Z zagranicy

Ukraina deportowała Saakaszwiliego do Polski

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został deportowany do Polski – poinformowała służba graniczna Ukrainy. Zdaniem ukraińskich władz przebywał on na terytorium tego kraju nielegalnie i „został zwrócony do kraju, z którego przybył”.

Zdaniem reprezentującego byłego gruzińskiego prezydenta prawnika Rusłana Chornolutskiego, deportacja była „porwaniem i przetrzymywaniem”.

Saakaszwili przyjął ukraińskie obywatelstwo w 2015 roku, tracąc automatycznie gruzińskie. W lipcu zeszłego roku władze Ukrainy pozbawiły go obywatelstwa tego kraju i obecnie uznają go za bezpaństwowca.
Saakaszwili jest poszukiwany w Gruzji pod zarzutem prowadzenia działalności przestępczej, które to zarzuty są – jak twierdzi – motywowanie politycznie.

We wrześniu zeszłego roku przekroczył on granicę polsko-ukraińską, wspierany przez swoich zwolenników.
W specjalnie wydanym oświadczeniu urzędnicy imigracyjni Ukrainy oraz tamtejsza policja poinformowały w poniedziałek, że Micheilowi Saakaszwiliemu została przedłożona decyzja sądu zawrócenia go do Polski.

Niezidentyfikowani zwolennicy Saakaszwiliego zaatakowali urzędników, którzy „byli zmuszeni bronić się i użyć siły”.

Polska Służba Graniczna potwierdziła, że były prezydent Gruzji przebywa obecnie po polskiej stronie.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Hania

  12 lutego 2018 at 23:00

  O matko!

  Żeby tylko na dach jaki nie wlazł!
  Bo jak go Adrian z ciężką walizą ($)tam wejdzie???
  Nie mówiąc o naczelniku, zechce chłopina, zwyczajnie pogadać o swym bracie ” co w Abchazji ruskim kulom się nie kłaniał”
  I jak wlezie?!

  • prawo

   13 lutego 2018 at 20:09

   Nie rozumiem czemu tego debila z CIA nasi nie odeślą do jego ojczyzny, czyli Gruzji, gdzie jest ścigany listem gończym? Tutaj to już Unia nie widzi łamania praworządności?

 2. Marian

  13 lutego 2018 at 06:25

  Ale dlaczego do Polski? Przecież jest inny kray, który daje schronienie wszelkim „bezpaństwowcom” i hochsztaplerom.
  Ale wiadomo, jak aj waj, giewałt, to po pomoc do Polaka.

  • andzia

   13 lutego 2018 at 08:31

   Brat da mu obywatelstwo i posady w radach nadzorczych spółek SP.

 3. EuPi

  13 lutego 2018 at 12:58

  No to fotel prezesa zagrozony!Odebrała go Gosiewska. Czy Kima jak pogonią, to tez przyjmiemy? Byłoby doborowe towarzystwo!

 4. Hania

  13 lutego 2018 at 13:08

  Po gruzina-bidusia przyjechała sama posłanka Gosiewska

  ….kto wie?
  Możemy być świadkami pięknej miłości
  A może doczekamy się nowej dynastii Gosiewskich?
  W końcu ona wdówko-rozwódka
  On odwieczny uciekinier….
  Obserwujmy, romans wisi w powietrzu:)

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/prominentna-polityk-pis-wita-saakaszwilego-warszawie-video/

 5. tomek

  13 lutego 2018 at 15:56

  poubeckie mendy z neonu

 6. Edgar R

  13 lutego 2018 at 20:31

  Może jestem jakiś mało rozgarniety ale pyta wprost – na jaką cholerę on nam? Mało mamy sporów międzynarodowych ( dyplomatycznych) w których musimy udowadniać że nie jesteśmy wielbłądem??? Zaraz się okaże że Saakaszwili to rodowity Polak i antysemita który w czasie II wojny mordował Żydów :).

 7. Stanley

  14 lutego 2018 at 08:33

  kolega jest międzynarodowym agentem kilku wywiadów i znanym przekrętasem. Takich nietykalnych jest pełno, tylko dlaczego to Polska musi ich chołubić, jie ma kasy dla Polaków z Kazachstanu i Syberii, ale sa na Danielsów it. żydowskich koczowników

 8. Hania

  14 lutego 2018 at 10:43

  Dlaczego Polska go przyjęła?

  Ano dlatego, że władze Polinu są tak mądre ( poseł Gosiewska i jej wycieczki do banderowców z Azowa)
  czy sam naczelnik, który zezwala na podobne brednie ( ku uciesze gawiedzi)

  „Dla mnie to oczywiste. Kaczyński był nie tylko zagrożeniem, ale był symbolem. (…) Dla Putina ukaranie swoich wrogów jest rzeczą absolutnie podstawową. (…) Jego wrogowie mają być albo martwi albo przynajmniej martwi politycznie. Lecz Kaczyński został zamordowany.( niezalezna.pl)

  Były prezydent Gruzji wspominał wizytę Lecha Kaczyńskiego w swoim kraju w 2008 roku

  – Stanął na scenie w Tbilisi mimo, że Putin bombardował ten niepodległy kraj. Jego obecność była tam bardzo ważna, wszystko transmitowała telewizja, ale bardziej o jego odwadze przekonuje mnie historia kiedy pojechaliśmy na linię frontu, to było w 2008 roku. To była jego inicjatywa, żeby odwiedzić posterunek oddalony 40 minut od Tibilisi – mówił Saakaszwili i dodał – Jestem pewny, że był bohaterem, nie bał się wrogów i z otwartą przyłbicą czekał na swój los, na swoją śmierć.
  Umarł jak bohater”

  Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba i
  gdzie wybierają półgłówków na głowy państwa…. tęskno mi Panie!

 9. Slawomir Tomasz Roch

  14 lutego 2018 at 16:23

  Popatrzcie jak Ukraincy sprytnie robia Polakom za uszami! Rozglaszaja po calej Ukrainie, iz Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zostal deportowany do kraju, z ktorego przybyl! Ten wlasnie ktory sial na Ukrainie zamet, zamieszki, tego deportowano wlasnie do Polski, z ktorej przybyl. Piekna wizytowka dla Polakow. Ukraincy juz wiedza, co maja sobie pomyslec! Ukraincy potrafia!

  • Marian

   15 lutego 2018 at 11:12

   Szkoda, że kilkaset lat temu nie byli tacy mądrzy i nie deportowali Chmielnickiego. Dużo krwi mniej by się przelało…
   Uczą się na błędach?

 10. Art

  16 lutego 2018 at 01:54

  Tu jest wzór na Gosiewską.Zacznijmy traktować radykalnie zdrajczyków.To samo dotyczy Gawin.Oto zapowiadany wzór,co robić z dziw kami:http://zbigwie.szkolanawigatorow.pl/paryz-niemcy-miosc-i-kolaboracja

  • podolak

   16 lutego 2018 at 11:17

   Nieźle że ten Zbigwie, tak dobrze popracował o okupowanej części Francji.
   Makronowi wysyłać, zawsze gdy paszczę o Polakach otwiera.

   Jednak z jego zbigniewowej „produkcji” na portalach różnych, wynika że do podobnej pracy o Dystrykcie Galicja w Generalnym Gubernatorstwie okupowanej RP, nie miałby ochoty.

   Niektórzy twierdzą że przyczyną jest jego niechęć do opisywania zachowań ukronazistów i ich sympatyków, wynikająca z „genetycznego” giedrojcizmu zmieszanego z postrzeganiem, wyskakujących zewsząd agentów Putina.

 11. Tomek

  18 lutego 2018 at 03:16

  Moi drodzy, Saakaszwili trafił do Polski nie dlatego, że jakoś Polska specjalnie chce go przyjąć (jakby wynikało z waszych postów), tylko dlatego, że tak działa prawo w zakresie deportacji – tj. dany kraj deportując cię wysyła cię do kraju, z którego wjechałeś na jego teren. Saakaszwili wjechał z Polski. Stąd Ukraińcy odstawili go do nas, a nie do Rosji, Gruzji, czy Burkina Faso. Spokojnie, Saakaszwili, jak wam już tak bardzo przeszkadza, to u nas nie zostanie. Ma żonę Holenderkę, obywatelkę UE, ma prawo swobodnie poruszać się po Unii.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra