Polskość

Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać

Antysemici są wszędzie. Mijamy ich na ulicach, są naszymi sąsiadami, widzimy ich o poranku w lustrze, czają się w naszych lodówkach. Taki przynajmniej wynika z artykułu Jana Hartmana. Czołowy polski ateista, w swoim artykule „Czy jesteś antysemitą?”, na blogu lewicowego tygodnika Polityka, doradził jak poznać antysemitę.

Porady Jana Hartmana są dość odmienne od politologicznej definicji antysemityzmu jako poglądu opartego na przesądach rasowych, zakładający ograniczenie praw Żydów lub ich eksterminację. Z takiej definicji wynika, że antysemitami są tylko ci, którzy kierując się rasizmem chcą Żydom odebrać prawa lub ich pozabijać. Wszystko inne – w tym i postulaty odebrania przywilejów Żydom czy przypominanie o zbrodniach Żydów antysemityzmem nie są.

W swoim artykule Jan Hartman stwierdził, że w Polsce większość   żałuje, że Hitler nie zabił wszystkich Żydów. Warto zwrócić uwagę, nie tylko na bzdurne oskarżenia Jana Hartmana wobec Polaków, ale także na to, że o zagładę Żydów oskarża on Hitlera a nie  – Niemców.

Zdaniem Hartmana antysemici „powszechnie (…) uważają się za wolnych od rasowych, religijnych i etnicznych przesądów (…). antysemici w większości przestali się przyznawać się do antysemityzmu i zrozumieli, że lepiej za rasistę nie uchodzić, jakkolwiek ludzie wolni od nienawiści do Żydów bardzo rzadko mają okazję mówić, że nie są antysemitami, podczas gdy antysemici muszą to czynić co rusz. Dlatego jednym z kryteriów antysemityzmu (…) jest deklarowanie przez daną osobę, że nie jest antysemitą”.

Zatem według  Hartmana antysemitą się jest jak się deklaruje, że antysemitą się nie jest. Ciekawe więc, czy antysemitą się jest jak się deklaruje swój antysowietyzm. Jeżeli tak, to co by się nie mówiło  -to by się było antysemitą. Wiec jeżeli antysemityzm to kwestia od nas niezależna, to może trzeba  niezależną od nas cechę zaakceptować? Na tej samej zasadzie, jak preferencje seksualne – lewica głosi, że wybór preferencji seksualnej jest od nas niezależny i by wyzwolić się z stresu, należy takie swoje odmienne preferencje zaakceptować.

Zdaniem Jana Hartmana „antysemita to zwykle osoba głośno odżegnująca się od antysemityzmu, jakkolwiek chętnie i bezkrytycznie powielająca kłamstwa, przesądy i bardzo stronnicze opinie na temat Żydów, Izraela i stosunków polsko-żydowskich”.

Oczywiście o tym, co jest przesądem i kłamstwem decyduje lewica – w tym i  Hartman. Na tej samej zasadzie, na której Hitler decydował kto jest, a kto nie jest Żydem przyznając swoim Żydom tytuły honorowych Aryjczyków.

Kontynuując tok myślenia  Hartmana, jeśli piszesz o zbrodniach Niemców na narodzie Polskim – zamiast pisać o cierpieniach Żydów, choćbyś nic negatywnego o Żydach nie wspominał – to i tak jesteś antysemitą.

Zdaniem Hartmana „polski antysemita negacjonista może już przełknął Jedwabne, lecz nie przyjmie do wiadomości, że takich pogromów były dziesiątki; wie, że byli szmalcownicy, szantażyści i kolaboranci, lecz nie przyjmie do wiadomości, że były ich całe masy, czyniąc los ukrywających się Żydów wprost beznadziejnym. Negacjonista trąbi o Sprawiedliwych i chowa się za ich plecami, lecz nie chce nic wiedzieć o tym, że w czasie wojny Żydów skrzywdzonych przez Polaków było o wiele więcej niż tych uratowanych. Takich negacjonistów są w Polsce miliony… I właśnie z tej odmiany negacjonizmu wypływa odrażająca nowelizacja ustawy o IPN, kneblująca usta tym, który mówią o Polakach współpracujących z Niemcami w czasie Zagłady. Ta retoryczno-moralna figura nie wzięła się zresztą znikąd. Wymyślił ją dawno temu Kościół katolicki, który w swoim mniemaniu jest zawsze i nieodwołalnie święty, niezależnie od tego, ilu ludzi wymordował w swej długiej historii, ilu poddał torturom i ilekroć więcej ma wśród swego kleru pedofilów niż w całości męskiej populacji”.

Hartman głosi też, że antysemici głoszą, „że ludność żydowska (…) miała liczne „przywileje” i „autonomię”. Uważa on, że antysemitów żydowska „niewdzięczność boli”, a w czasie II wojny światowej Polaków czekał taki sam los jak Żydów.

Według Hartmana antysemici usprawiedliwiają zbrodnie Polaków na Żydach zbrodniami Żydów z UB. Czołowy polski ateista nazywa to symetryzmem.

Zdaniem Jaka Hartmana nie można porównywać antypolonizmu z antysemityzmem, choć „nie można zaprzeczyć, że Żydzi najczęściej Polaków nie lubią. Ale też nie zajmują się nimi. Nie smarują po murach, nie wydają antypolskich piśmideł, nie opowiadają na ich temat bzdurnych mitów. Po prostu uważają, że Polacy w większości są antysemitami”.

Zdaniem  Hartmana antysemici wierzą w przesądy „o złowrogim, światowym lobby żydowskim, pragnącym podporządkować sobie świat, albo i o tym, że każdy Żyd to w głębi duszy liberał-komunista i „kosmopolita”.

W swoim artykule  Hartman głosi, że Kościół katolicki „po soborze watykańskim II przestał jawnie szczuć na Żydów w kościołach i odprawiać modły za ich „nawrócenie” (…), ograniczając się do wydawania antyżydowskich pisemek, wciąż trzyma się absurdalna teza o dobrym judaizmie przed Jezusem i złym, „rabinicznym” czy „talmudycznym” judaizmie po Jezusie”. W opinii Hartmana „antysemita jest bardzo ciekaw, kto jest Żyd”, antysemityzm przejawia się też „w postaci skrępowania i zawstydzenia, gdy mówi się o żydostwie”.

Zatem niezależnie czy się interesujemy Żydami, czy unikamy tego tematu to i tak jesteśmy antysemitami.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

81 komentarzy

81 Komentarzy

 1. tuszyn

  14 marca 2018 at 09:56

  Hartman to jest już taka super kanalia, że tylko państwo doskonale teoretyczne może coś takiego u siebie tolerować.

  • wolna-polska.pl

   14 marca 2018 at 12:41

   1-Jak żydzi zmienili myślenie katolików. 2-Definicja antysemityzmu. 3-Jak nas oszukują! 4-To nie Bóg ale anty – Kościół jest antynarodowy i antypolski. 5-Duda prosi o przebaczenie za czystki u komunistów. 6-Żydowscy mordercy Polaków, oto oni. 7-Jedyne żydowskie getto na Bliskim Wschodzie. Gilad Atzmon.

   • warszawiANKA

    14 marca 2018 at 14:05

    Panie Bodakowski retoryka Pana Hartmana jako żywo przypomina mi Pana propagandę.Różnica między nim a Panem jest jedynie taka, że Pan Hartman tropi „antysemitów”, a Pan tropi „ruskich agentów”, „sowieciarzy” i „komunistów”, tudzież „endekokomunistów”. Ale retoryka jest i Pana Hartmana, i u Pana Bodakowskiego ta sama.

    • Cypriancy

     15 marca 2018 at 13:54

     Na przykład podaj przyklad

    • tomek

     19 marca 2018 at 18:58

     Salcia nie wytrzymała ale co ona tu robi pracuje na 64 mld

  • prawo

   14 marca 2018 at 13:20

   Jak rozpoznać hartmaniątka:
   Podstawowe cechy jak uszy (tu semicki wzór – Gore, Klinton), łuki brwiowe (tu semicki wzór – Kaczyński, Smolar), nos (tu semicki wzór – Mazowiecki), budowa czaszki (tu semicki wzór – Tuwim) itd. są cechami semickimi. Problemem są oczy, bo faktycznie część semitów ma oczy „jak węgielki”. Jednak nie jest to klasyczny wzór semicki a raczej kaukaski. Klasyczne semickie oczy to takie, w których jest „40 lat pustyni”. Wzorcem są tu oczy Danuty Marii Hübner z domu Młynarska.

   • tomek

    14 marca 2018 at 13:59

    Ty bys swojej matki nie rozpoznał o zmroku a siebie w lustrze zal mi ciebie .Gdyby ci hartman nie powiedział ze jest zydem uznałbys ze jest z pisu, albo zła wola albo zwykły u-bolec

    • hansi

     14 marca 2018 at 14:05

     A ta tomkowata swołocz – dalej tu nadaje ? 🙂 ..
     Niesamowite.. Znowu płacą, „Tomek” ?
     Że te takiego gnoja, jak ty – jeszcze ziemia nosi…
     Ty sie módl, żeby Cie wreszcie ktoś nie dybał, antypolski psie… 🙂

     • Tomek

      14 marca 2018 at 14:45

      To był akurat jakiś inny Tomek, nie ja (nie tylko ja widzę w takich jak ty, czy prawo, imbecyli i nie tylko mnie jest was żal..).

      Swoją drogą, dawno cię nie było i myślałem, że już dość się wstydu najadłeś i nie chcesz dalej się ośmieszać. A jednak…

      I nie strasz, że ktoś mnie będzie „dybał” (cokolwiek to w języku polskim znaczy – ech, wy nieuki co innych wyzywacie od Żydów nawet zdania nie umiecie poprawną polszczyzną sklecić – może ty jednak w rzeczywistości jakiś starozakonny jesteś, może łatwiej ci w jidysz będzie pisać?:). Jesteś równie dla mnie straszny, co baba jaga z bajki dla 5-latków.

     • tomek

      19 marca 2018 at 19:03

      Ubecki patriota z kacapskim zwichnieciem -trzeci tomek .Jak trzech tomkow to mowi to musi byc prawda.

   • Tomek

    14 marca 2018 at 14:40

    A jak rozpoznać idiotę, na podstawie tego, co pisze? Jest wiele przesłanek, ale po moich doświadczeniach na tym portalu mogę stwierdzić, że wystarczy, że podpisze się „prawo”:)

    • prawo

     14 marca 2018 at 15:27

     Do budy świński pejsie.

     • Tomek

      20 marca 2018 at 15:13

      Widzę, że trafnie poznałeś, kogo mam na myśli, stąd agresja:)

 2. 32gb

  14 marca 2018 at 10:19

  Może Hartman ma racje. Jak jesteś przeciwko Żydom to jestes antysemitom. Nieważne czy wrogość do Żydów jest uzasadniona czy nie. Na przykład Żyd – komunistyczny prokurator zabił Polakowi rodzine. Za tą zbrodnie Polak nienawidzi Żyda. Czyli faktycznie jest antysemitą. Inny przyklad Żydzi chcą bezprawnie wyprowadzić z Polski 65 mld. Jesteś przeciwko takim działaniom – jesteś antysemitą. Hartman nie rozumie tylko jednego. Antysemityzm może być dobry i zły. W takim sensie Polacy są dobrymi antysemitami.

  • P.M.

   14 marca 2018 at 14:21

   Nie trać nadziei. Może to się jednak da wyleczyć. Póki co, nie wypowiadaj się publicznie. Życzę powrotu do zdrowia.

  • Tomek

   14 marca 2018 at 14:55

   Hartman jest przykładem jednej skrajności – wszelka krytyczna uwaga na temat Żydów jest antysemityzmem. Na tej fali ostatnio antysemitami okrzyknięci zostali Soros i przedstawiciele izraelskiej ambasady, bodajże w Szwajcarii:). Drugą skrajnością są natomiast niektórzy piszący tutaj na forum, który z kolei Żydów widzą wszędzie, bez pisania o Żydach żyć nie mogą, albo marzą o nowych Holokaustach. Jedni i drudzy są siebie warci, chociaż tacy jak Hartman, trzeba to przyznać, są znacznie sprytniejsi. Fakt też, że jedni kreują drugich – skrajni idioci z jednej strony powodują to, że więcej skrajnych idiotów pojawia się po drugiej stronie.

   • prawo

    14 marca 2018 at 16:16

    ”Koci, koci, łapci,
    pojedziem do babci,
    ale ani słówka,
    bo babcia Żydówka”

    i do budy świński pejsie.

    • Tomek

     20 marca 2018 at 15:15

     Mickiewiczem też nie będziesz. Stałe staram się dostrzec w tobie jakiś talent, przejaw błyskotliwości, ale szansy mi wciąż nie dajesz:)

   • marju73

    14 marca 2018 at 17:13

    W czym Hartman jest taki sprytny? Oświeć nas.

    • prawo

     14 marca 2018 at 17:56

     To żydowski imbecyl ten „Tomek”. Szkoda słów. Jego dziadek pewnie ściągał skórę z AK-owców i stąd taki mundry i zajadły.

     • Tomek

      20 marca 2018 at 15:24

      Nie, akurat był przedwojennym członkiem ONR i za Żydami nie przepadał:). Jak wielu ludzi w tamtych czasach, widząc zjawisko tzw. żydokomuny. Ale nie był debilem, by wierzyć np. w to, że Żydzi mordują dzieci w okultystycznych rytuałach, co zdaje się, przypisujesz swojemu dziadkowi?

    • Tomek

     20 marca 2018 at 15:20

     Nie tylko Hartman, ale więcej Żydów. I dziwi mnie, że tego nie kumacie, bo wciąż o tym piszecie. Hartman i jemu podobni są w stanie narzucić swiatu pogląd, że wszelka krytyka Żydów jest antysemityzmem. A to ma potem konkretne konsekwencje, kiedy rozmawiamy np. o finansach, historii, czy chociażby ostatniej znanej ustawie. Tacy, jak wy jesteście idealnym paliwem dla Hartmana i innych – można pokazać paranoików, ludzi opętanych wiarą w spiski, taki „prawo” chwali się, ze jego dziadek wierzył, że Żydzi mordują dzieci w rytuałach okultystycznych… To sam powiedz, kto tu jest znacznie sprytniejszy:)?

 3. kułak

  14 marca 2018 at 10:27

  Czyli paragraf 22.Jak na Żyda to wyjątkowy debil.

  • prawo

   14 marca 2018 at 13:21

   Żydzi tak mają. To jest powodowane u nich chorobą Taya-Sachsa (gangliozydoza GM2). Choroba Tay-Sachsa to rzadka choroba genatyczna o charakterze spichrzeniowym. W jej przebiegu dochodzi do odkładania się gangliozydu GM2 w komórkach mózgu. Jest to substancja lipidowa, a przyczyną jej spichrzania jest upośledzenie lub brak wydzielania β-heksozaminidazy, która rozkłada gangliozyd GM2. Jest to choroba występująca w populacji Żydów Aszkenazyjskich.
   Ustalono, że mutacja i jej dziedziczenie jest spowodowane bliskie pokrewieństwo rodziców dziecka np. małżeństwa między kuzynostwem, wujem a siostrzenicą.

   • Tomek

    14 marca 2018 at 14:57

    Prawo, idiotyzmy wklejone po raz 50-tych nie staną się mądrymi wpisami tylko dlatego, że 50-ty raz dokładnie taki sam tekst przeklejasz:)

    • prawo

     14 marca 2018 at 15:29

     Do budy świński pejsie.
     Poza tym ten tekst jest z żydowskiej Wikipedii, żydowski debilu.

     • Tomek

      14 marca 2018 at 15:49

      No tekst o chorobie pewnie jest z Wikipedii, bo gamoń taki jak ty pewnie sam nie byłby w stanie tej choroby opisać. Natomiast stwierdzenie, że ta choroba jest przyczyną określonych zachowań określonych ludzi to już twórczy wkład twojej bardzo szerokiej, acz chorej wyobraźni.

     • prawo

      14 marca 2018 at 16:11

      Do budy świński pejsie, bo lepiej z dupy nie wychodzić jak „Tomusiem” się urodzić.

     • Tomek

      20 marca 2018 at 15:27

      Do @prawo

      Ten wierszyk to w przedszkolu wyuczony, czy znowu „przepisałeś z żydowskiej Wikipedii” coś?

      Imponujące:)

 4. m

  14 marca 2018 at 10:39

  Nie taki głupi ten Hartmann:”nie można zaprzeczyć, że Żydzi najczęściej Polaków nie lubią.” Dodałbym, że nigdy nie lubili.

  • prawo

   14 marca 2018 at 13:22

   Żyd to rasa podła i parszywa. Nie docenia nic i niczego. Gnany z krajów i miast. Nauki nie czyni sobie żadnej. Wstrętny zachłannych i skomplikowane niewdzięczny. Jeśli pomożesz mu to nie doceni. Dąsa będzie miał żeś za niego nie umarł. To lud wybrany i inny żaden tak podły nie jest i Boga swego by nie zabił.
   Mój pradziadek był zadania, że żydzi ani żydówki nie powinny mieć prawa zasiadywać w sejmie jako mniejszość narodowa. Uważał również, że żydzi nie powinni mieć prawnego prawa pozywać Polaków o cokolwiek i rościć sobie prawa do czegokolwiek co wyrosło na polskiej ziemi, czy to droga, czy kamienica. Wiem z opowieści, że mówił to odnośnie każdego, kto przybył na teren rzeczpospolitej jako koczownik wygnany z innych krajów za różnego rodzaju malwersacje, spiskowanie, dzieciobójstwa o zabarwieniu okultystycznym. Zaiste, przezorny to był człowiek.

   • Tomek

    14 marca 2018 at 15:00

    „dzieciobójstwa o zabarwieniu okultystycznym.”

    Twój dziadek uważał, że Żydzi dzieci na macę mordują lub coś takiego? To ja bym jednak 50-ty raz nie przekopiowywał tego tekstu, jak to czynisz, bo po co szargać pamięć dziadka? On się już bronić nie może i konfrontować z tym, co jego wnuk o nim wypisuje.

    • prawo

     14 marca 2018 at 15:30

     Do budy świński pejsie.

    • marju73

     14 marca 2018 at 17:16

     marucha.wordpress.com/2018/03/07/zydowskie-mordy-rytualne/

     • Tomek

      20 marca 2018 at 17:08

      Marju, ty naprawdę w takie bzdury wierzysz:)? Pan marucha przedstawia dowody na rzekome mordy, które sprowadzają się do tego, że w średniowieczu ileś osób skazano i było paru rzekomych świętych. No to ja pragnę uznać za udowodnione istnienie czarów, wszak tyle czarownic spalono na stosie:). Albo istnienie smoków, wszak byli święci, co podobno ze smokami walczyli:). Albo to, że Ziemia jest płaska i jak wypłyniesz na Atlantyk to spadnies w czeluść:). Wszystko to są źródła średniowieczne i naprawdę trzeba być niekumatych mocno, żeby nie poddawać ich krytycznej analizie.

      Średniowiecze. To jest wlasnie stan mentalny niektórych…

 5. sneik

  14 marca 2018 at 10:46

  Z jednym się zgadzam że u nas antysemitów jest od groma a może jeszcze więcej

  • tomek

   19 marca 2018 at 19:12

   Jak widze i słucham takiego zyda jak Hartman Cała Gros i Natanzdachu nie pozostaje mi nic innego jak zostac antysemita

 6. Źmior

  14 marca 2018 at 10:49

  No to ja się przyznam, jestem antysemitą. Mój antysemityzm to wynik długich przemyśleń i niestety, uwarunkowań genetycznych, chyba? Słuchając tego co mówią Żydzi to czy chcę czy nie chcę muszę być antysemitą bo jestem Polakiem i co gorsza mieszkańcem Kielc. To chyba wystarcza abym był antysemitą? Wszak swój antysemityzm wyssałem z mlekiem matki a księża na lekcjach religii nie mówili nic o Bogu a tylko o zamordowaniu Jezusa z Nazaretu przez Żydów. Wprawdzie nie bardzo to pamiętam ale na bank nawet jak nie mówili to tak myśleli i jakimś przekazem podprogowym mi ten antysemityzm wpoili. Natomiast matka sączyła we mnie nienawiść czytając bajki niejakiego Tuwima i jemu podobnych. Te nauki o szacunku dla innych, uczciwości i nieocenianiu po pozorach to była tylko ściema mająca na celu jeszcze bardziej, mocniej, głębiej wpić we mnie nienawiść. Przyznam się, że do części antysemityzmu doszedłem sam. Gdy chwilę się zastanowiłem nad słowami Żydów o prześladowaniach jakich doznawali od Polaków w międzywojniu, te getta ławkowe, zasada numerus clausus, bojkot sklepów itd Gdy porównałem to z faktami, że w Polsce żyło w tym czasie blisko 50% populacji Żydów europejskiej, że w tym barbarzyńskim kraju wyrosła i kwitła kultura jidysz, że do dziś na groby cadyków przybywają do Polski chasydzi z całego świata. Gdy pomyślałem o żydowskich naukowcach, fabrykantach, artystach haniebnie gnębionych przez okrutników Polaków zadaję sobie pytanie dlaczego w Polsce? Jacyś zwichrowani psychicznie są Żydzi, że muszą żyć pod batem innych? Czy ja mam takich szanować? To rozsądek każe mi byc antysemitą.

 7. m

  14 marca 2018 at 10:54

  123456 IP dzisiaj 09:22
  Antysemitami są żydzi którzy swoje żydowskie nazwiska zmienili na polskie

  https://dorzeczy.pl/kraj/58792/Antysemityzm-problem-praktyczny.html

 8. m

  14 marca 2018 at 10:55

  ntech IP dzisiaj 10:43
  Opoznienie w splacie raty kredytu hipotecznego jest praktycznym przejawem antysemityzmem.

  https://dorzeczy.pl/kraj/58792/Antysemityzm-problem-praktyczny.html

 9. m

  14 marca 2018 at 10:58

  Bartosz IP dzisiaj 06:49
  W Europie jeszcze tylko Polska jest dla nich w miarę przyjazna . Usilnie pracują by to zmienić .

  https://dorzeczy.pl/kraj/58792/Antysemityzm-problem-praktyczny.html

 10. Marian

  14 marca 2018 at 11:34

  zieeew

 11. grench

  14 marca 2018 at 11:43

  wszędzie gdzie są żydzi jest antysemityzm , im jest ich więcej i mają większe wpływy tym nienawiść do nich jest większa … i tak od wieków … może to nie problem antysemitów tylko żydów, ich religi-talmudu, stosunku do tzw gojów, wartości narodowych państw, które zawsze negują, itd , …

 12. Robert B.

  14 marca 2018 at 11:56

  Ta hipersensybilność żydostwa na punkcie antysemityzmu ma określony cel: zrobienie z nich świętych krów, żeby mogli oddawać się swojej religijnej tradycji: goj – zapierdalać na Żyda, Żyd – pasożydować na goju, i nie wywołać tym słusznej reakcji obronnej gojów. Ja na antysemityzm sram i szczam.

  • Tomek

   14 marca 2018 at 15:06

   Owszem, Żydzi wykorzystują oskarżenia o antysemityzm dla własnych celów. Skoro już dokonałeś tego światłego odkrycia (co rzadko ci się zdarza), to mam pytanie, dlaczego im w tym pomagasz? Przecież to tacy ludzie, jak ty, są pożytecznymi idiotami Żydów w tej kwestii. Jak to się dzieje? Jeden przygłup wyśle anonimowy list z do ambasady Izraela i już z tego robiona jest historia, że Żydzi w Polsce padają obiektami ataku jak w marcu 68. Inny debil spali kukłę Żyda. Inny jeszcze osioł pisze w sieci o czekaniu na nowy Holokaust. I kto na tym korzysta, Robuś? Rozumiesz już?

   • Robert B.

    14 marca 2018 at 15:22

    A dlatego im w tym „pomagam”, bo nie podzielam ich uzurpacji do bycia predestynowanym do rządzenia światem. Dobrze wiem, o co im chodzi, gdy się domagają, żeby o nich w ogóle nie mówić. Jak widzisz po lawinie komentarzy, nie tylko tutaj, ale także na innych portalach, w kraju i za granicą, nie udało się gojom wmówić, że „Żydów nie ma”.

   • Tomasz

    14 marca 2018 at 21:53

    Tomek jesteś III pokolenia UB I Żydo-komuny masz komuszą narację prosto z KC zdechłej K P Z S R R I PZPR .

 13. Robert B.

  14 marca 2018 at 12:30

  „Tak się bowiem składa, że w komunistycznej rewolucji, zarówno tej bolszewickiej, jak i tej współczesnej, Żydzi byli i są w awangardzie. Zawsze niezadowoleni, że jeszcze nie panują nad światem, co w ich mniemaniu obiecał im przecież Stwórca Wszechświata i niechętni wobec narodów stających im na zawadzie, masowo poparli bolszewicki internacjonalizm, jako program dla wszystkich narodów z wyjątkiem żydowskiego, który również pod bolszewikami tworzył „partię wewnętrzną”, zorganizowaną już na zasadzie solidarności narodowej.” [najnowszy felieton Stanisława Michalkiewicza]

 14. m

  14 marca 2018 at 13:16

  Książką naszej Jabłoneczki natychmiast zachwycił się przewielebny ksiądz Kazimierz Sowa, zauważając, że Wielki Głód był następstwem „politycznej fiksacji Stalina”, polegającej na zamiłowaniu do rolnictwa kolektywnego. Tak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, ale czy przypadkiem Stalin nie czerpał inspiracji do kołchozów od jakichś poprzedników? Kto, jak kto, ale przewielebny ksiądz Sowa powinien od razu się tego domyślić, chyba, że seminarium duchowne ukończył jakimś psim swędem, korzystając z jakiejś tajemniczej protekcji. Warto dodać, że Józef Stalin też przez rok studiował w seminarium duchownym w Tyflisie i kto wie, czy to właśnie nie tam doznał olśnienia, które przewielebny ksiądz Sowa nazwał „polityczną fiksacją”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4166

  • tomek

   19 marca 2018 at 19:23

   Pierwszy kibuc powstał w 1910 w Palestynie kacapie ubecki a nie w seminarium

 15. m

  14 marca 2018 at 13:17

  Chodzi mi oczywiście o słynnego, biblijnego Józefa egipskiego, który po różnych perypetiach został pierwszym ministrem faraona i na tym stanowisku zapoczątkował kilka polityk interwencyjnych. Najpierw, pod pretekstem walki z głodem, wprowadził dodatkowy podatek w naturze …
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4166

 16. m

  14 marca 2018 at 13:18

  Józef Stalin, który podczas rocznych studiów w seminarium duchownym, mógł się z tą historia zapoznać, najwyraźniej się nią zainspirował, bo program kolektywizacji w Związku Sowieckim przeprowadził według biblijnego pierwowzoru, ze sztucznym wywołaniem głodu włącznie i przez ówczesnych sowieckich Żydów był tak samo wychwalany, jak biblijny Józef przez autora biblijnego.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4166

 17. Alicja

  14 marca 2018 at 13:25

  Co za bzdury Hartmana.To ma być profesor.Skandal.

 18. Maks

  14 marca 2018 at 13:26

  Dobrze,że już tej gęby nie pokazujecie.

 19. Natalia

  14 marca 2018 at 13:27

  Precz z Hartmanem.

 20. Sara

  14 marca 2018 at 13:59

  Hartman to rasista!!

 21. hansi

  14 marca 2018 at 14:03

  Po co w ogóle cytować, po co w ogóle zauważać jakiegoś Hartmana ? (którego należałoby pozbawić polskiego obywatelstwa i wydalić do Izraela, gdzie jego miejsce, a NIE NA POLSKIM Uniwersytecie.
  Pytanie jest INNE: – SKĄD w ogóle się bierze ten cały „antysemityzm” ???..
  Co to takiego jest w ogóle ? 🙂
  DLACZEGO ? No, DLACZEGO coraz więcej Gojów.., pardon, LUDZI oczywiście, NIE LUBI jako.s „żydów?” ?.. Albo – nawet gdy do tej pory lubiło, albo nie wiedziało w ogóle o istnieniu tego Narodu Panów, reprezentującego wszystko to, co zarzuca wszystkim innym – czyli rasizm, skrajny szowinizm, skrajną ksenofobię, MOWA NIENAWIŚCI i nawoływanie do czynów karalnych ?? 🙂
  Ja – jeszcze kilka lat temu NIE BYŁEM żadnym tam „antysemitą” 🙂
  A dzisiaj – jak najbardziej, choć nie mam NIC przeciwko SEMITOM – czyli ARABOM 🙂
  cholernie przestałem lubić „żydów” ostatnio..
  Ciekawe, DLACZEGÓŻ to ?..
  Dlaczego nikt nie stawia TEGO pytania ?..
  Dlaczego na całym świecie, i to OD ZAWSZE – nikt nie lubi żydów ? 🙂
  A wszyscy upierdliwie ścigają „antysemityzm” ? 🙂
  Czy siedem miliardów ludzi na Ziemi -= w ogle już nie posiada MÓZGÓW i elementarnej spostrzegawczości ? 🙂 ..

 22. P.M.

  14 marca 2018 at 14:24

  Wielokrotnie się zastanawiam, dlaczego w świecie nie panuje stereotyp, że Rosjanie są antysemitami. Nie ma takiego stereotypu. Albo dlaczego dzisiaj w Izraelu mówi się, że Holocaust robili naziści, a nie Niemcy? Nie chodzi o to, że Polacy nie mieli swoich faszystów. Mieliśmy. Każdy naród ich ma. I nie uważam za żadną polską zasługę tego, że Hitler nie znalazł u nas żadnego Quislinga czy Lavala – gdyby chciał, to pewnie by jakiegoś znalazł. Ale to jest inna sprawa – mówi się bowiem w świecie o Polakach jako o antysemitach, chociaż nie mieli swojego Lavala czy Brasillacha, a nie mówi się tak o Francuzach, którzy ich mieli. Dlaczego? Dlatego, że trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby usprawiedliwić Jałtę. Żeby mógł sobie Zachód powiedzieć: ,,Był taki naród, który wprawdzie od pierwszego dnia wojny walczył z Hitlerem, ale to był naród paskudny, nietolerancyjny i zrobił Żydom wiele złych rzeczy". Ten naród został sprzedany w Jałcie tow. Stalinowi, trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby samego siebie usprawiedliwić. Bardzo łatwo było wtedy powiedzieć: Polacy są tak potwornymi antysemitami, że danie im wolności oznacza, że będą robili pogromy. Natomiast Rosja była zbyt potężna, by ją w ten sposób oskarżać.

 23. P.M.

  14 marca 2018 at 14:27

  Tak prawie 23 lata temu Adam Michnik mówił o relacjach polsko-żydowskich w Krakowie, podczas konferencji „Pamięć polska – pamięć żydowska” / dla zainteresowanych tłumaczenie:
  Jeżeli się wytwarza obraz rzekomo jedynego kraju, gdzie były podczas wojny obozy koncentracyjne, a po wojnie pogromy, to wszystko nagle klarownie się układa: Polacy to taka szczególna nacja, która po prostu marzy o tym, żeby dokładać Żydom. I kiedy to słyszę, to się tego boję ze stu powodów, a z tych stu trzy są najważniejsze. Bo po pierwsze: to jest kłamstwo. Po drugie: źle jest tkwić w kłamstwie. Po trzecie: przerabiałem ten temat na Bałkanach i słyszałem, co się mówi w Chorwacji o Serbach i w Serbii o Chorwatach. Więc to wszystko po prostu jest nieprawda.
  If one creates the image of reportedly the only country where concentration camps were located during the war and pogroms took place after the war, then everything suddenly appears clear: Poles are a peculiar nation that simply dreams of messing Jews up. And when I hear it, I am afraid of it for one hundred reasons, and out of these hundred three are the most important. First of all, it is a lie. Secondly, it is wrong to lie. Thirdly, I have gone through this subject in the Balkans and I have heard what is being said in Croatia about Serbs and in Serbia about Croats. So all this is simply untrue.

 24. P.M.

  14 marca 2018 at 14:29

  Dawne jak i dzisiejsze trudności asymilacyjne przedstawicieli wspólnot żydowskich z innymi nacjami (społeczeństwami) europejskimi należy odczytywać według tego samego, aczkolwiek odmiennego, kodu pojęciowego, opartego na względnej „twardości” nakazów i zakazów z Talmudu, którymi Żydzi na co dzień żyją, nie przejmując się zbytnio względami cywilizacyjnymi, jak równość stron (państw) w umowach międzynarodowych. Świadomość, że należy się do narodu wybranego w żaden sposób nie predestynuje Żydów do przywództwa międzynarodowego, ponieważ „Uczeń nie przewyższa nauczyciela, ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą.” – Mt 10, 24-25. Przekonywanie więc współczesnych ludzi o wzajemnym przenikaniu i ubogacaniu się kultur, w odniesieniu do spuścizny hebrajskiej oraz rzymskokatolickiej, jest dużym błędem i niczemu konkretnemu nie służy. Tak naprawdę kultury te: żydowska (judaistyczna) oraz polska (katolicka) wzajemnie się odpychają. To z powodu niechęci tej pierwszej do poznania prawdy o błędzie jaki wkradł się w proces nauczania religijnego – odwróciwszy się plecami do Objawionego Słowa, Które Ciałem się stało, i przed dwoma tysiącami lat mieszkało w Nazarecie. Na co Polacy w żadnym wypadku pozwolić sobie nie mogą, z uwagi na wyjątkowo pro ludzki uniwersalizm wiary katolickiej oraz dochowanie wierności Kościołowi katolickiemu.

 25. P.M.

  14 marca 2018 at 14:30

  Nikt nie wie co to jest antysemityzm, nikt nie zadał sobie trudu, by to słowo zdefiniować. Najpierw myślałem, że to przeoczenie. Myliłem się. To słowo straciłoby swą użyteczność gdyby je zdefiniować. Kiedyś antysemitą był człowiek, który nienawidził Żydów. Dziś jest to ten, kogo nienawidzą Żydzi – Joe Sobran w wykładzie „Z obawy przed Żydami”.

  • Robert B.

   14 marca 2018 at 15:24

   Nienawidzić można każdego, Żydów też. Nie widzę żadnego powodu, żeby jedyne, co można robić z Żydami, to ich kochać bezwarunkowo.

   A antysemityzm to każda próba obrony przed niebywałą agresją żydostwa na cały świat. I im ta agresja będzie większa, tym większy będzie antysemityzm, aż się miarka przebierze. I wtedy… i wtedy znany wszystkim dobrze cykl historyczny się domknie.

 26. Marian

  14 marca 2018 at 15:29

  Szedłem wcześnie dziś rano przez park, a tam, za każdym drzewem czaił się antysemita…
  A potem się obudziłem 😉

  • Robert B.

   14 marca 2018 at 15:40

   Każdy kij ma dwa końce. Jak kiedyś doczekają się wybuchu prawdziwego antysemityzmu (a doczekają się, bo tak igrają), to wtedy nikt nie będzie na to reagował. Ja pomny ich zachowania palcem w bucie nie kiwnę. Będą sobie musieli radzić sami.

 27. jacek

  14 marca 2018 at 15:56

  Jeśli antysemitę można poznać po zapachu czosnku,to ja nim jestem.Lubię czosnek.

 28. marju73

  14 marca 2018 at 16:15

  Żmijowe talmudyczne plemię.Tyle samo są warci ich żmijowi pomagierzy.

 29. marju73

  14 marca 2018 at 17:28

  Jak Hartman chce czegoś dowiedzieć się o antysemityźmie niech popytać pana Nabila Al Malaziego.
  youtu.be/5TRoX7srcGw
  youtu.be/ibTn1nOHHRQ

 30. ko$$$cielny

  17 marca 2018 at 11:41

  Ja jestem antysemitą, ale moje poglądy są niczym w porównaniu z antypolonizmem żydów. Dlaczego nie pisze się o tych, którzy nienawidzą Polaków? Dlaczego się ich nie napiętnuje, dlaczego Polska wypłaca każdemu żydowi urodzonemu do 1945 roku w Polsce dodatkową emeryturę?

 31. m

  18 marca 2018 at 09:59

  Co się nosi wiosną 2018 roku w Warszawie? – Żydów na rękach.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 32. m

  18 marca 2018 at 10:05

  Jakże daleko („O, drogi Panie Hrabio, jakże mi daleko…”) odeszliśmy od niezapomnianego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który Stefanowi Kisielewskiemu mówił, że Kościół powinien narodowi polskiemu „lizać rany”. Dzisiaj owszem, nie powiem – też liże, ale nie narodowi polskiemu, tylko Żydom i nie rany, ale coś zupełnie innego.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 33. m

  18 marca 2018 at 10:14

  „…24 marca będzie świętem państwowym – Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Tego dnia partia i rząd każdemu Polakowi przypomni, że poświęcanie się dla Żydów jest jego pierwszym i podstawowym obowiązkiem.”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 34. Maria

  19 marca 2018 at 14:39

  Odezwał się Żyd,pseudo profesor.

 35. Piotrx

  19 marca 2018 at 19:03

  Nie ma antysemityzmu , lecz co najwyżej może być antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest talmudyczny antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Gdyby nawet wszyscy Żydzi byli Semitami (a tak przecież nie jest) to i tak stanowili by oni zaledwie około 10% populacji wszystkich ludów semickich takich jak np Arabowie, Chaldejczycy , Etiopczycy itd.

  * * *
  „Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem. Określenie natomiast „antysemityzm” posiada daleko szersze znaczenie, jako odnoszący się do rasy semickiej i nie dotyczy wprost żydostwa, jako społeczności odrębnej, posiadającej własne prawa, ustawy i zwyczaje częstokroć wrogie prawom i ustawom tych narodów, obok których żydzi mieszkają.” – ks.prof. Józef Kruszyński – „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

  W roku 1879 hamburski anarchista Wilhelm Marr założył Ligę Antysemicką, wprowadzając do słownika politycznego termin „antysemityzm” . Choć brzmi to niemal jak paradoks, to miał on żydowskiego ojca Heinricha Marra, który był znanym artystą w Hamburgu. Warto jednak zauważyć, że termin „antysemityzm” w warunkach drugiej połowy XIX wieku (zgodnie z teorią o tzw. „rasach niższych”) wymierzony był przeciw wszystkim Semitom : tj. Arabom, Żydom, Aramejczykom, Chaldejczykom, Asyryjczykom, Etiopczykom itp. Obecnie zatracił swój pierwotny sens i został przywłaszczony przez środowiska żydowskie jako określenie jakiejkolwiek krytyki czy postawy skierowanej przeciwko ich mesjanistycznym dążeniom.

  „Utajony rasizm praktykowany przez Żydów w stosunku do obcoplemiennych, wśród których przyszło im żyć, prędzej czy później powoduje otwartą i oczywistą reakcję dotkniętych tym „gojów”. Reakcja takowa natychmiast zostaje skarcona jako ? ANTYSEMITYZM !” – Louis Golding

 36. m

  19 marca 2018 at 20:16

  W Radomsku odwołano uroczystości z udziałem Żydów. Powodem wystąpienie burmistrza izraelskiego miasta?

  Do Radomska przyjechała 200-osobowa delegacja władz i młodzieży z partnerskiego miasta w Izraelu – Kiryat Bialik. Podczas uroczystości burmistrz izraelskiego miasta miał wygłosić przemówienie. Wcześniej jednak jego treść pokazał prezydentowi Radomska. Ten z kolei, miał – według doniesień medialnych – nie zgodzić się na wygłoszenie go w takiej formie. W przemówieniu była mowa o „polskim udziale w Holokauście”.

  https://dorzeczy.pl/kraj/59317/W-Radomsku-odwolano-uroczystosci-z-udzialem-Zydow-Powodem-wystapienie-burmistrza-izraelskiego-miasta.html

 37. Hanys

  20 marca 2018 at 13:31

  Antysemityzm rozumiany według zasad izraelsko-żydowsko-chazarskich jest przymiotem bardzo pozytywnym i jak najbardziej pożądanym u każdego Polaka. To dzięki niemu Polak jest osoba wolną, wstaje z kolan i nie pozwala sobie wtłoczyć do głowy pedagogiki wstydu za coś czego nigdy nie zrobił ani on, ani jego przodkowie.

 38. ziemianka

  20 marca 2018 at 14:43

  Proponuje brednie ignorować i nie zajmować się pojęciami urojonymi typu antysemityzm, antypolonizm itp. Każdy ma prawo do uczuć i nikomu nic do tego. Rozmawiać należy o konkretach, na przykład o bezzasadnych roszczeniach żydowskich wobec państwa polskiego. Wszelkie odnośnki do anty-coś-tam ignorować jako niezwiązane z tematem. Wchodzenie w dyskusje z paranoikami na temat ich urojeń wpycha w szeregi podobnych paranoików.

 39. Antek

  20 marca 2018 at 16:00

  Hartman to debil, a debili sie nie komentuje, nie szkoda wam czasu na komentowanie slow debila???

 40. Pingback: Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać. « Dziennik gajowego Maruchy

 41. Pingback: Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać. – Mandaryn

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra