Z kraju

Ateista Hartman głosi rzekome zbrodnie Polaków na Żydach i neguje zbrodniczość komunizmu

W swoim artykule opublikowanym na blogu na stronie lewicowego tygodnika Polityka czołowy polski ateista i były działacz żydowskiej loży masońskiej Bnai Brith Jan Hartman w artykule „Andrzej Duda może nas jeszcze uratować” stwierdził: „Polacy, niestety liczni, (…) krzywdzili Żydów”, a „większość Polaków błędnie sądzi, że generalnie Polacy byli w czasie wojny przychylni i współczujący Żydom. Że w zasadzie robili, co mogli”.

„To nieprawda – kontynuuje Hartman –  Polacy w większości byli Żydom nieprzychylni, a nawet wrodzy, co zresztą bardzo utrudniało ich ukrywanie. Nie jest też prawdą, że „źli Polacy”, szmalcownicy, którzy szantażowali Żydów i wydawali ich Niemcom, to nieliczne jednostki, czarne owce, wedle których nie można sądzić ogółu. Niestety, takich ludzi było bardzo wielu. Tysiące”.

Zdaniem Jana Hartmana „Polacy zabili bądź wydali Niemcom znacznie więcej Żydów, niż ich uratowali. Uratowali ok. 50 tysięcy, a zabili bądź pomogli zabić co najmniej 100 tysięcy”, a „ukrywanie Żydów było tak bardzo trudne i niebezpieczne właśnie dlatego, że trzeba się było obawiać donosów ze strony sąsiadów”, nielicznych Polaków ukrywających Żydów mieli zabijać inni Polacy.

Zdaniem  Hartmana „Żydów, którzy uciekli z obozów bądź próbowali się ukryć na terenach wiejskich (…) najczęściej spotykali widły, jeśli nie kule. Najczęściej – nie zawsze” ze strony polskich chłopów.

W opinii  Hartmana „potworne rozmiary miał antysemityzm w przedwojennej Polce, a w konsekwencji również w Polsce czasu wojny (…) strasznie antysemicki był polski Kościół”, w tym i ojciec Maksymilian Kolbe.

W wcześniejszym wpisie „Panfil, Żaryn, Winnicki – nasi „wcaleniefaszyści”” na blogu lewicowego tygodnika „Polityka” czołowy ateista w naszym kraju Jan Hartman zanegował zbrodniczość komunizmu oraz zaatakował profesorów Żaryna i Panfila.

Zdaniem  Hartmana: „narodowi katolicy mają wąski repertuar odpowiedzi na wzrastającą falę faszystowskiej nienawiści, osłanianej przez władze (…). Ów repertuar składa się z następujących strategii: rytualne odcinanie się od nazizmu, sączenie zakamuflowanego przekazu antysemickiego i antyislamskiego, odwracanie uwagi od faszyzmu poprzez wskazywanie palcem na rzekome zagrożenie ze strony lewicy. (…) Owo odżegnywanie się służy zakłamaniu oczywistej skądinąd ciągłości poglądów i stanowisk” między nazizmem a nacjonalizmem.

Według Jana Hartmana „przykładem tych powiązań, jakże wymownym, jest koleżeństwo i zatrudnianie Lanusznego przez Winnickiego”.

W opinii  Hartmana „w swoim niezmierzonym cynizmie i zakłamaniu faszyści i ich akolici, bagatelizując i relatywizując nazistowskie ekscesy, wskazują na rzekomą asymetrię w piętnowaniu prawicowego i lewicowego ekstremizmu. Lewicowego wszelako u nas nie ma, więc trzeba go wymyślić. Nikt nie czci w Polsce Lenina, Stalina, Mao ani Pol-Pota”. Dodaje:„o ile faszyzm i nazizm w całości i we wszystkich odmianach jest ideologią totalitarną, a często i zbrodniczą, to w przypadku komunizmu dotyczy to tych jego odmian (jak stalinowska czy maoistowska), które mają wspólne cechy z faszyzmem i nazizmem, czyli odmian nacjonalistycznych bądź też takich, które nawołują do krwawej rewolucji. Ogromna większość komunizmów nie ma w sobie nic totalitarnego ani występnego”.

Według  Hartmana „mówienie, że komunizm jako taki ze swej natury jest zbrodniczy, to kompletny idiotyzm. Zbrodniarzami byli komuniści o faszystowskim światopoglądzie”. Jego zdaniem  „faszyści mają swoich protektorów i suflerów. Niestety, niektórzy z nich mają nawet akademicki cenzus”..

Krytykując profesorów Żaryna i Panfila,  Hartman zacytował opinie literaturoznawcy prof. Jacka Leociaka według którego „Panfil powtarza tylko tezy moczarowskich narodowych komunistów i przepisuje żywcem z kuriozalnego elaboratu Ewy Kurek „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945″ (2006): „Żydzi Zawsze byli obcy i wyizolowani, byli cudzoziemcami na polskiej ziemi. Niemcy w czasie okupacji spełnili polityczne marzenie Żydów, dali im »żydowskie prowincje autonomiczne«, z »samorządem« (czyli Judenratami), z własną policją, opieką społeczną, szkolnictwem etc.”(…) Panfil powtarza więc jej tezy, które — jak widać — staną się niedługo oficjalnym stanowiskiem IPN w sprawie stosunków polsko-żydowskich podczas wojny i Holokaustu. Panfil ma bowiem zasiąść w fotelu dyrektora lubelskiego oddziału IPN. Kierunek jest wyraźny — pełzający negacjonizm”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. tuszyn

  10 lutego 2018 at 16:59

  Gdyby nie pan Bodakowski to tylko oduraczeni ogłupieńcy co jeszcze czytają żydopopolitykę wiedzieli by co tam wypisuje najsłynniejszy absolwent KUL i największy żydonacjonalista. Pani Kurek, Winnickiemu, Żarynowi i Panfilowi to ów reklamowany cham może czyścić butyi pucować samochody.

  • prawo

   10 lutego 2018 at 18:00

   Z ust mi to wyjąłeś dobry Człowieku. Dosyć tego, żeby z debilami dyskutować. Pani dr. Kurek i ks. prof. Waldemar Chrostowski tak dalece poznali to krętactwo blade, że na ich opiniach może się oprzeć każdy miłujący prawdę.

 2. Soroka

  10 lutego 2018 at 17:46

  Dlaczego prokuratura nie stawia mu zarzutu promowania zbrodniczej ideologii?
  Czy tylko senator Kogut jest godzien takiego zaszczytu?

  • prawo

   10 lutego 2018 at 18:04

   Bo Kogut to Polak. Jarzysz już? Jak nie, to szukaj odpowiedzi w Talmudzie. On Ci określi kiedy żyd żyda może pociągnąć do odpowiedzialności. Podpowiem, że goj nigdy nie może tknąć żyda i tyle.

 3. m

  10 lutego 2018 at 18:00

  Ilu Żydów ratowało Polaków z rąk żydowskich oprawców „pracujących” w UB?
  Ilu Żydów pomagało schronić się Polakom, na których ich żydowscy sąsiedzi donieśli NKWD?
  Ilu Żydów ukrywało Polaków, żeby ich uchronić przed wywózką na Sybir?
  Ilu Żydów …
  No, Hartmann, ilu?
  Żydowscy kaci NKWD i UB w powojennej Polsce – https://wirtualnapolonia.com/2015/03/07/zydowscy-kaci-nkwd-i-ub-w-powojennej-polsce/

 4. PolishPolackski

  10 lutego 2018 at 18:03

  Obowiązkiem Polaków było oddawać własne życie za nieintegrującą się nacje, zawsze zdradzającą Polskę przy pierwszej okazji.

  Żydzi mogli wydawać Żydów i pracować dla Gestapo, Polacy mieli za nich zdychać.

  Bo jak nie, to anty-coś-tam.

  • prawo

   10 lutego 2018 at 18:54

   Kto dyskutuje z żydem ten nie ma piątej klepki.

 5. m

  10 lutego 2018 at 18:03

  Klangor podniósł się aż pod słynne „niebo empirejskie”, w którym, jak wiadomo, mieści się sławne „łono Abrahama”, gdzie wylegują się starsi i mądrzejsi, co to mają własną szybką ścieżkę do krainy wiekuistego szczęścia – a na takie dictum tubylczy prezydent Andrzej Duda, no i cały rząd, co to niedawno został poddany „głębokiej rekonstrukcji”, w podskokach pozwolił się w tę aferę wkręcić. Pan prezydent zaczął wygłaszać deklamacje, dla kogo nie widzi już miejsca w naszym nieszczęśliwym kraju, a Umiłowani Przywódcy z rządu prześcigali się w buńczucznych zapowiedziach, jak to złych nazistów będą dusić gołymi rękami – i tak dalej. Uprzejme wyjaśnienie tych niemądrych zachowań jest takie, że zarówno pan prezydent Duda, jak i Umiłowani Przywódcy z rządu zwyczajnie nie zdają sobie sprawy, że reagując w ten sposób potwierdzają przez światową opinią, że w Polsce panoszą się naziści – na czym właśnie pomysłodawcom tej afery zależało. To wyjaśnienie jest jednak tylko uprzejme, ale niekoniecznie prawdziwe.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4141

 6. m

  10 lutego 2018 at 18:04

  Bo wyjaśnienie mniej uprzejme, ale za to bardziej zbliżone do prawdy byłoby takie, że zarówno pan prezydent, jak i Umiłowani Przywódcy z rządu, świadomie i skwapliwie odgrywają role rozpisane przez reżysera czy reżyserów operacji narzucenia mniej wartościowemu narodowi tubylczemu szlachty jerozolimskiej. Warto bowiem przypomnieć, że nie tak dawno pan prezydent Duda odbył w Nowym Jorku tajemnicze rozmowy z przedstawicielami żydowskich organizacji przemysłu holokaustu. Tajemnicze – bo polska opinia publiczna nie została o ich treści ani przebiegu poinformowana, a jedyne wiadomości o nich pochodziły z wypowiedzi Abrahama Foxmana z Ligi Antydefamacyjnej dla nowojorskich gazet. Powiedział on, że sprawa „roszczeń” była tam omawiana, ale już nie ujawnił, czy pan prezydent Duda złożył jakieś wiążące Polskę obietnice. Podobną tajemnicą owiana została wizyta rządu in corpore w Izraelu, podczas której sprawa roszczeń z pewnością też była omawiana. Co tam uzgodniono, do czego rząd się zobowiązał – to najwyraźniej ma pozostać dla polskiej opinii publicznej tajemnicą do ostatniej chwili. Podejrzenia pogłębia okoliczność, że ani pan prezydent Duda, ani rząd nawet się nie zająknął na temat wspomnianej amerykańskiej ustawy, a z odpowiedzi, jakiej MSZ udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego wynika ponad wszelką wątpliwość, że ani prezydent, ani rząd nie zrobił nic, by niebezpieczeństwo z niej wynikające od Polski odwrócić.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4141

 7. m

  10 lutego 2018 at 18:05

  I dopiero na tym tle granicząca z głupotą skwapliwość, z jaką zarówno pan prezydent, jak i rząd, pozwala wkręcić się w aferę z „nazistami”, pozwala lepiej zrozumieć, że też bierze udział w tym przedstawieniu, w dodatku odgrywając z góry zaprojektowaną rolę. Do takiego wniosku skłaniają deklaracje o delegalizacji wszelkich organizacji narodowych. Rzeczywiście – jeśli w następstwie amerykańskiej ustawy Polska zadośćuczyniłaby żydowskim roszczeniom, to w interesie szlachty jerozolimskiej niewątpliwie leży delegalizacja wszelkich ugrupowań narodowych w naszym nieszczęśliwym kraju, bo w ten sposób oczyściłaby ona sobie przedpole i miałaby ułatwione zadanie w ujarzmieniu mniej wartościowego narodu tubylczego. Okazuje się, że „naziści” są dobrzy nie tylko na „ładną semicką panienkę”, ale dosłownie – „na wszystko” – bo taka jest właśnie stawka w tej grze.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4141

 8. m

  10 lutego 2018 at 18:10

  W tych podejrzeniach utwierdzam się jeszcze bardziej na wiadomość, że autorem tego nagrania jest pan red. Bertold Kittel, o którego niebezpiecznych związkach ze starymi kiejkutami aż huczy na mieście od fałszywych pogłosek. Niektórzy złośliwcy piszą nawet o nim per: „niuniek”, i opowiadają, jak to wraz z inną faworytą dziennikarstwa śledczego, panią Anną Marszałek, był „dmuchany” przez Wojskowe Służby Informacyjne. Co to konkretnie ma znaczyć, że był „dmuchany” – tego nawet nie śmiem się domyślać – ale skoro był „dmuchany”, to może on też „dmuchał”? Ładny interes! Skoro „niuniek” był „dmuchany”, to może i ci „naziści” nagrani przez niego, jak w maju świętują urodziny wybitnego przywódcy socjalistycznego Adolfa Hitlera, też zostali „nadmuchani”? Konkretnie – że byli to konfidenci podstawieni panu red. Kittelowi przez zaprzyjaźnionych starych kiejkutów, żeby odegrali przedstawienie, na które pan redaktor by „dotarł” i nagrał do puszki na wszelki wypadek – żeby w razie czego było pod ręką?
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4141

 9. Ateista

  10 lutego 2018 at 20:55

  Porównywałbym go raczej do rabina. walczy wyłącznie z kościołem katolickim, faworyzuje judaizm (co zrozumiałe bo jest Żydem) i islam a sama w sobie walka z wybraną religią to nie ateizm.

 10. Źmior

  10 lutego 2018 at 21:33

  Czytając wypowiedzi takich i podobnych do tych wygłaszanych przez pana Hartmana dochodzę do wniosku, że muszę zostać antysemitą. Bedąc Polakiem musiałem antysemityzm wyssać z mlekiem matki a przez lata katechizacji te zbrodnizce poglądy podsycali we mnie katoliccy księża. Gdy uświadamiam sobie, że siedząc na kolanach dziadka bezwiednie wchłaniałem zło ławkowych gett i bojkoty żydowskich sklepów i produktów. Bawiąc się grabiami czy niezdarnie próbując nabrać siana na widły nie pomagalem w gospodarstwie ale przysposabiałem się do mordowania Żydów. I pomysleć, żę mimo tego w IIRP Żydzi zakładali rodziny, prowadzili własne biznesy, studiowali nie tylko Torę ale i na wyższych uczelniach, tworzyli sztukę, no żyli w liczbie 2845,4 tys co stanowiło 10,5% ogólnej liczby ludności. Za jakie grzechy tak cierpieli?! czemuu nie wyjechali do innych krajów? Jacyś popierniczeni Ci Żydzi sa. Nie mam dla nich szacunku, jestem antysemitą.

 11. Adam

  10 lutego 2018 at 21:52

  Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu: Dziś diabeł podpowiada nam ciężką chorobę umysłu – antysemityzm, musimy go odrzucać.

  Finkelstein: „O polskim antysemityzmie mówi się dla pieniędzy” https://www.youtube.com/watch?v=h5rL225xwV8

  • m

   10 lutego 2018 at 21:54

   – Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że diabeł, podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy i umysłu. Tą chorobą jest antysemityzm. Musimy go zdecydowanie odrzucać. Ale to nie oznacza, że mamy przyznawać rację tym, wszystko jedno czy to Żydzi, czy Polacy, bo Polacy niestety też często dzisiaj obrażają swój własny kraj. Powtarzam: nikt nas z tej drogi nie sprowadzi – oświadczył polityk.
   https://dorzeczy.pl/kraj/55758/Kaczynski-Odrzucmy-antysemityzm-To-choroba-ktora-podpowiada-diabel.html

  • antyPOPiS

   11 lutego 2018 at 08:03

   Musimy odrzuc kaczyzm, ta gangrene wasalalizmu judeo-atlantyckiego. ObZYDliwa jest PO-PiSowa kolaboracja calej „klasy” politycznej z zydo-naziolstwem okupujacym Palestyne, czym sprowadzaja Polske do poziomu Vichy czasu IIws. Wykorzystanie pseudo-chrzescijanskiego, kabalistycznego spedu, do zydlackiej propagandy potwierdza antyPolski charakter PiSraelickiej V-kolumny..

 12. KRAKA

  10 lutego 2018 at 22:39

  TACY LUDZIE- JAWNI ANTYPOLACY I CHULIGANI POLITYCZNI NIE POWINNI DEMORALIZOWAĆ STUDENTÓW- TO HAŃBA DLA UJ- HAŃBA!!! NIE MOŻLIWE BY TACY LUDZIE BYLI JAK TE „ŚWIĘTE KROWY” W INDIACH- NIE DO RUSZENIA! GDZIE MORALNOŚĆ I ETYKA- CHOĆBY ELEMENTARNA?

 13. jok

  10 lutego 2018 at 23:46

  Wydaje mi się, że coś znacznie innego niż „ateizm” wyróżnia H., powiedziałbym: etniczność i podejście do niej.
  Także – jak odczytuję – z tekstu wynika, ze tożsamość ży-ska znacznie bardziej jest ważna dla H, niż „ateizm”, który wydaje się być tylko narzędziem do realizacji interesów etnicznych.
  Wydaje mi się też, że „prawdy” głoszone przez tych „ateistów”, w bardzo małym stopniu dotyczą, powiedzmy: spraw teologii, natomiast dotyczą etny ż, i to tak bardzo, że niemała część hierarchów Kościoła, demonstrując swą hipersuper-przychylność do nacji ż-skiej, często je popiera. A chyba nie popieraliby ateizmu?:)
  Nie wiem, czy ta zestawienia „Ateista Hartman” to szyderswo-sarkazm-ironia, czy jakaś chęć wskazania, ze ktoś antykatolicki, to i antypolski, a przy okazji unika się sformułowania Żyd?

  Chyba Autor tekstu nie miał takiego zamiaru, ale dla mnie to brzmi jakieś bawienie się w niezauważanie słonia w składzie porcelany z mrugnięciem okiem, że jednak słonia się zauważa. Coś w stylu: „wiem, że H. to Ż., no ale wicie, nie wypada, bo oskarża o antysem-zm, więc napiszę: ateista, choć zdaje sobie sprawę, że to naprawdę małą motywacja dla jego działań”
  Albo nie chęć mrugnięcia okiem, lecz chęć ukrycia istotności proweniencji etnicznej pana H. i wpływu na jego działania.
  Tak to jakoś widzę….

 14. WJTK

  11 lutego 2018 at 00:53

  Ciągle mówi się wyłącznie o Polakach szmalcownikach. A kilkusettysięczna mniejszość niemiecka zamieszkująca Polskę nie donosiła ? A folksdojcze nie donosili ? A Ukraińcy nie donosili ? A wreszcie Żydzi nie donosili na swoich?
  Pomyśleć, że ta menda studiowała na KULu, utrzymywanym z comiesięcznej tacy, na którą zrzucali się katolicy w całej Polsce. Zresztą również inne mendy, jak Scuka, Smalikot też tam studiowały. Ale jak dziś wiemy KUL naszpikowany był różnym badziewiem,.

 15. Narodowy i dumny

  2 marca 2018 at 19:35

  Czy ateizm zostanie wreszcie zdelegalizowany jak nazizm i komunizm? Ideologia uderzająca w fundament Polskości to zdrada stanu.

  • Łysy

   2 marca 2018 at 22:05

   Jak do władzy dojdą Narodowcy to tak. A teraz nie liczę na to. Musimy czekać.

  • Ganc

   5 marca 2018 at 10:19

   Do konca XVII wieku byl. Potem ludziom odbilo

 16. Seba

  6 marca 2018 at 19:38

  Ateizm traktować jak terroryzm bo uderza w filar Polski, Boga.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra