Z zagranicy

Orbán zwycięża wybory i… dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu

Obecnie sprawująca władzę koalicja pod przywództwem Fideszu niekwestionowanym zwycięzcą wyborów parlamentarnych na Węgrzech. Po przeliczeniu 95,1 proc. głosów wygląda na to, że zdobyła 133 miejsc w 199-osobowym parlamencie, co daje jej większość trzech czwartych.

Tymczasem ugrupowanie węgierskich narodowców, Jobbik, utwierdziło się na pozycji największej siły opozycyjnej w węgierskim parlamencie, zdobywając 26 miejsc. Alians Socjaliści-Párbeszéd zdobył 20 miejsc, Koalicja Demokratyczna – 9 miejsc, partia zielonych LMP – 8 i Együtt – 1 miejsce.

– Odnieśliśmy historyczne zwycięstwo i stworzyliśmy możliwość ochrony Węgier – mówił premier Viktor Orbán, zwracając się do swoich zwolenników. – Zwyciężyliśmy – oświadczył w przemówieniu. – Za nami potężna batalia – dodał. Wyrażając wdzięczność swoim wyborcom, nie zapomniał też o Węgrach mieszkających poza granicami kraju, którzy głosując w wyborach „pomogli ochronić macierz”. Następnie Orbán podziękował prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za udzielone przez nich wsparcie.

Po wyborach nastąpiła zmiana na stanowisku szefa Jobbiku – Gábor Vona ogłosił swoją rezygnację. Rezygnacje posypały się również w pozostałych opozycyjnych ugrupowaniach, w tym w Partii Socjalistycznej oraz Együtt, której ledwo udało się przekroczyć pięcioprocentowy próg wyborczy.

Źródło: DailyNewsHungary

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Soroka

  9 kwietnia 2018 at 09:00

  Boże błogosław Węgrom!

 2. Hania

  9 kwietnia 2018 at 09:42

  Zazdrość to nieładne uczucie…jednak
  jak ja zazdroszczę braciom Węgrom Orbana 🙂
  Niech im Bóg Błogosławi!

  • lendzian

   9 kwietnia 2018 at 10:28

   Tak.
   Gdyż ich sukcesy najczęściej służą POLSKIEMU interesowi narodowemu.
   Jakżesz niewielka jest liczba wyjątków.
   To już wiadomo Polakom od lat kilkuset.

   W sojuszu z III Rzeszą i pod ogromną presją byli a Polaków chronili jak mogli.

   A gdy odradzająca się RP pod bolszewicką nawałą się chwiała?
   Bezinteresowna, rzeczywista i na czasie, realna pomoc.

   Porównaj z Brytolami z II WŚ.

   Teraz RP tak dalece robi laski różnym możnym, że nawet nie jest w stanie skoordynować własnej polityki wschodniej z jedynym ,niewielkim co prawda ale rzeczywistym nie deklaratywnym sojusznikiem, nawet w dziedzinie ochrony rodaków w UA.

   Różnica klas tzw. elit jest szczególnie widoczna gdy porówna się potencjały obu krajów i np. stosunek macierzy do wszystkich rodaków, również tych których geopolityczne gierki silniejszych i cynicznych, zostawiły poza granicami ojczyzny.

   Takiego masowego zaprzaństwa narodowego elit i bezpamięci ludu o rodakach opuszczonych (nie chodzi o taniutki sentymentalizm a o konkretne czyny) jak w RP, na Węgrzech nie ma.

 3. finka

  9 kwietnia 2018 at 15:20

  Niestety Kaczyński do pięt nie dorasta Orbanowi, a rząd mamy UW, Gliński nawet się nie kryje w czyim interesie działa http://dzienniknarodowy.pl/glinski-o-wspolpracy-fundacja-sorosa-wspolpracownikiem-poczatku-wideo/ Dzisiejsza impreza multi kulti w czasie Marszu Cieni pokazuje jakie dno mamy wśród rządzących na wszystkich szczeblach.

 4. LSED

  9 kwietnia 2018 at 20:49

  To jest fascynujące zjawisko z zakresu psychopatologii społecznej – to umiłowanie przez ciemny lud PiSkomuny Orbana i Jego partii. Tego samego Orbana, który robi interesy i prowadzi normalną politykę w stosunku do Rosji i Putina; tego samego Putina, którym żydo-i PiSkomuna straszy małe dzieci i siebie nawzajem 24 godziny na dobę…

 5. Art

  10 kwietnia 2018 at 02:11

  Gratuluję Węgrom i zdrowo zazdroszczę.Pińćset plus Polakom nie wystarczy.Polacy chcą być pewni,że każdy członek rządu jest propolski,a nie cuchnie zdradą.Vide-Gliński,Gowin,Gawin,Czaputowicz….Ten ostatni nie chciał,ale musiał!!!!Nikt,kto nie miał mamusi,tatusia,dziadków nie może wejść do polskiego rządu!Po za tym,kwota wolna od podatku musi być podwojona,bo nie może być tak,aby moja teściowa ze swojej emerytury-1304 zł utrzymywała wyżej wymienionych antypolaków!!!Wtedy i 80% Polaków przyjdzie do wyborów,I wybiorą dobrze.Napewno nie Czerwińską,Lichocką czy innych zbuków udających prawicowców oraz Polaków.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra