Kościół

Tylko Jezus ma moc uzdrowić, kiedy medycyna jest już bezsilna

Medytacje ewangeliczne z dnia 5 lutego 2018 roku, Mk 6, 53-56.

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

W czasach nam współczesnych Jezus również uzdrawia, na próżno jednak szukać ogromnych tłumów zbierających się w kościołach. Nawet w katolickiej wydawałoby się Polsce tak niewielu właśnie u Niego szuka ratunku. Aby zapewnić sobie zdrowie, zdecydowanie chętniej sięgamy po różnej maści szarlatanów, medycynę alternatywną, czy nawet filozofię Wschodu, czyli szukamy uzdrowienia u tych, którzy nam go dać nie mogą, mówiąc Bogu „NIE” nawet wówczas gdy oficjalnie przynajmniej przynależymy do wspólnoty wiernych.

Tymczasem to właśnie Jezus jako jedyny ma moc nas uzdrowić w sytuacji, kiedy medycyna jest bezsilna. I chociaż zdarza się, że nasze modlitwy nie przynoszą rezultatów, jakich byśmy oczekiwali, nie oznacza to, że nie zostają wysłuchane. Nie możemy bowiem żądać od Boga, aby ot tak spełniał nasze pragnienia, nawet te najszlachetniejsze, zatem zawsze prosząc o uzdrowienie dodajmy „jeżeli taka jest Panie Twoja wola”…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

 1. klioes vel pislamista

  5 lutego 2018 at 20:03

  Nowy Konrad Wallenrod
  dedykuję ArtuSowi z ndie.pl

  Kardynał Rainer Maria Woelki
  To Konrad Wallenrod jest nowy!
  Czy go opuścił rozum wszelki?
  Niech Wam nie przyjdzie to do głowy!!!

  Rozum on ma… inaczej sprawny.
  Bo nie potępia Jugendamtu.
  Pomysł ochrony ma zabawny
  Dla rodzin. Kogo wciąż brak nam tu?…

  Brak nam islamskich żon i dzieci!
  „Rzecz nie do zaakceptowania!”
  Zgniły kompromis władza kleci;
  Do kitu takie rozwiązania!

  Kardynał Rainer jest Kolonii
  I całych Niemiec Wallenrodem!
  (Dziś nie Litwini, a masoni,
  Niemieckim zajmą się narodem.)

  https://ndie.pl/niemiecki-kardynal-ograniczenie-laczenia-rodzin-uchodzcow-skandal/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra