Polskość

Syndrom zamkniętego osiedla

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej za nami. Przewidywalni jak zawsze – za każdym rogiem czai się PiS. Oni w to chyba święcie wierzą. W mojej ocenie jest to ewidentnie syndrom zamkniętego osiedla, który polega na tym, że jakaś grupa mieszka na określonym obszarze, spotyka się tylko w swoim gronie, wymienia poglądy o oparciu o informacje zassane z TVN24 i uważa, że cała Polska myśli i postrzega świat, tak jak oni.

Mój znajmy twierdzi, że następnym razem zamiast Radosława Sikorskiego powinni ściągnąć p. Justynę Lazar-Żyłę, to będzie i ciekawiej, a i pożyteczną lekcję można by z tego jakąś wyciągnąć. A tak znowu Radosław opowiadał swoje „suchary”, którym jakże daleko do pamiętnego cytatu przy ośmiorniczkach: „Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy l…ę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę.

Taka murzyńskość” – mając na myśli pewien ruch w nurcie literackim. Także nic ciekawego na Radzie nie było, PO nadal ustawia poprzeczkę bardzo nisko i cała nadzieja UBywateli w I Alimenciarzu III RP, który założył nowy ruch miłujący demokrację i coś tam jeszcze. Ruch zaczął funkcjonować od…zbiórki pieniędzy, czyli jakieś wnioski z historii chłopcy z kolczykami wyciągnęli. Oprócz tego, jak widać, żebraczy tryb życia, jest jakimś sposobem, by dotrwać do wiosny. Marzy mi się Rada PO, kiedy powiedzą coś z sensem, coś nad czym warto będzie się pochylić, skomentować, merytorycznie odnieść. Apeluję do polityków PO: skupcie się, pokażcie jakąś sensowną alternatywę i te słowa piszę poważnie. Każdej władzy potrzebna jest mądra i odpowiedzialna opozycja. Nie możecie wszystkiego zostawiać na barkach Kukiz ’15.

 

Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Poseł na Sejm RP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Marian

  27 lutego 2018 at 15:35

  Pamiętam czasy, gdy słowo „getto” miało jeszcze szersze znaczenie niż tylko plemienne i można było użyć jednego słowa zamiast trzech słów „syndrom zamkniętego osiedla”. Ale cóż, było minęło. Dziś słowo „getto” uległo sakralizacji i nie wolno go używać poza liturgią kultu religii zwanej „holokaustem”.
  Z zatem, drogie dzieci, napiszcie w domku 1000 razy „syndrom zamkniętego osiedla”

  • Tomek

   28 lutego 2018 at 11:56

   Nadal używa się powszechnie słowa „getto” również w wielu innych kontekstach, przestańcie już wygadywać podobne bzdury z tą sakralizacją. Np. mówi się powszechnie o gettach Afroamerykanów w USA, romskich, czy używa się tego określenia np. właśnie w kontekście właśnie zamkniętych osiedli, choć to rzadziej, bo getto raczej oznacza miejsce gdzie przebywa odizolowana biedniejsza / pokrzywdzona część ludzkości. Wpisz sobie w gogle tytuł np. „Zamknięte osiedla, czyli getta dla bogatych”. Skąd pochodzi ten tytuł? Z Wyborczej:)

 2. klioes vel pislamista

  27 lutego 2018 at 17:44

  Dlaczego więcej jest napadów?
  dedykuję banicie z ndia.pl

  Dlaczego więcej jest napadów?
  Od lat dwudziestu jest islamski
  Burmistrz Londynu. Więc sąsiadów
  Zwyczaj być nie powinien chamski!

  A jednak bomby wybuchają,
  Ktoś kobiet coraz więcej gwałci.
  Auta w przechodniów wciąż wjeżdżają
  A lud chemicznie źle się kształci.

  (W ramach kształcenia kwas wylewa.
  Dziwnie bo ciągle na kobiety!)
  Rośnie przestępczość… Skąd, cholewa?!
  Nikt nie domyśla się niestety.

  Różne teorie ludzie różni
  Snują: globociep (w eko-ramach),
  Polska (Polacy są tak próżni…
  I na Trybunał robią ZAMACH!!!),

  Za krótkie rządy Sadiq Khana,
  Za mało jeszcze imigrantów…?
  Kiedyś odpowiedź będzie znana!
  Lecz na badania trzeba grantów…

  Na razie proste rozwiązania
  Mogą poprawić sytuację:
  Majtki-niegwałtki i ubrania,
  Co usuwają prowokacje…

  Opaski też by się przydały:
  „Nie życzę sobie być zgwałconą.”
  No i policja… procent mały
  Zbyt imigrantów zatrudniono!

  Nabór też gejów pomóc może.
  (Banita rację wielką miał tu!)
  Policjant każdy po otworze
  Da… i obędzie się bez gwałtu!

 3. michu

  27 lutego 2018 at 19:11

  Jakby nie było to wszyscy z PO regularnie kasę podatników biorą (a czy na pewno służyli i służą Polsce?). I chyba nikt nie postuluje żeby to zmienić. To takie ciągłe przekomarzanie się niby chyba antagonistow.KOD zbiera datki niby, ale może warto się zainteresować czy to jedyne i podstawowe źródło dochodu ich. Obojętnie kto nie rządzi UBywatele za zdradę kraju nieźle sobie radzą (mają nawet 2 tyś emerytury )

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra