Z kraju

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza aborcja jest w interesie Żydów. Publicysta uważa, że za aborcję należy karać śmiercią

Trwa spór o dopuszczalność mordowania nienarodzonych dzieci, warto przypomnieć co o sporach o aborcję pisał Stanisław Michalkiewicz. W artykule „Czarno widzę” opublikowanym na stronie Michalkiewicz pl wybitny felietonista stwierdził, że dziecko przed urodzeniem jest człowiekiem – wbrew temu co twierdzą zwolennicy aborcji.

Jak przypominał felietonista „filozofowie w służbie różnych organizacji przestępczych o charakterze zbrojnym, ale i nieuzbrojonych, podnoszą argument, że przed urodzeniem mamy do czynienia jedynie ze „zlepkiem komórek”. Ale – powiedzmy sobie szczerze – gdyby takiemu filozofowi rozłupać łeb siekierą, to z całą pewnością poza rozmaitymi „komórkami”, niczego innego byśmy tam nie znaleźli. Te rozmaite komórki tworzą zlepki, którym następnie nadajemy imiona i nazwiska, naukowe tytuły i rozmaite godności, a nawet – poselskie mandaty (…) ale dlaczego właściwie duże zlepki miałyby być traktowane z rewerencją, podczas gdy mniejsze – nie?”

Idąc tropem lewicowych aberracji umysłowych Stanisław Michalkiewicz zadał pytanie, czy „skoro zatem miłośnicy aborcji nie tylko dopuszczają, ale nawet natarczywie domagają się likwidowania zygot, to może nie powinni zatrzymywać się w pół drogi, tylko śmiało przystąpić do likwidowania zygot wyrośniętych? W czynie społecznym podpowiadam nawet nazwę, sugerującą – podobnie jak „płód” – etyczną dopuszczalność takich czynności: „aborcja opóźniona”. Mogłaby ona być stosowana nawet wobec osób starszych, które często stwarzają swojemu otoczeniu więcej problemów, niż dziecko może stworzyć kurwie – a przecież kurewski punkt widzenia jest przy żądaniu legalizacji aborcji decydujący. Jestem pewien, że Nowoczesna, być może wraz z partią Razem i innymi zwolennikami nieubłaganego postępu, rozważy tę możliwość z zainteresowaniem”.

Zaangażowanie lewicy w legalizację mordowania nienarodzonych dzieci wynika zdaniem Stanisława Michalkiewicza z tego, że kobiety zostały wysunięte do awangardy rewolucji komunistycznej. W opinii publicysty kobiety stały się proletariatem zastępczym dla komunistów, bo „rewolucjoniści muszą tedy mieć proletariat, ale tu proces dziejowy spłatał im figla. Tradycyjny proletariat, to znaczy – pracownicy najemni – stracili smak do rewolucji komunistycznej”.

Kobiety stają się narzędziem w rękach komunistów – zdaniem Stanisława Michalkiewicza, a na drodze ogłupiania ich lewicowymi zabobonami głoszącymi, że są „ofiarą męskich, szowinistycznych świń, od których mogą je uwolnić tylko rewolucjoniści. Toteż nie bez powodu na czoło haseł współczesnej rewolucji komunistycznej wysuwa się „wyzwolenie kobiet” i walka z rodziną, z której pozostała już tylko atrapa w postaci obowiązku alimentacyjnego. Rewolucjoniści pod postacią urzędników państwowych, wślizgują się nawet pod kołdrę”.

Według  Michalkiewicza „ponieważ jednak rewolucjoniści hołdują permisywizmowi, który polega na tym, że wprawdzie wszystko wolno, ale nikt za nic nie odpowiada, toteż nic dziwnego, że na czoło postulatów suflowanych kobietom przez rewolucjonistów jest prawo do aborcji na żądanie. Najwyraźniej muszą oni uważać, że kobiety są głupie”.

Zdaniem S Michalkiewicza „najbardziej zaangażowanym w proceder „wyzwolenia kobiet” jest w naszym nieszczęśliwym kraju żydowska gazeta dla Polaków pod redakcją pana red. Adama Michnika”.

W opinii publicysty Żydzi demoralizują Polaków bo „jednym z istotnych składników cywilizacji łacińskiej, której żydokomuna nienawidzi ponad wszystko w świecie, jest etyka chrześcijańska, która stawia człowiekowi dość wysokie wymagania. Właśnie dzięki temu cywilizacja ta w pewnym momencie zapanowała nad światem zaszczepiając mu swoje wartości. Tymczasem celem komunistycznej rewolucji (…) jest likwidacja cywilizacji łacińskiej po to, by mniej wartościowe narody tubylcze doprowadzić do stanu całkowitej psychicznej bezbronności i dzięki temu uczynić z nich „nawóz Historii”. Dlatego walka z etyką chrześcijańską wysuwa się na czoło komunistycznej rewolucji, a forsowanie bezkarności zabijania ludzi bardzo małych jest rodzajem taranu, który ma skruszyć bastiony Świętej Trójcy”.

Jak przypomina Stanisław Michalkiewicz: „doprowadzenie mniej wartościowych narodów tubylczych do stanu zbydlęcenia, jest ważnym elementem „pedagogiki wstydu”, której te narody są przez Żydów poddawane”.

Zdaniem Michalkiewicza największym wrogiem komunistycznej rewolucji „jest Kościół katolicki, który nie bacząc na pragnienia szerokich mas ludowych, z uporem maniaka sypie piasek w szprychy rozpędzonego parowozu dziejów”.

W swoim artykule  Michalkiewicz przypomniał że,  „nie mamy do czynienia z żadnym „płodem”, tylko dzieckiem (…). Po drugie, że przerwanie życia takiego dziecka jest zabójstwem – zatem sprawca czynu” powinien odpowiadać „jak za zabójstwo (…) Nie ma bowiem żadnego powodu, by zabójstwo człowieka bardzo małego prawo traktowało w sposób uprzywilejowany, bo wtedy konsekwentnie musielibyśmy zacząć różnicować kary za zabójstwo w zależności od wzrostu, albo wagi ofiary. Zatem sprawca zabójstwa odpowiadałby aż do kary śmierci włącznie”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. Soplica

  15 kwietnia 2018 at 10:46

  Nic dodać, nic ująć.

  • prawo

   15 kwietnia 2018 at 11:37

   Cały On!

 2. Powalający Majestat Termojądrowej Wszechpotęgi Wielkiego Syjonu

  15 kwietnia 2018 at 11:52

  A czy istnieje we wszechświecie cokolwiek za czym wg. Michalkiewicza nie stali by Żydzi???

  • Kwal

   15 kwietnia 2018 at 12:43

   Bo Michalkiewicz ma rację. Na Świecie brudny żydzie jest wszystko Chrześcijańskie…z czym wy walczycie talmudycznymi bzdurami.

   • Powalający Majestat Termojądrowej Wszechpotęgi Wielkiego Syjonu

    15 kwietnia 2018 at 12:48

    Nie ważne czy ma rację, czy nie i tak nie pomoże ci to przestać być bezużytecznym śmieciem. Jesteście jak murzyni z USA którzy za własne spierdolenie i nieudacznictwo winią białych.

    • marju73

     15 kwietnia 2018 at 14:26

     No właśnie.Winią białych a powinni winić handlarzy niewolnikòw czyli was.

 3. agnieszka

  15 kwietnia 2018 at 12:35

  do powalającego… wiesz, że ma rację. a ty masz własne dzieci? I jak o nich myślisz?

  • Polak

   19 kwietnia 2018 at 15:53

   On własne dzieci ma zabezpieczone.
   To o naszych dzieciach ten termojądrowy żyd tak pluskwi!

 4. Statystyczny

  15 kwietnia 2018 at 13:03

  Bardzo celny komentarz pana Michalkiewicza,dzieki za nazywanie mordów na bezbronnych dzieciach po imieniu ,wiadomo ze za zło tego swiata odpowiada żydowskie żmijowatych plemię

  • łotr po prawicy

   21 kwietnia 2018 at 21:05

   „Plemię żmijowe” dotyczyło faryzeuszów czyli religijno politycznych przywódców narodu Żydowskiego,które to plemię było zaprzedane okupantom.Podobnie jak plenię”naszych umiłowanych przywódców”.

 5. zbyszek

  15 kwietnia 2018 at 15:22

  Tusk wrecz od zawsze powtarzal, ze jest Prusakiem a pan Michalkiewicz dzialalnosci Prusakow jakos nie widzi a ja ich widze wszedzie – niektorzy tak jak Schulz, hgw wrecz stwarzaja wrazenie, ze sa zydami pana Michalkiewicza – otworzysz garnek a tu prusak z krwi i kosci przodkow.

  Pan Michalkiewicz mowi, ze to sa zydzi.

  Dlaczego on mowi, ze to sa nie prusaki??

  Tusk jest Zydem??

  • Sema4

   15 kwietnia 2018 at 23:14

   Schultz JEST Żydem, niemieckim Żydem. A HGW jest Hajką Grundbaum, a nie żadną prusaczką! Tusk jest kaszebą z kompleksami na usługach powiernictwa pruskiego pod żydowskim zarządem powierniczym.

 6. mj

  15 kwietnia 2018 at 16:47

  Stanowisko judaizmu bibilijnego wobec tej kwestii przedstawia dobrze Józef Flawiusz: „(…) spędzenie płodu miało być przestępstwem, analogicznem do dzieciobójstwa i miało przeto ulegać tej samej karze, co dzieciobójstwo. Stanowisko to najlepiej charakteryzuje poniższy ustęp Józefa Flawjusza: „Zakon nakazuje wychowywać wszystkie dzieci; kobieta niema prawa zabijać swego płodu, a gdyby to wyszło na jaw, będzie ona, jako dzieciobójczyni, która niszczy życie i zmniejsza rodzinę””27
  Natomiast stanowisko judaizmu
  rabinicznego (talmudycznego)28 – nowej religii, która powstała w odpowiedzi na chrześcijaństwo – jest krańcowo różne: „Natomiast Talmud w odróżnieniu od Flawjusza, uważa za zabójstwo pozbawienie życia noworodka, poczynając od pierwszego dnia jego życia pozałonowego (Komentarz Miszny-Tosfat Jomtow). Zabicie zaś płodu w łonie matki, będącej nawet w okresie bólów porodowych, lecz przed ukazaniem się główki noworodka nie jest uważane za zabójstwo (Gemara-Nida, rozdział V M i s z na III.). Do chwili ukazania się więcej niż połowy tułowia noworodka — płód nie uchodzi jeszcze za istotę żywą (Toswat ]omtow).
  M.Jabłoński, Od „piekła kobiet” (macierzyńskiego) do piekła dzieciom SIEDLCE 2014

  • Tomek

   15 kwietnia 2018 at 17:29

   Tak i uważał Kościół do XX wieku. Polecam św. Augustyna np.

 7. Trasz

  15 kwietnia 2018 at 20:08

  Czy ten antysemicki odpad może w końcu umrzeć?

  • PolishPolackski

   16 kwietnia 2018 at 09:52

   Ach, więc prawda może być anty-cośtam?

  • Polak

   19 kwietnia 2018 at 16:01

   Nie on to tysiąc innych.
   I to nie tylko w Polsce.
   Macie przeciw sobie cały Świat. To tylko kwestia czasu kiedy to się w konkretnych działaniach ujawni…

   A wtedy jak zwykle będzie ten sam co zawsze kwik…

 8. Tomasz

  17 kwietnia 2018 at 13:09

  Irael ten syjonistyczny twór zostanie zmieciony zmasowanym atakiem Iranu 200 rakietami SCUD oraz gradem pocisków rakietowych GRAD odpalon6ych przez HEZBOLACH .aNTYSEMITĄ jest ten kogo Żydzi nie lubią ,Mistrz Z Nazaretu Jezus Chrystus o SYNAGODZE SZATANA „PLEMIE ŻMIJOWE” „GROBY POBIELANE”

  • Tomek

   18 kwietnia 2018 at 15:56

   Tomaszu, nie podniecaj się tak nadto, bo raz, że ci literki przeskakują, Caps Lock się włącza, gramatyka ze składnią nie spiną, a dwa, że pierdoły wypisujesz. Jeśli nawet Hezbollach ma SCUDy (a uważa się, że nie ma, informacja o ich przekazaniu przez Syrię była nieprawdziwa) to ma ich maksymalnie do 10. Może więc sobie robić zmasowany atak… Byleby tylko nie skończyło się to dla niego (a w szczególności, dla ludności cywilnej, bo Hezbollachu jakoś mi nie żal) tak, jak w trakcie II wojny libańskiej…

 9. Tomek

  18 kwietnia 2018 at 15:47

  „Jak przypomina Stanisław Michalkiewicz: „doprowadzenie mniej wartościowych narodów tubylczych do stanu zbydlęcenia, jest ważnym elementem „pedagogiki wstydu”, której te narody są przez Żydów poddawane”.”

  Oj, pan Stanisław nie wydobrzał jeszcze chyba po swojej niedyspozycji, albo pan Bodakowski coś sobie przeinaczył, co mu się czasem zdaża…

  Ciekawe w takim razie dlaczego w Izraelu jest jedno z najbardziej liberalnych praw aborcyjnych i Żydówka może usunąć ciążę na życzenie, hę?

  Ale cóż, pierzmy dalej mózgi różnym idiotom – będę te bzdury teraz dalej powtarzali przy każdej dyskusji o aborcji, tylko ją ośmieszając:(

  • ola

   19 kwietnia 2018 at 06:28

   pan Tomasz martwi się ,że pan Stanisław jeszcze nie wydobrzał ,ale lepiej nich pan sam zadba o swoje zdrowie, jeśli nie rozumie pan ze prawo do zabijanie człowieka stawia nas na poziomie plemiennym a izrael ze swoim talmudyczno rabinicznym prawem jest na takim poziomie, jeśli jak pan pisze ma tam miejsce aborcja na życzenie to tylko to potwierdza

 10. Tomasz

  19 kwietnia 2018 at 12:01

  Tomek odezwał się orędownik Syjonistycznego tworu Izraela tak samo jak rząd warszawski .Już nie długo ten twór Syjonistyczny mordujący Chrześcijan przestanie istnieć .Pachołki Izraela i U S A doprowadzą do III wojny światowej i rakiety Iskander spadną na Polskę ,Zabijanie dzieci poczętych jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Dekalogu nie zabijaj i osoby występujące przeciw uchwaleniu prawa zakazującego zabijania dzieci poczętych oraz zabijające dzieci poczęte z mocy samego prawa są wyłanczają się ze społeczności wierzących[por C.I .C 1983 c.i n 915-916]

 11. Tomasz

  19 kwietnia 2018 at 12:31

  Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Nauki Społecznej Kościoła […] d)400.Uznanie ,że prawo naturalne jest podstawą i wyznacznikiem prawa pozytywnego,oznacza uznanie za słuszne przeciwstawianie się władzy w sytuacji ,gdy poważnie i często łamie ona zasady prawa naturalnego .Święty Tomasz z Akwinu pisze ,że „człowiek jest zobowiązany do posłuszeństwa władzom świeckim ,w miarę jak tego wymaga porządek sprawiedliwości”[por Św Tomasz z Akwinu ,Summa theolgiae II-IIq 104a.ad 3 -um ;ed Leon 9 WYd „Veritas Londyn 1972 str 50].Podstawą oporu jest więc prawo natury .Różne mogą być konkretne przejawy realizacji tego prawa .Różne mogą być też cele ,do których się dąży .Opór wobec władzy ma podkreślić znaczenie odmiennego postrzegania różnych spraw ,zarówno wtedy gdy dąży się do przeprowadzenia częściowych zmian,na przykład przez wniesienie częściowych zmian ,na przykład wniesienie poprawek do niektórych ustaw ,jak też wtedy gdy walczy się o radykalną zamianę sytuacji 401[….]

 12. Tomasz

  19 kwietnia 2018 at 13:32

  cd 570 Magisterium Kościoła naucza,że w sytuacji gdy w obszarach i sprawach nawiązujących do podstawowych wymogów etycznyc proponuje się lub podejmuje decyzje ustawodawcze i polityczne sprzeczne z zasadami i wartościami chrześcijańskimi „właściwie ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala nikomu przyczyniać się przez oddanie głosu do realizacji politycznego lub konkretnej ustawy ,które podważają podstawowe zasady wiary i moralności przez alternatywne wobec zasad lub z nimi sprzeczne”[por Kongregacja Nauki Wiary Nota doktrynalna o niektórych aspektach dzisłalności i postępowania katolików w życiu politycznym (24 listopada 2002}L’Osserwatore Romano[ed pl]nr 2 s 51]Magisterium ucz,też,że w przypadku sytuacji ,w której niemożliwe byłoby zapobieżenie realizacji takich programów politycznych lub przeszkodzenie we wprowadzeniu tego rodzaju ustaw ,czy też ich uchylenie ,parlamentarzysta ,którego sprzeciw był by jasny i wszystkim dobrze znany ,postąpiłby słusznie,udzielając swojego poparcia propozycjom zmierzającym do ograniczenia szkód spowodowanych przez te programy i ustawy oraz zmniejszenia ich negatywnych skutków na płaszczyźnie kultury i moralności publicznej.Charakterystycznym przykładem takiej sytuacji
  jest ustawa dopuszczająca przerywanie ciąży.[Por Jan Paweł II Encyklika Evangelum vitae 73 AAS [1995]486-487]w każdym razie jego głos popierający te propozycjeb nie może być interpretowany jako poparcie dla niesprawiedliwego prawa ,lecz jedynie jako wkład w zmniejszenie negatywnych skutków inicjatywy ustawodawczej ,za którą całą odpowiedzialność ponoszą ci,którzy przyczynili się do jej uchwalenia.Należy mieć na uwadze ,że we obliczu licznych sytuacji ,w których w grę wchodzą podstawowe i niezbywalne wymogi moralne ,świadectwo chrześcijańskie musi być uznane za nienaruszalny obowiązek,który może prowadzić aż do złożenia ofiary z życia ,do męczeństwa ,w imię miłości i godności ludzkiej.[por Jan Paweł II Adhortacja Christafideles laici 39 AAS 81[1989]466-468].Historia dwudziestu wieków ,w tym ostatniego ,obfituje w męczenników prawdy chrześcijańskiej ,świadków ewangelicznej wiary nadziei i miłości.Męczeństwo jest świadectwem osobistego ukształtowania się na wzór Jezusa ukrzyżowanego ,które wyraża się aż po największą formę przelania własnej krwi ,zgodnie z ewangelicznym nauczaniem „Jeżeli ziarno pszenicy ,wpadłszy w ziemię […[obumrze przynosi plon obfity „[J 12,24]

 13. Tomasz

  20 kwietnia 2018 at 10:43

  Papieska Rada IUSTIA ET PAX Kompendium Nauki Społecznej Kościoła wyd jedność 2005 r 231 Rodzina oparta na małżeństwie jest prawdziwym sanktuarium życia”miejscem,w którym życie,dar Boga,może w sposób właściwy być przyjęte i chronione przed licznymi atakami,na które jest ono wystawiane,może się rozwijać zgodnie z wymogami prawdziwego ludzkiego wzrostu .[Jan Paweł II ,List do rodzin Gratissimam sane 11;AAS [1994]884 wydanie pol Poznań KŚW 1984]rozstrzygająca i niezastąpiona jest rola rola rodziny we wspieraniu i budowaniu kultury życia[[por Jan Paweł II
  Encyklika Evagelium vitae ,92 ;AAS 87[1995]305-507]przeciwnej rozprzestrzenianiu się anty-cywilizacji destrukcyjnej,co niestety w naszej epoce stało się faktem dokonanym o bardzo szerokim zasięgu.[Jan Paweł II List do rodzin Gattissimam sante 13 ;AAS 86 [1994]891 L’Ossserwatore Romano [ed.pol]1994 nr 3 s 17].Rodziny chrześcijańskie na mocy otrzymanego sakramentu mają misję być świadkami i głosicielami Ewangelii Życia.Jest to zadanie,które w społeczeństwie nabiera znaczenia prawdziwego i odważnego proroctwa .Stąd „służba Ewangelii
  Ewangelii życia również polega na tym ,że rodziny głównie przez zrzeszenie się w odpowiednich organizacjach ,starają się tak oddziaływać na prawodawstwo i na instytucje państwowe aby w żaden sposób nie naruszały one prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci,ale chroniły je i umacniały ,[Jan Paweł II Encyklika Eavngelum vitae 92 AAS 87 [1995]307-508]

 14. Tomasz

  20 kwietnia 2018 at 13:29

  Papieska Rada IUSTITA ET PAX Kompendium Nauki Społecznej Kościoła wyd Jedność 2005 233 W odniesieniu do „środków”służących odpowiedniemu przekazywaniu życia należy przede wszystkim odrzucić -jako moralnie niedopuszczalne-zarówno sterylizację jak i aborcję ,[Por Paweł VI Encyklika Hummanum vite 14 ;14 AAS 60(1968)490-491).]W szczególności aborcja jest godnym potępienia przestępstwem i stanowi zawsze wyjątkowo poważne naruszenie porządku moralnego .[Por Sobór Watykański II Konstytucja duszpasterska Gaudium et spes 51 AAS 58[1966] 1072-1073 ;KKK 2271-2272Jan Paweł II List do rodzin Gratissimam sante ,21 86 [1994]919-920 L,Osserwatore Romano [ed pol]1994 s 32-33 tamże Encyklika Ewangelium vite 58-59 .61-62AAS 87 [1995]446-468,470-472],daleka od tego by uznać ją za prawo ;jest raczej smutnym zjawiskiem ,które znaczącą wpływa na rozpowszechnianie się mentalności przeciwnej życiu,niebezpiecznie zagrażając sprawiedliwemu i demokratycznemu współżyciu społecznemu.[por Jan Paweł II ,List do rodzin Gratissimam sante ,21 ;AAS 86[1994]919-920 L’Osservatore Romano [ed pol]1994 nr 3 s 32 -33 Tenże Encyklika Evangelium vitae 72 ,101 ;AAS [1995]484-485 516-518; KKK 2273.Należy również odrzucić uciekanie do środków antykoncepcyjnych w różnych formach [por Sobór Watykański II ,Konsrytucja duszpasterska Gadium et spes ,51 AAS 58[19660Paweł VI Encyklika Humamum vitae Jan Paweł II Adhortacja Famollaris consortio KKK 2370 ;Pius X Encyklika Casti connubini AAS 22 [1930],559-561]I i stanowi moralny wymóg w obronie prawdziwego rozwoju narodów [por Paweł VI ,Encyklika Humanum vitae ,7 AAS 601968]490-491 ;Jan Paweł II Adhortacja Familaris consortio 32 AAS 74 [1982]118-120]Te same antropologiczne rację uzasadniają słuszność cZsowego powstrzymywania się od współżycia w okresie kobiecej płodności. Odrzucenie antykoncepcji i stosowanie natuturalnych metod regulacji poczęć ooznacza decyzję oparcia międzyludzkich relacji małżonków na wzajemnym poszanowaniu i całkowitej otwartości co ,ma pozytywny wpływ na urzeczywistnienie bardziej ludzkiego porządku sopołecznego.

 15. Tomasz

  21 kwietnia 2018 at 05:37

  Tomek jesteś poplecznikiem syjonistycznego tworu Izraela który morduje Chrześcijan .Chcą zniszczyć Syrię i Iran tak samo jak zniszczono Irak Libię ,Afganistan ,To syjonistyczny twór Izrael i U S A obecnie są zgrożeniem dla Pokoju światowego.ISIS opłacane przez USA i Izrael zostało pokonane przez wojska syryjskie oraz grupę Wagner rosyjskich najemników weteranów z Donbasu i dlatego przeprowadzono atak na Syrię który był sprowokowany fałszywą wiadomością .Nie bronię Federacji Rosyjskiej ale obecnie III wojnę światową chce wywołać Izrael i U S A .Obecnie trawa rywalizacja imperiów o hegemonię na świecie Rosja Chiny U S A Polska powinna zachować neutralność ,

 16. Qrgxkj k

  1 maja 2020 at 06:29

 17. cialis price walgreens

  10 maja 2020 at 04:20

  Quvlxa phqlaj order generic viagra online cialis daily cost

 18. cialis without prescription

  27 maja 2020 at 17:22

  Tttkzj dictne buy cialis online generic cialis

 19. cialis without prescription

  27 maja 2020 at 17:23

  Tttkzj dictne buy cialis online generic cialis

 20. Esthervox

  11 lipca 2020 at 04:27

  Vlbqoo dcahrw canadian online pharmacy Uxurl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra