Z zagranicy

Stanisław Michalkiewicz sugeruje, że Jarosław Kaczyński chce oddać Polskę w niewolę Żydom

W swoim felietonie „Naczelnik Państwa przygotowuje grunt”, opublikowanym na łamach kanadyjskiego tygodnika „Goniec” Stanisław Michalkiewicz zasugerował, że Jarosław Kaczyński chce Polskę oddać w niewolę Żydom.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „milczenie nie tylko pana prezydenta Dudy, nie tylko pana premiera Morawieckiego, ale i Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie amerykańskiej ustawy nr 1226, a jednocześnie wszczynanie przez pana premiera Morawieckiego kolejnej odsłony wojny polsko-żydowskiej, nasuwa podejrzenia, że jesteśmy świadkami przerażającej i wstrętnej intrygi, której celem jest oddanie Polski po żydowską okupację przy jednoczesnym wywołaniu wrażenia, że nasi Umiłowani Przywódcy nie tylko starali się, jak mogli, by Polskę przed tym paroksyzmem uchronić”.

W opinii Stanisława Michalkiewicza kolejna fala antypolskiej agresji Żydów będzie miała miejsce w marcu. Według publicysty antypolskie oszczerstwa głoszone przez przemysł holocaustu są tworzone przez ludzi „o mentalności hien, w związku z czym podejrzewam, ze ich trzonem mogą być żydowscy emigranci z Polski w drugim już pokoleniu”.

Pisząc o rodowodach heroldów antypolskiej propagandy Stanisław Michalkiewicz przypomniał, że wywodzą się oni z emigracji marca 68, czyli ze środowiska byłych oprawców komunistycznych, którzy pod koniec lat 60 postanowili o zbrodnie komunistyczne oskarżyć komunistów gojów, by nie ponosić odpowiedzialności za swoje zbrodnie na Polakach. Skończyło się na tym, że goje komuniści wywalili z PRL Żydów komunistów.

Jak przypomina Stanisław Michalkiewicz: „wielu „syjonistów” skwapliwie skorzystało z okazji do wyrwania się z cudnego raju, zwłaszcza, że można było wywieźć wszystko, co wcześniej zostały wyrwane „reakcyjnej hydrze” bardzo często razem z paznokciami. Bo wśród „marcowych” emigrantów bardzo wielu miało ręce unurzane do łokci we krwi polskich patriotów”.

Zdaniem Michalkiewicza „wdawanie się w dyskusje z Żydami mija się z celem, bo – po pierwsze – nie chodzi o żadną „historyczną prawdę”, tylko o interes, który ma tę specyfikę, że wymaga przyprawienia narodowi polskiemu odrażającego wizerunku narodu morderców, a po drugie – że Żydzi w dziedzinie ustalania prawdy, uważają się za monopolistów i zazdrośnie tego monopolu strzegą, więc z zasady nie dopuszczają do żadnej dyskusji”.

Według Stanisława Michalkiewicza „jedyną rozsądną reakcją na żydowski klangor, jest puszczanie go mimo uszu, a gdyby oskarżenia Polski i Polaków o spowodowanie holokaustu przekraczały granice tupetu i bezczelności, to najwyżej można by go skwitować stwierdzeniem, że może szkoda, że to nieprawda. Tymczasem pan premier Morawiecki postąpił odwrotnie, co wzbudza podejrzenia, że zależało mu na eskalacji klangoru. Ale pan premier Morawiecki świeci światłem odbitym od Naczelnika Państwa, a to by znaczyło, że na eskalacji klangoru zależy też i jemu”.

Komentując opinie Stanisława Michalkiewicza muszę zwrócić uwagę na pewien bardzo niepokojący aspekt logiki wywodu publicysty. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza PiS wszczyna pyskówki z Żydami by ukryć, że wspiera żydowską okupację. Ponadto Michalkiewicz głosi, iż wszelkie dyskusje z Żydami nie mają sensu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. qaz

  6 marca 2018 at 11:07

  red Michalkiewicz ma jak zwykle rację. własciwie pisory juz się z tym specjalnie nie kryją.

  • zbyszek

   8 marca 2018 at 17:56

   Bardzo niskie stopy procentowe kredytow ulatwiaja pobranie pieniedzy na lepsze zycie, pozornie napedzaja gospodarke, pozornie jakosc zycia poprawia sie, ale potem bedzie Gracja a wlasciwie tlumy biedakow, juz nie tylko frankowicze. Pan Michalkiewicz ma racje, ale mowi ogolnie a powinien protestowac przeciw zbyt niskim marzom i podatkom przy zakupie kredytow. kredytow sie nie pobiera, ale kupuje – wiekszosc sadzi, ze kredyt dostaje. Przy okazji reszta wioski zostanie wywlaszczona przez policje aby nie petali sie po wielkich latyfundiach – pretekst sie znajdzie zawsze

 2. znamto

  6 marca 2018 at 11:10

  lepiej niż ostatnio, gdy michalk i bodako pospołu dali się nabrat’ na turbosłowian 😀

 3. prawo

  6 marca 2018 at 12:13

  Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie „Marzec 68”, że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
  To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
  NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
  (To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)
  750 lat z żydami i starczy. Dziękujemy, to jest koniec. Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.

 4. Soroka

  6 marca 2018 at 12:28

  ” jesteśmy świadkami przerażającej i wstrętnej intrygi, której celem jest oddanie Polski po żydowską okupację przy jednoczesnym wywołaniu wrażenia, że nasi Umiłowani Przywódcy nie tylko starali się, jak mogli, by Polskę przed tym paroksyzmem uchronić”.”

  Też mam takie wrażenie.

 5. Hania

  6 marca 2018 at 13:36

  Na portalu PCh24 jest artykuł o pokłosiu Ustawy 1066
  Czyli polski podatnik zafunduje amerykańskiemu żołnierzowi karabin, z którego w świetle prawa amerykański żołnierz będzie mógł ustrzelić polskiego podatnika…

  Jeśli to nie jest nowa okupacja, to nie wiem co?!

  • Soroka

   6 marca 2018 at 15:12

   A jaka była stara?
   Ciekawe czy przejdzie to Hani przez klawiaturę?

   • prawo

    6 marca 2018 at 15:54

    Zapytaj jeszcze jaką ma sukienkę p. Hania.
    Na temat chłopie, na temat, proszę.

   • Hania

    6 marca 2018 at 16:57

    Przejdzie..przejdzie!
    Stara okupacja to była
    – żydokomuna
    Dzisiejsza
    – żydodemokracja

    Pan Soroka usiłuje zdyskredytować PRL, jak zwykle.

    Ale nie bierze pod uwagę, że ta paskudna komuna pozostawiła po sobie
    przemysł, rolnictwo, trochę tanich mieszkań
    ( których Polacy, o dziwo, nie darli sobie wyrwać i odkupili od ” komunistycznego najeźdźcy za 5-10% wartości)

    Jak to się ma do współczesnych rządzących i przyszłości jaką malują naszym potomkom??
    ( Według danych GUS z ub. roku głoduje w Polsce już ponad 900 tys. dzieci)
    Gdzie będą pracować mieszkańcy Polin, skoro przemysł został rozwiązany
    (do 2004r. zlikwidowały ponad 10 milionów miejsc pracy)

    Pan Soroka cieszy się z dwóch niedziel wolnych od pracy w supermarketach:)
    Przypomina pan sobie otwarte sklepy GS czy Społem?
    …ach…ta okropna stara okupacja… 🙂

    • Soroka

     6 marca 2018 at 18:28

     No właśnie! Każdy Żyd swój towar chwali!

     • Hania

      6 marca 2018 at 19:12

      „No właśnie! Każdy Żyd swój towar chwali”

      Ja się pochwaliłam, teraz pan Soroka pochwali się osiągnięciami pańskich pupilków.

      Zauważam tylko
      – kultura
      Za PRL paskudnego powstały takie filmy jak Potop, Chłopi czy Hubal
      Za wolnej III RP Boża Podszewka, Pokłosie, Ida

      -edukacja
      Przeciętny maturzysta osiąga poziom 5-6 kl szkoły podstawowej PRLu

      – praca
      Jest ale tylko na zmywaku w Anglii lub dla swoich.
      Reszta zasuwa za najniższą krajową

      – rodzina

      Seks edukacja bliżej nie znana za czasów PRL
      W wolnej Polsce, za przyczyną unijnych nacisków, obowiązkowa!

      – dobro najmniejszych obywateli
      3 letni urlop macierzyński/ wychowawczy za czasów późnego PRL
      Ledwo roczny wywalczony ciężko w czasach demokratycznych zdobyczy

      – mieszkania dla Polaków

      Pracownicze, spółdzielcze, miejskie w tamtych złych czasach
      W obecnych bankowe…bankowe…bankowe przez 50 lat twojego życia, a potem…?
      ( jednoosobowa izba z kwiatkami na daszku)

      O czym zapomniałam panie Soplica?

      Bo o łajdakach z SB,MO WSI, którym nasza władzunia nie pozwoliła włosa strącić, pisać mi się nie chce.
      Ja piszę o powszechnym żywocie Polaków….

 6. jacek

  6 marca 2018 at 16:18

  Sanhedryn z Nowego Jorku,który sfinansował Lenina i Hitlera i odpowiada za zbrodnie niemieckiego nazizmu i sowieckiego bolszewizmu,teraz chce okraść Polskę.

 7. finka

  6 marca 2018 at 17:07

  I jak przeważnie red. Michalkiewicz ma rację, a rząd socjalistów dalej hula, ciśnie podatkami i jednocześnie topi je, jak nie na Ukrainie to u banksterów https://www.pb.pl/puls-dnia-panstwowe-miliony-dla-jp-morgan-nowy-podatek-paliwowy-907221

 8. Hania

  6 marca 2018 at 17:57

  @Soplica

  Specjalnie dla pana, miłośnika współczesnej ” PISowskiej demokracji”

  „JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski.

  We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

  Jak podaje „Puls Biznesu”, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.

  To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą – 31,5 mln zł – dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.).”

  Proszę podzielić się informacją, czy o tym skoku na kasę został pan poinformowany przez media dobrej zmiany?
  Bo ja nie oglądam TVPIS ani innych Polsatów, TVNów czy Trwamów
  Dziękuję za uwagę

  • IGO

   9 marca 2018 at 09:55

   Pani Haniu, nie mogę odmówić Pani wiele racji.

 9. 32gb

  6 marca 2018 at 18:00

  odpowiedzią na żydowską kampanie oszczerstw powinno być milczenie i pełna legalizacja dostępu do broni.

 10. 32gb

  6 marca 2018 at 18:03

  Łatwo sprawdzić czy PiS to oszuści. Wystarczy porównać ile hasju od spółek skarbu państwa dostaje lewactwo z Wyborczej a ile portale prawicowe.

  • Robert B.

   6 marca 2018 at 19:50

   A tego to się boją naprawdę, dlatego sądzę, że za wieloma strzelaninami w USA stoją żydowskie służby, bo propaganda żydowska w USA – to jasne – aż skowyczy, żeby Amerykanów rozbroić. Dobrze wiedzą, że to jest teren, nad którym nie rozciąga się ich władza i w razie czego wszystko się może odwrócić, ich ponad 200-letnia krzątanina, by zdominować Amerykanów, może obrócić się w perzynę, jak za jednym zamachem skończyła się żydowska dominacja nad Niemcami.

 11. darek

  6 marca 2018 at 19:07

  na interii jest artykuł o możliwym wykupie przez GPW dużego pakietu akcji giełdy w Tel -Aviv. ciekawe czy to kolejna rata tzw roszczeń

  • TS

   6 marca 2018 at 20:27

   Ciekawostką artykułu jest fakt że wyjątkowo wyłączono możliwość komentowania . Ale dlaczego ?

 12. detox

  6 marca 2018 at 19:21

  PIS to żydowska V kolumna.

 13. Tomek

  7 marca 2018 at 15:21

  „Komentując opinie Stanisława Michalkiewicza muszę zwrócić uwagę na pewien bardzo niepokojący aspekt logiki wywodu publicysty. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza PiS wszczyna pyskówki z Żydami by ukryć, że wspiera żydowską okupację. Ponadto Michalkiewicz głosi, iż wszelkie dyskusje z Żydami nie mają sensu.”

  No ten aspekt logiki jest o tyle niepokojący, że chyba pani redaktorowi trochę zaczynają do głowy teorie spiskowe uderzać, jak Robertowi B. czy kilku innym tutejszym „mózgowcem”. Nie ważne, jaki byłby rząd, nie ważne, jak bardzo byłby w konflikcie z Żydami, oni swoje zawsze będą gadać – że rząd potajemnie wysługuje się Żydom, że żyjemy w Polin itp.

  • antyPOPiS

   7 marca 2018 at 19:17

   Tomek, twa logika to logika cepa, jak ktos demaskuje zydownie i szabes-pisiorstwo, to mlocisz zydlackie kocopoly. PiSiory graja patriotow, a sa petentami i slugusami, USraelsko-iSSraelskiej osi zla.. Wypisz, wmaluj, w lustrze masz PiSraelite..

   • Tomek

    9 marca 2018 at 12:20

    antyPOPiS, nie nazywaj paranoi, debilizmu i widzenia Żydów wszędzie, czym „szczyci się” parę tu obecnych osób, demaskowaniem. Wy nie jesteście w stanie niczego zdemaskować, zbyt ograniczony macie aparat poznawczy.

    • antyPOPiS

     9 marca 2018 at 20:22

     Tomek, akurat ciebie wiele osob trafnie zdemaskowalo, choc wlasciwie zdemaskowales sie sam. Wiele osob trafnie cie zdefiniowalo..

     • Tomek

      14 marca 2018 at 11:55

      Wiele? Kilku półgłówków w stylu ciebie, Roberta, prawo itp. to nie jest wiele. A jakby jeszcze zsumować wasze IQ, to wyglądałoby to jeszcze marniej.

 14. jaro7

  7 marca 2018 at 18:28

  Cała ta hucpa służy temu by zaczęła się epoka „uwielbienia dla zydów”.Będa kolejne muzea(za polskie pieniądze) będzie o „żydowskim bohaterstwie”(bzdury o boijownokach z ŻOB),będa sympozja,debaty,bedzie nadawanie nazw ulic „znanymi żydami”,będzie mocna walka z tzw „antysemityzmem'(teraz zwalcza sie Polaków walczących z banderyzmem patrz prokurator „Jaroszyński”).I zapamiętajcie NIE bedzie przeciwdziałania banderyzmowi na upainie(tekściki pod publiczke to wszystko)bo tak chca żydzi i usa(nie zerwa z nami kontaktów bo jacy inni frajerzy bedą kupować od nich za ogromne pieniadze szrot pokroju rakiety „patriot”),bo na upainie przy władzy też sa żydzi(prezydent,premier,oligarchowie pokroju Kołomyjski).Morawiecki jako żyd nie będzie temu przeciwdziałał.

  • Dick

   7 marca 2018 at 20:44

   A na koniec ograbią nas na 300mld$. Albo zabiorą część Polski.
   A Polacy będą cichutko siedzieć, by nie być nazwani antysemitami…

 15. Krzysztof muszka

  8 marca 2018 at 11:56

  Mamy w tej chwili 2 alternatywy.Albo Po czy inny twor Sorosa Nowoczesną albo Pis.Z dwojga złego ja wybieram PIS.Pewnie że w normalnych warunkach wybrał bym Narodowcow,ale bądżmi realistami.Scena polityczna jest tak spolaryzowana że na razie nie mają żadnych szans.Obserwuje uważnie to co sie teraz dzieje i uważam że na razie na głebsze analizy jest jeszcze czas.Warto też kliknąćWOLNA POLSKA CHCIAŁBYM DOŻYĆ TAKICH DNI czy Albin Siwak rozmowa z Markiem Borowskim.Jak cześć z Państwa wie Siwak to były beton partyjny i członek KC.Przez te lata zmienił sie i to bardzo.Mało też wie że to on stał za tajną grupą ktora zajmowalą sie ustalaniem prawdziwych nazwisk Żydowskich oprawcow.

 16. Art

  8 marca 2018 at 14:35

  Rozmowy z żydami najlepiej skomentował ks.prof.Chrostowski.Można im tylko potakiwać,a żadne argumenty do nich nie przemawiają.Na prawdę reagują agresją.Ja charakteryzuję ich w ten sposób:nacja złodziei,oszustów i kłamców.Żyd przyłapany na kłamstwie nie zarumieni się,a to znaczy,że brak im tej słowiańskiej cechy,czyli honoru.Oni tego nie znają.Hańbą było wysłanie tej delegacji (sami żydkowie)do Izraela,która po powrocie oświadczyła ustami złotoustnego Dzikiego Steina,że są gotowi jechać tam ponownie.To tamta strona dobiera sobie rozmówców,mówiąc,że tylko z tymi będą „negocjować”.Teraz apel do p. Hani:czy mogłaby pani zaprzestać porównywania obecnej Polski do czasów komuny?Można przecież porównywać do Polski międzywojennej,albo do Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Miałem nieprzyjemność przepracować za komuny 23 lata jako niewolnik na trzy zmiany z chwilą ukończenia 18 lat,sześć dni w tygodniu.Owoce tej mojej niewolniczej pracy szły prosto w otchłań tam,gdzie szło wszystko,a i tak nic tam nie było.Wszystkie fabryki,małe,duże i największe pracowały dla tej otchłani,czyli wszystko było rozkradane.Dla Polaka-niewolnika nie było znaczenia,czy okrada go kacap czy żyd.Czy Tusk,Lewandowski,Gierek czy szeregowy Jaruzelski z Michnikiem.Żadnego znaczenia.

 17. Art

  8 marca 2018 at 21:44

  Wszystkich złodziei i bandytów wymienić nie sposób,dodam więc jeszcze Balcerowicza,który okradł wszystkich Polaków.Kto wtedy miał pod materacem $100,500 czy tysiąc to tenże Balcerowicz je łatwo przejął.Tysiące,jeśli nie miliony rolników po podwyższeniu im oprocentowania pożyczek zbankrutowało,samobójstwa,tragedie rodzinne.Przypomnę jeszcze,że zarabialiśmy wtedy $20/mies.
  Polecam p.ślepąmańkę,trzeźwy opis sytuacji dzisiejszej i „naszych” polityków.

 18. Hania

  8 marca 2018 at 22:25

  @Art

  Porównuje co widziałam
  Nie mogę porównywać do czegoś, co znam tylko z książek
  Bo to żadne porównanie
  Chociaż musi Pan przyznać, że w czasach komuny o Polakach, w ich kraju mówiono piekniej:)

 19. Hania

  8 marca 2018 at 23:05

  „Wszystkie fabryki,małe,duże i największe pracowały dla tej otchłani,czyli wszystko było rozkradane.”

  A teraz są z premedytacją niszczone.
  Jest różnica pomiędzy zmianą struktury własnościowej, np na spółkę pracowniczą ( na co mieliśmy nadzieje w 1990r)
  a wyburzeniem, zalaniem kopalni czy doprowadzeniem do zdewastowania huty…

  Pozdrawiam

 20. Art

  9 marca 2018 at 02:19

  To wszystko prawda,tylko młodzi,którzy nie pamiętają tamtych czasów odbiorą to jako gloryfikację prlu.Na tzw Zachodzie na uniwersytetach socjalizm kwitnie i pączkuje,profesorstwo,rektor są najbardziej politpoprawni i tego samego wymagają od studentów.A więc młodzież ma podobnie jak w prlu:w domu prawda,a w szkole na ocenę trzeba pleść wymagane głupoty.

  • Leszek1

   9 marca 2018 at 05:19

   Widzisz Art. Porownujac okupacje sowiecka z okupacja zydowska, nie sposob nie dostrzec olbrzymich roznic na korzysc tej komunistycznej wlasnie.
   W komunizmie nie bylo lichwy i gloryfikacji zboczen, mielismy armie, szkolnictwo i przemysl. Spoleczenstwo zylo w biedzie, ale nie bylo podzialu na nielicznych krezusow (u wladzy) i ogolnego niedostatku. Najbardziej doskwierala mi zaklamana propaganda i zamkniecie – jak w obozie karnym.
   Zachod niewiele sie rozni od komunismu. Tu ludzie sa terroryzowani przez poprawnosc polityczna i lichwe. Zyja w lepszych warunkach niz w Polsce, ale sa tak zabiegani w walce o pieniadze, ze nie maja praktycznie na nic czasu.

  • Hania

   9 marca 2018 at 14:28

   Panie Art

   Przyznam, że tak naprawdę w doopie mam zachodnie uniwersytety i ich studentów
   Wylęgarnie lewactwa najgorszego sortu
   ( patrz Pol Pot i Kambodża)
   Skąd ta zachodnia młodzież ma czerpać wzorce, skoro ich tatusie są równie zdrowo rąbnięci
   ( patrz dzieci kwiatów)
   Hołota rewolucji seksualnej.
   Zniszczyli Kościółi rodzinę, teraz mają pod górkę, choć sami o tym nie wiedzą, im wystarczy życie na poziomie zwierzątek
   – zjeść, popić i poru…ć
   … jak wcześniej ich mamałełe i tatałełe
   ( jaka prawda w domu?)

 21. Art

  9 marca 2018 at 17:19

  Tu lekko nierozumiemy się p. Haniu.Za komuny były dwie szkoły:publiczna,czyli komunistyczna,czerwona,propagandowa.A w domu taki uczeń (rownież ja)spotykał się z prawdą bezprzymiotnikową.Więc to była nauka jakby równoległa.Książek prawdziwych nie było w bibliotekach ani księgarniach,a tylko stare przedwojenne „pod strzechami”.Takie wydobyte książki czytali tylko wtajemniczeni,którym można było ufać.Przy czym każda dobra książka była niesamowicie zniszczona,gdyż czytana przez setki,jeżeli nie tysiące.Nauka domowa to rodzice,dziadkowie,którzy nie byli „ukąszeni”czerwoną obłudą.To przecież nie w szkole dowiedziałem się o Katyniu i innych tematach zakazanych.Dzisiaj szkolnictwo w Polsce i w USA różni się tym,że w USA nikt nie ściąga.To już opinia mojego syna,który studiował w Polsce i USA.W Polsce poziom jest niestety niższy,ale profesorstwo prawie jednakowe,czyli Etruskowie.
  @ Leszek Przecież tych 40 mln ludzi harowało przez całe lata,więc coś musiało powstać.Jakieś bloki:np.w której KLATCE mieszkasz,ja w trzeciej?!!!O fabrykach już pisałem.Były,ale nie pracowały dla Polski.P.Michalkiewicz dobrze to opisuje i jego polecam.Wie co mówi,a wie dużo i język ma gładki.
  Opowiem jeszcze przypadek syna na polskim uniwersytecie.Naciskałem,aby jako przedmiot dodatkowy wziął historię.Odbywała się tzw prezentacja.Pani profesor miała godzinę,a od dobrego zaprezentowania zależały również apanaże tej pani.45 min mówiła o dobrobycie Polaków pod rządami Tuska i Komorowskiego (to miało miejsce tuż po wyborach w styczniu),a 15 min jakim to nieszczęściem dla USA jest wybór Trumpa.Chłopak odpowiedział jej po polsku(na tyle była głupia,że nie przypuszczała,że ktoś może po polsku mówić),że głosował na Trumpa i Dudę(błąd,ale nie było innego wyboru),a na pytanie z sali co powiedział,wyjaśnił po angielsku.Cała sala wstała i wyszła.I tym sposobem historia przeszła obok.Potem dowiedział się,że p. profesor była z wykształcenia psychologiem,a pracę dostała po znajomości.Była to jedyna szkoła w Polsce,którą mógł mój student wybrać.Akceptowana.Nazwy nie podam.W tym roku kończy i dzięki Bogu,bo aby wykształcić dziecko w USA trzeba być bogatym,albo harować za dwóch.Musiałem wybrać tę drugą opcję.Pozdrawiam

  • marju73

   9 marca 2018 at 22:00

   Mam nadzieję że obecnie rodzice w domu też przekazują dzieciom jak wygląda rzeczywistość.patrząc na Marsz Niepodległości wydaje się że tak.

  • Leszek1

   10 marca 2018 at 03:07

   Art.
   To wszystko prawda, tylko ja porownuje obie OKUPACJE.
   Zasadniczo powinno sie porownywac wszystkie trzy okupacje pod wzgledem strat jakie poniosla, ponosi i bedzie ponosic Polska.
   Niemcy stawiali sprawe prosto – jestescie naszymi wrogami, wiec was wymordujemy.
   Rosjanie przyszli dwukrotnie – jako przyjaciele. Najpierw z Niemcami, by wyzwolic uciemiezone przez Polske narody i klase robotnicza.
   Pozniej przyszli z Zydami i wyzwolili nas z Kresow, Armii Podziemnej, Podziemnej Administracji i Rzadu oraz Niepodleglosci.
   Okupacja zydowska przyszla niespodziewanie.
   Rzadzaca ekipa w ciagu dwudziestu czterech godzin stwierdzila, ze nasz najwiekszy przyjaciel, stal sie naszym najwiekszym wrogiem.
   Dla urozmaicenia obwiescil, ze zgnily Zachod jest naszym najlepszym przyjacielem, wiec teraz jego bedziemy sie sluchali.
   I wtedy sie zaczelo !
   Ale przeciez znacznie jest przyjemniej, kiedy wykancza nas dlugoletni (tysiacletni?) przyjaciel, niz jakis podly wrog. Prawda?

 22. Hania

  10 marca 2018 at 11:41

  Panie Leszku1

  Można przedstawić to obrazowo
  – Niemce, jak na rasę panów przystało.
  Wymyślili sobie, że będą żyć w ( naszych) pałacach
  – Ruskie pozwalają nam żyć w czworakach i wyżej dupy nie podskakiwać
  – żydzi jak na naród wybrany przystało. Uważają nas za zwierzęta, więc nasze miejsce jest przy kieracie, a gdy staniemy się bezużyteczni, w rzeźni ( aborcja i eutanazja)

  Ma pan wybór…

 23. perłapl

  12 marca 2018 at 21:23

  Panie Bogako napisz pan coś od siebie, a nie tylko kopiuj- wklej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra