Kościół

EGZORCYSTA o problemach w Kościele katolickim, u schizmatyków, heretyków oraz pogan

W marcowym miesięczniku „Egzorcysta” czytelnicy znajdą wiele niepokojących informacji o sytuacji w Kościele katolickim, u schizmatyków, heretyków i pogan. Tematem numeru jest bałwochwalstwo.

Ks. Matteo De Meo w swoim artykule o ascezie i poście w egzorcyzmach zwrócił uwagę, że „dziś o ascezie woli się nie wspominać nawet w kręgach kościelnych”, pomimo że jest to praktyka chroniąca nas przed działaniem demonów.

Ks. Piotr Glas, były egzorcysta posługujący w Wielkiej Brytanii, w wywiadzie dla miesięcznika „Egzorcysta”, opisał obecny kryzys tożsamości księży. Zdaniem duchownego młodzi kapłani nie czują ducha walki, po jednej porażce od razu się poddają. Duchowny w swej wypowiedzi zaapelował o wspieranie kapłanów w walce z „słabościami, zmartwieniami, samotnością”. Zdaniem duchownego dziś kapłani przez rozliczne czynności biurokratyczne nie mają czasu na przewodnictwo duchowe.

Ksiądz Glas zwrócił uwagę też na zjawisko tolerowania w przestrzeni kościoła różnych okultystów, którzy praktykami bioenergoterapeutycznymi na terenie parafii katolickich zatruli ducha wielu duchownych i wiernych.

Zdaniem duchownego owoce działalności protestanckich ewangelizatorów będą za parę lat bardzo szkodliwe, bowiem protestancki charyzmatyzm daje tylko silne ale puste przeżycia emocjonalne. Wierni są poddawani  jego destrukcyjnemu działaniu, ponieważ kapłani katoliccy nie udzielają wsparcia wiernym w ich problemach duchowych.

W opinii księdza Glasa na terenie parafii katolickich działają ruchy protestanckie, dla których ważniejsze są rytuały protestanckie od katolickich sakramentów i nauczania. Protestanccy charyzmatycy wchodzą w szeregi katolików, by katolicy nie postrzegali ich jako heretyków. Taka obecność protestanckich charyzmatyków absolutnie jest zbędna katolikom.

W swoim wywiadzie ksiądz Glas przypomniał, że charyzmatyzm w USA i Wielkiej Brytanii po sukcesach się wypalił i sprawił, że dziś Kościół katolicki jest w tych krajach w faktycznej likwidacji. Zdaniem duchownego charyzmatycy w Kościele katolickim albo się wypalają i przestają praktykować, albo przechodzą do heretyckich zborów.

Negatywna ocena ruchów charyzmatycznych w Kościele katolickim znalazła się też w świadectwie Marianny, którą charyzmatyczni animatorzy wspólnot charyzmatycznych utwierdzali w przekonaniu, że fałszywe objawienia zsyłane prze demony mają pochodzić od Boga.

Ks. Grzegorz Zwoliński, kapłan posługujący w Kirowie w Rosji, w swoim wywiadzie dla miesięcznika opowiedział między innymi o problemach nurtujących schizmatyków. W Rosyjskich szkołach nie ma lekcji religii, przez co Rosjanie dalej są absolutnymi ignorantami w sprawach wiary, ca nawet  chętnie korzystają z usług okultystów i parają się okultyzmem.

Ogromnym problemem Rosji jest powszechna demoralizacja Rosjan, wynikająca z braku kontaktu od dekad z etyką chrześcijańską (co jest skutkiem rewolucji bolszewickiej ale także i braku ewangelizacji ze strony cerkwi za caratu). Rosyjska cerkiew prawosławna niewiele robi by ten stan zmienić, „księża prawosławni nie są za bardzo wykształceni. Nie mają pokończonych seminariów. Mają tylko dwu lub trzyletnie przygotowanie w szkole”. Stan ten pogłębia fakt, że większość prawosławnych nie praktykuje, traktuje cerkiew jako punkt usługowy (śluby itp.) i nie ma ochoty na angażowanie się w życie religijne.

Na łamach miesięcznika „Egzorcysta” ks. prof. Marek Chmielewski opisał patologię jaką jest odraza protestantów wobec Matki Boskiej. Protestanci albo negują, albo unikają stwierdzenia, że Maria jest Matką Boską. Czynią tak wbrew temu, co można przeczytać w Ewangelii, która rzekomo ma być podstawą protestanckich herezji. Niektórzy protestanci twierdza, że Maria zrodziła ciało ludzkie, a nie  -Boga Człowieka. Podobne herezje głosili przed protestantami arianie i nestorianie.

Ks. prof. Marek Chmielewski w kolejnym sowim artykule przypomniał, że Świadkowie Jehowy są poganami, a nie chrześcijanami bo nie uznają boskości Jezusa, uznając Go tylko za Syna Bożego, czym negują też, że Maryja jest Matką Boską.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

  2. Pingback: wcm549w4xjc5nvtc5tvewcr

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra