Z kraju

Stanisław Srokowski poszukuje ostatnich świadków ukraińskiego ludobójstwa

Znany działacz kresowy a zarazem pisarz od lat podejmujący tematykę dokonanego na Polakach ukraińskiego ludobójstwa zwrócił się za pośrednictwem Internetu do wszystkich osób posiadających wiedzę o żyjących jeszcze świadkach tych okrutnych mordów.

„Grupa badaczy zajmujących się problematyką kresową dokumentuje nazwiska osób, które w latach 1939-1947 osobiście doświadczyły zbrodni ukraińskiego ludobójstwa. Poszukujemy świadków historii, którzy mają dziś powyżej 80 lat” napisał Stanisław Srokowski na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„W pierwszym rzędzie prosimy o informacje o tych osobach, które publikowały lub spisały swoje przeżycia, ale także tych, których rodziny poniosły ofiary. Proszę o dane kontaktowe, imię, nazwisko, email, ew. telefon, a także miejsce urodzenia (powiat) i aktualne miejsce zamieszkania. Informację proszę przesyłać na adres: agencjaliteracka@autograf.pl” poinformował, dodając, iż na ten adres można też kierować wszelkie pytania.

„Pragniemy poznać aktualną mapę żyjących Kresowian w wieku 80+. To najwyższa pora, by dokonać wstępnego podsumowania aktywności tego pokolenia. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję.” podsumował.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. marju73

  12 lutego 2018 at 18:21

  Pan Stanisław Srokowski zrobił dla sprawy więcej niż cała patriotyczna pisożydokomuna razem wzięta. Wielki szacunek.

  • Mariusz

   12 lutego 2018 at 23:11

   Pan Bóg to oceni, czy zrobił więcej czy mniej. Ja w każdym bądź razie uważam, że obecny Rząd robi wiele dobrego w tym kierunku. Nie powinieneś mu ubliżać nawet gdy uważasz się za kogoś lepszego.
   Pozdrawiam Cię.

   • podolak

    16 lutego 2018 at 20:46

    Ciekawe czy jakikolwiek świadek z UA, w tej sprawie się zgłosił?
    Ciekawe czy jakikolwiek Sprawiedliwy, jest członkiem ZUwP?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra