grupa ludzi którzy sobie coś pokrzyczą czy pośpiewają? Prowokacje? Od hamowania zachowań niezgodnych z prawem jest ponoć Policja. Swoją drogą to ciekawe, jak burza na pomorzu niszczyła, domostwa i lasy to nie było komu ogłosić stanu klęski żywiołowej, nie było komu wysłać np wojska na pomoc a tu zapowiedź jakiejś demonstracji i proszę. Godzina policyjna.

 16. Marian

  31 stycznia 2018 at 22:57

  Dobrze zrobił, bo nikt nie kontroluje obcej agentury w Polsce, a i domorosłych prowokatorów nie brakuje.

 17. jaruś

  31 stycznia 2018 at 23:07

  Co się tak pieklicie , bierzcie przykład z waszego prezydenta , podpisał to co mu kazali a teraz ma czas na piwo i narty, i ma to wszystko głęboko w …..

 18. Marcin

  1 lutego 2018 at 08:40

  Wczoraj na stronie wpolityce.pl pojawił się artykuł Konrada Kołodziejskiego pod tytułem „Apeluję do odpowiednich władz o wycofanie zgody na manifestację pod ambasadą Izraela”. Co ciekawe jest to jedyny artykuł w którym zablokowano możliwość komentarza.Dzisiaj kolejny autor Łukasz Adamski chwali swojego kolegę.Jak widać cenzura kwitnie.

 19. Godziny handlu

  23 maja 2018 at 10:45

  W Niemczech doszło do takiej sytuacji, że ambasada ma tam stałą ochronę policyjną

 20. kissmanga

  19 czerwca 2018 at 10:12

  Nie wprowadził godziny policyjne, tylko zamknął ulice. Fachowe dziennikarstwo, ja p….ę…

 21. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra