Z zagranicy

Ukraina: Z idolki w więźniarkę

Nadia Sawczenko, która w czasie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego broniła Donbasu jako ochotniczka w batalionie ,,Ajdar” , wzięta do niewoli przez Rosjan prowadziła protest głodowy, a po powrocie otrzymała od prezydenta Poroszenki tytuł bohaterki Ukrainy została aresztowana i oskarżona o planowanie przewrotu wojskowego oraz zamachów terrorystycznych.

Już wcześniej budziła kontrowersje, opowiadała się między innymi za dogadaniem się z rosyjskimi separatystami.15 marca b.r. została oskarżona przez prokuratora generalnego Ukrainy o chęć zamachu terrorystycznego na parlament. Zgodę na jej aresztowanie wydała Rada Najwyższa Ukrainy. Rada Najwyższa Ukrainy pozbawiła  też Sawczenko immunitetu poselskiego.

Źródło: polskieradio.pl ,wp.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. z-k

  22 marca 2018 at 16:19

  Skrytykowała zażydzenie Ukrainy i zapowiedziała, że jak zdobędzie władzę to „coś z tym zrobi” więc ją przemielą.

  • prawo

   22 marca 2018 at 19:18

   Odpowiedź na problemu tych złych ludzi jest w napisanej piękny językiem i budzącej grozę książce „Pożoga” Zofii Kossak. To co się działo tal w 1917 a następnie poprawka w 1943 to nie był przypadek. Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia. To niebezpieczna i bezczelna dzicz. Patrz szczegóły w tym wielkim i tragicznym dziele pt. „Pożoga” wspaniałej Polki pani Zofii Kossak.
   Ukraina, jak sama nazwa mówi, nie jest żadnym państwem. To niemiecki wymysł.
   Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
   To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. „Nigdy nie byli i nigdy nie będą” jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze kresowe sprawy.
   Ukraińcy to czerń.

   LSED 20 marca 2018 at 01:16
   „Pożoga” to lektura podstawowa. Do tego dołożyłbym „Burze od Wschodu” Marii Dunin-Kozickiej oraz „Straż przednią” księdza Mariana Tokarzewskiego – pozycja ta jest o tyle arcyciekawa, że opisuje ona m.in. zbrodniarza Petlurę i jego „wojska”, które w swym zbydlęceniu i antypolskości niczym nie różniła się od ukraińskich i żydowskich bolszewików. Ten zbrodniarz został potem „sojusznikiem” najsłynniejszego agenta II RP – towarzysza Piłsudskiego (alias TW Stefan II), a „sojuszem” tym do dzisiaj onanizują się różni patridioci zwłaszcza rządowego chowu.

  • warszawiANKA

   22 marca 2018 at 21:28

   Niektóre media sugerują, że Sawczenko była „ruską agentką”. Tak samo jak coś neobanderowcy na Ukrainie zmalują, to proamerykańskie media od razu „wiedzą”, że to „ruska agentura”. Podążając za logiką tych, którzy sugerują, że Sawczenko i neobanderowcy to „ruscy agenci”, to wychodzi na to, że w Donbasie Rosjanie biją się z…Rosjanami;-) A tak na serio: to nie Rosjanie gloryfikują Banderę i ludobójców z UPA, ale najwyższe władze Ukrainy. Co do Sawczenko, to dziewczyna przejrzała na oczy, zobaczyła jak to naprawdę jest i powiedziała kilka słów prawdy o politykach na Ukrainie chodzących na krótkiej smyczy oligarchów. To wystarczyło, żeby została okrzyknięta „ruską agentką”.

   • TZ.

    23 marca 2018 at 11:52

    Ona mówi prawdę o sytuacji na Ukrainie. Ta prawda jest teraz największym wrogiem ukraińskiego reżimu kiedy wykorzystywana przez Rosję do budowania buntowniczych nastrojów. Mówienie prawdy – taki jest modus operandu Nadii, nadany jej przez rosyjski wywiad. Z takim poleceniem opuściła rosyjskie więzienie. Nic jej nie można zarzucić – ona tylko mówi prawdę.

   • TZ.

    23 marca 2018 at 13:18

    Neobanderowcy nie są ruskimi agentami, tak jak Nadia – oni szczerze nienawidzą Rosji. Ale ciekawe, że do walk w Donbasie trzeba przywozić neobanderowcow, ludzi z zachodniej Ukrainy, bo miejscowi dezerterują i nie chcą walczyć. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy nie są antyrosyjscy, podobnie jak mieszkańcy Krymu. Dlatego Rosja tak łatwo weszła i tu, i tu. W Donbasie prowadzona jest w pewnym sensie wojna bratobójcze, ale nie między Rosjanami, tylko między Ukraińcami. W Polsce mamy masę uchodźców z Donbasu, którzy uciekli, żeby nie brać udziału w tej wojnie.

 2. lendzian

  22 marca 2018 at 17:12

  Przecież ci od Shoah i Genocidum Atrox teraz rządzą.
  Banderowskie szmaty w UA wywieszane z okazji świąt państwowych i każdej innej okazji o tym zaświadczają.

  https://www.youtube.com/watch?v=MzrKAkuy0mY

 3. TZ.

  22 marca 2018 at 17:19

  Ta bohaterka Ukrainy po dwóch latach w rosyjskim więzieniu jest prawie na 100% rosyjskim szpiegiem. Inaczej Rosjanie by jej nie wypuścili. Ale to dobrze, niech się nasi wrogowie żrą między sobą, niech się zdradzają i niszczą.

  • WJTK

   22 marca 2018 at 21:25

   Widocznie Rosjanie mają dobrych psychologów i wiedzieli, że ten narwany babsztyl po powrocie na Ukrainę wcześniej czy później nieźle narozrabia i oczywiście się nie pomylili.

   • Hania

    23 marca 2018 at 08:49

    ta….
    Ruskie wrzuciły tylko granat w szambo…
    brawo.

  • Paweł

   23 marca 2018 at 09:03

   Gdyby tak było jak pisze TZ to nie rzucałaby się w oczy swoim awanturniczym zachowaniem. TZ pisze bzdury.

   • TZ.

    23 marca 2018 at 11:45

    No właśnie, na tym polega zabawa, że szczerzy ukraińscy patrioci biorą ja za szczera ukraińska patriotkę, i dzięki temu jest dla nich bardziej wiarygodna. Nie ma takiej możliwości, żeby Ruscy trzymali ja dwa lata w więzieniu i wypuścili ot tak sobie, bez zobowiązań z jej strony. Wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw.

    • Dick

     23 marca 2018 at 20:43

     Przecież została wymieniona na 2 Rosjan…

 4. WJTK

  22 marca 2018 at 18:27

  Ponownie dołączam mój wcześniejszy wpis:
  Dwa lata temu fetowano w Warszawie tę„ukraińską bohaterkę” byłą pilotkę niejaką Sawczenko, notabene obwinianą przez Rosję o spowodowanie śmierci dziennikarzy rosyjskich w Donbasie. W świetle reflektorów, na tle natowskiej dekoracji, Prezydent całował ją szarmancko w rękę. Dziś ta deputowana do Wierchownej Rady jest oskarżana o szykowanie „zamachu terrorystycznego” na Poroszenkę., znienawidzonego przez nią i jej zwolenników. No i zaczęła sypać. Dziś mówi dziennikarzom dokładnie to co mówiła Rosja, że majdan był przygotowany przez zachód i że majdanowi snajperzy sprowokowali Berkut oddając do nich pierwsze strzały z broni dostarczonej przez niejakiego Paszyńskiego (tego nawet sfilmowano jak pakował broń snajperską do swego samochodu) i Parubija (ten zażegnał strzelaninę w Rownym, po ubijstwie przez SBU zbyt głośnego majdanowca niejakiego Muzyczki) Obaj są dziś deputowanymi WR. Co ciekawe to w kontekście tropienia antysemityzmu przez amerykańskie organizacje żydowskie, nie słychać oskarżeń wobec tej „ukraińskiej bohaterki”, gdy ta twierdzi, że obecną Ukrainą rządzą Żydzi.

 5. lendzian

  22 marca 2018 at 18:49

  Ukraiński dziennikarz o „szkole” w której m.in. hiroj Szuchewycz, doświadczenie zdobywał.

  https://ukraina.ru/opinion/20180322/1020102727.html

 6. George

  23 marca 2018 at 07:34

  Czyżby zwróciła publicznie uwagę, że Ukraina jest pod żydowską okupacją? Tego żydy nie wybaczają.

 7. Hania

  23 marca 2018 at 08:48

  Gdzie jest prezydent Duda z walizeczką?
  Albo chociaż z suchym prowiantem dla bohatyrki??
  Jak panienka Nadia ostrzeliwała z powietrza niewinnych ludzi, władze 3 RP okrzykneły ją bohaterką, całowały po łapkach, biegały za nią po Sejmie RP
  A teraz… siedzą jak szczurze dzieci w dziurze:)

  • TZ.

   23 marca 2018 at 11:55

   Szkoda Nadii, bo to ładna dziewczyna. SBU ją ubije.

 8. tomek

  23 marca 2018 at 09:12

  W tym zydobanderstanie jest totalny burdel nikt nie ustabilizuje tego kraju bo tego kraju nigdy nie było.Nawet ukraincy nie wierza ze to okrzepnie w sensowne panstwo.

 9. Dick

  23 marca 2018 at 20:41

  Bohaterka banderowskiej Ukrainy i ukrainofili w Polsce…

  Choć może mówi prawdę.
  A co mówi?
  Że Majdan był ukartowany. Że kierujący snajperami strzelającymi do bezbronnego tłumu dziś są we władzach Ukrainy…

  A więc albo kłamie, by wyprzeć się informacji o planowanym przez nią zamachu terrorystycznym. Albo kłamią władze Ukrainy o szykowanym przez nią zamachu, by ją pogrążyć za ujawnienie prawdy o szopce z Majdanem.

  Albo mówi prawdę o Majdanie i władze mówią prawdę o szykowanym przez nią zamachu…
  Kilka dni przed aresztowaniem opowiadała o tym, jak widziała snajperów przygotowujących się do masakry na Majdanie. I że tą masakrą kierowali czołowi politycy obecnej władzy…

  https://kresy24.pl/sawczenko-oskarzona-o-przygotowywanie-masowej-zbrodni-w-ukrainskim-parlamencie/

 10. Mirek

  24 marca 2018 at 08:27

  To jest prawdopodobnie legendowaniem nowej ekipy , która nominalnie przejmie władzę po „przegonieniu” obecnie rządzących na Ukrainie złodziei. Kilka dni temu w Polsce muzeum Polin zalegendowało Rafała Ziemkiewicza i Mgadalenę Ogórek jako „antysemitów”. Najpewniej WSI szykuje kolejne „nasze” alternatywy przed następnymi wyborami

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra