Kościół

Kamienie grobu nie są przeszkodą

Medytacje ewangeliczne z dnia 31 marca 2018 – WIGILIA PASCHALNA, Mk 16, 1-7

Gdy minął szabat, Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień z wejścia do grobu?» Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień został już odsunięty, a był bardzo duży. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. A idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: „Podąża przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”».

„Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu” w tych słowach zawiera się cała istota Wigilii Paschalnej. Kobiety szukały Jezusa w grobie, ale Jego już tam nie było. Powstał z martwych! Jakaż musiała być to dla nich radość – ich ukochana Osoba żyła i czekała na nie w Galilei!

Dzisiaj, przy okazji święcenia pokarmów, będziemy adorować Jezusa złożonego do grobu i chociaż wiemy, że zmartwychwstał, to czas oczekiwania na Rezurekcję jest czasem nie tylko radości ze zwycięstwa Jezusa, ale również uświadomienia sobie jego znaczenia.

Jest także wezwaniem do dokonania zmian w naszym życiu i obrania właściwego kierunku. Wezwaniem do podążania za Jezusem bez obaw, że na przeszkodzie staną nam potężne kamienie grobu. Nie ma bowiem takiej przeszkody, której Bóg nie byłby w stanie za nas pokonać, nie ma takiego upadku, z którego nie pomógłby nam się podnieść.

Trwanie w Chrystusie da nam udział w radości Królestwa Bożego. Droga ta prowadzić będzie jednak przez krzyż…

Fot. Biblica.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra