Z zagranicy

Viktor Orban: Chrześcijańska kultura musi zostać zachowana

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Budapeszcie organizacji Centrist Democrat International (CDI) skupiającej ugrupowania mające powiązania z chrześcijańskimi demokratami, premier Węgier Viktor Orbán powiedział, że CDI stoi na stanowisku, że kultura chrześcijańska stanowi wartość i należy ją zachować.

Szef węgierskiego rządu podkreślił, że CDI to organizacja kierująca się chrześcijańskimi motywami a co za tym idzie szanująca godność człowieka jako podstawę polityki. – To jest ważne, ponieważ kwestie tożsamości będą w centrum politycznych debat na całym zmieniającym się świecie – przekonywał. Zauważył przy tym, że najlepiej widać to na przykładzie Europy, ponieważ tutaj kwestie te uwypukliła migracja.

Poinformował ponadto, że podczas spotkania w Budapeszcie podjęto liczne decyzje: o ustanowieniu młodzieżówki CDI, o tym, że partie z regionu Kaukazu zbliżyły się do organizacji; przyjęto nowych członków z Ameryki Łacińskiej i Europy Środkowej; ponadto większość regionalnych ugrupowań węgierskich uzyskało akces do CDI.

Orbán powiedział, że Węgry są jednym z tych europejskich krajów, które skupiają na sobie większą uwagę zarówno samych obywateli, jak i Europy, mniej zaś polityków spoza Europy. Dodał, że CDI, której był wiceprezesem przez blisko dwadzieścia lat, zamierza stworzyć światową organizację w oparciu o wartości chrześcijańsko-demokratyczne i jak dotąd ma na tym polu sukcesy.

Jak podkreślał premier Węgier, celem organizacji jest zintegrowanie partii z tak wielu krajów, jak to tylko jest możliwe.

Źródło: Kormany.hu

Fot. Gergely Botár/kormany.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Robert

  18 lutego 2018 at 17:44

  A co jeśli tzw.hierarchia partycypuje w podboju kosmosu,licząc na duszpasterstwo w nowych koloniach na Marsie,a pierwszym krokiem jest stworzenie androida z mieszanki genetycznej ,sterowanego przez sztucznego debila,zwanego cyberbogiem.Pierwszym etapem zachowania kultury chrześcijańskiej na Marsie,jest przyjmowanie i troska o uchodźców,których bezpieczeństwo stawiane jest przez Papieża wybranego przez CIAmajdy,oraz biskupów krajowych ponad bezpieczeństwo narodowe.Już w latach 70 w Alt Kieykuth na placu musztry,leśne misie składały przysięgę ze nie będą wyjadać gromadzonego miodku w obliczu pomnika Światowida.Trudno wiec bedzie,nawet współcześnie walczyć z pogaństwem

 2. mj

  18 lutego 2018 at 19:21

  Dziwne i zawstydzające dla katolików. Victor Orban – protestant- jawi się głównym obrońcą chrześcijaństwa w Europie. A Sylwio Berlusconi ? Przedstawiany jako lekkoduch o amoralnym prowadzeniu się okazał się jedynym skutecznym obrońcą Krzyża Chrystusowego w Europie ! Jest Wielki Post. Katoliku ! Co zrobiłeś dla obrony i budowy Królestwa Bożego ?

 3. Agata

  20 lutego 2018 at 13:05

  Musimy brać przykład z naszych braci Węgrów.Należy piętnować wybryki pseudo aktorów jak np.Ostaszewska.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra