Z kraju

Z OSTATNIEJ CHWILI: antypolskie oświadczenie przedstawicieli mniejszości etnicznych. Oskarżają i szkalują dobre imię Polaków

Antypolskie oświadczenie przedstawicieli mniejszości etnicznych  – m.in. Kaszubów, Karaimów, Łemków,Tatarów przekazywane jest oraz żywo komentowane przez środowiska prawicowe m. in. na Facebooku. Czy to jest prowokacja? Wielu Polaków nie  może uwierzyć, że przedstawiciele przynajmniej kilku z wymienionych mniejszości  – w tym Tatarów oraz Słowaków mogliby podpisać się pod taki oskarżeniem! W cytowanym tu tekście przedstawiciele mniejszości etnicznych  szkalują bowiem dobre imię Polaków broniących własnej godności. Poniżej cytujemy treść oświadczenia:

„W imieniu reprezentowanych przez nas organizacji mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce pragniemy wyrazić ogromne zaniepokojenie narastającą w społeczeństwie polskim falą agresji na tle narodowym, rasowym i religijnym. Z kraju szczycącego się długą i chlubną tradycją wolności i tolerancji stajemy się państwem, które w oczach świata i swoich obywateli innej niż polska narodowość zaczyna uchodzić za coraz bardziej ksenofobiczne. Burzy to pozytywny wizerunek Polski w świecie – ojczyzny „Solidarności”, największego ruchu demokratycznego w drugiej połowie minionego wieku.

Nasze szczególne zaniepokojenie i sprzeciw budzą liczne i  głośne przejawy antysemityzmu, których jesteśmy świadkami od tygodnia, gdy Sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN. Padają niegodne, podłe sformułowania, żywcem zaczerpnięte z repertuaru szowinistów najgorszego autoramentu. Głosy te brzmią szczególnie złowieszczo w przededniu 50. rocznicy Marca ’68 – jednej z najczarniejszych kart ze współczesnych dziejów Polski, gdy komunistyczna władza sięgnęła po metody rasistowskie, by zdobyć poklask pospólstwa dla przegrupowań we własnych szeregach. I jeszcze mocniejszego związania Polski z imperialnym centrum w Moskwie.

,,My, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej” – tak stanowi Konstytucja naszego państwa. A zatem nikt nie ma prawa odmawiać innemu obywatelowi przynależności do politycznej wspólnoty narodowej bez względu na kolor skóry, przynależność etniczną czy tez religijną. Nikt nie ma prawa nikogo z tej wspólnoty wykluczać.

Wzywamy władze Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta, Parlament i Rząd do respektowania tych fundamentalnych zasad i przeciwdziałania wszelkim formom ksenofobii, nietolerancji i antysemityzmu.
Warszawa, 2 lutego 2018 roku

Mariola Abkowicz – przedstawicielka społeczności karaimskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych

prof. zw.dr hab. Józef Ciągwa, przewodniczący Towarzystwa Słowaków

prof. Stefan Dudra – przedstawiciel społeczności łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Artur Grzędzicki – przedstawiciel społeczności kaszubskiej w Komisjl Wspólnej Rządu Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Aldona Jurkun – przedstawicielka spoleczności litewskiej w Komisji Wspólnej Rządu Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Stefan Kłapyk – Przewodniczący Zjednoczenia Łemków

Artur Konopacki – przedstawiciel społecznosci tatarskiej w Komisji Wspólnej Rządu Mniejszosci Narodowych i Etnicznych

Źródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

62 komentarze

62 Komentarzy

 1. Jan

  4 lutego 2018 at 17:55

  Wojnę nam szykują!

  • Artur

   4 lutego 2018 at 18:41

   Kolejni hucpiarze się ujawniają. Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy takich ludzi, jak Ci którzy wystosowali to antypolskie oświadczenie, będzie wydalać się z Polski.

   • andrewss515

    4 lutego 2018 at 19:15

    Jedyne co mnie niepokoi to czy będzie na kogo głosować jak przyjdą wybory, czy jak zwykle na zło (mniejsze lub większe) oraz ubeckie nowotwory jak Nowoczesna itp.

    • prawo

     4 lutego 2018 at 21:56

     Dokładnie. Jeszcze powinny zaprotestować lesbijki, cioty i pedały oraz te czarne macice co się włóczyło po ulicach w Warszawie w jakichś tam protestach w obronie „TK” i „demokracji”.
     Jak widać łatwiej dać d…. jak dać dobry przykład.

    • Kasia

     5 lutego 2018 at 23:17

     na partię RUCH 11 LISTOPADA

  • Eliza

   8 lutego 2018 at 16:46

   To wygląda na przygotowaną prowokację.

 2. Anna

  4 lutego 2018 at 17:57

  Mniejszości narodowych, etnicznych i grup regionalnych… Kaszubi nie są ani mniejszością narodową ani grupą etniczną, tylko regionalną. Sama jako Kaszubka o tym wiem. Niestety tu można zaobserwować długie dłonie Berlina. Na moim kaszubskim podwórku. Reszta nas Kaszubów mówi jak Hieronim Derdowski: Nie ma Kaszub bez Polonii a bez Kaszub Polski! To należy odpowiedzieć zdrajcom kaszubskiej ziemi podpisującym te pisma!

  • BHiO

   4 lutego 2018 at 19:49

   Pani Anno, złe moce próbują nas skłócić na wszystkie sposoby. Nie dajmy się poróżnić!
   Polak, patriota, Katolik i też kaszub.

   • Kasia

    5 lutego 2018 at 23:20

    CHCĄ NAS PORÓZNIC,BY WYWOŁAĆ WOJNE I WPROWADZIĆ ZAMORDYZM,NIE DAJMY SIE SPROWOKOWAĆ.
    i TO OD CZASU NOWEGO RZĄDU-PRZYPADEK?Premier usunieta przy wysokiej popularności….

    • irek

     8 lutego 2018 at 15:13

     i dał szansę zdobycia życia wiecznego poprzez dowody naszego życie i nie bierne działanie, o zachowanie męstwa w godzinie naszej próby. Jestem pełen podziwu dla ludzi którzy walczą z taką determinacją z aborcją, czy ze zboczonymi poglądami na życie czy o naszą tożsamość narodową. Co robić?- Rodacy do urn wyborczych póki mamy jeszcze trochę czasu, aby wpłynąć na bieg spraw naszej Ojczyzny. Niech nikt nie mówi, że co tam poradzi i zmieni mój pojedynczy głos – to jest wielka nieprawda –kropla czyni ocean, kropla drąży skałę. Niech porzucone zostaną wszelkie niesnaski –organizujmy się wybierajmy z pośród nas osoby mądre mądrości Bożą , wierzące a przy tym wykształcone o głębokim nastawieniu patriotycznym, o szlachetnym sprawdzonym postępowaniu i zgłaszajmy je do samorządów gminnych, powiatowych i państwowych jako swoich kandydatów. W chwili obecnej z tego co mamy w Sejmie głosujmy na ugrupowania , ludzi którzy są głębokimi patriotami co widać po ich wystąpieniach w Sejmie – tych co chcą walczyć z wszech potężną władzą partiokracji, zawłaszczającą władzę społeczeństwu jako suwerenowi – bowiem od tego trzeba zacząć. Trzeba zmienić ordynację wyborczą, Konstytucję, która tak naprawdę utrwala taki właśnie system, która pozbawia nas władzy nad własnym pieniądzem i zadłuża nas w międzynarodowych strukturach finansowych powodujących pogłębienie się długu naszego kraju. Koniecznie trzeba usunąć na stałe z możliwości wpływu na losy naszego kraju ludzi i partii szkodliwych i raz na zawsze wyrzucić ich na śmietnik historii. Trzeba aby przyszły rząd, zadbał na stworzeniu drugiej polskiej równoległej waluty, miał wpływ na kreację pieniądza, która pozwoli w przypadku ataku na złotówkę przetrwać i nie zapaść się ekonomicznie a z tym się należy liczyć, gdy naprawdę rozpoczniemy bój o Polską. To nie jest nowość wiele krajów ma takie podwójne waluty np. Szwajcaria. Tak drodzy rodacy to jest jeszcze wszystko możliwe tylko nie możemy być bierni , nie możemy udawać że nic nie jest już w stanie zmienić tego stanu rzeczy, uświadamiajmy się nawzajem , poszukujmy alternatywnych prawdziwych źródeł informacji porównujmy je i myślmy samodzielnie – tylko ludzie świadomi będą mogli podjąć mądre i wyważone decyzje. Tak to ostatnie słowo –myślmy nie utwierdzajmy się w steorotypach podawanych nam jak na talerzu przez mas media, które są bronią na społeczeństwa dla ich zmanipulowania. Nie na darmo Pismo święte mówi, że w czasach ostatecznych ludzie nie będą używali swego rozumu…..Dlatego – tak zdobywajmy mądrą wiedzę poprzez studiowanie całymi rodzinami Pisma Świętego tam jest naprawdę cała prawda o tym co było, jest i będzie i tylko to w porównaniu z tym co dzieje się w świecie w bieżącej chwili daje nam wiarę w słuszność naszego postępowania, wiarę w prawdziwość przekazu Bożego oraz tak upragniony, nieprzenikniony pokój ducha mówiący- poznajcie prawdę a prawda was wyzwoli. Niech będzie pochwalony Bóg nasz Ojciec Wszechmogący w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Amen

     • irek

      8 lutego 2018 at 15:23

      Wszyscy z nas, którzy łakniemy normalności i polskości w naszym życiu zastanawiamy się i nie możemy zrozumieć tych ostatnich roszad w naszym rządzie, dlaczego wymienia się Premiera rządu -kobiety, która widać całym sercem oddana jest Polsce i Polakom. Widać to było w jej gorącym głęboko patriotycznym ostatnim przemówieniu w Sejmie. Nie rozumiemy….? W tym miejscu nasuwa się myśl z pojęcia wędkarstwa, że żyłka z grubą ryba złapaną na haczyk skończyła się i teraz zacznie się tylko powolne przyciąganie zdobyczy- Tak jak to czyni wędkarz, żeby żyłka się nie zerwała, gdy się ją będzie zbyt zdecydowanie i silnie przyciągać i znów popuścić aby znów podciągnąć za jakiś czas… Trzeba aby zdobycz na początku silna z czasem się wymęczyła , żeby następnie ją schwytać swobodnie do podbieraka…. Tak Rodacy to właśnie się staje. Nowy Premier, młody wydawałoby się , że tak dużo zrobił wcześniej jednak jak z analizujemy, że tak naprawdę to tylko były wielkie plany … ale czy naprawdę to widać ich właściwe efekty …? Może rzeczywiście miał takie intencje ale rzeczywistość go przerosła. Dowodem na to była jego wypowiedz w programie telewizyjnym, gdzie powiedział: „że Polska jest własnością kogoś innego za granicą…”- może budzi się jego patriotyzm po poznaniu prawdy…(miejmy nadzieję)? Ta myśl jego prawdopodobnie powstała po zderzeniu się ze ścianą jakiej doznał w ostatnim okresie , gdy był na rozmowach z bankierami w Ameryce i być może jego w pewnym sensie miałkość spowodowała, że zobaczono w nim szansę na zmianę polityki rządowej z patriotycznej na powrót do zamierzeń ich planów jako start z rozpoczęciem ponownego dociągania żyłki. Tak drodzy Rodacy to szyderczy śmiech opozycji na sali sejmowej przy ostatnim przemówieniu Pani Beaty Szydło jest tego dowodem- opozycji która przecież taką politykę antypolskości prowadziła. Pora się ocknąć!!! – Świat jest na etapie budowania stawu , gdy już zostanie zbudowany nie trzeba będzie żadnych przynęt, żeby sięgnąć po każdą zdobycz w każdym czasie i w każdej ilości. Tu trzeba Bożej mądrości ten Świat zmierza ku zagładzie bo oddany jest złemu na czas próby dla synów światłości. Pismo Święte w Apokalipsie mówi, że „w dniach ostatecznych będzie tak wielki ucisk jakiego nie było od założenia świata i już nigdy nie będzie” Ten zbliżający się czas będzie wielką etapem potwornej próby dla wszystkich chrześcijan w Jezusie Chrystusie czy godni są posiąść Królestwo Boże. Wyobrazmy sobie czysty łan pszenicy posiany na przygotowanym, żyznym polu, które zaczyna obrastać kąkolem. Teraz już widać ,że ten kąkol tak się silnie rozrósł, że zaczyna gwałtownie zagłuszać pszenicę i mówić, że to on jest tą pszenicą. Widzimy to na każdym polu życia społeczno-gospodarczego a nawet religijnego. Ale czy to znaczy, że mamy być bierni bo tak musi być? Nie my właśnie w tym czasie musimy okazać męstwo i mądrość Bożą. Nie możemy bez walki poddać się złu bo będziemy współwinni tego zła. Wiemy przecież, że jak jesteśmy świadkami wyrządzania krzywdy komuś np. widzimy jak jakieś zbiry napadają jakiegoś starszego człowieka, by go ograbić i ze strachu wolimy nie reagować to jesteśmy winni grzechu zaniechania –nie powstrzymaliśmy złoczyńców ze strachu o siebie przed dokonaniem przestępstwa – stchórzyliśmy. Prawdopodobnie byśmy ucierpieli przy udzielaniu pomocy tej osobie ale byśmy mieli czyste sumienie przed Bogiem. Nawet jak byśmy polegli- zwyciężylibyśmy. Pamiętamy słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa w Piśmie Świętym: ’’ Kto chce życie swe zachować straci je ale kto straci je z mego powodu zachowa je” przy przyjściu ponownym Jezusa Chrystusa w chwale wielkiej w dniach końca tego stanu rzeczy, gdy unicestwi bezbożny świat. Więc co mamy robić ? Modlić się gorąco do Boga Najwyższego przez Pana naszego Jezusa Chrystusa o odwagę i mądrość, aby ten czas nam złagodził i dał szansę zdobycia życia wiecznego poprzez dowody naszego życie i nie bierne działanie, o zachowanie męstwa w godzinie naszej próby

  • michu

   4 lutego 2018 at 19:52

   To nie żadni Kaszubi tylko zwykli folksdojcze bez poczucia kaszubskiego honoru. Niemcy chcieliby, że w Polsce zrobić to co w Jugosławii (najlepiej, żeby każda wioska miała swój język, u siebie pilnują, żeby np bawarskiego nie było). A kaszebizna pod ich patronatem wkrótce byłaby tak samo silna jak dziś na Meklemburgii 😉

  • Dexter

   4 lutego 2018 at 22:04

   ………i juz Cię kocham.Scyzor świętokrzyski

  • Leszek1

   5 lutego 2018 at 01:10

   @Anna
   Kaszubi wybuczeli Tuska kiedy zapropnowal im wlasne panstwo.

 3. NOrma

  4 lutego 2018 at 17:59

  Nie szanowni Państwo, Zawsze możecie wybrać inne miejsce w demokratycznej Europie skoro w Polsce jest tak źle, że ją opluwacie jak reszta antypolskiej grupy…

  • hihi

   4 lutego 2018 at 18:03

   Niech jadą do tolerancyjnego Israhella[śmiech!]

  • Krzysztof

   7 lutego 2018 at 15:41

   Widać pragną by ich żydzi zamknęli w getcie polin i grabili, prześladowali i wydawali nieposłusznych, tak jak swoich ziomków w czasie wojny we wszystkich przez siebie stworzonych (tzn.na prośbę żydów) gettach żydowskich. Synagoga s…..a

 4. Marian

  4 lutego 2018 at 18:12

  W grę wchodzą ogromne pieniądze z reparacji – rzędu kilku bln. euro, więc nic dziwnego, że walka jest ostra i nie fair. Trzeba być przygotowanym na gorsze rzeczy…

  • 5,56X45

   4 lutego 2018 at 20:04

   Tu nie chodzi o jakieś drobne z reparacji.
   Oni w przeciwieństwie do ogłupionych debilnymi serialami Polaków (przepraszam, że o rodakach piszę w trzeciej osobie) doskonale wiedzą jakie bogactwa kryją się pod naszą ziemią i zamierzają przejąć nasz kraj! Wiedzą, że w kwestii zasobów mineralnych jesteśmy najbogatszym państwem na świecie! Za nic w świecie nie odpuszczą i za wszelką cenę będą starać się nas utrzymywać w niewiedzy.
   Większość z nas dała się nabrać na uczucie spełnienia z piątkowego grilla, systematycznie puszczanych tasiemców w „tylewizji” i ciepłej wody w kranie.

 5. Sebinio

  4 lutego 2018 at 18:18

  Ciekawe co im obiecali, albo czy zastraszyli?

 6. iks igrekzet

  4 lutego 2018 at 18:18

  iekawe czy to uzgadniali z całą społecznością. Bo np Kaszubi mają swoje Zrzeszenie Kaszubsko POmorskie.
  Takie nazwisko jak Grzędzicki pierwsze słyszę.
  Do tego ogólny ton tego pisma ma charakter pomówienia, ponieważ nie przytacza żadnego konkretu poza demagogicznymi farmazonami. Naprawdę , nie wiadomo czy takie pisma można traktować poważnie. Może jako kolejny element antypolskiej narracji. Ponieważ jak pisałem, ponownie ktoś mówi o „polskim antysemityźmie”.
  Czyli to co się dzieje, czyli słuszne głosy oburzenia po tym co wypawili politycy w Izraelu, to antysemityzm wg autorów listu. Po prostu szok. Jeśi chcą zobaczyć jak wygląda nienawiść rasowa, niech jadą do Izraela. Tam planują 50 tysięcy migrantów z Afryki wyrzucić tak po prostu bo są cxzarni. Tak wygląda tolerancja po żydowsku 🙂

  • Sebinio

   4 lutego 2018 at 18:32

   Przecież podobno od jakiegoś czasu pojęcie antysemityzmu zostało „rozszerzone” przez samych „poszkodowanych” i określa zarówno tych, którzy nie lubią żydów, jak i tych, których żydzi nie lubią.
   https://m.youtube.com/watch?v=Nm19MIzszdM

  • michu

   4 lutego 2018 at 22:03

   Te nazwiska warto zapamiętać mogą jeszcze nie raz się pojawić ;). Ciekawe co na to p.Arciszewska- Mielewczyk?

 7. wolna-polska.pl

  4 lutego 2018 at 18:27

  „To śmiertelne niebezpieczeństwo. Możemy zostać ogołoceni i okradzeni”. Prof. Jerzy R. Nowak.

 8. antyPOPiS

  4 lutego 2018 at 18:31

  Przysiaglbym ze choc to delaracja pisana, to unosi sie nad nia odor inspiratorow zionacych czosnkiem i nienawiscia do goim. Do kompletu brakuje ujadania pieszczochow zydowni, czyli wszelkiej masci zbokow. Robienie z marca 68 czarnej karty historii to parszywe q.restwo. Zwazywszy ze rzekome „ofiary” to czesto zydowscy zbrodniarze instalujacy Nam komune, to jedyne o co mozna miec zal do gomulki, to to ze ich nie powiesil..

 9. fanpustychgłów

  4 lutego 2018 at 18:50

  Nie należy się obrażać na takie słowa tylko poprosić tych Państwa o konkrety, które jak myślę były podstawą napisania tego pisma. Jeśli nie poprą pisma konkretnymi przykładami, pociągnąć do odpowiedzialności karnej za szkalowanie Narodu i Państwa Polskiego. Wszelkiego rodzaju posty obrażające Tych marnych obywateli Polski, nakręcają tylko szczucie Polski i Polaków.

  • Joy

   5 lutego 2018 at 08:38

   Jak im się u nas nie podoba to niech biorą manatki i won z Polski

 10. hansi

  4 lutego 2018 at 18:53

  „TOOOMEEEK” !!! Żydolubie ! Gdzie jesteś ? 🙂
  Dlaczego nie grzmisz, qtasie gupi ?.. 🙂
  „GłosieRozsądku” !
  Odebrało Ci Głos ? Czy Rozsądek ? 🙂 ..

 11. Joanna K.

  4 lutego 2018 at 18:53

  I tu jest miejsce na natychmiastową reakcję rządu RP. Natychmiast poprosić do siebie tych podpisanych pod deklaracją i sprawdzić, czy rzeczywiście mają pełnomocnictwa.
  Jeśli nie mają a podpisali…
  Zauważyliście, że nie ma tu żydowskiej mniejszości? A ponoć gminy zrzeszają 1500 wyznawców. Ponadto dzisiaj już wiemy z wszelką pewnością, ze w 1968r. konserwatywny beton grupy zwanej Natolinem i bardziej „postępowej” zwanej Puławy jako chamy i żydy pokłócili się o władzę w Polsce. No i …wyrzucili chamów. Inna rzecz, ze wśród chamów było gros zdeklarowanych morderców żołnierzy Państwa Podziemnego i zależało im na opuszczeniu Polski. No i uciekli, z pełnymi walizami przeważnie do USA, gdzie do dzisiaj opluwają Polskę, bo żal im ciepłych posadek, sekretarek i samochodow, mimo że większość z nich to byli półanalfabeci.

 12. jok

  4 lutego 2018 at 18:58

  Na to, że jest to w jakiś sposób reżyserowane, być może bez wiedzy „strony rządowej” w początkowym stadium wybuchu „konfliktu”, bo a) przed „konfliktem” ustawa była konsultowana ze „stroną izr”, jak to w suwerennym kraju, b) teraz to już chyba wchodzą w jakiejś rozpisane role,
  wskazuje fakt, że „właściwie nie ma o co kruszyć kopii”. Nie będzie karane posługiwanie się jakimiś antypolskimi „polskimi obozami”, gdy się to dzieje w ramach działalności „artystycznej” i „naukowej”.
  Można będzie kręcić filmy o „polskich obozach”.
  A wszystkie chyba „prace”, o których pisał Wolniewicz w artykule „Fikcyjne 10 %”, wydane przez „instytuty naukowe” utrzymywane przez polskiego podatnika, mają chyba status „naukowy”. No to artykuły oparte na nich, chyba też….. I tak to będzie działać….

  • marju73

   11 lutego 2018 at 20:35

   Wpisali „lub czasopisma” i dalej można lżyć naròd Polski.Taki to pisowski patriotyzm.

 13. Służby specjalne Niemiec, Izraela i innch panstw grasujące w III RP usiłują ZDEZINTEGROWAĆ Państwo Polskie !

  4 lutego 2018 at 19:11

  Dosłownie WSZYSTKIE organizacje mniejszości etnicznych zamieszkałe w Polsce są FINANSOWANE przez różne „fundacje niemieckie” oraz zagraniczne służby specjalne grasujące w III RP zwłaszcza BND, Mosad itp.
  tzw. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskiego(ZK-P) na POLSKIM Pomorzu powstało z inspiracji i było od samego początku powstania FINANSOWANE za pośrednictwem „funadcji niemieckich” którym byłe rzady RFN przekazywały znaczne fundusze finansowe oraz wsparcie polityczne z Niemiec.
  Nie ulega najmniejszej wąpliwości, że GŁOWNYM inspiratorem DEZINTEGRACJI Panstwa Polskiego po przez chamską dezintegracje Narodu Polskiego przez Niemców i ich PŁATNYCH agentów grasujacych w Polsce jak separtystyczni EKSTREMIŚCI Donald Tusk, Janusz Lewandowski(obecnie prowadzą JAWNY sabotaż Polski w Brukseli!) … itp. co trwa od konca lat 1980 do dzisiaj przez specjalnie utworzone za niemieckie finanse ANTYpolskie gangi za pozorujace partie jak „Kongres Liberalno-Demokratyczny(KLD), które przeistoczyło się w żydoską tzw. „Unię Wolności”, która wyraźnie działała na SZKODĘ Polskiego interesu i dlatego wtedy ta dalej finansowana zgraja sabotażystów za niemieckie łapówki zmieniła szyld z nazwą tzw. „Platformę Obywatelską”(PO) dla zmylenia motłochu emerytów i wykołowanych głupców NIEMMIECKĄ polskojęzyczną prasą w III RP.
  W dniu 14.06.1992 na II Kongresie Kaszubsko-Pomorskim w Gdańsku, Donald Tusk przedstawił swój plan ROZBICIA Poństwa Polskiego na CZĘŚĆI jako oddzielnych regionów i AGIOTOWAŁ tzw. kaszubów do SEPARCJI całego polskiego Pomorza Bałtyckiego od Polski, które miałoby nazywać się „Pomaranią”, agitował też do SEPARACJI Śląska, Wielkopolski i Podhala od Polski …. itd.
  Ten DEMONTARZ Państwa Polskiego od środka z całą mocą organizują dalej bezkarni AGENCI żydo-niemieccy obecnie urzedujacy w Brukseli jak Janusz Lewandowski, Tusk, na zamówienie Niemic, którzy razem zżydo-solidaruchami i akstwistami żydowskimi z KOR głosił potrzebę 100% PRYWATYZACJI polskiego przemysłu na zamówienie niemieckie czyli LIKWIDACJI dosłownie wszystkiego co było własnością w Polsce pod pretekstem „działania wolnego rynku” w Polsce.
  Grasujące obce wywiady i służby specjalne po 1989 roku zaraz po utworzeniu tzw. III RP zaczęły bardzo agresywnie finansować różne grupy społeczne w Polsce posługujące się GWARAMI językowymi w Polsce, inspirując w nich SEPARATYZM od Polski i pomagały im finansowo oraz za pomocą mediów żydowskich i niemieckich tworzyć seperatystyczne organizacje wmawiając im doktryny, że oni nie są Polskiej Nardowosci lecz innej …
  W ten to sposób służby obcych wywiadów a zwałaszcza Niemieckich WYGENEROWAŁY atmosfere secesji zwałaszcza na Ślasku gdzie za finanse „niemieckich fundacji” sfinansowano tzw. Ruch Autonomi Ślaska (RKŚ), który z koleji za finanse niemieckie organizował i organizuje różne ANTY-polskie zadymy uliczne w miastach na POLSKIM Ślasku.
  Tajne słuzby specjalne niemiec i żydowskie grasujace w III RP za pomocą swoich wynajetych za pieniadze agentów indagują obywateli polskich zamieszkałych na Ślasku, Pomorzu i innch regionach do popierania konceptu SEPARACJI Pomorza Bałtyckiego i całego Śląska od Polski.

  • POTRZEBNA jest ustawa zmuszająca tłumaczenia się z zagranicznych DOTACJI przez organizacje poza-rządowe !

   4 lutego 2018 at 20:35

   W III RP jest pilna potrzeba uchwalenia USTAWY państwowej, taka jaka została uchwalona ostatnio na Węgrzech, Rosji, USA, Izraelu czy w Niemczech, gdzie została wprowadzona PRZYMUSOWA finansowa KONTROLA przez urząd państwowy wszystkich zarejestrowanych „legalnych” organizacji pozarządowych i innych prosperujących w tych państwach, które przyjmują DOTACJE zagraniczne od „fundacji” … służb specjalnych itp!
   W Izraelu, USA, Niemczech i Rosji jest 100% kontrola finansowych transferów bankowych pod wymyślonym PRETEKSTEM przeciwdziałania terroryzmowi !
   Wszystkie organizacje MNIEJSZOŚCI narodowych w tych państwach są trzymane KRÓTKO za pysk i bez dyskusji !
   Zwłaszcza w Izraelu, USA i Niemczech !
   Gdy taką ustawę o kontroli finansowania organizacji poza-rządowych wprowadzono na Węgrzech i w Rosji na wzór tych co są ustanowione w Izraelu czy w Niemczech to świńskie imperialne ruje z USA, Izraela i Niemczech zaczęli drzeć swoje ZAKŁAMANE złodzejskie świńskie mordy, że to jakoby „utrata wolności i praw człowieka” … SIĆ! … gdyż to właśnie oni rozwali a potem zbombardowali Jugosławię, skłócili CELOWO tam różne żyjące Narody od 1000 lat aby ich teraz metodycznie RABOWAĆ pod każdym względem.
   Teraz te świńskie ryje z Niemczech i Izraela mają na celowniku Węgry i Polskę do 100% skolonizowania!
   Aby ZATRZYMAĆ prowadzenie jawnego celowego SABOTAŻU państwa Polskiego i jego celową DEZINTEGRACJĘ przez inne OBCE imperialne państwa to wszystkie organizacje pozarządowe, partie lub zrzeszania MUSZĄ zarejestrowane w III RP należy zmusić TŁUMACZYĆ państwowym organom z przyjmowania zagranicznych DOTACJI – czyli PRZYJMOWANIA finansowania od takich różnych „niemieckich, żydowskich czy amerykańskich tzw. FUNADCJI” których właśnie celem jest ROZWALANIE spujności państwa Polskiego czy też prowadzenie CELOWEGO sabotażu we wnętrzu Państwa Polskiego.
   Jak te organizacje „mniejszości etnicznych” prosperujące w Polsce będą podskakiwać to niech WYPIERDALAJĄ do Izraela lub Niemic i tam powołują się na „prawa człowieka” to żydy tam tak przeczołgają, że zesrają się w gacie …
   Państwo Niemieckie NIE uznaje polskiej MNIEJSZOŚCI w Niemczech i obecnie ZAJADLE zwalcza polonijne organizacje Polaków w Niemczech, odbiera polskie dzieci polonijnym rodzinom … itp.
   Wszystkie poważne państwa KONTROLUJĄ finanse organizacji pozarządowych przez co NIE dopuszcza do sabotażu tam zamieszkałych MNIEJSZOŚCI !
   Niestety ale na WSZYSTKICH polskich uniwersytetach zwłaszcza na wydziałach politologicznych po 1989 roku, tam też przejęła władzę żydowska i niemiecka AGENTURA „żydo-solidaruchów” i KOR-wców, którzy od momentu powstania ZAWSZE były finansowane przez zagraniczne służby wywiadowcze zwałaszcza niemieckie, dlatego oni BLOKOWALI badania na uniwersytetach na temat akcje ROZBIJANIA od środka i SEPARACJI państwa Jugosławia na Bałkanach, generowania wewnętrznych konfliktów w byłym ZSRR czy PRL-u.
   To rząd Niemiec, żydostwo i rządy USA są zainteresowane, aby mieć swoje AGENTURY na polskich uniwersytetach i OBCINAĆ finansowanie, tak aby NIE dopuścić badań politologicznych ani historycznych które by pokazały jaka jest METODOLOGIA organizowania uzależnienia i kolonizowania Polski przez Niemcy, Izrael czy imperialne USA.
   NAWOŁUCIE władze w III RP do przeprowadzenia 100% kontroli ich FINANSOWANIA tych wszystkich organizacji które właśnie zaczęły FIKAĆ w Polsce !
   Wszystkie te organizacje, które otrzymały FINANSOWANIE lub DOTACJE od zagranicznych „fundacji” prosperujących w Polsce lub organizacji „poza-rządowych” które są też finansowane przez ZAGRANICZNE zwłaszcza niemieckie lub żydowskie to te organizacje ZDELEGALIZOWAĆ w Polsce!
   Koniec. Kropka !

   • michu

    4 lutego 2018 at 20:54

    A która zagraniczna centrala dopuści, żeby w Polsce było takie prawo?

 14. m

  4 lutego 2018 at 19:20

  Prawdecki 65 IP dzisiaj 17:29
  A oto kilka faktow historycznych:

  1. Cyklon B zostal wynaleziony przez zydowskiego chemika (nobliste) Fritza Habera. Czy ktos zdrowy na umysle nazywa go „zydowskim gazem do zabijania Zydow”?

  2. Cyklon B byl produkowany w latach 1943-1945 w czeskich zakladach Kaliwerken w miescie Kolin. Czy ktos przy zdrowych zmyslach nazywa to „czeskim gazem do zabijania Zydow”?

  3. Jako jednym z pierwszych Cyklonem B zamordowanao romskie dzieci i rosyjskich jencow wojennych oraz 250 Polakow w Auschwitz 3 wrzesnia 1941 roku.

  4. Wiecie kim byla Stella Kubler z domu Goldschlag? Byla zawodowa szmalcowniczka i to bardzo skuteczna. Byla Zydowka. Wiecie czym byla „Zagiew”? Byla to kolaboracyjna organizacja zydowska , powolana przez Gestapo do infiltrowania zydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym pomagajacym Zydom. Jej agenci byli tak wartosciowi ze pozwolono im nosic bron. Czy ktos przy zdrowych zmyslach obarcza narod zydowski jako calosc za Holocaust? Zapewne dlatego ze wiekszosc czlonkow „Zagwi” zostala zabita w powstaniu w gettcie warszawskim.

  Jakies pytania?

  https://dorzeczy.pl/kraj/55078/Srodowiska-zydowskie-chca-poprawek-w-ustawie-reprywatyzacyjnej-Chodzi-nawet-o-bilion-zlotych.html

 15. Soroka

  4 lutego 2018 at 19:34

  Uważam że jest to agenturalna prowokacja. Atak na Polskę. Agentura wrogów Polski wbija Polsce nóż w plecy!

  • klioes vel pislamista

   4 lutego 2018 at 19:48

   Też tak myślę.
   Zupełnie możliwe, że to jest kompletna lipa. A zrobiono ją po to, aby media podały ją w świat. Sprostowań rzekomych autorów już nie podadzą!…

 16. werwewqe

  4 lutego 2018 at 20:02

  Ilona Róża: wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!
  Nuclear attack in America and London soon!
  https://www.youtube.com/watch?v=QyKfuMjYfac

 17. Ewa

  4 lutego 2018 at 20:06

  Jestem z Kaszub. Tutaj wszyscy żyjemy zgodnie i to mie prawda, że ktoś jest zagrożony. Wszyscy jesteśmy Polakami i sąsiadami.

  • michu

   4 lutego 2018 at 21:27

   Niemcy już hodują dla Kaszub elity. Na to jest ogromna kasa. Np hymn „Me trzemome z Bogiem” już chce się eliminować. Tamtejsze michniki (biorąc pod uwagę Derdowskiego i jego dzieło powinno się chyba mówić czerniki), już mają zapędy laicyzatorskie (chociaż z niegodnymi poszczególnymi kapłanami Kaszubi umieli sobie radzić, „czarne flagi” są ;)) i antypolskie. Jak jest euro to judasze gotowi są zrobić z Kaszubów osobny naród w opozycji do polskości.

 18. jaś podglądacz

  4 lutego 2018 at 20:09

  Polska jest wolnym, suwerennym i demokratycznym krajem. Dlatego mniejszości etniczne mogą pisać tego typu petycje. Inny problem to czy po tej deklaracji możemy ufać jej autorom oraz mniejszościom. Czy przypadkiem nie tworzą oni nowej „V kolumny” w naszej Ojczyźnie. Pytań jest wiele łacznie z tym, że może to być prowokacja zagranicznych służb specjalnych. Przed naszymi służbami dużo pracy.

  • michu

   4 lutego 2018 at 20:56

   Trzeba dużej naiwności, żeby na serio twierdzić, że mamy jakieś służby, które działają na korzyść kraju. Przecież żadnej lustracji ani dekomunizacji nie było.

 19. michu

  4 lutego 2018 at 20:16

  Warto zwrócić uwagę na symetrię (nie ci co podpisali to antypolskie oświadczenie, bo najprawdopodobniej są zadaniowani), jak wyglądają prawa mniejszości polskiej za granicami Polski, a jakie prawa mają mniejszości różne w Polsce.

 20. spisek

  4 lutego 2018 at 21:18

  od razu powinien sie taki sam list pojawic podpisany przez mniejszosc narodową polską we Francji i Niemczech.
  Zaniepokojoną.

  • michu

   4 lutego 2018 at 21:33

   Do tego trza być zorganizowanym

   • Polak 12878204

    5 lutego 2018 at 17:06

    I przejąć wszystkie albo większość mediów w świecie będących obecnie w rękach żydowskich nawet jak się nazywają niemieckimi, amerykańskimi, angielskimi, francuzkimi, australijskimi czy jakimikolwiek innymi włącznie z polskimi!
    No może nie chińskie, chociaż i to nie jest całkiem pewne!

 21. gemini

  4 lutego 2018 at 21:34

  Jeśli bidule z podanych mniejszości doznały nietolerancji czy ksenofobii – niech wskażą konkretne przykłady! W przeciwnym razie – ukarać podżegaczy antypolskich. A tak poza tym – skoro szczury czują zagrożenie, niezwłocznie opuszczają pokład…

  • michu

   4 lutego 2018 at 21:40

   Póki co antypolscy podżegacze dochodzili u nas do wysokich stanowisk 😉

 22. Dexter

  4 lutego 2018 at 21:56

  Pozbawić obywatelstwa i wypier ..ić . Niech jadą tam gdzie im będzie dobrze.

 23. Tomasz

  4 lutego 2018 at 22:02

  To jest Niemiecka prowokacja wymierzona w Polskę i Polaków.

 24. finka

  4 lutego 2018 at 23:13

  Nie chce mi się wierzyć w rzetelność tego listu, znam Kaszubów i czują się Polakami, a nie jakąś mniejszością etniczną. Nie po to Antoni Abraham wędrował do Wersalu, ws. przyznania Kaszub Polsce, żeby teraz jakaś gnida pisała antypolskie protesty. Mimo germanizacji trwającej od średniowiecza Kaszubi generalnie byli wierni Polsce. Czytałam dziś wypowiedź dziennikarza Łemka ze Słowacji Petro Medwida, który popiera polską ustawę o IPN więc co to za reprezentacja pod listem.

 25. bardo

  4 lutego 2018 at 23:39

  Plugawe lewactwo zostawiło na tym dokumencie swoje odciski palców: na samym początku odniesienie do wydarzeń marcowych, czyli kto za tym, stoi, jak nie Michnikowery z Czerskiej i ich kolesie w Berlinie i Usraelu? Do jakich argumentów się posunęli, aby wydobyć podpisy od tych królicząt, funkcjonujących jako „przedstawiciele” mniejszości w Polsce? Bóg raczy wiedzieć. Widać, że kosmaty idzie już na całego przeciw katolickiej Polsce. Co mu jeszcze zostało? Już chyba tylko wojna. Ale to już jest w gestii Boga, a nie tego śmierdziela uwiązanego na smyczy – choć jemu wydaje się inaczej.

 26. Gangster D.Tusk to GŁÓWNY inspirator DEZINTEGRACJI Panstwa Polskiego pod patronatem Brukseli i Berlina

  5 lutego 2018 at 00:58

  Zaraz potem jak RFN lekko okrzepła i zostało wzmocnione tzw. „planem marshalla” to służby wywiadowcze RFN zaczęły prosperować zwłaszcza na całym polskim Pomorzu Bałtyckim i na Śląsku.
  Służby specjalne RFN i amerykańskie CIA wspólnie z Mosadem upodobały sobie region Pomorza i Śląska, gdzie na bazie odmiennie gwarowego polskiego społeczeńtwa tzw.”kaszubów” lub „ślązaków” za pomocą wypracowanych metodologii wcześniej wypracowanych w instytutach naukowych w Prusach i Niemczech do stworzenia nowego narodu w Rosji czyli tzw. „ukraińców w Rosji”.
  W Prusach, a potem w Niemczech specjalne utworzono instytucje naukowe finansowane przez rząd Niemiec, które to instytucje pracowały nad metodycznym rozbiciem w celu osłabienia jedności państw z nimi sąsiadujących jak Polski, Francji czy imperialnej Rosji z wykorzystaniem inżynierii społecznej.
  W Niemczech powołano i utworzono specjalne instytuty naukowe finansowane przez rząd Niemiec, które pracują nad metodologią GENEROWANIA najpierw w sposób naukowy „nowych grup etnicznych” na terenie Rosji czy Królestwa Polskiego, aby rozbić jedność wewnętrzną tych państw, osłabić i je podporządkować imperializmowi niemieckiemu lub je nawet wchłonąć do Niemiec.

  W czasach PRL-u niemieckie służby specjalne współpracujące z niemieckimi instytucjami pracującymi nad technologiami sterowania społeczeństwa w ramach inżynierii społecznej na zamówienie rządu Niemiec używały specjalne utworzone oddziały niemieckich służb specjalnych grasujących w PRL-u, które fizycznie ORGANIZOWAŁY czynny opór pod różnymi pretekstami wobec oficjalnej władzy od samego początku powstania PRL-u.
  Agenci niemieckich służb specjalnych wyszukiwali liderów na terenie PRL-u i ich finansowali, aby zrzeszali się pod pretekstem stowarzyszeń, potem w związkach zawodowych PRL-u, a następnie organizacjach politycznych walczących jak „partia” KDL Tuska-Lewandowskiego, jakoby na bazie stworzonych SZTUCZNYCH „odrębności narodowych” na bazie gwary językowej.
  To NIE jest PRZYPADEK, że akurat szczególnie w Gdańsku czy Szczecinie lub Wrocławiu dochodziło do otwartych krwawych potyczek władzy PRL-u z lokalnym społeczeństwem, bo tam na szeroką skale GRASOWAŁY zachodnioniemieckie służby wywiadowcze i amerykański CIA prowadzące operacje inspirujące do generowania konfliktów społecznych.
  W Zrzeszeniu ZK-P na początku lat 1990-tych robiono dość szczegółowe badania socjologiczne i gdzie stwierdzono, że większość stoczniowców to jakoby Kaszubi, którzy zwalczają tam lokalną władzę w czasach PRL-u i uważają siebie za lokanych „desydentów” wspieranych z zewnątrz przez służby niemieckie.

  Nie wszyscy wiedzą w III RP ale właśnie wojowniczy KASZUBSKI filozof chłopski – Lech Bądkowski został PIERWSZYM rzecznikiem prasowym „NSZZ Solidarność” zaraz po rozpoczęciu strajku w Stoczni Gdańskiej w lipcu i sierpniu w 1980 roku, którego potem na żądanie żydów B.Geremka i T.Mazowieckiego USUNIETO z tej funkcji w połowie sierpnia 1980 roku.

  W miejsce chłopa kaszubskiego posługującego się, gwarą kaszubską Lecha Bądkowskiego następnym rzecznikiem prasowym „NSZZ Solidarność” został zrobiony ŻYD szowinista z obywatelstwem polskim nienawidzący Polski i polskości David Warszawski vel Gebert na co się zgodził TW bolek wałęsa.

  Potem David Warszawski vel Gebert był naczelnym ideologiem żydowskiej gazety dla Polaków o nazwie „Gazeta Wyborcza” piszący oczerniające donosy na Polaków w gazetach ROZCZENIOWCÓW niemieckich w Niemczech oraz szowinistów rozczeniowców żydowskich w New Yorku.
  Karierowicz D.Tusk właśnie pierwszą swoją „karierę polityczną” zaczoł robić jako „kaszubski publicysta” w separatystycznym kaszubskim miesięczniku o nazwie „Pomerania”, gdzie inspirował chłopstwo kaszubskie do SEPARACJI całego polskiego Pomorza od Polski i uniezależnienia się, tego regionu od rządu z Warszawy.

  D.Tusk był od początków lat 1990-ch bardzo kreowany na „przywódcę” w III RP przez niemieckie czasopisma wydawane w Niemczech i te podziemne w PRL-u finansowane przez Niemców i wydawane w województwie gdańskim pod koniec lat 1980-ych.
  Tusk nigdy NIE miał polskiej AFIRMACJI i jest wrogiem silnej Polski, dlatego prowadzi SABOTAŻ polskich interesów w Brukseli.
  Na początku lat 2000-ch w polsko-języcznych NIEMIECKICH mediach w III RP kreowano D.Tuska jako nowego myśliciela, autorytet moralny i przywódcę politycznego w III RP, który finansowany przez Niemieckie służby specjalne był hodowany i przewidziany do PÓŹNIEJSZEGO wykorzystania jako „polski polityk” wtedy istniejącego EWG, a potem powstałej UE w Brukseli sterowanej zaocznie z Berlina co nigdy się nie podobało Londynowi i UK.
  Przecież obecne polskojęzyczne NIEMIECKIE media grasujace w Polsce są wrogie istnieniu Państwa Polskiego.
  D.Tusk tak poczuł się, Kaszubem oraz przejął się, swoją rolą kaszubskiego mesjasza separatyzmu kaszubskiego w organizacji o nazwie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, aż w końcu przygotował ideologiczny referat-projekt PODZIAŁU Państwa Polskiego, który wygłosił w swoim referacie w 14.06.1992 na II Kongresie Kaszubsko-Pomorskim w Gdańsku, który potem jemu udało się realizować we Polsce.

  Tusk, który zawsze uważał Państwo Polskie za „nienormalność” był reżyserem życia w Polsce przez 8 lat jak był na stanowisku premiera w Polsce po wykołowaniu Polaków za pomocą polsko-języcznych NIEMIECKICH mediów w III RP.
  Bez wsparcia niemieckich mediów grasujących w III RP oraz instytucjinalnej inżynierii społecznej rozpracowanej przez Niemcy w Polsce by było nie możliwe aby ta prusko-żydowski gang PO doszedł do władzy w 2007 roku, a teraz przygotowuje z pełnym ROZMACHEM zamach na Polską państwowość w celu jej ROZBICIA w interesie żydo-bank-sterskiej oligarchii z Brukseli i Berlina w interesie niemieckim i żydo-masońskim.

 27. statystyczny

  5 lutego 2018 at 01:50

  Targowica kontratakuje !!!!!,żydowscy wyrobnicy za szatańskie srebniki każde kłamstwo zaświadcza dlatego tak potrzeba jest ta ustawa z ktora tak walczą Żydzi i lobby żydowskie ,jak im złe to wynocha z Polski!!!

 28. Leszek1

  5 lutego 2018 at 02:32

  Wyglada mi to na klasyczna falszywke. Nie wierze, ze osoby podpisujace to pismo sa rzeczywistymi przedstawicielami spoleczenstw zamieszkujacych nasze ziemie. Natomiast Jezeli to jest prawda, to nalezy przeswietlic dzialalnosc stowarzyszen pod katem ich zalozen statutowych – czy nie szkaluja dobrego imienia Polski, sprawdzic dokladnie ich dzialalnosc finansowa, ze szczegolnym uwzglednieniem przeroznych grantow i dotacji. Nastepnie zamknac te stowarzyszenia, w ktorych stwierdzi sie nieprawidlowosci w ich dzialalnosci statutowej i finansowej. Pewne informacje na temat wsparcia finansowego tych setek dziwnych stowarzyszen – tylko od polskiego podatnika, mozna znalezc tu:
  http://mniejszosci.narodowe.mswia.gov.pl/mne/dotacje/2017/dotacje/10239,Zestawienie-przyznanych-srodkow-na-realizacje-w-2017-r-zadan-majacych-na-celu-oc.html

  • PO-PiS to anty-polska władza, która RABUJE polskiego podatnika i TRWONI pieniądze na "mniejszości" etniczne w Polsce

   5 lutego 2018 at 05:19

   Dzięki za podanie linku z informacjami na temat:
   „Zestawienie przyznanych środków na realizację w 2017r. na rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka …”
   Ta informacja jest PORAŻAJĄCA jaka jest GŁUPOTA czy raczej widać świadomy SABOTAŻ tzw. „polskiej” władzy „warszawki” która celowo hoduje żmije na swojej piersi kąsającej nieustannie państwo Polskie, aby tą Polskę UKATRUPIĆ na zamówienie zagranicznych ich „sponsorów”… którzy otrzymują łapówki na swoje konta za granicą, za co oni TOPIĄ instytucje Państwa Polskiego.
   Autentyczna „polska” władza powinna jedynie dofinansowywać ale DODATKOWE nauczanie języka polskiego lub autentycznie POLSKIEJ historii państwa Polskiego przez pryzmat wyłącznie interesu polskiego czyli zachować SYMETRYCZNOŚĆ w stosunku jak finansują mniejszości etniczne Niemcy, USA czy Kanada itp.
   To można dostać skrętu kiszek, gdy się czyta jak np MASOWO dofinansowywany jest Związek Ukraińców w Polsce np. suma 500 tysięcy zł – „Przebudowa ewakuacyjnej klatki schodowej i wykonanie części elewacji zachodniej w budynku Narodnego Domu” gdy tym czasem ukry ZAREKWIROWALI dosłownie wszystkie POLSKIE kościoły katolickie na tzw. „ukrainie” i do DZISIAJ NIE pozwalają tam odprawiać polskiej mszy … albo kwota $185 tysięcy zł na „bierzące dofinansowanie” Związku Ukrainców w Polsce lub Towarzystwo Słowaków w Polsce otrzymało 220 tysięcy zł na drukowanie „miesięcznika Zivot” w Polsce w języku słowackim …
   Abo skrajnie ultra-ncjonalistyczna gazeta „Nasze Słowo” wydawana w Polsce, która propaguje fałsz, że S.Bandera to „bohater nardowy” ukrainców oraz też ta gazeta OCZERNIA i SZKALUJE Polaków otrzymała DOFINANSOWANIE na 2017 rok wyskości 420 tysięcy zł !!!
   Chcą sobie mniejszości w Polsce coś tam drukować czy wydawać to ale za SWOJE pieniądze tak polonia w Niemczech, na Ukrainie, USA czy Kanadzie !
   Przecież ta yebana anty-polska „warszawka” PiS rządząca teraz w III RP kompletnie jest YEBNIETA w muzgownice, chora na WŚCIEKLIZNĘ na czele z tym banderowcem kurduplem Kaczyńskim czy M.Kuchcinskim „marszałekiem polskiego Sejmu” którzy ŚLINIĄ się na wodok ukrów, czy do żydów lub Niemców, wręcz sobie DRWIĄ z polskiego podatnika ROZDAJĄC tak potężne kwoty pieniędzy ukrom czy żydom czy też SEPARATYSTOM tzw. kaszybom ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego czy dla Niemców zamieszkałych w Polsce … o ZGROZO !

 29. z-k

  5 lutego 2018 at 10:54

  Cholera! Przecież w „naszym” umiłowanym Izraelu natychmiast by ich deportowano, przywódców zbombardowano w ich domach razem z rodzinami….. Jakiś taki Gross nigdy by tam nie wjechał i nigdzie w świecie nie uchronił by się przed likwidacją. A po Polsce jeździ każda menda, świerzb, kleszcz i tasiemiec………

  • michu

   5 lutego 2018 at 13:13

   Na tym polega różnica między państwem poważnym a niepoważnym.

 30. panda

  8 lutego 2018 at 16:25

  Akaż to wasza wdzięczność, żeśmy was przygarnęli? Bogacicie się u nas, robicie kariery i tak znienacka , jak obcy walą, wy się dołączacie? Nie chcemy was, mniejszości. Tak wam tu zle u nas jest? Tak prześlsdowani jestescie? No to wypad do siebie, zdrajcy!

 31. Mamusia

  8 lutego 2018 at 20:46

  Co z tymi ludżmi jest nie tak?
  To jakaś plaga antypolonizmu.
  Ludzie,przecież to jest wasza ojczyzna a my Polacy waszymi sąsiadami.
  Jak można tak szkalować własny kraj i szczuć.
  Jest mi poprostu wstyd za Was i na nic wasze tytuły,czuję do was pogardę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra