Z kraju

Reduta Dobrego Imienia interweniuje oraz zawiadamia prokuraturę! Stanowisko ws. ostatnich oszczerstw wobec Polski

Reduta Dobrego Imienia interweniuje w sprawie oszczerstw, które w ostatnich dniach można było zaobserwować w zagranicznych mediach w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Nasze stanowisko wysłaliśmy do licznych mediów, które podjęły temat ustawy o IPN i powielały jednocześnie kłamstwa na temat polskiej historii II wojny światowej, m.in. sugerując, że Polacy kolaborowali z Niemcami.

W stanowisku wystosowanym do redakcji zagranicznych mediów podkreśliliśmy prawdę o historii Polski w czasie II wojny światowej, a więc to, że Polska nie kolaborowała z Niemcami, nie zafałszowuje swoich dziejów, a Polacy w trudnych i okrutnych warunkach pomagali Żydom, mimo grożącej za to kary śmierci.

Reduta Dobrego Imienia wyraziła poparcie dla nowelizacji ustawy o IPN. Przypomnieliśmy, że rozwiązania prawne, podobne do tych, jakie obecnie są wprowadzane w Polsce, obowiązują w wielu innych krajach, w tym w Izraelu.
Reduta zawiadamia prokuraturę w sprawie dziennikarki The Jerusalem Post

Reduta Dobrego Imienia złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarkę The Jerusalem Post Lahav Harkov, polegającego na publicznym pomawianiu Narodu Polskiego i każdego z Polaków z osobna. Dziennikarka na swoim profilu na portalu internetowym Twitter używała kilkunastokrotnie określenia „Polish death camps”.

W uzasadnieniu zawiadomienia do prokuratury napisaliśmy: „27 stycznia 2018 roku na portalu internetowym Twitter pod adresem https://twitter.com/LahavHarkov/status/957294785622171654 przez zaufany profil osoby przedstawiającej się jako dziennikarka The Jerusalem Post Lahav Harkov, został przez nią opublikowany post składający się z 14 jednakowych określeń o treści „Polish death camps”.

Post autorstwa dziennikarki odbił się szerokim echem na całym świecie, a Reduta postanowiła interweniować, by kłamstwo dotyczące niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych nie pozostało w tym przypadku bezkarne.

Reduta Dobrego Imienia wystąpiła również z oficjalnym pismem do władz i administratorów portalu Twitter z prośbą o usunięcie postu, wskazując, że jego treść stanowi przykład mowy nienawiści skierowanej przeciw Polakom i jest kłamstwem oświęcimskim, ściganym prawem także w Izraelu.

Żródło:Reduta Dobrego Imienia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  1 lutego 2018 at 08:52

  Sto czterdzieści milionów polscy podatnicy
  Wydali na Muzeum …Żydów. Nowe sto milionów
  Wnet na cmentarz …żydowski. Nie dosyć pokłonów!
  Pan Sellin nowy sygnał śle z polskiej stolicy:
  „Czas na Muzeum …Chasydów!” Kolejna impreza?…
  (Zdaniem Michalkiewicza: niech się sam obrzeza!)

 2. hansi

  1 lutego 2018 at 10:12

  „…zawiadamia prokuraturę”..
  Jaja sobie robią 🙂
  Niech zawiadomią KONIA, bo ma większą głowę.
  Na temat ZDRADY STANU –
  popełnianej permanentnie przez jakoby polskie Władze w Parszawie 🙂
  MNIEJ to będzie śmieszne 🙂

 3. KRAKA

  1 lutego 2018 at 13:05

 4. takatam

  1 lutego 2018 at 13:06

  Może Reduta powinna rozejrzeć się też po naszym polskim podwórku i postawić przed sądem tzw. „dziennikarzy” np Elizę Michalik i jej podobnych?

 5. Przebudzcie sie!!!

  1 lutego 2018 at 13:13

  Nadchodzi czas ukazania dwoch przeciwstawnych ugrupowan, ludzi ktorzy walcza do dobro Polski i zarazem jej dobrego imienia a takze na tych ktorzy sa pospolitymi zdrajcami. Jezeli Wojewoda knebluje usta spolecznosci Polskiej urzedujac w budynku pod flaga Polska to mnie juz nic nie zdziwi.

 6. Kamil

  1 lutego 2018 at 14:10

  Reduta Dobrego Imienia działa bardzo dobrze i zdecydowanie.Dlaczego rzekomo polski rząd działa ślamazarnie?.Płaszczy się przed Żydami.W krótkim czasie będą leżeć plackiem.
  Najwyższy czas,aby do głosu doszli Narodowcy.Trzeba się zjednoczyć,usunąć ludzi słabych.Do dzieła.Powodzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra