Z kraju

Warszawa: Wyjątkowe spotkanie z Timem Guénard!

Kochani Bracia i Siostry w Panu,
za zgodą Ks. Jarosława nasza wspólnota współorganizuje spotkanie z Timem Guénard, myślę, że część z Was o nim słyszała. Autor książki : „Silniejszy od nienawiści” na podstawie której wystawiana była przez kleryków sztuka w warszawskim seminarium. Mistrz Francji w boksie, były bandyta, teraz terapeuta tworzący domy dla pogubionej młodzieży wyciągający ich jednego po drugim z ulicy, pomagając przystosować się do normalnego życia… Poniżej biografia.

Spotkanie kierowane jest głównie do ludzi młodych gdyż Tim ma szczególny dar porozumienia z trudną, zbuntowaną młodzieżą, ale każdy jest mile widziany. Pomyślcie kogo zaprosić. Jeśli macie kontakty z poprawczakami, ośrodkami pomocy społecznej, młodzieżą z rozbitych rodzin czy uzależnionymi zaproście ich.

Spotkanie odbędzie się:
15 marca w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego ul. Kawęczyńska 53
-godz.18.00 Eucharystia
-godz. 19.00 Świadectwo Tim Guénard
-godz. 21.00-23.00 wieczór uwielbienia z modlitwami wstawienniczymi (możliwość spowiedzi)
Modlitwy wstawiennicze prowadzone przez naszą wspólnotę z ks. Pawłem Paligą, a oprawę muzyczną zapewniają współorganizatorzy Oratorium im. św. Jana Bosko
z ks Sławomirem Szczodrowskim SDB

TIM GUÉNARD – (ur.1958r., Francja). Jako pisarz zdobył popularność autobiograficzną  książką pt. „Silniejszy od nienawiści”. Została ona przetłumaczona na 12 języków i w wielu krajach widnieje na liście bestsellerów. Należy do kanonu lektur szkolnych we Francji. Tim, niedaleko Lourdes prowadzi ośrodek dla trudnej młodzieży. W świecie  najbardziej znany jest z głoszonego świadectwa. Każdego miesiąca wyrusza na parę dni,  do miejsc do których jest zapraszany, by spotkać się z ludźmi i podzielić się swoją historią. Historia życia Tima jest poruszająca.

Jego dzieciństwo pełne bólu fizycznego i psychicznego doprowadziło do duchowego spustoszenia. Jako dziecko mierzył się z głodem, zimnem i całkowitą samotnością. Trudno uwierzyć, że życie napisało taki scenariusz i doświadczyło tak wielkim cierpieniem jednego człowieka. Tim został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Ta przywiązała go do słupa jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Dzień porzucenia rozpoczął jego długoletnią tułaczkę.

Wpierw oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca. Ten znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył. Po tym ciężkim pobiciu chłopiec spędził w szpitalu, przykuty do łóżka ponad trzy lata. Miał zmiażdżone nogi, składane podczas operacji jak puzzle. Lekarze nie dawali mu nadziei na odzyskanie w nich władzy. Był zupełnie sam, nikt go nie odwiedzał, poza pielęgniarkami podającymi zastrzyk.

Obserwował z zazdrością dzieci, które miały odwiedziny i otrzymywały prezenty. Rosła w nim nienawiść, paląca chęć zemsty i niezrozumienie praw rządzących  światem. Te negatywne uczucia stały się jego paliwem – siłą i motywacją. Stanął na nogi by odnaleźć ojca i dokonać rozliczenia za brutalną przeszłość.

Po szpitalu nie miał dokąd pójść. Był dzieckiem niechcianym pozostającym w rękach państwa. Przeszedł przez takie instytucje jak: szpitale psychiatryczne, domy dziecka, domy starców, rodziny zastępcze i poprawczaki. Tylko trzy marzenia trzymały go przy życiu: żewyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.

Po usunięciu z poprawczaka stał się bezdomnym włóczęgą na ulicach Paryża (miał wtedy 13 lat). Życie na ulicy było prawdziwą szkołą przetrwania. Paląca nienawiść i obsesyjna chęć zemsty nadawała sens jego życiu, chroniła przed samobójstwem. Któregoś dnia, w jednej z uliczek Paryża odkrył szkołę boksu. Dla niego
boks stał się szkołą czułości, a walka naturalną formą kontaktu z drugim człowiekiem. Ten sport dał Timowi możliwość rozładowania destrukcyjnych uczuć.

Trenował nieustannie, wyobrażając
sobie przy każdym zadawanym ciosie, że katuje swojego ojca. Dzięki temu szybko odniósł sukces – został mistrzem Francji w boksie. Wzrosła jego popularność w środowisku przestępczym, więc miał utorowaną drogę do spełnienia swojego drugiego marzenia –
zostania szefem gangu. Uciekł w przemoc i hulaszcze życie.
Pod tą maską twardziela kryła się ogromna tęsknota za miłością, rodziną i dobrym życiem. Wola życia i nie gasnąca nadzieja spowodowała, że zaczął przyciągać do siebie ludzi o
dobrym sercu.

Te wyjątkowe spotkania, pomału sprowadziły go na właściwą drogę. Jego przebudzenie i proces wewnętrznej przemiany nabrał rozpędu wraz z zaprzyjaźnieniem się z o.Thomasem Philippe (współzałożycielem wspólnoty L’arche). W L’arche Tim nawiązał
kontakt i podejmował się opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Skruszał i padł na kolana w swoim sercu. W końcu odnalazł bezwarunkową akceptację i miłość, poczuł się potrzebny.
Miłość przezwyciężyła nienawiść. Przebaczenie rodzicom (przede wszystkim ojcu) wyzwoliło go i otworzyło drogę do szczęśliwego i spełnionego życia. Tim jest teraz osobą głęboko wierzącą. (…)

Obecnie Tim Guénard mieszka w Pirenejach, niedaleko Lourdes, w pięknym domu położonym na górskim zboczu. Posiada kochającą rodzinę – żonę, czworo dzieci oraz wnuki. Zajmuje się pszczelarstwem, prowadzeniem gospodarstwa i resocjalizacją młodzieży. Wybudował kilka domów by móc dawać dach nad głową i szansę powrotu do życia podobnym do siebie, z takim samym „startem”. Jest wdzięczny za każde doświadczenie, które miało miejsce w jego życiu, gdyż doprowadziło go do tego, co ma dzisiaj – WIELKIEGO SZCZĘŚCIA I MIŁOŚCI. Głoszone przez niego świadectwo ma moc odmieniania ludzkiego życia.

Źródło: materiały nadesłane przez organizatorów

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Marian

  13 marca 2018 at 22:04

  Francuzi nich lepiej zaczną ewangelizować we własnym kraju. To jest właśnie odwieczny problem Francji, że wysyła tysiące misjonarzy, a we własnym kraju katolicy schodzą do podziemia. – Coś tu jest nie tak.
  Lekarzu, ulecz sam siebie.

 2. 21321312

  13 marca 2018 at 22:15

  Maciej Modzelewski – do Generałów
  https://www.youtube.com/watch?v=dMzKNLZQNw4

 3. Piotrx

  14 marca 2018 at 08:53

  ….godz.18.00 Eucharystia…. a nie Msza św.?

  oba te pojęcia nie są przecież tożsame

  jeszcze niedawno każdy kapłan po zakończeniu Mszy św. mówił

  „Idźcie OFIARA spełniona”

  a teraz

  „Idźcie w pokoju Chrystusa”

  i komu słowo „OFIARA” przeszkadza” ? – przede wszystkim wrogom Kościoła którzy weszli niestety w jego widzialne struktury

  „przeciwnicy Kościoła (masoni) celowo starali się zatrzeć różnice między tymi pojęciami aby w konsekwencji w świadomości wiernych zatrzeć przekonanie o tym, że … Msza św jest Ofiarą .. słowo Eucharystia oznacza natomiast „dziękczynienie” co w przypadku Mszy św. jest swego rodzaju niedopowiedzeniem…”

  Msza św. czy Eucharystia?
  https://www.youtube.com/watch?v=4s8xzyDjq_0

  z katechizmu kard. Gasparriego

  Art. 3
  O Eucharystii

  371. Co to jest Eucharystia?

  Eucharystia, oznaczająca mniej więcej tyle co dobra łaska czy dziękczynienie, jest najbardziej Boskim darem Zbawiciela i tajemnicą wiary; pod postaciami chleba i wina w Eucharystii jest sam Jezus Chrystus, ofiaruje się i jest ofiarą, daje siebie na pożywienie. Jest to zarazem ofiara i Sakrament Nowego Zakonu.

  ….

  384. Co to jest ofiara?

  Ofiara jest to dar widzialny, który składamy ku czci Boga przez zniszczenie lub przemianę, żeby Go uznać najwyższym Panem, stworzycielem i ostatecznym celem naszym.

  387. Jakim sposobem Msza święta przedstawia ofiarę krzyżową?

  Msza święta przedstawia ofiarę krzyżową przez to, że osobna konsekracja chleba i osobna konsekracja wina mocą słów przedstawia owo rzeczywiste rozdzielenie Ciała od Krwi, które Pan nasz Jezus Chrystus wycierpiał w chwili krwawej śmierci na Krzyżu.

  388. Czy Msza święta jest tylko prostym przedstawieniem ofiary krzyżowej?

  Msza święta nie jest tylko prostym przedstawieniem ofiary krzyżowej, lecz jest samą ofiarą krzyżową, która się podczas Mszy świętej ponawia, skoro tu i tam jest ten sam dar, składany Bogu Ojcu w ofierze, i ten sam ofiarujący się za pośrednictwem kapłanów, a tylko sposób ofiarowania jest inny.

  398. Czym się różni Sakrament Eucharystii od ofiary?

  Sakrament Eucharystii różni się tym, że:

  Sakrament dokonuje się przez konsekrację i trwa, ofiara zaś wyczerpuje się i kończy z chwilą dokonania aktu ofiarowania; i dlatego Przensjśw. Hostia, którą się przechowuje w puszce lub niesie do chorego, ma znaczenie Sakramentu, nie ofiary;
  Sakrament tym, którzy przyjmują Hostie Przenajświętszą, staje się źródłem zasług i pożytków duchowych; ofiara natomiast ma ten skutek, że nie tylko daje możność zbierania zasług, lecz także zadośćuczynienia.

 4. marju73

  14 marca 2018 at 16:26

  „Należy do kanonu lektur szkolnych we Francji”.To zdanie mòwi wiele.W kraju w ktòrym masoni decydują o wyborze prezydentòw, premieròw i pomniejszych chrześcijańska książka trafia do kanonu lektur.Nawet w katolickiej Polsce masoneria nie pozwala na coś takiego. Jest wiele przykładòw książek i autorów na ktòre istnieje szlaban.Nie będą lekturami i nie będą nigdy w bibliotekach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra