Z kraju

Polska policja „grilluje” banderowca! [WIDEO]

Funkcjonariusze Polskiej Policji doskonale wywiązali się ze swojego zadania podczas uroczystości w Sahryniu, podejmując czynności wobec banderowca z antypolskiej partii „Swoboda”. Ten ostatni zwrócił wcześniej uwagę jednego z polskich obywateli, gdyż Polak miał nagrać na dyktafonie publiczne hołdy oddawane przez Ukraińca Stepanowi Banderze, będącemu co najmniej politycznie odpowiedzialnym za ludobójstwo dokonane przez UPA na Ziemiach Wschodnich RP.

https://www.youtube.com/watch?v=pj31WvxWNX4

Mówimy o tych samych ziemiach, które banderowcy – zupełnie tak jak Sowieci – nazywają „Zachodnią Ukrainą pod polską okupacją”. Dość dodać, że to banderowcy są terytorialnymi beneficjentami sowieckiej agresji na Polskę z 17 września 1939 i paktu Ribbentrop-Mołotow.

Polski obywatel zwrócił się do Policji Państwowej, zaś jej funkcjonariusze wylegitymowali banderowskiego działacza ze „Swobody”, Oleksandra Pyrożyka, wiceszefa Wołyńskiej Administracji Obwodowej (wojewódzkiej).

A swoją drogą, to może my też będziemy mówić o Lwowie jako polskim mieście pod okupacją ukraińską, póki Ukraińcy nie przestaną mówić o rzekomej „polskiej okupacji Zachodniej Ukrainy”? Tym bardziej, że trudno okupować samego siebie, skoro 60% ludności Lwowa stanowili przed wojną Polacy (Ukraińcy tylko 7%), zanim Stalin sprezentował to miasto państwu ukraińskiemu (nie mam o to żalu do zwykłych Ukraińców, żeby było jasne). Bo jeśli chodzi o Wilno (przed 1939 Bałto-Litwini stanowili 1% mieszkańców), to już od dawna nie mam wątpliwości, że jest to polskie miasto pod bałto-litewską okupacją.

Pyrożyk natomiast w komentarzu dla portalu „Swobody” – Vgolos.com.ua pozdrowił obecnych podczas uroczystości w Sahryniu aktywistów „Bractwa Weteranów OUN-UP imienia Kłyma Sawura”, a więc jednego z największych sadystów wołyńskich, którego ręce były unurzane po łokcie w niewinnie i okrutnie przelanej polskiej krwi. Pyrożyk powiedział również temu samemu serwisowi, iż „jest banderowcem i jest z tego dumny”. I słusznie. Oby duma nie pozwoliła mu następnym razem przekroczyć granicy polsko-ukraińskiej, o co powinna zadbać Straż Graniczna.

Tak więc już teraz widzimy pierwsze pozytywne skutki wprowadzenia przez nowelizację ustawy o IPN zdrowego klimatu w stosunkach polsko-ukraińskich, zaprzestania płaszczenia się przed państwem, którego PKB jest wielkości gospodarki Mazowsza.

Ciekawe, czy Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej” nadal uważa, że nowelizacja ta to „kał i dno”:

Źródło: Marcin Skalski/fb

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. 32gb

  12 marca 2018 at 21:55

  Nacjonalizm ukraiński czyli banderyzm jest zabroniony w Polsce. Nacjonalizm Polski jest zabroniony na Ukrainie. I tak powinno być.

  • Kasia

   12 marca 2018 at 22:03

   Jesteś głupi porównując nasz zdrowy katolicki nacjonalizm do barbarzynskiego szowinizmu ukraińskiego. Cóż więcej mogę Ci tepaku powiedzieć !

   • 32gb

    12 marca 2018 at 22:44

    Chodzi mi o to, że dopóki oddzielają nas granice to jest w porządku. Nacjonalizm ukraiński rzeczywiście jest szowinizmem dlatego, że nie toleruje innych mniejszości narodowych. Nasz nacjonalizm jest bardziej tolerancyjny.

  • sneik

   13 marca 2018 at 08:03

   Co ty pierdolisz pastuchu padlino banderowska

  • lendzian

   13 marca 2018 at 10:38

   Dureń.
   Tak jest.

   Banderyzm to tzw. integralny nacjonalizm czyli nazizm ukraiński.

   Burki do szkoły. uczyć się!

   • Hamer

    13 marca 2018 at 13:00

    Dokładnie tak jest ukraiński nacjonalizm jest szowinistyczną, totalitarną, terrorystyczną ludobójczą i nazistowską doktryną. Takie są jego korzenie i takie są jego dzisiejsze najbardziej skrajne odłamy, które niestety bardzo często biorą górę nad umiarkowanymi wersjami. Ale nawet umiarkowane wersje są pełne uwielbienia dla Bandery, Szuchewycza, OUN i UPA a nawet SS Galizien. Nacjonalistom ukraińskim nie przeszkadza w ogóle fakt całkowitej i ochotniczej kolaboracji ich poprzedników podczas II wojny światowej z III Rzeszą Niemiecką a także udział w niemieckim masowym i zorganizowanym przez aparat terroru mordowaniu Żydów.

  • Tomek

   13 marca 2018 at 20:30

   Polski nacjonalizm nigdy nie miał zbrodniczego charakteru, tak jak ukraiński. Żadne polskie formacje narodowe, typu NSZ, nigdy planowo nie dokonywały żadnych czystek etnicznych, jakich dokonywała UPA. Ani też polskie narodowe partie, mimo nieraz walki z mniejszościami, nigdy nie głosiły takich haseł. Dla polskich narodowców Polakiem mógł być każdy, kto jako Polak się czuł. Różnica jest więc kolosalna i takie porównania, szczególnie w sytuacji usprawiedliwiania gloryfikowania Bandery, są moim zdaniem nie na miejscu.

 2. Hania

  12 marca 2018 at 22:46

  Polecam doskonały artykuł prof Anny Raźny

  Zamiast tracić czas na czytanie bzdetów rusofoba Bodakowskiego, z przyjemnością przeczytałam i polecam!

  „Kryzys w relacjach polsko-żydowskich i polsko-izraelskich, a także polsko-ukraińskich jest jedynie elementem o wiele poważniejszego kryzysu, w jakim znalazła się Polska. Ma on wymiar klęski o charakterze geopolitycznym i cywilizacyjnym. ”

  http://mysl-polska.pl/1500

 3. Janusz I

  13 marca 2018 at 09:25

  Zamiast legitymować, należy pałować, jak uczy nas Wielki Wódz, Boleslav Valens.

  • Mniejszy

   16 marca 2018 at 22:42

   * cesarz

 4. jaro7

  13 marca 2018 at 10:33

  Komentarz mi usunięto z nieznanych powodów!!!!Napisałem tylko o tym że to ŻADNE grilowanie,facetowi NIC nie zrobią,nawet „misia’ do paszportu nie dostanie,bo nie dostała go nawet taka gnida jak Wjatrowycz(kłamstwo MSZ).Teraz niech ten odważny Polak uważa by nie zajęła się nim prokuratura jak zajął sie prokurator Adam Jaroczyński patriota w Olsztynie,bo tak bedzie wygldała „walka’ z banderyzmem w Polsce(przypominam również wyrok w sprawie marszu w Przemyslu).A Policja tylko spisuje ale nie robi NIC.

 5. wiesscar

  13 marca 2018 at 10:55

  Tak powinno dzialac panstwo polskie.
  Brak dzialania panstwa polskiego rozzuchwali banderowcow i znow beda okrutnie mordowac Polakow.

 6. wiesscar

  13 marca 2018 at 10:58

  Banderowcow nikomu nie zycze bo to sadysci i mordercy. Nawet Rosjanom ich nie zycze. Choc Rosjanie dali sie mocno Polakom we znaki.

  • Hamer

   13 marca 2018 at 13:05

   Rosjanie od 1917 do 1953 roku byli rządzeni przez nie-Rosjan i tajemnica poliszynela jest jak narodowość trzymała władzę polityczną, ekonomiczną i aparat represji ilościowo stanowiąc w skali całego państwa znikomy procent.

 7. wiesscar

  13 marca 2018 at 10:59

  Nie Rosjanie podpuszczali banderowcow na Polakow jak mowi Macierewicz i Olszewski a Austriacy i Niemcy.

  • lendzian

   13 marca 2018 at 15:12

   III Rzesza nie planowała już wtedy przeprowadzenia programu exterminacji (ludobójstwa) Polaków.

   Zaplanowała natomiast i przeprowadzała Shoah, przy superaktywnej współpracy ukronazistów(integralnych nacjonalistów).

   Doświadczenia tam zdobyte oraz kadry wyszkolonych ludobójców, ukronaziści wykorzystali do zaplanowania i przeprowadzenia Genocidum Atrox.
   To jest istotą tego, co było.

   Wszystko poza tym, jest propagandowym łgarstwem.

   Austria była wtedy częścią III Rzeszy i Austryjacy własnej polityki, na terenach okupowanych nie prowadzili.

  • lendzian

   13 marca 2018 at 17:14

   I tak to kolejna maseczka z rządowego filobanderowca i wiatrowyczowego przydupasa, publicznie zerwana została.
   On i Cenckiewicz w jednym (filobanderowskim)stali domu.

   https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mon-usuniecie-nazwy-birczy-z-tablicy-na-grobie-nieznanego-zolnierza-nakazal-macierewicz-dokument/

 8. JaF

  13 marca 2018 at 15:52

  Może autor tego artykuło się ze mną nie zgadzać ale Lwów jest rzeczywiście pod czasową okupacją rezunów. Naszym obowiązkiem jest przywrócenie Kresów Macierzy.

 9. Tomek

  13 marca 2018 at 20:25

  W jaki to sposób niby policja „grilluje” tego Ukraińca? Język gimnazjalny i widzę, że dodatkowo trudność w opisaniu tym językiem tego, co się na filmie dzieje. Policjanci spisali personalia osób uczestniczących w zajściu i pouczyli tego kolesia, co się kłócił z Ukraińcem, że może złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Ale go „zgrillowali”…

 10. lendzian

  17 marca 2018 at 10:52

  Antyaustriackie rasowyczowe jęki, tubą pana Sadowego, szczyrego miłośniką Bandery y Szuchewycza z putinowskimi odkryciami, dla ukraińskiej publiki długaśnie opisane.

  https://zaxid.net/chomu_avstriya_lyubit_putina_n1451726

 11. Chłop z Mazur

  17 marca 2018 at 14:29

  Temu delikwentowi ukraińskiemu(z video) powinno się wpierdol spuścić na dzień dobry za jego debilny i szyderczy uśmieszek.My, tu na Mazurach, ostatnio często musimy tłumaczyć w sposób niewerbalny, jak powinne się zachowywać te koczownicze małpy na nieswoim podwórku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra