Z zagranicy

Rosja nie ustaje w demoralizowaniu Polaków.Tym razem promuje ateizm

Rosyjski portal dla Polaków „Sputnik” nie ustaje w demoralizowaniu Polaków. Tym razem propaguje ateizm. W artykule „Warszawa: Śmierć za ateizm – rekonstrukcja historyczna (wideo)” Jarosław Augustyniak z sympatią opisał Dni Ateizmu, jakie po raz piąty odbyły się w Warszawie.

Jak informuje rosyjski portal dla Polaków jednym z stałych elementów Dni Ateizmu jest „Marsz Ateistów zakończony rekonstrukcją historyczną kaźni patrona polskich ateistów — Kazimierza Łyszczyńskiego (…) Każdego roku inna publiczna osoba, która doświadczyła dyskryminacji z powodu swojego ateizmu, bądź w sposób szczególny zasłużyła się dla ateistycznej społeczności, wciela się w postać Łyszczyńskiego. Łyszczyńskimi w ubiegłych latach byli: prof. Jan Hartman (walczy o świeckie państwo), Grażyna Juszczyk (dyskryminowana za zdjęcie krzyża z pokoju nauczycielskiego), [udzielający się swego czasu w partii Palikota] Andrzej Bychowski (przedstawiciel kultury miażdżonej przez cenzurę). W roku 2017 Łyszczyńskim była Joanna Senyszyn, zdeklarowana ateistka, od lat walcząca jako polityk o świeckie państwo. W minioną sobotę głowę, i nie tylko głowę, pod katowski miecz położył Piotr Szumlewicz, działacz związkowy i społeczny, autor krytycznej wobec papieża Jana Pawła II książki — „Ojciec nieświęty””.

Warto przypomnieć, kim są ateiści kreowani przez rosyjską propagandę na męczenników i obrońców wolności. Jan Hartman to były działacz żydowskiej loży masońskiej Bnai Brith, publicysta lewicowych mediów, który w swoich artykułach szkaluje Polskę, Polaków, Kościół katolicki, promuje aborcję, wspiera społeczność żydowską w jej atakach na Polskę, wspiera politykę Izraela, oskarża Polaków i Kościół katolicki o współudział w eksterminacji Żydów, uznaje polski nacjonalizm za zbrodniczy, neguje zbrodniczość komunizmu, atakuje wybitnych polskich historyków udowodniających kłamstwa antypolskiej narracji, wbrew faktom neguje historyczność postaci Jezusa, przedstawia Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszkę jako przeciwników demokracji, pluralizmu oraz praw człowieka, sprzeciwia się posiadaniu broni przez członków organizacji patriotycznych, zachwala polityków Nowoczesnej i PO.

Promowany przez rosyjską propagandę Jan Hartman był działaczem Unii Wolności i komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. Kandydował do parlamentu z list SLD. Działał w partii Palikota „Twój Ruch” (został z tej partii wyrzucony za publikację broniąca prawa do kazirodztwa). Działał w partii Wolność i Równość oraz  Komitecie Obrony Demokracji. Inną doceniana przez rosyjską propagandę osobą jest Joanna Senyszyn, która sprzeciwia się istnieniu okien życia.

Promowany przez rosyjską propagandę dla Polaków, a uhonorowany w tym roku przez ateistów, Piotr Szumlewicz to redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu” i portalu lewica.pl, publicysta „Przeglądu”, „Gazety Wyborczej”, „Trybuny”, „Le Monde diplomatique”, antyklerykalnego „Tygodnika Faktycznie”. Autor opracowań dla Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji im. Róży Luksemburg i Fundacji Lasalle’a. Współzałożyciel Krytyki Politycznej. Kandydował do parlamentu z list Zjednoczonej Lewicy.

Opinie, promowanego na obrońcę wolności przez rosyjski portal dla Polaków, Piotra Szumlewicza o rzekomym polskim antysemityzmie można było poznać w czasie debaty 28 maja 2015 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Według Piotra Szumlewicza antysemityzm w Polsce jest zjawiskiem silnym, bardzo dobrze zorganizowanym, powszechnym i akceptowanym. Zdaniem lewicowego publicysty skandalicznym przykładem antysemityzmu jest działalność mającego być otwarcie antysemickim Radia Maryja i jego publicystów Stanisława Michalkiewicza, Bogusława Wolniewicza, księdza Cisonia i Mieczysława Ryby (uznawanego przez prelegenta za księdza).

Zdaniem Piotra Szumlewicza (promowanego przez rosyjski portal dla Polaków na obrońcę wolności) Żydzi w II RP cierpieli prześladowania,  zaś Polacy odpowiadają za zbrodnie na Żydach podczas holocaustu, Powstania Warszawskiego, działalności Żołnierzy Wyklętych, i marca 68. W ocenie Szumlewicza dostrzeganie żydowskiego charakteru finansjery czy komunistycznej bezpieki to antysemityzm.

Jak twierdzi rosyjski portal dla Polaków, cytując ateistów, „Kościół i jego ideologia nadal zajmuje centralne miejsce w państwie i ma przemożny wpływ na jego ustawodawstwo, a sami ateiści są w Polsce dyskryminowani. Mówią, że ich celem nie tyle jest promocja ateizmu, ale realizacja konstytucyjnej zasady świeckiego, neutralnego światopoglądowo państwa. Państwa, które należy do wszystkich obywateli bez względu na ich wyznanie czy brak tego wyznania”.

Sympatycy Rosji podający się za prawicowców czy narodowców w kółko podkreślają rzekomy konserwatyzm putinowskiej Rosji. Stwierdzenie te jest wielce dyskusyjne, choć Putin docenia cerkiew, cerkiew krytykuje aborcję, to aborcja nie jest w Rosji zakazywana lub ograniczana. Dla nas Polaków ważniejsze jest to, kogo w Polsce popiera Rosja, a nie jaką politykę Rosja prowadzi u siebie. Realia są takie, że w władze Rosji u siebie deklarują konserwatyzm (w kwestiach aborcji ograniczając się tylko do deklaracji), wspierają cerkiew i islam (dyskryminując jednocześnie katolicyzm), ale w Polsce rosyjska propaganda wspiera wszelkie lewicową patologię, walczy z katolicyzmem i konserwatywnymi wartościami.

Rosyjski portal dla Polaków szkodzi Polsce swoimi artykułami poprzez: wspieranie aborcji, ruchów pro aborcyjnych, demonstracji na rzecz aborcji, przedstawianie w dobrym świetle zwolenników aborcji (Amnesty International, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, polityków Nowoczesnej), wspieranie żydowskiej agresji na Polskę i Polaków, wspieranie polityki Izraela wobec Polski, wspieranie ateizmu, gloryfikowanie Żydów, gloryfikowanie ekstremistów lewicowych (w tym i tych z partii Razem) szkalujących polskich patriotów, gloryfikowanie publicystów uskarżających Polaków o zbrodnie na Żydach (publicystów „Gazety Wyborczej”, Sławomira Sierakowskiego, kierownika Zespołu Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN Andrzeja Ledera, członka Centrum Badań nad Zagładą Żydów Dariusza Lebionka, Jana Tomasza Grossa).

Swoimi artykułami rosyjski portal dla Polaków szkodzi Polakom poprzez: szkalowanie osób krytykujących aborcje (Kai Godek, Instytutu Ordo Iuris, Marka Jurka, Patryka Vegi), szkalowanie Kościoła katolickiego, krytykowanie walka z dekomunizacją, szkalowanie przedwojennych narodowców, promowanie kłamstw na temat rzekomego polskiego antysemityzmu i rzekomych zbrodni Polaków na Żydach, szkalowanie Żołnierzy Wyklętych i NSZ, szkalowanie narodowców czczących polskich patriotów, kłamliwe oskarżenia ONR, Ruchu Narodowego i Marszu Niepodległości z związki nazizmem i rasizmem, szkalowanie prasy patriotycznej.

Publikacje rosyjskiej propagandy kierowanej do Polaków najlepiej uzmysławiają szkodliwość wszelkich przebierańców podszywających się pod polskich narodowców i szerzących pod (fałszywą rzekomo narodową lub konserwatywną) flagą rosyjskiej imperialistycznej propagandy. Działania równych prowokatorów nie zmienią faktu, że Rosja jest sojusznikiem Izraela i międzynarodowego żydostwa, szerzy wśród polaków demoralizację oraz lewicową propagandę, a prorosyjskie środowiska w Polsce odbywają role szabeltasów Putina.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

68 komentarzy

68 Komentarzy

 1. lendzian

  29 marca 2018 at 14:33

  No i jeszcze ten z UA, też Putina naśladuje.
  Podobieństwo wyznaje?
  „Rząd Ukrainy nakazał Państwowej Służbie Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy przeprowadzenie inspekcji centrów handlowych, kin, szkół, przedszkoli i innych miejsc publicznych w całym kraju pod kątem bezpieczeństwa.
  W inspekcjach ma też pomagać MSW, inne agendy rządowe oraz władze lokalne.
  Po tragedii w Kemerowie władze rosyjskie też zleciły przeprowadzenie w całym kraju inspekcji pod kątem bezpieczeństwa budynków użyteczności publicznej.”

  O czym tuba Karczewskiego, niezwłocznie donosi.

  • zbyszek

   30 marca 2018 at 14:08

   Ten na zdjeciu to ktorys z Dudow po kolejnym vecie?

   Skad to nazwisko – tak jak wszedzie pelno Cymanskich.?

 2. qaz

  29 marca 2018 at 14:36

  Bodako, to twoje demonizowanie Rosji jest zenujące. To na zachodzie koscioły są pustawe, a nie w Rosji więc daruj sobę tę rusofobiczną propagandę. Zreszta sam jaki z ciebie chrzescijanin skoro nienawidzisz Rosji? Zacznij od siebie, bo złym człowiekiem jestes.

  • Jan Bodakowski

   29 marca 2018 at 14:44

   W Rosji pełne to są meczety. Cerkwie są pustawe jak kościoły na zachodzie. Na tle rosyjskich cerkwi to w polskich kościołach są tłumy. Zwracam też uwagę, że pana lub pani komentarz nie ma związku z tym że Rosja w Polsce wspiera walkę z konserwatywnymi wartościami.

   • michu

    29 marca 2018 at 15:02

    No ale chyba nie tylko Rosja. Pytanie czy najbardziej i przede wszystkim? 😉

   • warszawiANKA

    29 marca 2018 at 18:38

    Panie Bodakowski a był Pan w Rosji, że kategorycznie pisze, iż cerkwie są pustawe? Z gruntu unikam hazardu, ale w tym przypadku mogę się założyć, że Pan nigdy w Rosji nie był, ale wielce Pan zabiera głos i struga znawcę problematyki rosyjskiej. Pan Bodakowski jest po prostu sorosięciem, a w zasadzie użytecznym durniem Sorosa et consortes. Rosja nie jest naszym przyjacielem, tak jak każde inne państwo (nawet te mieniące się naszymi sojusznikami), bo w polityce międzynarodowej nie ma przyjaźni tylko zimne kalkulacje geopolityczne i interesy. Ale zafiksowanie Pana Bodakowskiego na punkcie Rosji jest groteskowe. Ci od Sorosa i neobanderowska V kolumna w Polsce skaczą z radości, że rzekomo prawicowy publicysta (choć to za duże słowo zważywszy na poziom Pana propagitki) bije w Rosję. Nie mam nic przeciwko krytycznym artykułom o Rosji, ale na Boga! niech one będą merytoryczne i mają oparcie w faktach.

   • jok

    31 marca 2018 at 11:15

    Zwracam uwagę, że jak najbardziej ma związek- i sądzę, że JB to dostrzega, tylko tak … chciał się „ogryźć”.
    Jeśli ktoś pisze, że kościoły na Zachodzie są pustawe, a nie w Rosji, prócz tego inne rzeczy, które napisał, to znaczy, że uważa, że artykuł wskazujący na promowanie przez Rosję ateizmu w Polsce, za gigantycznie przesadzony. Jest to jak najbardziej na temat.

    Ja z kolei czy też, uważam artykuł za wręcz irracjonalny. Nie zamykając oczu na pewne aspekty współpracy Rosji z Izrelem, oraz na etniczność oligarchów z R., nie jest to ta siła oddziaływania, która płynie – powiedzmy ze strony kół/środowisk/polityków żydowskich i filożydowskich na tzw. Zachodzie.
    Oczywiście w Rosji hołubi się armię czerwoną, niemniej – ujmując rzecz skrótowo jeśli chodzi o utożsamianie się z jeszcze dawniejszymi czasami – jeśli coś o caracie, wojsku/życiu za cara, to raczej przedstawiają to z dumą, a nie np. wyłącznie jako okres … „gromienia Żydów”. O ile pamiętam, nie było napomknień i upominania Polski przez deputowanych (czy jak to się tam zwie) rosyjskich, by „zadośćuczyniła Żydom”…. To tak a propos wspołpracy z Ż-ami.

    W Polsce mało się wyświetla filmów rosyjskich, a jeśli już, to nie są to raczej filmy o tym, jak obstrukcyjne i demoniczne jest chrześcijaństwo, „jakie to mądre są Murzyny, jak uczciwe, fajne i pokrzywdzone są Żydy”, oraz jak fajni i liczni są homoseksualiści.
    Media – abstrahując od wpływu mediów zachodnich, także mentalnego, na Polaków w ogóle, i na media nad Wisłą w szczególności, wspomnę, że w tych ostatnich – moim skromnym zdaniem – nadreprezentowana jest pewna mniejszość etniczna i nie jest to raczej mniejszość rosyjska… To nie „sputnik”, kształtuje „myślenie” milionów Polaków, których znakomita większość o „Sputniku” nie słyszała (mi też się do niedawna kojarzył z sowieckim/radzieckim odpowiednikiem „Reader’s Digest”)

    Rzeczywiście, w pewnym sensie zgadzam się z kimś wyżej, ten artykuł – to tak jakby historię ostatnich 4 miesięcy 1939 r. w Polsce opisywał głównie przez pryzmat: ataku/zajęcia przez wojska słowackie okolic Zakopanego oraz przejęcie przez Litwę (od Sowietów zresztą) Wilna i Wileńszczyzny.

    Ba.. dodałbym, że może to być przeciwskuteczne, bo może budzić wręcz sympatie do Rosji, jako do podmiotu, który wprawdzie chce nam zrobić jakieś kuku, ale widać też, że: a)nad Wisłą pragną zrobić Rosji kuku za wszelką cenę, sądząc, ze to się spodoba za Ozeanem, a w razie czego „Zaocean” obroni, b) jest nad Wisłą potężna propaganda antyrosysjska i atakowanie wszystkiego co choćby potencjalnie rosyjskie, c) działania/możliwość działania antypolskie „wrogiej Rosji”, są niewielkie w porównaniu do tego co otrzymujemy od „przyjaciół”, w tym tych na ż..:))
    Tak to widzę, w moim skromnym oglądzie….

    • TZ.

     2 kwietnia 2018 at 02:10

     Rosjanie robią teraz dużo dobrych filmów, które do nas w ogóle nie docierają. Ostatnio niektóre pokazała TVP Kultura, w kinach nie uświadczy się żadnego. Największa zaleta tych filmów jest ich realizm, pokazywanie Rosji takiej, jaka jest naprawdę. Sowiecka propaganda dawno została zapomniana. Z rosyjskich filmow o tematyce religijnej polecam „Wyspę”, dzieło naprawdę wybitne.

  • frate

   29 marca 2018 at 22:15

   A bodako biedako umysłowy jak zwykle odleciał z propagandą banderyzmu! Najpierw jak mu wygodnie pisze o objawieniach fatimskich, o Rosji, że się nawróci, a później jedzie po sputniku, a skąd bolszewia miała technologie zdolną wynosić satelity na orbitę okołoziemską??? Dlaczego o tym nie piszesz???

   • Jan Bodakowski

    30 marca 2018 at 06:30

    bolszewia podobnie jak USA technikę kosmiczną miała z Niemiec, podobnie kałasznikow to kalka niemieckiego pistoletu maszynowego

    • frate

     30 marca 2018 at 10:48

     a tak wychwalany przez ciebie pałac kultury, którego tak gorliwie broniłeś przed wysadzeniem jest kalką wieżowców z lat 20 z NJ. Ciekawe skąd bolszewia miała technologie do budowy głupiego wieżowca, czy może też z Niemiec??? Heh… sam widzisz zabrnąłeś w ślepą uliczkę i już nie masz odwrotu.

     • Lechosław

      2 kwietnia 2018 at 19:59

      @ frate.Sam się wysadź w powietrze DURNIU ! Ręce precz od PKiN.

  • moherowy beret

   3 kwietnia 2018 at 23:28

   Bodakowski zupełnie wpadł w paranoję,gdzie w Rosji promuje się ateizm.Są tam różne nurty,nawet komunizm,nie tylko ateizm.Mają Żydów nie mniej niż w Polsce(Senyszyn,Środa,Hartman,Blumsztajn,Michnik itd),ale z jakiejś to przyczyny społeczeństwo wraca do cerkwi.A przecież żydostwo w 1917 roku wydało wyrok śmierci na Prawosławie.

 3. Masław

  29 marca 2018 at 14:39

  A Bodakowski swoje. Rosja to państwo wrogie, a Sputnik nie jest tylko dla Polaków, pacanie. Jako państwo wrogie, zgodnie z zaleceniami „Sztuki wojny” osłabia wroga. Ale to nasze dyplomatołki i tępaki pokroju Bodakowskiego, do tego doprowadzają.
  Gorzej, że ambasadorowie państw formalnie sojuszniczych, chcą nas demoralizować. Ale o tym cicho sza. Prawda Bodakowski?Chłopaczku o małym rozumku i niewielkiej odwadze, płaczku? O tym, że Amerykanie popierają wymuszenie zbójeckie wobec Polaków (300 milardów) to Bodawski udaje, że nie wie? Amerykanów nie skrytykuje.Bo może w końcu zostanie dopuszczony do koryta. Chociaż na małą skalę.

  • Jan Bodakowski

   29 marca 2018 at 14:48

   Po pierwsze pan pani Masław kłamie że nie pisze o 447. Pisałem o tym wielokrotnie, nagrałem wideo wywiad z Michalkiewiczem. Ciesze się że Masław potwierdza moją tezę o tym że Rosja jest wroga Polsce i specjalnie Polaków demoralizuje. Sputnik działa w wielu krajach ale ja pisze o tym co Sputnik publikuje na swojej polskiej stronie.

 4. ość

  29 marca 2018 at 14:45

  Od razu wiadomo wiadomo kto zaśmiecił stronę kolejnym rusofobicznym artykułem.
  Bodakowski nie ustaje w sianiu antyrosyjskiej propagandy. Ciężki przypadek rusofobii, nawet wkleił te same „przemyślenia” z poprzedniego artykułu. Z takimi tekstami ten portal nie ma szans. Probanderowski przebieraniec podszywający się pod polskiego narodowca.

  • Jan Bodakowski

   29 marca 2018 at 14:50

   Kłamstwem jest zarzucanie mi pro banderyzmu. Napisałem kilkadziesiąt tekstów o zbrodniach UPA. I nigdy nie negowałem faktu ludobójstwa na Wołyniu. Jestem nazywany banderystą bo krytykuje Rosję.

   • michu

    29 marca 2018 at 15:06

    Ja myślę, że tu chodzi o to, że wielu widzi większe zagrożenie ze strony banderyzmu niż Rosji. To trochę tak jakby ktoś np w 1940 przypominał, że Francja nas zdradziła itp, jak wokoło były o wiele większe zagrożenia. Co może pewnych ludzi irytować ;).

   • ość

    29 marca 2018 at 15:07

    Był artykuł, na zasadzie: Ukraińcy „walczą” z Rosją, Rosja to samo zło, więc popieramy Ukrainę. A to oznacza też uległość w kwestii prawdy o ludobójstwie, ekshumacji itp. Również usuwanie anty-banderowskich komentarzy.

    Skąd ta obsesja na punkcie Rosji? Ciągle o Rosji, nic o niemieckich mediach, żydowskich, może krytyka TVN? A nie, bo jeszcze proces wytoczą, lepiej uczepić się jakiegoś niszowego „sputnika”. Takie artykuły pięknie wpisują się w antypolskie działania sił dążących do wywołania konfliktu z Rosją, tak by po raz kolejny była wojna na polskiej ziemi.

 5. Przebudzcie sie!!!

  29 marca 2018 at 14:50

  Juz nie zrzucajcie wszystkiego co zle na Rosje. Juz niedlugo ta demoralizacja Zachodnia wyjdzie bokiem Polakom. Zwiazki homoseksualne i inne dewiacje, przemoc, narkotyki i inne substancje niszczace mlodziez w Polsce i tak mozna byloby wyliczac jeszcze dlugo nie z Rosji a Zachodu przyszlo. Dziwne ze dzis coraz mniej wartosci moralnych w Polsce niz za czasow komuny. Nie dziwi was ze Pani Marine Le Penne chce z Putinem bronic wartosci chrzescijanskich? Dzis Polscy we wlasnym domu sa bardziej zdmoralizowani niz bylo to kiedys. Mozna byc prawicowcem ale trzeba jednoczesnie trzezwo patrzec na swiat a tym bardziej obiektywnie go oceniac. Nie wszystkiemu co zle dzis w Polsce winna jest Rosja czy tez Prezydent Putin.

  • Jan Bodakowski

   29 marca 2018 at 14:53

   Po pierwsze Maryla le Pan popiera aborcje. Po drugie jak pisze o rosyjskiej propagandzie w Polsce a nie we Francji. W Polsce Rosja promuje demoralizacje

   • michu

    29 marca 2018 at 15:10

    Pytanie czy akurat rosyjska propaganda jest najbardziej skuteczna (Polacy są na nią chyba w miarę odporni, przez lata wykształcili przeciw ciała ;)) i czy akurat ona najbardziej szerzy demoralizację, czy przede wszystkim? Szkoda dziennikarskiego zapału na wroga drugorzędnego… ;).

   • TZ.

    2 kwietnia 2018 at 02:26

    Panie Janku, Rosja w Polsce niczego nie promuje. Ma zerowy wpływ na opinie publiczna. „Sputnik” jest niszowym portalem, wie o nim jakiś ułamek procenta Polaków. Pana krytycy mają rację – jeśli ktoś promuje w Polsce demoralizację, to na pewno instytucje z Zachodu, ich politycy i ich media. Robią to jawnie, wcale się z tym nie kryjąc, i co najgorsze – dość skutecznie. No i piąta kolumna, że wymienię tylko feministki, Hartmana, Gazetę Wyborczą… To są prawdziwi i groźni wrogowie naszych sumień. Rosja, mimo całej ponurej przeszłości i nieciekawej teraźniejszości, budzi mimo wszystko jakąś nadzieję na lepsze, przestało się tam już walczyć z religią chrześcijańską. Zachód nie daje w tym względzie żadnej nadziei.

 6. Aguirre

  29 marca 2018 at 15:12

  ad Przebudźcie się!!!) „Pani Marine Le Penne chce z Putinem bronic wartosci chrzescijanskich?”. To nieprawda Pani M. Le Pen ma gdzieś tzw. „wartości chrześcijańskie”, ponieważ sama wywaliła z prawicowej partii jej ojca, który tą partię założył za kurczowe trzymanie się tych wartości. Jej chodzi tylko o islam (neutralizacja) i świecką republikę Francuską – czyli masońską (sama powołuje się na tradycję Rewolucji Francuskiej-tfu!). Natomiast interesy z Rosją chce robić bo po prostu jest rozsądna w kwestiach gospodarczych.
  – Każdy zarzuca panu Bodakowskiemu propagandę a nikt merytorycznie się nie odniósł do jego zarzutów, czyli sami prowadzicie propagandę tyle, że prorosyjską. Ja również zwiedziony złudnymi nadziejami wobec prezydenta Putina myślałem, że może on stanowić zaporę dla jankesko-pejsatego globalizmu ale bielmo spadło z oczu kiedy dowiedziałem się jak chętnie z pejsatymi współpracuje. To oczywiście nie oznacza, że uważam, iż Polska nie powinna mieć normalnych stosunków z Rosją, na zasadach dobrej współpracy gospodarczej.

 7. antyPOPiS

  29 marca 2018 at 15:30

  Panie Bodakowski, wypadaloby pisac zgodnie z prawda, czyli, rosyjski portal wspiera i udostepnia swe strony propagandystom zydolewactwa polin.. Np. tutaj, nader czesto, natretnie promuje sie niejaki kuzmiuk, agitator PiSiorski, czy to znaczy ze „PRAWY” jest tuba PiSraelitow?..

 8. Przebudzcie sie!!!

  29 marca 2018 at 15:39

  Dziejszy nurt religijny kosciola katolickiego w Polsce odbiega od wartosci chrzescijanskich. Kosciolowi katolickiemu w Polsce dzis blizej do wartosci Judaizmu. To przeciez widac jak na dloni kogo powpiera Kosciol w Polsce, ktora partie polityczna a tej partii jest dzis blizej do Izraela. Zachod sprowadza imigrantow, rowniez z Islamu dla przeciwagi dla coraz wiekszego wplywu Judaizmu w Europie Wschodniej. Czy nie jest aby tak ze nam samym blizej jest dzis do ateizmu. Judaizm wyklucza Chrystusa jako Syna Bozego wiec dlaczego dzis tak blisko wladze w Polsce sa Izraela? Rosjanie nie odzucaja w Kosciele Prawoslawnym Chrystusa, zatem sami sobie odpowiedzcie do czego sami dazymy.

 9. semperparatus

  29 marca 2018 at 15:53

  Zgadzam się z zarzutami poprzedników…Bodakowski walcząc z Rosją AUTOMATYCZNIE sprzyja międzynarodowej „lewiźnie”i NWO…Udając narodowca propaguje lewacki i antychrześcijański „gniłyj zapad”

 10. gość

  29 marca 2018 at 16:19

  Bodakowski jest z narodu przebranego, stąd te stałe ataki na Rosję!

 11. Hania

  29 marca 2018 at 17:59

  Pan Bodakowski jest prawdziwą perłą, o której pisze pan dr Zapałowski w artykule
  ” Inteligentne głupki zagrożeniem dla Polski”
  Dowód na prawdziwość jego słów.

  W tym akapcie zawarł pan Bodakowski wszystko czym jest

  „Publikacje rosyjskiej propagandy kierowanej do Polaków najlepiej uzmysławiają szkodliwość wszelkich przebierańców podszywających się pod polskich narodowców i szerzących pod (fałszywą rzekomo narodową lub konserwatywną) flagą rosyjskiej imperialistycznej propagandy.”

  Rozumiem, że narodowcem jest przywoływany w artykule Hartman czy niejaki Szumlewicz?
  Panie Bodakowski idź pan lepiej do kościółka zamiast wypisywać brednie.
  św Tomasz co prawda uczył, że w niektórych przypadkach głupota grzechem nie jest….
  ( ale nie zawsze wypada na ten casus się powoływać)

  • Paweł

   29 marca 2018 at 18:35

   Takich bredni dawno nie czytałem. Prawosławie to sekta schizmatycka.

  • lendzian

   29 marca 2018 at 19:53

   „Pan Bodakowski jest prawdziwą perłą,”
   Nawet do inteligentych głupków NIE dociąga a co o perłach mówić..

  • Jan Bodakowski

   30 marca 2018 at 06:28

   doskonale Pani wie że nie pisałem w tym akapicie o Hartmanie i innych, tylko o przebierańcach występujących pod fałszywą narodową lub konserwatywną flagą. Hartman i jego koledzy szczerze występują pod czerwoną flagą i nie podszywają się pod narodowców i konserwatystów

 12. Hania

  29 marca 2018 at 19:29

  Doprawdy nie wiem skąd Bodakowski wyciąga takie bzdurne artykuły.
  Na Sputniku bywają ciekawe artykuły.
  Polecam o otruciu Skripala i wariactwie brytoli:)

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803297654361-siergiej-skripal-londyn-rosja-otrucie-konfiskata-majatek-salisbury-sputnik/

 13. Mirek

  29 marca 2018 at 20:25

  Rosja stała się mocarstwem kosztem Polski . Wzmocnienie Polski oznacza trwałe przejście Rosji do ligi byłych imperiów. Żadne zaklęcia nie zmienią tej sytuacji . Rosja zawsze i wszędzie , dopóki będzie zipieć , będzie dążyła do zniszczenia naszego kraju i narodu . Publikacje w Sputniku nie zostawiają żadnej wątpliwości , co do zamiarów Rosji wobec Polaków. Nie istnieje opcja ułożenia sobie normalnych stosunków z Rosją . Gdy w 1990 roku prezydent ZSRR Gorbaczow negocjował wycofanie wojsk z Polski, postawił warunek ,że to ma byc obszar pozbawiony możliwości obronnych ,odprzemysłowiony i wyludniony . Oczywiście , jest zasadne pytanie o rolę USA w zrealizowaniu życzeń Rosji względem Polski , ale zupełnym obłędem jest wiązanie przez Polaków nadziei z Rosją . USA są w rzeczywistym konflikcie z Rosją i to stwarza Polsce szansę stanięcia na nogi.

  • TZ.

   2 kwietnia 2018 at 02:34

   Ale fantazje! Fajnie się to czyta.

 14. Soroka

  29 marca 2018 at 20:32

  Od Rosji Polska jeszcze nigdy nie zaznała czegokolwiek dobrego!
  Jeżeli się mylę, to proszę o mnie wyprowadzić z błędu.

  • wyciety

   29 marca 2018 at 22:42

   A od kogo dostala cos dobrego?

 15. marju73

  29 marca 2018 at 20:44

  No ale to nie Rosja sprzedaje prasę w Polsce ani nie ma w kablòwkach kanałòw.Przypomnijmy że w Rosji też grasuje Chabad Lubawicz. Rosjanie zapewne też mają swoich „rosyjskojęzycznych” „starszych braci” w mediach ktòrzy , jaka niespodzianka akurat wybrali sobie do promowania ateistę Hartmana z żydowskiej kabalistycznej Bnai Brith.
  No i proszę kiedyś nawet ojciec dyrektor był trochę mniej zlękniony.
  radiomaryja.pl/bez-kategorii/nowy-odlam-masonerii-w-polsce/

  • Mirek

   29 marca 2018 at 21:13

   Hartman i pozostali członkowie Brum-Brum-Brum są związani z Rosją . Oni wszyscy rodzinnie wywodzą się z PRL-u i w dużej cześci są albo funkcjonariuszami albo agentami WSI. To samo dotyczy Michnika i jego kumpli z GW . Michnik po maturze pod koniec lat 50-tych odbył roczną podróż po Europie i po powrocie do Polski nie został aresztowny za działalność szpiegowską chociaż zabrał się za obalanie rządzącej w tamtym czasie jednej z komunistycznych klik . Skoro Michnik nie był agentem SB , to znaczy ,ze był agentem KGB . Polska była miejscem stacjonowania 100-tysięcznej armii sowieckiej i przez Polskę odbywała się komunikacja z 400-tysięczną armią sowiecką stacjonujacą w NRD. Z czysto pragmatycznych powodów Rosjanie nie mogli tutaj tolerowć żadnej agentury poza swoją

   • TZ.

    2 kwietnia 2018 at 02:39

    Człowieku, uspokój się! Przestań produkować te zmyślenia. Weź stoperami, może ci przejdzie.

    • TZ.

     2 kwietnia 2018 at 02:51

     stoperan

 16. Hania

  29 marca 2018 at 21:12

  Ojciec dyrektor nie jest ” zalękniony”
  On jest ” przejęty”
  Dotacje zrobiły swoje…

  • Soroka

   29 marca 2018 at 21:21

   Jakie dotacje?!

 17. KatolikPolak68

  29 marca 2018 at 21:42

  dobrze że taki portal istnieje – przykładowo zastanawiam się czy cos jest dobre czy złe dla mojego kraju i co robie – włączam sputnik jak tam pisza że dobre to juz wiem że dla Polski złe, a jak piszą że złe np system Patriot no to już wiem że dla P
  oslki jest to dobre

 18. Jan Bodakowski to PIES "Pawłowa" w III RP - ślini się, gdy myśli o "ruskich" ... SIĆ!

  29 marca 2018 at 21:44

  Łysy skrajny chory psychicznie RUSOFOBIE Jan Bodakowski ta jakoby „rosyjski” agencja informacyjna „Sputnik” ta internetowa, telewizyjna i radiowa jest obecnie faktycznie opanowana przez RUSKICH ŻYDÓW podszywających się za „ruskich” nagłaśniających to co, gdzie i kiedy stało się gdzieś na świecie wydarzyło ale widziane PRZEZ pryzmat interesu ŻYDÓW, a nie Rosji lub etnicznych Ruskich!
  ŻYDOWSKA agencja Sputnik to NIE Rosja, o czym nie wiesz ty RUSOFOBICZNY oszołomie Bodakowski !!!
  Agencja Sputnik to coś w rodzaju „polskiego” żydowskiego TVN w III RP !
  Żydy z USA usiłują skolonizować Rosję i zrobić z Rosji taka „wycieraczka” do butów dla „ruskich żydów”, tych którzy nie wyjechali z Rosji po 1990 roku ale w Rosji się najbardziej nakradli na „pierestrojce” będąc poprzednio przy korycie władzy na Kremlu, którą stracili po tym jak zdechł ten sprzedawczyk pijaczyna Yelcyn, 100% WASAL żydo-neokonów z Waszyngtonu.
  To właśnie wasalna skolonizowana III RP przez Niemców i ŻYDÓW została przekształcona w taką wycieraczkę do butów dla mafii żydowskiej co wspiera ten pro-żydowski karierowicz, ta KANALIA anty-polska A.Duda razem z WASALNYMI syjonistami PO-PiS.
  Nowobogackie ruskie żydy okrążyli dookoła W.Putina, a po 2000 roku przechwycili nieomal wszystkie media czyli sytuacja w Rosji jest teraz PODOBNA jak w USA, gdzie „żydy amerykańskie” też przechwycili centralne media, a na dodatek też PRZYWŁASZCZYLI sobie cały system finansowy co żydom amerykańskim umożliwia metodyczne okradanie USA i tak RABUJĄ amerykańskich obywateli z ich owoców pracy i zrobili z tego USA bankruta.
  Z tego bankruta USA żydy amerykańskie już więcej nie dają rady nic „WYDOIĆ”, dlatego ta żydowska mafia w czarnych kapeluszach z długimi brodami w czarnych płaszczach teraz rzuciła się na Rosję, aby najpierw ją ROZERWAĆ na kawałki, a następnie te kawałki jako słabe regiony skolonizować dla żydowskich oligarchów i przejąć nie tylko ruskie finanse ale PRZYWŁASZCZYĆ sobie całą ziemię ruską z jej bogactwami naturalnymi, stać się KASTĄ rządzącą tak jak jest to w zbankrutowanym USA czy III RP lub „ukrainie”.

  Agencja „informacyjna” Sputnik w ostatnich latach przekształciła się faktycznie agencja RUSKICH ŻYDÓW zamieszkach w Rosji z rosyjskim obywatelstwem udających „ruskich”!
  Sputnik został PRZĘJĘTY przez „ruskich żydów” i jedynie UDAJE, że jakoby jest „ruską” agencją informacyjną przy każdej okazji usiłuje ZGNOIĆ Polaków, ale przez pryzmat żydowskiego interesu znajdując w Polsce „pożytecznych idijotów” którzy im piszą szkalujące teksty Polaków.
  Głuptasie Bodakowski rozszyfruj autora tego felietonu ze Sputnika, który teraz opisujesz !!!!
  Obecna za-żydzona agencją Sputnik nie tylko brutalnie OSZUKUJE/manipuluje przez pryzmat ŻYDOWSKI, kołuje etnicznych Ruskich w Rosji ale też ludzi na całym Świecie.
  Co ciekawego, to jak się słucha Radia Sputnik w różnych wersjach językowych tego OSZUKAŃCZEGO „Sputnika” to ta sama informacja dotycząca jakiegoś konkretnego jednego zaistniałego wydarzenia politycznego w Rosji lub na Świecie jest interpretowana zupełnie ODDMIENNIE w tych różnych językach, ale tak, aby to było w INTERESIE dla międzynarodowej mafii żydowskiej.
  Znam bardzo dobrze 5 języków w mowie oraz piśmie i słuchałem też Sputnika w języku rosyjskim w jeszcze kilku innych językach za pomocą Internetu od 7 lat, gdyż w całej Ameryce Północnej dosłownie WSZYSTKIE media głównego ścieku to całkowite KŁAMSTWO szyte grubymi fałszywymi nićmi.
  Wszystkie media głównego ścieku w USA są opanowane przez kłamliwą/bandycko-złodzejską mafie żydowską i tego już dawno po prostu NIE daje się słuchać.
  Zauważyłam, że przeciętni obywatele w Ameryce Północnej(USA, Kandzie, Meksyku) nie znający obcych języków są już zmęczeni kłamstwami żydowskich mediów w Ameryce Północnej i Południowej więc przezucili się na słuchanie różnych agencji informacyjnych dostępnych w telefonach komórkowych i Internecie, a w tym też „ruskiego” Sputnika, który też stał się propagandówką ZŁODZEJI ruskich żydów!
  Przeciętni amerykańcy porzucają CNN, Fox New i oglądają ruska TVR w TELEWIZORNI na kanale 103 Comcast.
  Przeciętni amerykańcy przez tą żydowską propagandę dają się z łatwością rabować finansowo przez lokalną KASTĘ żydowską.
  Przeciętni amerykańcy już dawno się POGUBILI co jest prawdą i fałszem. Oni niczym się różnią się od motłochu niemieckiego jaki wyhodowała propaganda żyda niemieckiego Gebellsa w III Rzeszy Hitlera, dlatego MOTŁOCH amerykański jest tak samo GROŹNY swoją głupota jak Niemcy w III Rzeszy niemieckiej Adolfa Hitlera po 1938 roku.
  Ten „ruski” Sputnik był założony przez jakiś „umiarkowanych” ruskich obywateli ale było wyraźnie widać przez ostanie 7 lat jak DRYFOWAŁ z nadawaną propaganda „pro-żydowską” ze ewidentną SZKODĄ dla etnicznych ruskich.
  Też jest ewidentne, że w redakcji Suptnik władzę przejeli ruskie żydy „nowobogackie” LEWAKI liberały i powyrzucali „etnicznych ruskich”, a na ich miejscach pojawli się „redaktorzy” z ŻYDOWSKIMI nazwiskami nadającymi felietony przez WYRAŹNY pryzmat ŻYDOWSKICH interesów w Rosji.
  Co ciekawego to zauważyłam, że ci nowi „redaktorzy” Sputnika jako komentatorów na antenie radiowej teraz dobierają na komentatorów ale tylko „rosyjskich żydów” z uniwersytetów w Rosji oraz „rosyjskich żydów” nowobogackich co ostatnio wrócili z Izraela do Rosji, którzy dostali się na wysokie stanowiska w urzędach, na uniwersytetach oraz spółkach skarbu państwa w Rosji pod PRETEKSTEM „najlepszych rosyjskich specjalistów z azchodu” którzy jakoby mają „doświadczenie z zachodu” ale przedstawiane przez nich wizje są ewidentny przez pryzmat żydów amerykańskich lub w INTERESIE ruskich ŻYDÓW z Izraela lub Rosji, którzy razem trzymają „sztamę” w „wydymaniu” finansowym, politycznym Ruskich, Polaków, Amerykanów i każdego kto nie jest żydem.

  Tymczasem ten prymitywny propagandowy manipulator i KŁAMCA skrajny RUSOFOB Jan Bodakowski udający „dziennikarza” na myśl o „ruskich” zaczyna się ślinić, dosłownie się pieni i zaczyna gryść wszystko dookoła jak wściekły łysy PIES „Pawłowa”.
  Tak właśnie został wyhodowany w skrajnej nienawiści do wszystkiego co „ruske” przez ten zafałszoawany system edukacyjny złodziei żydów solidaruchów za anty-polskich gangów „Unia Wolności”, AWS i PO-PiS-PSL.
  Ruska centralna telewizja w Rosji o nazwie „RUSSIA 1” też jest opanowana przez ruskich żydów, a najważniejszy codzienny program TV pod nazwą „Wieczór” jest prowadzony przez ruskiego żyda o nazwisku Соловьев (Sołoview), który systematycznie zaprasza na swoje programy innego ruskiego żyda o nazwisku Кедми Яков, który mieszka trochę w Rosji i trochę w Izraelu, ale jest NAJWAŻNIEJSZYM komentatorem tego NAJWAŻNIEJSZEGO programu telewizyjnego w Rosji o NJWIEKSZEJ oglądalności rosyjskiego motłochu, posłuchajcie co BREDZI ten ruski ŻYD o Polsce i Polakach:
  Правда Кедми о поляках во Второй мировой
  https://www.youtube.com/watch?v=DFwYMHpJ2Zo&feature=youtu.be

  • Jan Bodakowski

   30 marca 2018 at 06:25

   Czemu Putin i władze Rosji na to pozwalają? Jak pozwalają to znaczy, że akceptują ten stan rzeczy

   • lendzian

    31 marca 2018 at 14:05

    Tak samo wszyscy co kolportują antypolskie banderowskie brednie i wymysły.
    Akceptują.Co najmniej.
    Np. niejaki Bodakowski.

 19. Rusofobia jest elementem składowym GLOBALIZMU

  29 marca 2018 at 22:20

  To żydo-waszyngtoński GLOBALIZM żydo-neokonów „Deep state” w walce o całkowitą hegemonię nad CAŁYM Światem znalazł faktycznie tylko jednego przeciwnika czyli Rosję, po wcześniejszym ubezwłasnowolnieniu imperium Brytyjskiego.
  Faktycznie to po 1990 roku żydo-mafijna „nowa” władza w III RP wykreowana dla Polaków przez żydo-masoński LEWACKI „zachód” na zamówienie swoich sponsorów GLOBALISTÓW sztucznie kreowała Rosję w świadomości przeciętnych polskich obywateli jako JEDYNE „imperium zła” na całym Świecie, tylko dlatego, że Rosja stawiała i dalej stawia opór i nie chce się zgodzić być WASALEM wobec uzurpatorów żydo-neokonów amerykańskich mających ambicję bycia jedynym zarządcą Świata ze swoim GLOBALNYM rządem w swoim żydowskim egalitarnym interesie.
  RUSOFOBIA jest zatem elementem składowym GLOBALIZMU i żydowskiej chciwości, którzy usiłują rezerwać Rosję na kawałki i ją sobie przywłaszczyć tak jak żydostwo przywłaszczyło sobie USA i UE.
  Obecna Rosja jest najbardziej suwerennym państwie na Świecie.
  Obecne UK to autentyczny WASAL dla chciwych żydo-neokonów z USA:
  „Rosja nie da się nikomu skolonizować. NIE będzie jedno-polarnego Świata, gdzie żydo-neokoni z Waszongtonu będą HEGEMONEM i zarządcą całego Świata w swoim interesie. Era Brytyjskiego kolonializmu się skończyła. UK to wasal żydo-neokonów Waszyngtonu”:
  https://www.youtube.com/watch?v=2INawsWP5io&feature=youtu.be

 20. tuszyn

  29 marca 2018 at 22:56

  Może to i portal rosyjski ale pełen antypolskich (chociaż z polskim obywatelstwem) żydobolszewickich kanalii. Może by się z Rosją nie żreć…. może to ona będzie naszą ostatnią deską ratunku przed żydo-banderowską agresją.

  • Jan Bodakowski

   30 marca 2018 at 06:23

   Polacy nie chcą konfliktu z Rosją. To Rosja w Polsce wspiera lewice. To Rosja wspiera żydowską agresje na Polskę.

   • Przebudzcie sie!!!

    30 marca 2018 at 06:47

    Co jeszcze dopiszesz do tej listy, ze Rosja wspiera roszczenia Zydowskie wzgledem Polski? to Rosyjscy senatorowie pisza list z prosba o uwzglednienie interesow mniejszosci zydowskiej w Polsce w kwestii reprywatzesc chcieliby Zydzi, czesc Niemcy, czesc Ukraincy, a Tobie jako Polakowi pozostana kajdany, praca od switu do nocy o podatki na szlachte Jerozolimska. Jeszcze tylko Rosja temu na drodze stad jatrzenie i napuszczanie jednych na drugich, niech morduja sie Slowianie a my przejmiemy zgliszcza. Trzeba byc slepym aby tego nie widziec.

   • NATO, UE to "cywilizacja" zwykłej obłudy i groteski

    30 marca 2018 at 08:54

    Szef Pentagonu gen. James Mattis w dniu 28-III-2018 powiedział tak:
    ” … Rosja sama wybrała rolę „rywala strategicznego” USA, więc to ich wina, że zbliżenie naszych obu państw z przeszłości w taj sytuacji jest nie aktualne. Rosja też próbują rozbijać układy sojuszy i jedność zachodniego świata jakie USA ustaliło … ”
    Źródło:

    http://www.businessinsider.com/russia-aggression-us-defense-secretary-jim-mattis-condemns-2018-3

    Czyli, szef Pentagonu gen. James Mattis uważa się za hegemona całego Świata, a jeśli jakaś kraina usiłuje być suwerenna i nie chce być WASALEM i SŁUGUSEM wobec USA zarządzanego przez żydo-masonów to dostaje kopa.
    W tej UE i III RP granica tej obłudy i groteski przekroczyła wszystkie granice, a ci pajace w Brukseli to zwykłe małpiszony, którem właściciele wielkich korporacji dają banany jak są grzeczni lub odstrzeliwują jak są nie posłuszni w tym mataczeniu przeciętnego motłochu.
    Mafiozi z gangów PO-PiS-SLD-PSL-nowocześni złodzeje to zwykli karierowicze małpiszony biorący cichaczem łapówki za swoją WASALNOŚĆ wobec imperialnych żydo-neokonów i NIE służą polskim interesom ani polskim obywatelom, lecz są płatnymi agentami zagranicznych mocarstw zwłaszcza rabunkowych ludobójców z Waszyngtonu.

   • TZ.

    2 kwietnia 2018 at 02:50

    Dwa zdania w pańskim powyzszym wpisie są fałszywe. Polacy nie, ale polskie władze chcą konfliktu z Rosją. Realizują to, wspierając Ukrainę w wojnie polsko-rosyjskiej. Rosja nie wspiera żydowskiej agresji na Polskę – robią to Stany Zjednoczone Ameryki. Pana problem na tym forum polega na tym, że przyjmuje pan z góry założoną tezę (Rosja to czyste zło i wróg Polski), po czym dopasowuje pan do tej tezy wybrane fakty (Sputnik) lub zmyśla pan (powyższy wpis). Pańscy czytelnicy w lot to wyłapują i – obrywa pan.

 21. z-k

  30 marca 2018 at 00:29

  Ogłupiają przede wszystkim żydowskie i pruskie media, które ktoś do Polski w tym niecnym celu masowo sprowadził. Przecież poza Gazetą Warszawską i paroma patriotycznymi pisemkami Polak nie ma nic polskiego do czytania. Nawet gazeta polska…..to jaka tam ona polska. Cennej książki też trzeba szukać gdzieś w małym niszowym wydawnictwie…. W Sputniku te same kosmopolityczne pyski z przewagą żydolewactwa.

 22. Tomasz

  30 marca 2018 at 05:56

  Pan Jan Bodakowski nie zajrzał na Sputnik gdzie były podane informacje o białych marsach .A BBC itd nie sączą globalnej neo-marksistowskiej globalnej propagandy .Czy był Pan w Federacji Rosyjskiej ??Skąd ma Pan wiedze że Cerkwie w Rosji świecą pustkami??A niemieckie media nie atakują Polski I Polaków nie sączą kłamliwej propagandy???

  • Jan Bodakowski

   30 marca 2018 at 06:20

   To jest artykuł o rosyjskiej propagandzie w Polsce. W innych artykułach opisuje antypolską propagandę innych krajów. W jednym artykule nie da się poruszyć wszystkich tematów. Zachęcam do czytania i innych moich tekstów. Cerkwie są puste bo Rosjanie to z ateizowany przez komunistów naród (dziś Rosja tych komunistów gloryfikuje), za caratu cerkiew nie była zainteresowana ewangelizacją dzięki czemu komunistom udała się rewolucja (Polskę od komunizmu uchronił katolicyzm i to że Kościół katolicki był aktywny), dziś w Rosji katolicyzm jest po to dyskryminowany by nie był konkurencją dla cerkwi. Rosja nie uznaje katolicyzmu za oficjalną religie, taki status ma prawosławie, islam, judaizm i trzy inne religie.

   • Hania

    30 marca 2018 at 09:48

    Jan Bodakowski

    30 marca 2018 at 06:23

    Polacy nie chcą konfliktu z Rosją. To Rosja w Polsce wspiera lewice. To Rosja wspiera żydowską agresje na Polskę.

    Taaa… wspierają, a jakże!

    Nasyłając nam patryjotyczny rząd PISdu!
    Wspierając sowitymi datkami narodowo-katolickie radyjo.
    Pisząc odezwy ministrów przybywających do Izraela.
    Przyznając ordery dla neobanderowskich dziennikarzy wolnego słowa.
    Siedząc w umyśle pana Bodakowskiego.

   • TZ.

    2 kwietnia 2018 at 03:06

    Katolicyzm w Rosji ma się całkiem dobrze. Są katolickie diecezje, seminaria (w Moskwie i Petersburgu), parafie. Dramatycznie brakuje księży. Z relacji polskich księży, którzy pracują w Rosji, wynika, że na szczeblu lokalnym stosunki między księżmi katolickimi a władzą układają się dobrze, konflikty zdarzają się rzadko. Gorzej jest na Ukrainie.

 23. Tomasz

  30 marca 2018 at 09:49

  Kościół Katolicki jest dyskryminowany w Federacji Rosyjskiej gdyż głową Świętej Matki Kościoła jest Papierz .Prawosławie uznaje władzę w Federacji Rosyjskiej w Rosji Carskiej Car był uznawany przez Cerkiew .Władza duchowna w Federacji Rosyjskiej tak samo jak Prezydent W Putin nie uznają władzy Papieża to jest logiczne że narodowi-bolszewicy nie walczą oficjalnie z Cerkwią Prawosławną ,Polski i Polaków wrogami są Federacja Rosyjska R F N .A U S A wlk Brytania Francja to sprzedajne dziwki.Obecny konflikt tj konflikt między U S A I Federacją Rosyjską to nie jest nasza wojna do wojny Polska powinna ostatnia wejść a nie pchać się przed szereg mocarstw .Polska zawsze źle wychodziła gdy zawierała egzotyczne sojusze jak w 1939 .Panie Bodakowski twórcami Komunizmu byli Żydzi Lenin Trocki Dzierżyński itd stąd nazwa Żydo-bolszewia to oni zniszczyli Rosję i naród Rosyj

 24. zbyszek

  30 marca 2018 at 14:28

  Ci tak rozezleni sprawiaja wrazenie, ze nagle zainteresowali sie portalem – widocznie temat jest wlasciwy i prawdziwy.

  Dodam – Rosja juz zagarnela wszystko wokol – tak Rosja a nie jakas federacja i nie maja zamiaru przestac.

 25. Tomasz

  30 marca 2018 at 15:04

  Panie Bodakowski do Żydzi z U S A i Izraela chcą ograbić Polskę i Polaków z mienia bez-spadkowego obywateli Polskich wyznania mojżeszowego zamordowanych Oświęcimiu -Brzezińce niemieckim obozie zagłady.Panie Bodakowski AK 47 pierwsza wersja Kałasznikowa jest produkcji rosyjskiej był produkowany W Cegielskim w Poznaniu.Zbyszek nie pisz bzdur .

 26. zbyszek

  30 marca 2018 at 20:24

  Tomasz – byl Auschwitz a nie Oswiecim – w Oswiecimiu nikogo nie mordowano Nie masz chyba zbyt dobrych zamiarow jak powtarzasz nazwe organizacji antypolskiej- taki blad nie razi?

  Druga razaca rozum sprawa: Slaska gwara ma zaledwie nalecialosci z j niemieckich, ale ciagnie ich do bogatych na tej podstawie. jidisz ma 75 % niemieckiego, nazwiska niemieckie a reszte z anektowanych Luzyc i uwazacie ich za odrebny narod – ktora gwara niemiecka miala wiecej niz 70 % hochdeutsche?

 27. Tomasz

  30 marca 2018 at 22:04

  Zbyszek Naucz się pisać tj Oświęcim -Brzeźinka tj polskie nazwy miejscowości z przed okupacji niemieckiej.Włóż okulary najlepiej końskie napisałem NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY.

 28. TZ.

  2 kwietnia 2018 at 03:46

  Bodakowski nie powinien być publicysta szanującego się (?) portalu, tylko rzecznikiem prasowym jakiejś instytucji o antyrosyjskim profilu. Np. telewizji Biełsat. Wtedy jego wypowiedzi nikogo by nie dziwiły.

 29. panda

  2 kwietnia 2018 at 11:08

  A Putin już sie ze swoim ateizmem uporał?

 30. Pingback: cn8wdhj53d54j546nv785tve

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra