Polskość

Krytyka Polityczna korzysta z ekscesów Telewizji „Narodowej”

Od wielu lat nie ukrywam, że mam pretensje do osób występujących pod szyldem Telewizji „Narodowej” o kreowanie negatywnego wizerunku polskich patriotów, brukanie idei narodowej swoimi ekscesami. Od wielu lat uprzedzam, że ekscesy Telewizji „Narodowej” zostaną wykorzystane do ataku na polskich patriotów przez środowiska lewicowe. I tak też się stało. „Krytyka Polityczna opublikowała artykuł Przemysława Witkowskiego „Telewizja Narodowa, czyli Info Wars po polsku”, dzięki, któremu kretyńskie filmiki Telewizji „Narodowej” staną się popularne na lewicy i pewnie skutecznie będą przez lewicę wykorzystywane do zwalczania polskich patriotów.

Według publicysty „Krytyki Politycznej” „Eugeniusz Sendecki daje przestrzeń i towarzyszy z kamerą wszystkim szurom politycznym prawicy, jakich tylko wydała polska ziemia. Znany ze spalenia flagi Ukrainy Damian Bieńko z Narodowej Wolnej Polski, rzeźbiarz i nacjonalista Bartłomiej Kurzeja, eksposeł Samoobrony Zbigniew Witaszek, aktor i samozwańczy przywódca Związku Jaszczurzego „major” Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski, weteran moczaryzmu Albin Siwak, protektor Krzysztofa Kononowicza z komitetu Podlasie XXI w. Adam Czeczetkowicz, szef dawnego zjednoczenia Patriotycznego Grunwald Bohdan Poręba, obrońca krzyża na Oświęcimskim żwirowisku Kazimierz Świtoń”.

Zdaniem „Krytyki Politycznej” w filmikach Sendeckiego występują „klasyczni kresowi nostalgicy, antysemici, walczący z globalnymi spiskami lokalni furiaci, rusofile, nostalgicy Paxu i byli wojskowi, autorzy zinów, wąsaci vlogerzy, ostatnia reduta polskiej chwały – to obsada telewizji wielkiej narodowej szurii. W tle zaś tajemnicze wsparcie od szefa USOPAŁ (Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej)”.

Jak informuje „Krytyka Polityczna” „Eugeniusz Sendecki. [to] Lekarz, dawniej działacz Młodzieży Wszechpolskiej, Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego i Ligi Polskich Rodzin oraz pracownik warszawskiej Izbie wytrzeźwień”.

Zdaniem „Krytyki Politycznej” Sendecki „udostępnia swój kanał całej plejadzie działaczy skrajnej prawicy. Nie przebranym w garnitury Bosakom, Winnickim czy Tumanowiczom, którzy swój rasizm kryją pod sprawnymi wypowiedziami w mediach, a swój nacjonalizm ubierają w szatki identytaryzmu czy „zdrowego rozsądku””.

Co ciekawe „Krytyka Polityczna” nie odnotowała, że Bohdan Poręba zmarł 4 lata temu i twierdzi, że „nie dziwią specjalnie bliskie związki Sendeckiego z byłym liderem Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald” Bohdanem Porębą”. Zapewne lewicowym ”intelektualistom” z ojcem pomylił się syn Maciej Poręba, jak można odnieść wrażenie rosyjski patriota z wyboru, operujący z Polsce.

„Krytyka Polityczna” przybliżyła też „armia Wielkiej Szurii. Bartłomiej Kurzeja, rzeźbiarz z Nowego Targu, którego Sendecki uważa za proroka swojej niepodległej ojczyzny, który zdążył już wywróżyć zgon rzeczonego Geremka, a później Lecha Kaczyńskiego jako karę za podpisanie przez PiS i PO unijnego traktatu nicejskiego. Sojusznikiem jest też Wojciech Olszański vel „Aleksander Jabłonowski”, prywatnie aktor i mąż aktorki Agnieszki Fatygi, samozwańczy lider jednoosobowego Związku Jaszczurzego, który na rowerze, w samodzielnie zaprojektowanym mundurze, walczy z sojuszem z USA i nawołuje do zbliżenia z Rosją. To stały gość programów Sendeckiego, a także współpracownik Piotra Rybaka, znanego ze spalenia na wrocławskim rynku kukły Żyda, byłego księdza Jacka Międlara i Nabila al-Malaziego, wiceprzewodniczącego prorosyjskiej partii „Zmiana””.

Warto dodać, że wbrew insynuacjom „Krytyki Politycznej” Jacek Międlar miał nieszczęście raz w życiu zostać przywitanym przez Telewizję „Narodową” i dać się namówić na zjedzenie po podróży świniaka, z czego musi się tłumaczyć. Podobnie i inne osoby były wkręcane przez w jego cyrk.

Wśród innych gości Sendeckiego „Krytyka Polityczna” wyróżniła takie osoby jak „Dawid Berezicki, informatyk, szef Obozu Wielkiej Polski, znany między innymi z wywiadu z byłym dowódcą wojsk separatystów ukraińskich Igorem Striełkowem”. „Stały bywalec Telewizji Narodowej i przywódca jedynej mundurowej polskiej partii – Stronnictwa Narodowego imienia Romana Dmowskiego, Ludwik Wasiak, następnie niedoszły prezydent (hasło „Mniejszość żydowska musi odejść!”) i mieszkaniec Ozorkowa. Samozwańczy wojskowy, zwerbował już słynnego obrońcę krzyża z Krakowskiego Przedmieścia, Radzia Siedleckiego”.

Zdaniem „Krytyki Politycznej” sponsorem Telewizji „Narodowej” jest Jana Kobylańskiego, którego lewica bezpodstawnie oskarża o szmalcownictwo. Zdaniem „Krytyki Politycznej” „Kobylański za czasów dyktatora Paragwaju Alfredo Stroessner wygrał kontrakt na dostawę sprzętu AGD i przetarg na druk znaczków dla poczty państwowej. Od 1974 do 1989 pełnił funkcję konsula Paragwaju na Wyspach Kanaryjskich. Na Teneryfie posiada willę, gdzie spotkali się antysemici, neofaszysci i politycy PiS w 2013 r. Mimo 93 lat na karku ciągle nie skąpi pieniędzy na kult własnej jednostki i motywowanie do walki ze „światowym żydostwem”. To on właśnie zafundował nacjonalistom pobyt na Kanarach, gdzie mogli prelegować, zwiedzać wąwozy i bratać ze swoimi pisowskimi kolegami”.

„Krytyka Polityczna” twierdzi, że gośćmi Kobylańskiego byli „dawni liderzy Ruchu Narodowego: honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki i honorowy prezes Obozu Narodowo-Radykalnego Przemysław Holocher i jego żona Anna – ówczesna szefowa sekcji kobiet RN. Do tego Witold Tumanowicz oraz Artur Zawisza, publicysta Stanisław Michalkiewicz, senator PiS i doradca Ruchu Narodowego prof. Ryszard Bender, Janusz Korwin Mikke, senator PiS Czesław Ryszka, prezes Ligi Obrony Suwerenności Wojciech Podjacki, redaktor naczelny Wirtualnej Polonii Włodzimierz Kuliński, mecenas Ryszard Parulski oraz redakcja katolickiego tygodnika „Niedziela” z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem na czele. Cała „śmietanka” polskiej skrajnej prawicy. A nagrania z tych iwentów przedstawiał w internecie nikt inny, lecz nasz stary dobry doktor Eugeniusz Sendecki”.

„Krytyka Polityczna” niezwykle doceniła Sendeckiego stwierdzając, że jeżeli chce się wiedzieć „co jeszcze odwali rząd PiS-u? Przejrzeć „geniusz” Kaczyńskiego w odczytywaniu nastrojów społecznych? Śledźcie z nami narodową szurię. Oni wygrzebują tematy, które później podchwycą pisowcy – za rok, pół roku, parę miesięcy. Antypolonizm, rozliczenia historyczne z Ukrainą, spiskowy antysemityzm, antyszczepionkowcy, Polexit i granie na rozpad Unii Europejskiej, „żołnierze wyklęci”, źli Amerykanie, katechon Putin – właśnie ci pozorni szaleńcy ze skrajnej prawicy zaczęli to wszystko szerzej podejmować jako pierwsi. A teraz zastanówcie się, czy obecna polityka polskiego rządu nie prowadzi wprost do realizacji ich wizji? Hojną ręką sięgając do szurskiego zaplecza tematycznego”.

W artykule „Krytyki Politycznej” oczywiście zabrakło informacji, że Eugeniusz Sendecki jest powszechnie znienawidzony przez środowiska nacjonalistyczne i patriotyczne. Zabrakło informacji, że z racji na swoje ekscesy jest przepędzany, tak jak i jego współpracownicy, z wszelkich nacjonalistycznych imprez.

Nie da się też ukryć, że ekscesy Telewizji „Narodowej” to woda na młyn lewicowej propagandy. Nawet nie ze względu na tematy, ale formę, która kreuje wizerunek polskich patriotów jako osób pozbawionych wykształcenia, mających problem z percepcją rzeczywistości, i karykaturalnych niczym postacie z „Latającego cyrku Monty Pythona”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. michu

  14 marca 2018 at 13:45

  Kobylański to prawdziwy patriota nie tylko w słowie, ale też i w czynie.

 2. jaro7

  14 marca 2018 at 15:14

  Ale w czym problem masz Bodakowski? Co normalnego Polaka obchodzi co wypisuje skrajne lewactwo w swoim szmatławcu.? Lata mi to i powiewa.Oni sami siebie uważaja za najmądrzejszych,opiniotwórczych,nowioczesnych itp,ale to nie znaczy że inni tą megalomanię Sierakowskiego i spółki podzielaja.Nie ma się co napinać Bodakowski,zajmij się lepiej tropieniem „agentów Moskwy” bo powstaje co rzadowa konkurencja w postaci komisji banderofilsko-banderowskiej majaca tropić służby specjalne Rosji odpowiedzialne za stosunki banderofili polskojęzycznych i upaińskich banderowców.Wkrótce wytropią że za marszami nacjonalistów i pomnikami Bandery stoja Putin i jego służby.

  • Soroka

   14 marca 2018 at 15:31

   A skąd wiesz że nie stoją? Przecież złe stosunki Polski z Ukrainą są w interesie Rosji putinowskiej, a stare rzymskie przysłowie mówi: Cui bono, is fecit, cui prodest.

   • Gaft

    14 marca 2018 at 16:14

    A czego ty oczekujesz od takiej topornej głowy

    Jacek Międlar swoim krzykactwem i fanatyzmem też szkodzi patriotyzmowi

   • Tomasz

    14 marca 2018 at 21:42

    Soroka spadaj na Ukrainę do Bandreowców skoro nie smakuje tobie Polski chleb

 3. jacek

  14 marca 2018 at 16:09

  Zjedzenie niekoszernej wieprzowiny i to przy pomniku Dmowskiego to niewątpliwie największa zbrodnia i przejaw antysemityzmu,według Krytyki Politycznej

 4. marju73

  14 marca 2018 at 16:33

  Tylko pan Bodakowski może nam sączyć swoje spojrzenie na świat.Robisz pan za takiego Kaczyńskiego co w fundacji Batorego straszył że jak nie pisiory to przyjdą narodowcy i nacjonaliści? Jest pan koncesjonowany?

 5. antyPOPiS

  14 marca 2018 at 16:44

  Panie Bodakowski, nie rozumiem intencji artykulu, po diabla promowac lewactwo. Nie byloby Telewizji Narodowej, jechaliby po kim innym. Dla czerwonego q.restwa kazda okazja jest dobra by sie wypromowac, i wlezc zydostwu w „glebokie powazanie”..

 6. Hania

  14 marca 2018 at 18:52

  Pan Bodakowski nie lubi narodowców
  ( chyba że z ukraińskiego narodu)
  Stał pan pod ambasadą Rosji razem z Sakiewką i kumplami Kramka?
  Stał pan
  Więc cnotka u pana stracona:)
  A co mnie interesuje Krytyka Polityczna?
  Pan Bodakowski śledzi ich wypociny?
  ( a może pisze pod zmyślnym pseudo)?

  A syn pana Poręby, pan Maciej chyba,ma więcej wiedzy niż będziesz pan miał za tysiąc lat!

 7. spisek

  14 marca 2018 at 19:48

  Krytyka Polityczna w połowie lat osiemdziesiątych drukowała artykuły o napisach w kiblach. Od tego czasu poziom im się znacznie obniżył.

 8. tuszyn

  14 marca 2018 at 20:10

  Po jaką cholerę reklamuje pan trockistowsko-faszystowskie żydolewactwo co powinno jeszcze garować za swój wygłup ze sprowadzeniem żydofaszystów z RFN do rozpędzania Marszu Niepodległości? Nie mówiąc już o postulacie wprowadzenia hebrajskiego jako równoległego języka urzędowego w RP. Szemrany „autorytet” powiedział „sza, za wcześnie” i sprawa ucichła tylko na jak długo?

 9. z-k

  14 marca 2018 at 20:29

  Nie widziałem Narodowej Telewizji ani nie wiem kto to jest Sandecki ale takim osobom jak Kobylański, Michalkiewicz, Poręba, Międlar, Siwak,Winnicki, Tumanowicz,…….i paru innym wymienionym może pan razem z Sierakowskim i owym Witkowskim czyścić buty, strzyc trawnik i samochody pucować

 10. Hania

  14 marca 2018 at 21:12

 11. Tomasz

  14 marca 2018 at 21:40

  Panie Bodakowski Kazimierz Świtoń obrońca Krzyża w Oświęcimiu -Brzezince byłym niemieckim nazistowskim obozie zagłady bronił Krzyż przed Żydami .Niech Pan zajmie się Krytyką Polityczną która manipuluje faktami oraz Żydami którzy szkalują Polskę oraz Johnny Danielsem sierżantem sił specjalnych Izraela który lobbuje na rzecz interesów Żydów w Polsce .Pan Bohdan Poręba reżyser nakręcił świetny film Hubal .Damian Bieńko spalił flagę banderowską czarno czerwoną a nie Ukrainy jest filmik w internecie .

 12. Jan Bodakowski to PIES Pawłowa w III RP ślini się gdy myśli o ruskich" ... SIĆ!

  14 marca 2018 at 21:49

  Bardzo ZASŁUŻONA dla budowania wolnej oraz suwerennej Polski „Telewizja Narodowa” i polscy Narodowcy jak Eugeniusz Sendecki, Wojciech Olszański(Aleksander Jabłonowski) … i wielu innych DOBRYCH patriotycznych Polaków wspierających „Telewizję Narodową” nawołuje do dobrosąsiedzkich stosunków Rosją i to właśnie wg. tego neo-banderowskiego SKRAJNIE RUSOBICZNEGO oszołoma Jana Bodakowskiego jest … „przestępstwem”, dlatego Bodakowski wypisuje na nich takie BŹDZINY.

  Dosłownie wszędzie gdzie ktoś tam sympatyzuje z Rosją lub „Ruskimi” to zaraz tego oszołoma Bodakowskiego ogarnia jakaś zwariowana wściekłość i zaczyna się ŚLINIĆ, gryść „na oślep”.
  Jan Bodakowski na myśl o „ruskich” zachowuje się jak PIES „Pawłowa”, który się ŚLINI i GRYZIE wszystkich i wszystko co ma jakiś związek z „ruskimi” gdy zapali się światełko w jego PUSTYM łbie związane z „ruskimi”.
  Tymczasem obserwuję to nawet na Polonii Amerykańskiej w USA, że obecna Polonia Katolicka ostatnio się przewartościwała i obstaje za tymi wszystkimi co są za bezwględną POLSKOŚĆIĄ i polskim interesem narodowym bez specjalnego uprzywilijowania „prawicy” czy „lewicy”.
  To UZURPATORZY ci zafałszowani „prawicowcy” w obecnej III RP po 1989 roku zdemoralizowali i przekupczyli polski majątek i wgonili w upadek obecną Polske.
  To faktycznie Polacy „lewicowcy” wyzwolili Polskę z pod hitlerowskiego niemieckiego jarzma i też „lewicowcy” podnieśli Polskę z gruzów co jest oczywiste oraz doceniane przez katolicka Polonię.

 13. aleksanderjsbłonowski

  15 marca 2018 at 01:13

  Janek kurwa zrobiłes gówno w gacie z mojego powodu w kwietniu 2016 nazwałes mnie kurwa agentem Putina – miałem ci zajebać darowałem ale kurwa nie pierdol bo nie będę sie hamował i publicznie obije ci ryj -!!!! mam wrazenie że teraz zesrałeś się z radości na artykuł tych pizd z KP – kto ty jesteś powiem ci pizdaś

  • Mosze Braun

   18 marca 2018 at 14:56

   Prostaku i chamie czy Ty musisz używać wszędzie tak prymitywnego i wulgarnego języka!!PS Jak to pisał niejaki TW Bieńko a nie Sasza Jablonoff to sorry dla Wojtusia co jego córka robi „karierę”w Rosji pokazując gołe cztery litry dla kacapów głodnych zachodu LOL

 14. Hania

  15 marca 2018 at 07:50

  Panie Wojciechu!

  Kurtuazyjnie pan Bodakowski
  ( jak sam napisał o waszym spotkaniu)

  „Możliwe, że stałem się ofiarą manipulacji o znamionach gry operacyjnej”

  Poza tym pan Janek ma długą listę ” podwójnych agentów Kremla”

  Od biednego Coryllusa
  ( biedny bo gościu nie słyszał o kimś takim jak pan Bodakowski)
  po pana Brauna, Jabłonowskiego czy ostatnio pana Korczarowskiego…
  Krótko mówiąc
  – kto nie z pisiem, ten jest agent Putina!

 15. Tomasz

  15 marca 2018 at 16:39

  Kto nie z PIS-em to go zmieciem

 16. leon kaczmarek

  8 kwietnia 2018 at 13:56

  Oto najnowsze zdjęcie olszańskiego/jablonowskiego jak był w legii cudzoziemskiej w latach1985/6-1992/3 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=223082881771437&set=p.223082881771437&type=3&theater – to morderca bandzior najemnik i członek XI Krucjaty z której został wysłany do LE – te informacje o olszańskim są na fejsie Żebrowskiego – rozjebcie jablonowskiego jak to wyjdzie do swiadomoscci ogółu to jest po tej ruskiej kurwie i mordercy kobiet i dzieci z Afryki

 17. Pingback: telewizja narodowa – Polska IPTV Kanaler

 18. Pingback: telewizja narodowa – My Blog

 19. vex

  20 kwietnia 2019 at 12:28

  Thanks for sharing such a great information with us. Your article is very unique and all information is reliable for new readers. Please keep it in the future, thank you for sharing such helpful article. Please continue to uphold.

 20. Hgrvnm b

  30 kwietnia 2020 at 12:16

  Hpatdk nuglou Buy now viagra

 21. cialis

  16 maja 2020 at 15:10

  Qevkld zatiww Order viagra us cialis price

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra