Z kraju

Wicemarszałek Tyszka domaga się zakazu wjazdu do Polski dla szkalującego Polskę izraelskiego polityka

We wpisie na jednym z portali społecznościowych wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka opowiedział się za zakazem wjazdu do Polski izraelskiego polityka szkalującego Polskę.

Stanisław Tyszka poseł klubu Kukiz’15 informuje, że skierował interpelację „do ministra spraw zagranicznych w sprawie wydania zakazu wjazdu do Polski dla pana Ja’ira Lapida”. Poseł przypuszcza, „że rząd nie będzie chciał tego zrobić, żeby „nie pogarszać relacji” z Izraelem”.

Zdaniem posła „byłby to jednak błąd”, ponieważ „na oszczercze wypowiedzi zagranicznych oficjeli należy reagować szybko, zdecydowanie i bez kompleksów. Szczególnie teraz. „A uznanie za osobę niepożądaną to przecież restrykcja raczej symboliczna a jednocześnie elastyczna, można ją uchylić albo przedłużyć” ocenił.
„Jednocześnie oczywiście powinniśmy podkreślać, że zależy nam dobrych relacjach z Izraelem, i podobnie jak nie tolerujemy wypowiedzi antypolskich za granicą, tak nie tolerujemy antysemickich w Polsce. A z zakazu wjazdu za antypolskie wypowiedzi generalnie należałoby korzystać częściej” dodał.

Tekst interpelacji posła:

„Pan Ja’ir Lapid, członek izraelskiego parlamentu, udzielił 21 lutego br. wywiadu telewizji Polsat News, w którym w sposób oczywiście sprzeczny z faktami historycznymi stwierdził, że „ponad 200 tysięcy Żydów zostało zabitych podczas drugiej wojny światowej przez Polaków”. Lapid powiedział także w tym wywiadzie, że „był powód, dla którego Niemcy umieścili swoje obozy zagłady w Polsce, a nie gdzieś indziej: ponieważ mieli tu dużo współpracowników wśród Polaków”. Należy nadmienić, że nie są to jedyne wypowiedzi, autorstwa Ja’ira Lapida, które w fałszywy i oszczerczy sposób przedstawiają rzekomy udział Polaków w zagładzie Żydów.

Zgodnie z art. 435 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest niepożądany umieszcza się dane cudzoziemca, „jeśli wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej”.

W związku z powyższym zwracam się do pana ministra z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie:

1. Czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamierza podjąć kroki skutkujące wpisaniem pana Ja’ira Lapida do wykazu osób, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest niepożądany ze względu na interes Rzeczypospolitej Polskiej?
2. Czy nie uważa Pan Minister, że dobre relacje polsko-izraelskie mogą być budowane tylko na prawdzie i szacunku dla cierpienia obu narodów w trakcie drugiej wojny światowej? I, wobec powyższego, że oficjalne uznanie pana Lapida za osobę niepożądaną w Polsce wysłałoby sygnał, że rząd Rzeczypospolitej nie będzie tolerował tych, którzy w sposób ewidentny szkodzą naszym wzajemnym relacjom?”

Komentując stanowisko wicemarszałka Tyszki trzeba podkreślić, że troska władz polskich o dobre imię Polski i Polaków, nie jest sprawą mało istotą. Siły antypolskie szkalują Polskę i Polaków by osiągnąć wymierne korzyści finansowe kosztem Polski i Polaków. Dlatego my Polacy, jeżeli chcemy zachować nasze mienie musimy walczyć z antypolską propaganda, szkalowaniem Polski i Polaków na forum międzynarodowym, kłamstwami historycznymi. Musimy jako państwo być zaangażowani w troskę o dobre imię naszego narodu. Wystarczy spojrzeć jak wymierne są straty firm padających ofiarą czarnej propagandy, szkalowanych przez konkurencje. Jeżeli w biznesie tak wartościowej jest dobre imię, marka, to jak wartościowe musi być dobre imię państwa i narodu.

Troska o dobre imię Polski i Polaków musi angażować i władze państwowe, i organizacje społeczne, i każdego z nas. Warto dlatego docenić i postawę premiera Morawieckiego oddającego część bohaterom z NSZ, nowelizacje ustawy o IPN, i działania IPN w obronie prawdy historycznej. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nas może linkować na portalach społecznościowych ciekawe artykułu ujawniające prawdę historyczną, czy powielać w zagranicznych mediach anglojęzyczne stanowiska IPN o historii najnowszej. Warto zaangażować się w walkę o dobre imię Polski.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. m

  26 lutego 2018 at 20:08

 2. ja-da

  26 lutego 2018 at 20:08

  No nareszcie jakiś polityk z jajami

 3. Robert B.

  26 lutego 2018 at 20:10

  „Dobre relacje z Izraelem”… To brzmi jak jakiś koszmary żart.

  • Wojciech

   1 marca 2018 at 20:40

   Każdy niewolnik powinien dbać o dobre relacje ze swoim właścicielem.

 4. prawyobywatel

  26 lutego 2018 at 20:10

  Popieram, nie wpuszczać Polakożerców, popieram!

 5. kibol

  26 lutego 2018 at 20:25

  A może lepsze bęcki wg zaleceń ONR?

  • Tomek

   27 lutego 2018 at 16:26

   Już widzę, jak dzielni chłopcy z ONR wsiadają w samolot, lecą do Izraela i spuszczają mu łomot. Odstawcie filmy sensacyjne i gry komputerowe, chłopcy, bo zaczyna się mieszać fikcja z rzeczywistością.

 6. klioes vel pislamista

  26 lutego 2018 at 20:46

  Gita Nabavi
  dedykuję Evicie i Sarze z ndie.pl

  Gita Nabavi feministka
  Git! bo nabawi się wnet listka…
  Skończy odwiedzać gołe plaże
  Nawet i cycka nie pokaże!
  Czador ubierze, potem burkę…
  Córka islamki (?) swoją córkę
  Znów na islamkę wyhoduje,
  Bo znieść granice sugeruje.

  Gita przeciwko deportacji
  Walczy muslimów. Szweckiej nacji
  To zaś nie wróży nic dobrego.
  Przypadnie Szwecja dla Kalego!
  Od Gity Szwecja się nabawia
  Tego, co tak Kalemu sprawia
  Radość: bezmyślność. Bo głupota
  O jutro wszak się nie kłopota…

  Lekko i łatwo, i przyjemnie
  Jest, gdy myślenie mózgu nie mnie;
  Gdy wszystkie jego sfałdowania
  Gładzą się; są jak od zarania
  U małp, a nawet u małpiatek!
  Czy można? Można, gdy dostatek…
  Jak długo jeszcze biały Szwyd
  Nabawia wciąż Nabavi… Git!

  • klioes vel pislamista

   27 lutego 2018 at 11:40

   Jerozolima nasza!

   Oczy przecieram: „Gazeta” ogłasza:
   Jerozolima jest nasza!
   Tytuł tak szczery… Objaśnia artykuł,
   Że ją właśnie Kneset przykuł
   Do nas… To znaczy, no …do Izraela…
   To redakcję rozwesela.
   Mnie też ogarnia radość, ale nie ta:
   Wiem już czyja jest …„Gazeta”!

 7. Soplica

  26 lutego 2018 at 21:35

  Po…ją się w gacie ze strachu 🙂 Zanim ustalą z ambasador, skonsultują drogami dyplomatycznymi z „bratnim parlamentem” to wszyscy już zapomną, o co właściwie chodziło?

 8. Polak

  26 lutego 2018 at 22:34

  No dobrze,aleto by musiało być wpisanych na tą listę 75 % naszych polityków i połowa albo nawet i więcej PiSu.

 9. Szczepko

  26 lutego 2018 at 23:09

  Przepraszalizm czyli #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland

  #BlameOnPoland
  https://www.youtube.com/watch?v=Ph9EjdO7pLw&feature=youtu.be

 10. Art

  27 lutego 2018 at 01:20

  Popieram apel,ale to tak jak wołanie na pustyni Negaw.Obawiam się,że my już nie mamy polityków z ja…i. Jedynym pracowitym politykiem,ale równocześnie agentem Mosadu jest Jonny Daniels.Że co,że on nie za bardzo polski?Ależ on jest wszędzie,od O. Rydzyka PO TVN.Swoją drogą,nasuwa mi się pytanie po ponad dwu latach rządów Dobrej Zmiany: ilu to agentów obcych służb,wywiadów,szpiegów złapaliście,osądziliście lub chociaż wydaliliście poza polską granicę?Przypomnę,że sławetna „szybka zmiana”(od szybkiej kradzieży) PO i PSL+Komorowski złapali jednak.Jednego.

 11. Stanley

  27 lutego 2018 at 08:59

  ciekawe, że rządowi zależy za wszelką cenę na dobrych relacjach z Izraelem. jaka to wyjątkowa moc drzemie w tej karykaturze państwa, że tak im na nich zależy ???nie zależy im na relacjach z Rosją, Litwą, ale cholernie im zależy na tych relacjach. Wiją się teraz wszyscy PISowcy jak w konwulsjach, jak tu zrobić, aby to gó…o ominąc i przysypać piaskiem.
  Jedna jest z tego korzyść, powoli zaczyna wychodzić na jaw prawda o tamtych czasach i ludzie szybko nadrabiają braki w historii spowodowane właśnie tzw. dobrymi relacjami z Izraelem.

  • Robert B.

   27 lutego 2018 at 11:40

   PiS to stronnictwo amerykańsko-żydowskie. A ta „moc”? To tzw. diaspora żydowska, zwarta, zorganizowana, bezwzględna, podstępna, zakamuflowana, niezmordowana w przechwycaniu władzy nad tubylcami. Coś w rodzaju siatki szpiegowskiej. To jest przyczyna dość regularnie podejmowanych drastycznych środków przeciw nim przez najprzeróżniejsze narody.

 12. Dick

  27 lutego 2018 at 10:36

  Bardzo dobry pomysł.
  Z tym że przydypasy Usraela nigdy na to się nie zdobędą.

 13. caytlondon

  27 lutego 2018 at 10:41

  zakazac chalaciarzom wjazdu no i cofnac dotace na te ich meliny zwane synagogami albo boznicami

 14. Ludwik

  27 lutego 2018 at 11:57

  Bardzo słusznie.Trzeba w.tę Żydówkę ,która wywołała całą awanturę.

 15. Monika

  27 lutego 2018 at 12:15

  Z artykułu pana redaktora St.Michalkiewicza dowiedziałem się ,że p.Anders czy jak tam się nazywa wypowiada się beznadziejnie głupio ,lub jest naiwna.

 16. TZ.

  27 lutego 2018 at 13:10

  Akurat, rząd i prezydent robią pod siebie że strachu, gdy czytają taki interpelacje. Niech Tyszka uważa, żeby go nie zapudlowali z szerzenie antysemityzmu (jest w Polsce karalny).

  • Robert B.

   27 lutego 2018 at 13:22

   Bzdury pleciesz. Żaden „antysemityzm” nie jest w Polsce karalny. Oni sami rozsyłają takie wici, żeby się ich bać i trzymać mordy w kubłach.

 17. Photo

  27 lutego 2018 at 18:26

  Tyszka ma mój głos. Najlepszy poseł ze stolicy.

 18. Dwójka

  27 lutego 2018 at 19:23

  Uważam, że tzw. sprawiedliwi, lub ich rodziny gdy nie żyją, powinni płacić ocalonym z holokaustu. To jest sprawiedliwe! Dlaczego ma płacić przeciętny biedny Polak?

 19. Ateista

  27 lutego 2018 at 20:13

  Zakaz wjazdu kłamcy historycznemu a jak wjedzie – osadzić w więzieniu.

 20. Gienek

  28 lutego 2018 at 11:12

  Nie ma mowy o jakimkolwiek pojednaniu i kiedykolwiek. To Izrael totalnie przegiął sprawę.
  1. Ruderman znajduje się w kontakcie w władzami Izraela, wystarczy pooglądać twitera Ruderman.
  2. Strona neverdeny nie została założona przez Ruderman, lecz Medio Marketing Content LTD w Tel-Avivie, ulica Raul Valenberg 2, telefon (+972.545226520).
  3. W Tel-Avivie na całej ścianie wieżowca wywieszono plakat z linkiem do neverdeny.
  4. Ruderman a w zasadzie Izrael szantażuje Polskę pojęciem „polish holocaust”.
  5. Spot filmowy Ruderman czyli spot Izraela nawołuje amerykanów do zerwania wszelkich relacji z Polską co defacto oznacza próbę rozerwania NATO na flance wschodniej.
  6. Izrael tym samym narusza fundamenty bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Kto dał pozwolenie Izraelowi na grzebanie w NATO ?
  7. Dowództwo NATO za wroga numer jeden powinno uznać Izrael jako harcownika Rosji.
  8. Woda sodowa uderzyła Izraelowi po tym jak Trump uznał Jerozolimę stolicą. On odpowiada za ten bałagan.

 21. Tomek

  28 lutego 2018 at 13:08

  A wybiera się ten polityk do Polski albo jest jakakolwiek szansa, żeby się wybrał? Nie? No to po co takie głupie propozycje? Po to żeby był kolejny pretekst ataków po nic nie dającym nam pustym geście albo żeby to wyśmiano? Czy temat ustawy o IPN i tego, jak rozmyślnie może on być przeciw nam rozgrywany niczego Kukiz’15 nie nauczył?

 22. klik

  2 marca 2018 at 15:30

  a ja domagam sie wprowadzenia wiz dla żydów

 23. m

  2 marca 2018 at 17:53

 24. m

  5 marca 2018 at 12:55

  Wydaje się to konieczne również ze względu na projekty, jakie wobec naszego nieszczęśliwego kraju snuje Nasz Najnowszy Przyjaciel, czyli pan Jonny Daniels – znakomita ilustracja kariery Nikodema Dyzmy. Chciałby mianowicie, żeby teren obozu w Oświęcimiu-Brzezince, został obszarem eksterytorialnym pod żydowskim zarządem. To nie jest pomysł oryginalny; w roku 1920 żydowscy parlamentarzyści wysunęli pomysł, by zwarte skupiska ludności żydowskiej w polskich miastach i miasteczkach miały status eksterytorialny. Konstytucja marcowa z 1921 roku stanęła jednak na stanowisku unitarności państwa i dopiero Niemcy w w Generalnej Guberni spełnili ten postulat – ale oczywiście po swojemu – tworząc getta.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4160

 25. Natalia

  5 marca 2018 at 14:51

  Wicemarszałek sejmu p. S.Tyszka to bardzo pozytywny Polak, patriota.Dziękuję.
  Polecam artykuł Żydowscy kaci NKWD i SB w powojennej Polsce.

 26. Zenon

  5 marca 2018 at 14:53

  Pan S.Tyszka powinien być marszałkiem sejmu,a nie wielbiciel Ukrainy Kuchciński.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra